Skocz do zawartości

Gdzie na narty w dobie koronawirusa


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tyle różnica w pojmowaniu prawa co w podejściu do wspólnego dobra. Ale to jest kwestia wielu czynników społecznych a przede wszystkim zaufania do działań władzy. Gdyby polski rząd przyjął taki sam sposób komunikacji ze społeczeństwem jak szwedzki to zapewniam Cię Robert, że opór społeczny byłby o wiele mniejszy a ograniczenia bardziej akceptowalne i przede wszystkim skuteczniej realizowane w praktyce. Ale jeśli jesteśmy traktowani jak drugiej kategorii bydło, któremu można rozkazywać bez podstaw prawnych, to jaka może być inna reakcja społeczna??

 

Masz dużo racji, ale tutaj jeszcze swój wpływ mają zabory. Niestety zabór rosyjski to brak poszanowania prawa (ogólnie), brak poszanowania prawa własności i lekceważenie przepisów. Wspólne dobro nie istnieje. Albo inaczej wspólne dobro jest "do podziału" - nikt nikogo nie rozlicza dopóki nie bierze prywatnego. I takie podejście + postawa roszczeniowa robią swoje. 

Co do traktowania nas jak bydło - sami sobie jako społeczeństwo po części zasłużyliśmy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 759
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czyżby żelazny elektorat na Podhalu miał się wkurwić?
Trudno jak wszyscy, to wszyscy, niech też poczują smak zwycięstwa walki z wirusem, zwycięstwa prawa, sprawiedliwości, solidarności i wartości chrześcijańskich, wszak do kościoła będą mogli chodzić do woli.

Załączone miniatury

  • IMG-20201122-WA0000.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby żelazny elektorat na Podhalu miał się wkurwić?
Trudno jak wszyscy, to wszyscy, niech też poczują smak zwycięstwa walki z wirusem, zwycięstwa prawa, sprawiedliwości, solidarności i wartości chrześcijańskich, wszak do kościoła będą mogli chodzić do woli.

 

Jakoś mi ich nie żal. Przyszedł w końcu moment kiedy ich elektorat dostaje po dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby żelazny elektorat na Podhalu miał się wkurwić?
Trudno jak wszyscy, to wszyscy, niech też poczują smak zwycięstwa walki z wirusem, zwycięstwa prawa, sprawiedliwości, solidarności i wartości chrześcijańskich, wszak do kościoła będą mogli chodzić do woli.

tak do woli to raczej nie ograniczenia są 1 osoba na 15m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby żelazny elektorat na Podhalu miał się wkurwić?
Trudno jak wszyscy, to wszyscy, niech też poczują smak zwycięstwa walki z wirusem, zwycięstwa prawa, sprawiedliwości, solidarności i wartości chrześcijańskich, wszak do kościoła będą mogli chodzić do woli.

 

Mam nadzieję, że Gowin pi****li

Wyciągi są środkiem transportu więc powinny obowiązywać takie same ograniczenia jak w komunikacji - połowa miejsc, gastronomia na wynos, dobrym pomysłem jest rozdzielenie kolejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś żeby to sprawdzali i na dodatek wlepiali kary?

Nawet w telewizyjnej mszy nie przesterzegali odstępów

Nie widziałem chociaż na wiosnę w niektórych kościołach w mojej okolicy proboszcz liczył wiernych i nie wpuszczał więcej niż wynosił limit. Ale będąc w sobotę w Lidlu też nikt nie liczył osób, że już o dystansie w kolejce nie wspomnę. 

Nie da się wszystkich pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem chociaż na wiosnę w niektórych kościołach w mojej okolicy proboszcz liczył wiernych i nie wpuszczał więcej niż wynosił limit. Ale będąc w sobotę w Lidlu też nikt nie liczył osób, że już o dystansie w kolejce nie wspomnę. 

Nie da się wszystkich pilnować.

 

Własnie dlatego w innym wątku napisałem, że zachowują się jak debile. Do kościoła wolno, do Ikea nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem chociaż na wiosnę w niektórych kościołach w mojej okolicy proboszcz liczył wiernych i nie wpuszczał więcej niż wynosił limit. Ale będąc w sobotę w Lidlu też nikt nie liczył osób, że już o dystansie w kolejce nie wspomnę. Nie da się wszystkich pilnować.

Sąsiadka dzisiaj odbiła sie od drzwi kosciola.... Jak zwykle wszystko zależy od ludzi. Tych którzy są proboszczami- szczególnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...