Skocz do zawartości

Gdzie na narty w dobie koronawirusa


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tłoku przed bramkami

- Wyraźna tablica z informacją jaką odległość należy zachować.

- Jeśli pojedyncze osoby łamią zasady, zablokować im karnet, powinni szybko się nauczyć.

- Jeśli większa grupa robi "bydło" zatrzymujemy kanapę, gondolę, aż towarzystwo się ogarnie.

- Spowolnić kanapy, gondole i/lub ograniczyć ilość osób na nich przebywających.

- Sprzedawać ograniczoną ilość karnetów na dany ośrodek narciarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 759
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na poprzedniej stronie zadałem kilka pytań. Po wpisie Kordiana zapytam ponownie:

1. Czy pomimo zakazu będziecie wynajmować kwatery udając delegację?

2. Co z knajpami?

 

Ja skłaniam się ku skiturom. Jednodniowym. Wrocław na to pozwala. Nie chce mi się kombinować, nie wierzę w zachowanie dystansu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie zadałem kilka pytań. Po wpisie Kordiana zapytam ponownie:

1. Czy pomimo zakazu będziecie wynajmować kwatery udając delegację?

2. Co z knajpami?

Ja mam łatwiej niż Ty bo mam w odległości 60-100km nasze górki więc planuję wypady jednodniowe, na razie odpuszczam wypady weekendowe ( w sensie kilka dni) .... samotne w tygodniu, poranna lub wieczorna jazda.... z dziećmi w weekend podobnie poranna lub wieczorna jazda (liczę na mniejszy tłok). Knajpy odpuszczam.

Poza tym przynajmniej jeden wypad 6-7dni w Alpy ale z omijaniem knajp....choć tutaj zależy od pogody i miejscówki....i tak zakładam że będzie tam o wiele bezpieczniej niż u nas ...a nawet jeśli będzie potem kwarantanna to i tak pracuję zdalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skłaniam się ku skiturom. Jednodniowym. Wrocław na to pozwala. Nie chce mi się kombinować, nie wierzę w zachowanie dystansu itd.

Niestety nie każdy chce/może na skiturach. Do tego sprzęt trzeba pożyczać, no ale jak nie będzie innej opcji to trzeba będzie taką rozważyć.

 

Jak ktoś ma to można jechać kamperem i kwestia noclegu odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie każdy chce/może na skiturach. Do tego sprzęt trzeba pożyczać, no ale jak nie będzie innej opcji to trzeba będzie taką rozważyć.

 

Jak ktoś ma to można jechać kamperem i kwestia noclegu odpada.

 

Kampera mam, ale w styczniu i lutym raczej odpada, Nie mam wersji zimowej i zwyczajnie woda po prysznicu i w toalecie zamarza - trzeba mieć podgrzewane zbiorniki,  :(

Kolega ma zimowego. Podwójna podłoga, a kibel zamarzł. Mnie się już nie chce bawić w harcerstwo. W marcu pewnie nim już wyruszę, bo w dolinach nie powinno być na minusie i jeśli nic nie będzie logiczne w kolejkach i przy wyciągach to skitury. Jak Austria się otworzy to pewnie ze dwa, trzy razy wyskoczę, bo tam jakoś bardziej wierzę w przestrzeganie zaleceń (nawet przez naszych rodaków - to jak z jazdą samochodem) i w dezynfekcję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstajesz o 4 w nocy, na stoku jesteś pierwszy, 8 godzin na nartach i do domu.

 

Ja mam do CG czy Zieleńca 3 godziny autem w jedną stronę, pewnie tak będę robił.

Ja tak nie raz robiłem i to w erze przed S5. CG, Szrenica albo Jakuszyce tzw one day :). W tym sezonie też będzie pewnie trzeba jakoś pojeździć w ten sposób ale w środku tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wybierasz małe niszowe stacje narciarskie, a kwaterę wykupujesz w ciut większej odległości niż zwyczajowo. Beskid Niski, Sądecki, Bieszczady

W Bieszczady to ja mam 600 km albo i więcej a w rejon Salzburga niecałe 1000...

Poza tym nie tylko ja będę taki sprytny, żeby jechać do mniej znanych ośrodków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to będzie wyglądało u Ciebie?

Na razie info jest takie że jeżeli nie będą zniesione restrykcje hotelowe to Zwardoń w ogóle nie ruszy. Ale sytuacja jest dynamiczna - dużo zależy od natury bo koszt uruchomienia na sztucznym jest b. duży. Zresztą co tu gadać po próżnicy - w tym tygodniu jadę do ZW to się dokładnie zorientuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...