Jump to content

Materiały szkoleniowe


Adam ..DUCH
 Share

Recommended Posts

21 minut temu, .Beata. napisał:

Dobrze, że te moje ziółka lecznicze już wykiełkowały…

I tu droga moja namacalnie widzisz, że tak jak wcześniej gdzieś tam napisałem "sztuczki" się skończyły - wajcha poszła i albo się do roboty kursanci biorą albo pijemy aperole...???? @.Beata.absolutnie nie piję do Ciebie bo Ty akuratnie naumiana jesteś. Co do zasady chcesz lepiej - wróć do podstaw jazdy.....tam gdzie Lindsey Vonn wyglebiła to "moje dziewczyny" ześlizg boczny trenowały.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Skręt NW - ABcadło narciarza - dla wielu forma szczytowa narciarstwa....Ja też tak uważam. Poniżej dwie rolki z "kreskami" i nic więcej nie napiszę bo liczę na konstruktywne wnioski....serdecznie pozdrawiam "rolkowych" narciarzy:

https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&v=1661352215289842

https://www.facebook.com/watch/?ref=saved&v=1438612634406591

 

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

W dniu 23.03.2026 o 21:55, Mitek napisał:

No to ja w tym udziału nie brałem chyba bo nie pamiętam.

To "pikuś"... ale że Damian to pamięta - no chyba że mu ktoś opowiadał.. ;))

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Chertan napisał:

Ja tu muszę zaprzeczyć, że @Marcos73 tylko na krawędzi jeździ. Wczoraj prezentował kapitalne szuranko w odsypach i na miętkim i to na szerokiej narcie. Wyglądał równie dostojnie. 

Nawet zdjęcia robiłem szurając. Ciekawe obiekty poza trasa leżały 😉

pozdro

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Chertan napisał:

Ja tu muszę zaprzeczyć, że @Marcos73 tylko na krawędzi jeździ. Wczoraj prezentował kapitalne szuranko w odsypach i na miętkim i to na szerokiej narcie. Wyglądał równie dostojnie. 

A to tylko dlatego, że to były Elany i zakładałem je na lewo 😉

Chciałem Ci dorównać, ale jeszcze długa droga przede mną. A narty fajne, a i warunki były wczoraj obłędne - rano poezja, potem te parę tras było niezłych, szczególnie te czerwone - 2 warianty przy tam jakimś krześle, oczywiście jak był kontrast. Najlepsza to ta czerwona jak jechaliśmy z samej góry, jak już zrobiły się spore odsypy - ta druga nieopodal knajpki oraz ta krótka czarna z knajpki, na początku. Generalnie było parę rodzynków w całym wyjeździe. Ale też sporo wkurwiających niebieskich, czy wręcz czerwonych dojazdówek. No i płaskie światło, co pokonywało wszystkich, oprócz Tomka. Chociaż tez miał momenty.

pozdro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...


Znalazłem typa który wykonuje ćwiczenia których nigdy wcześniej do tej pory nigdzie nie widziałem 🧐 niby nic nadzwyczajnego a jednak jakoś nie wpadło mi nigdzie w oko żeby to gdziekolwiek lub ktokolwiek wykonywał -osobiście kiedy będę miał okazję sam przećwiczę  

 filmy poniżej 

 

Edited by PaVic
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Victor napisał:

Kolega Mitek zawsze to powtarza. Czasem trzeba wracać do piaskownicy,by dobrze jeździć.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Mitek napisał:

OK. Zrozumiałem.

Chyba nie do końca zrozumiałeś. To było bardzo pozytywne stwierdzenie.

Mi też kiedyś tak na egzaminie powiedziała Pani, która defakto jakiś rozdział w podręczniku Sitin napisala. -Edwinku świetnie jeździsz na krawędzi,ale trzeba do piaskownicy wrócić. Pamiętam do dziś.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
12 godzin temu, Edwin napisał:

Chyba nie do końca zrozumiałeś. To było bardzo pozytywne stwierdzenie.

Mi też kiedyś tak na egzaminie powiedziała Pani, która defakto jakiś rozdział w podręczniku Sitin napisala. -Edwinku świetnie jeździsz na krawędzi,ale trzeba do piaskownicy wrócić. Pamiętam do dziś.

Cześć

Zrozumiałem bardzo dokładnie Edwinie i Twoją wypowiedź i Pawełka. I obie zapamiętam.

Natomiast, to jest raczej rada, którą bardzo często przekazuje Adam Duch i On jest ojcem tego konkretnego stwierdzenia i jeżeli ktokolwiek je powtarza to albo: kopiuje Adama albo po prostu zna się na narciarstwie i szkoleniu.

Pozdro serdeczne

Edited by Mitek
Link to comment
Share on other sites

Teraz, Mitek napisał:

Zrozumiałem bardzo dokładnie Edwinie i Twoją wypowiedż i Pawełka. I obie zapamiętam.

Pozdro serdeczne

Jaki Ty grzeczny dzisiaj w wypowiedziach😀 też taki będę, miłego wieczoru.

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Edwin napisał:

Jaki Ty grzeczny dzisiaj w wypowiedziach😀 też taki będę, miłego wieczoru.

Cześć

Wieczór będzie długi. Dzisiaj jak przyszedłem do domu to włączyłem sobie nagrywanie końcówki etapu Giro - końcowy podjazd na Blokahaus - i pojechałem odwieźć syna na firmową imprezę. niestety zapomniałem, że mam nowy cyfrowy absolutnie wspaniały dekoder i... A on po prostu ściga cały program bez możliwości przewijania do przodu więc chłopaki jada już dwie godziny a do mety jeszcze 170km zostało. 🙂

POzdro

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Wieczór będzie długi. Dzisiaj jak przyszedłem do domu to włączyłem sobie nagrywanie końcówki etapu Giro - końcowy podjazd na Blokahaus - i pojechałem odwieźć syna na firmową imprezę. niestety zapomniałem, że mam nowy cyfrowy absolutnie wspaniały dekoder i... A on po prostu ściga cały program bez możliwości przewijania do przodu więc chłopaki jada już dwie godziny a do mety jeszcze 170km zostało. 🙂

POzdro

Ja codziennie oglądam na żywo,wczoraj,to się działo...

Link to comment
Share on other sites

W dniu 15.05.2026 o 15:51, Victor napisał:

Poszerzenie kątowe, równoległe i nożycowe to trzy rózne ewolucje. To pierwsze uczy szybkiego wejścia w skręt krótki (patrz treningi slalomistów) to drugie raczej dotyczy skrętów średnich i długich a ostatnie długich i to w kontekście nadrabiania linii w GS. Różnica to sposób - kierunek odstawienia "górnej" narty. Cecha wspólna to:

1 trzymanie ciężaru ciała do samego końca na dolnej narcie

2 0-1 przeniesienie ciężaru ciała

3. Tzw wczesne przekrawędziowanie - narta "górna" staje się zewnętrzną przyszłego skretu

4. "mega" zaufanie" do działania siły odśrodkowej.

Proponując owe ewolucje jako ćwiczenia zalecam ich wykonywanie na jak niajmniejszej prędkości - mniej kożystamy z sił bezwładności a bardziej z układu dośrodkowego.

No i wybudziłeś mnie z snu wiosenno-letniego

   

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

W dniu 30.04.2026 o 19:59, PaVic napisał:


Znalazłem typa który wykonuje ćwiczenia których nigdy wcześniej do tej pory nigdzie nie widziałem 🧐 niby nic nadzwyczajnego a jednak jakoś nie wpadło mi nigdzie w oko żeby to gdziekolwiek lub ktokolwiek wykonywał -osobiście kiedy będę miał okazję sam przećwiczę  

 filmy poniżej 

 

Bardzo dobre ćwiczenie..........dla osób które w jeździe amatorskiej stosują nadmierną kontr rotację.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...