Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/04/2022 in all areas

 1. 3 points
 2. Kieszenie cargo nie tylko fatalnie wyglądają ale również nie nadają się do praktycznie żadnej aktywności. No może oprócz stania w bramie/pod sklepem.
  1 point
 3. Różdżka wskaże wodę ale nie oceni jakości. U mnie wiercenie ze wskazań różdżki dawało wodę, nawet w kilku warstwach, jednak bardzo kiepską. Doświadczony życiowo właściciel wiertni zalecił nam wtedy udanie się po pomoc do Szeptuchy. W Orli Szeptucha powiedziała: "weź kartkę i narysuj kształt działki, wskaż kierunki świata, wpisz nazwę miejscowości". Potem: do szklaneczki nalała trochę wody, nakryła serwetką, zapaliła świecę i pomodliła się (poszeptała), następnie przyłożyła do kartki palec "tu dobrej wody durzowato". Kolejnego dnia wiertnię przestawiono, ... włączono ... i ? ... bingo !. (późniejsza analiza laboratoryjna wykazała wysoką jakość udostępnionej wody)
  1 point
 4. Jedzie na tyłach, szura, brak NW. Amator. 😁
  1 point
 5. Mam nadzieję, że chociaż cena usprawiedliwiała kolor (kupiłem sobie w ładniejszym 😛). Masz jakieś przemyślenia dotyczące haczyka w nogawce? Bo ja mam mieszane uczucia czy on powinien tam zostać przy jeździe na nartach... Może już się wszystkie sprzedały 🙂
  1 point
 6. Cieszę się ze się podobają. Nie było różowych, nad czym osobiście ubolewam.
  1 point
 7. Wczoraj zanabylem w TKMaxx takie oto spodnie na membranie 20/20 plus Recco. W ramach poprawy bezpieczeństwa na stoku, będę widoczny już z daleka 😁😁😁
  1 point
 8. Elegancko, trzeba umówić się na stoku. Tymczasem Zieleniec już kręci, słońce i pustki na stoku z samego rana:
  1 point
 9. Tez kiedyś się zastanawiałem nad tym zagadnieniem, często wykorzystywane są jednak dodatkowe dane, a tylko wyglada to na voo doo, a wody ci u nas na ogół dostatek. http://pkisz.home.amu.edu.pl/janjez.html wiec to co napisałeś migu z grubsza się zgadza cyt. Opisanych wyżej niedostatków i wątpliwości nie zawiera np. metoda fitosocjologiczna ([3,4]). Jest metodą wskaźnikową, opartą na wzajemnych związkach między komponentami krajobrazu (ściślej: ekosystemu), co pozwala na wykorzystanie komponentów wyraźnie dostrzegalnych w terenie (rzeźba, roślinność) do określenia tych, które są niedostępne obserwacjom (rodzaje gruntu, poziom występowania wód, podziemne cieki wodne itd.)... Zwolennikom radiestezji proponuję za Salomonem (1 Krl 3,16-28) i doktorem Przemysławem Kiszkowskim ([5]) test prawdy polegający na zbadaniu wahadełkiem lub różdżką, która z dwóch szklanek z wodą zawiera truciznę, a która nie. Wypicie zawartości jednej z nich będzie pewnym testem wiarygodności lansowanej przez radiestetów metody.
  1 point
 10. Gdy miałem wiercić swoją studnie to poprosilem 2 firmy o wizję na miejscu i wskazanie lokalizacji studni. Oba wskazania (oba poparte spacerem z rożczką) były takie same. Wnioski wysnułem 2. Pierwszy że jest to miejsce z dobra wodą, drugi że obaj wskazali jedyne miejsce na stromej działce gdzie można dojechac ciężkim sprzętem..... 😀😀
  1 point
 11. Spokojnie się nadają.
  1 point
 12. Moja wnusia w wieku lat 5 także miała trochę za duże buciki, wyciąłem grubszą wkładkę z filcu, dostała trochę grubsze skarpetki i zasuwała ostro pięknymi łukami na równoległych nartach więc raczej to idealne dopasowanie nie było takie ważne.
  1 point
 13. Cześć. Nie uwierzysz ale 25 lat temu gdy budował się mój dom w Siedlcach to nie kto inny jak szeptucha wskazała gdzie na działce mam dobrą wodę do picia. Żadne z wcześniejszych wskazań, w wydaniu innych osób, się nie potwierdziły. Szef ekipy zawiedzionej efektami wierceń podpowiedział nam szeptuchę jako tę która nigdy się nie pomyliła. Zrobiła to z odległości ponad 100 km (Orla na Podlasiu) - woda jest jakościowo wspaniała.
  1 point
 14. Kasina to już "jakieś" góry już są a Myślenice postrzegane są pod tym względem gorzej. Trasa jednak jest trudna bo kilku znajomych woli choćby razem z rodziną na szybki wypad skoczyć do Harbutowic albo nawet Ochojna. Moim zdaniem wystarczy by była to miejscówka dla koneserów i nie kręciła zbyt dużo na pusto i tyle. Nie marzy mi się naprawdę taki widok jak w Kasinie. Co do inwestycji to już tam wydają kasę na rowery a trasy robi Perin z Kasiny między innymi wiec na tak małej górce już jest powoli wszystko zagospodarowane. A dopiero zaczęli. Jest pomysł na bardziej rodzinną trasę mniej więcej wzdłuż zielonego szlaku pod dolną starą stację ale czy to się kiedyś zrealizuje to zobaczymy. Nie trzeba by było wtedy zajmować się jazdą przez las i parkingiem, który przecina jednak uczęszczaną drogę do domów na Chełmie. Zgoda LP ponoć jest a czy to pchnie nowy właściciel to pożyjemy zobaczymy.
  1 point
 15. Ciekawy, emocjonujący zjazd Pań, w czołówce minimalne różnice - 4 czy sześć setnych na blisko 3 km !!!
  1 point
 16. Cześć Mjkmjk Fajnie piszesz, potrzeba masy do tej szybkiej jazdy! 😛 Gabaryty córki idealne! Jestem kobietą o takich gabarytach i jeżdżę na 156 Volkl Kenja. ….narta świetna, jest fajnie sztywna, ale wolałabym dłuższą i szybszą. Dłuższa narta jest bardziej stabilna przy większej prędkości. Dojrzałam i znam swoje preferencje. 😌 Spokojnie nawet 163 cm będzie idealne ! Jakby Jan przywiózł mi je do Zermatt, to możemy się spotkać i wymieniać narty z Twoją pociechą!
  1 point
 17. Oprócz wagi równie istotny jest opór czołowy. Czyli wielkość przekroju, luźne bądź dopasowane ciuchy. Jak nie mogłem nadążyć za moim masywniejszymi kolegami to zmieniłem ciuchy na dobrze dopasowane i było OK.
  1 point
 18. Ojtamojtam..... prędkość nie narasta bez końca. Na którymś wyjedzie narciarskim mieszkałem z dwoma takimi scigantami. Ich rada brzmiala: "jedź na krawędziach i nie przejmuj się. Prędkość w pewnym momencie przestanie narastać. I to jest ta właściwą prędkość dla ciebie".... ;-)) Uprzedzam, że wtedy miałem o kilkanascie lat bardziej elastyczne kosci.....
  1 point
 19. To jest bardzo fajna stacja prowadzona fatalnie jeżeli chodzi o reklamę. W świadomości wielu ludzi zwyczajnie nie istnieje. Niewątpliwie dużym plusem jest brak kolejek i odległość od Krakowa. Również obie trasy są bardzo przyjemne, na górze jest knajpa gdzie można się ogrzać, a czasem się to przydaje, bo kanapa jest wolna. Przygotowanie stoku zawsze kiedy byłem bardzo dobre. Osobiście jako całość wolę Kasinę, natomiast w szczycie sezonu zamiast stać w kolejkach w Kasinie zdecydowanie lepiej uderzyć do Myślenic.
  1 point
 20. Jeżeli córka będzie chciała jeździć na nartach po bracie, to opcja 3. Dobry serwis i niech śmiga, a zaoszczędzona kasa na doskonalenie pod okiem instruktora.
  1 point
 21. Cześć 1. Pamiętajcie, żadnych operacyjnych zabiegów. 2. Jak szukacie wody to tylko przy pomocy wróżbitów, różdżkarzy i tego typu dróg. Nigdy nie opierajcie się na naukowych postawach albo sugestiach. Tylko YT i własne widzimisię dają radę. Słowo! POzdro
  0 points
 22. 0 points
×
×
 • Create New...