Jump to content

Sezon 2025/2026


grimson
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, SzymQ said:

Czantorię to macie pod nosem. A tak przejedziecie się chociaż autem krajoznawczo. Dodatkowo będziecie mieć wiedzę praktyczną o najpoważniejszym stoku w łódzkim. Bezcenne :). 

A mijałem w piątek i sobotę jak jechałem i wracałem z Bydgoszczy. W niedziele jadę do Mszczonowa... Hm... Może faktycznie? Będziesz @SzymQ ? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, bubol.T napisał:

Adam wykończą Cie te kursantki. Musisz brać same jeżdżące na poranne godziny, zanim uruchomią mały wyciąg. 😁

Wiadomo, że jesteś w pracy. Następnym razem wezmę Nikodemowi godzinę jazdy z Tobą, trochę go ustawisz do pionu. Teraz mamy przerwę, ale za dwa tygodnie będziemy. Myślę, że w marcu jeszcze będą warunki. 

Pozdrowienia serdeczne. 

Idąc za Twoją radą w dniu dzisiejszym wziąłem sobie poranne godziny - 8.00 trening SL - Q...ja za stary jestem na 40 skrętów...a jeszcze po Vertical-u odejście w prawo kiedy ja zawsze robiłem w lewo??. Tyczki pod juniorów w rozstawie max 10 m....ja prd....o 9 mam zacząć lekcję a pragnę iść do domu.  

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Adam ..DUCH napisał:

Idąc za Twoją radą w dniu dzisiejszym wziąłem sobie poranne godziny - 8.00 trening SL - Q...ja za stary jestem na 40 skrętów...a jeszcze po Vertical-u odejście w prawo kiedy ja zawsze robiłem w lewo??. Tyczki pod juniorów w rozstawie max 10 m....ja prd....o 9 mam zacząć lekcję a pragnę iść do domu.  

Dasz radę, marzec jest blisko.😁

Link to comment
Share on other sites

@zając My jak widzę niedaleko od siebie. Dzisiaj na wniosek różnych kobiet z grupy, mimo utyskiwań moich, a potem to już wszystkich, objechaliśmy Sella Ronda. Piękne widoki, ale narciarsko bryndza i sporo ludzi. Rano jeszcze dobijało zachmurzenie i śnieg, z mgłą. Na szczęście potem się rozpogodziło. Jakieś poczucie jest, że więcej na krzesłach i w gondolach, niż na nartach. Będę unikać. A tyle fajnych ośrodków w okolicy.

IMG_20260217_163204.jpg

IMG_20260217_163156.jpg

IMG-20260217-WA0000.jpg

IMG_20260217_122518.jpg

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Chertan napisał:

objechaliśmy Sella Ronda. Piękne widoki, ale narciarsko bryndza i sporo ludzi. Rano jeszcze dobijało zachmurzenie i śnieg, z mgłą. Na szczęście potem się rozpogodziło. Jakieś poczucie jest, że więcej na krzesłach i w gondolach, niż na nartach. Będę unikać

ja to również stwierdziłem swego czasu, raz przejechać w jedną i drugą stronę plus raz marmolada i wystarczy, lepiej pojeździć z dala od tego. Mniej ludzi, warunki lepsze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, rulez napisał:

ja to również stwierdziłem swego czasu, raz przejechać w jedną i drugą stronę plus raz marmolada i wystarczy, lepiej pojeździć z dala od tego. Mniej ludzi, warunki lepsze.

Miałem takie same odczucia. Ale podobał mi się ten przegląd różnego typu wyciągów. Taka wycieczka narciarska. Najbardziej irytowało mnie, że trzeba jeździć za strzałkami po rozjeżdżonym i w tłumie ludzi, a wokół tyle dobrych tras. Do przejechania raz i tyle. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, bubol.T napisał:

Miałem takie same odczucia. Ale podobał mi się ten przegląd różnego typu wyciągów. Taka wycieczka narciarska. Najbardziej irytowało mnie, że trzeba jeździć za strzałkami po rozjeżdżonym i w tłumie ludzi, a wokół tyle dobrych tras. Do przejechania raz i tyle. 

No właśnie ale chociaż raz wypada,  my dopiero pierwszy raz jesteśmy w okolicy więc planujemy objazd na jutro,  bo w czwartek dopadnie nas śnieg i zabierze widoki.

Którą rundę polecacie: pomarańczową czy zieloną?

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Chertan napisał:

@zając My jak widzę niedaleko od siebie. Dzisiaj na wniosek różnych kobiet z grupy, mimo utyskiwań moich, a potem to już wszystkich, objechaliśmy Sella Ronda. Piękne widoki, ale narciarsko bryndza i sporo ludzi. Rano jeszcze dobijało zachmurzenie i śnieg, z mgłą. Na szczęście potem się rozpogodziło. Jakieś poczucie jest, że więcej na krzesłach i w gondolach, niż na nartach. Będę unikać. A tyle fajnych ośrodków w okolicy.

IMG_20260217_163204.jpg

IMG_20260217_163156.jpg

IMG-20260217-WA0000.jpg

IMG_20260217_122518.jpg

Nigdy nie byłem choć tyle się naczytałem ,że jakoś mnie nie ciągnie w ten region narciarski ale może kiedyś,kto wie 🤷‍♂️ 

Pozdrawiam  

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, zając napisał:

No właśnie ale chociaż raz wypada,  my dopiero pierwszy raz jesteśmy w okolicy więc planujemy objazd na jutro,  bo w czwartek dopadnie nas śnieg i zabierze widoki.

Którą rundę polecacie: pomarańczową czy zieloną?

My startowalismy z Canazei i jechaliśmy pomarańczową. Ale czy polecam nie wiem, to było dawno naście lat temu. Zielona nie jechalem i juz raczej nie pojadę, bo dla mnie tak jak pisałem. Zaliczyć raz i tyle. A jakbym był kiedyś w okolicy, to podjadę na Marmolade zamiast tej karuzeli. W ogole, to preferuje mniej zatłoczone miejsca.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, zając napisał:

No właśnie ale chociaż raz wypada,  my dopiero pierwszy raz jesteśmy w okolicy więc planujemy objazd na jutro,  bo w czwartek dopadnie nas śnieg i zabierze widoki.

Którą rundę polecacie: pomarańczową czy zieloną?

Jechaliśmy zieloną i nie polecam, zdarzało się nam robić niektóre trasy 2x, ale to pojedyncze, np zjazd od góry żółtej gondoli do Corvary. Gdzieś dodatkowy zjazd w Arabbie, czy 2x przy gondoli w Val Gardena. Jak fajna traska, to róbcie podobnie. Czasu jest sporo, można też na krótko odbić w bok

Edited by Chertan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cześć

Hm.. W ośrodkach sąsiadujących z Sella Rondą byłem chyba ze 30, pewnie więcej razy. Nigdy nie przejechaliśmy pętli, jakoś nie było takiego pomysłu.

Ale za to chyba nawet dwa razy wjechaliśmy z Rybelkiem na Sass Pordoi wagonem i stamtąd zjechaliśmy. Bardziej wprawnym i orientującym się w górach polecam. Zjazd nie jest specjalnie trudny. Trzeba trochę dojść do punktu startowego i jest kawałeczek zejścia po skałach na przełączkę.

Pozdro

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze na koniec poszliśmy do na basen do Canazei i to było najlepsze w tym dniu. Sa tam baseny termalne, albo podgrzewanie, nie wiem dokladnie, ale mozna bylo siebpomoczyc takze na zewnątrz.A tą karuzele jechaliśmy po solidnych opadach sniegu i wiadomo jak wyglądały trasy po przejechaniu tyłu ludzi. Zając napisz jak bylo i wrzucaj foty. Miłego dnia Pozdrawiam

Edited by bubol.T
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Chertan napisał:

Sella Ronda jest kapitalna do objechania rowerem, raz w roku jest impreza, zamykają drogi dla ruchu i kilkanaście tysięcy ludzi robi pętelkę. Super atmosfera.

Mam kumpla który regularnie od kilku lat jeździ na tą imprezę, też sobie bardzo chwalił i dlatego wraca.

Jak jechaliśmy na nartach Sella Rondę to pokazywał którymi drogami biegnie trasa, trochę trzeba potrenować jak się chce przejechać.

pozdro

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, bubol.T napisał:

Wiadomość z ostatniej chwili, jutro rusza golgota. Zima całkiem udana ze śniegiem i mrozem. 18 luty, za chwilę koniec ferii i sezonu. Screenshot_20260218_082324_Chrome.thumb.jpg.18dc6de0c01be4f0a9f6752ddf5ec842.jpg

Już dzisiaj by ruszyła tylko nie zdążyli żwiru dowieźć..

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, zając napisał:

No właśnie ale chociaż raz wypada,  my dopiero pierwszy raz jesteśmy w okolicy więc planujemy objazd na jutro,  bo w czwartek dopadnie nas śnieg i zabierze widoki.

Którą rundę polecacie: pomarańczową czy zieloną?

a gdzie mieszkacie ?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, bubol.T napisał:

Wiadomość z ostatniej chwili, jutro rusza golgota. Zima całkiem udana ze śniegiem i mrozem. 18 luty, za chwilę koniec ferii i sezonu. Screenshot_20260218_082324_Chrome.thumb.jpg.18dc6de0c01be4f0a9f6752ddf5ec842.jpg

Nie tak z ostatniej chwili, bo TMR informował o jej otwarciu w poniedziałek. Nie wiem skąd ta ekscytacja Golgota. Moim zdaniem o wiele ciekawsza i bardziej wymagająca jest FIS od Grzebienia do Dolin.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 31.01.2026 o 12:28, Lexi napisał:

U nas ceny podobne:

Serwis BASIC - 150 PLN

  • planowanie nart (wyrównanie ślizgu)
  • ostrzenie bocznych krawędzi nart (za pomocą dysków ceramicznych)
  • podcięcie krawędzi nart od spodu (za pomocą dysków ceramicznych)
  • naniesienie struktury na ślizg (struktura podstawowa)
  • smarowanie nart na gorącym wałku (podstawowy/uniwersalny smar)
  • szczotkowanie + polerowanie

 Serwis PRO - 195 PLN

  • zalewanie ubytków w ślizgu (do 3 punktów)
  • planowanie nart (wyrównanie ślizgu)
  • ostrzenie bocznych krawędzi nart (za pomocą dysków ceramicznych)
  • podcięcie krawędzi nart od spodu (za pomocą dysków ceramicznych)**
  • V-EDGE (precyzja i stałe lub zmienne kąty krawędzi, zarówno dla krawędzi dolnej, jak i bocznej)
  • polerowanie krawędzi dyskiem diamentowym
  • naniesienie struktury na ślizg (struktura sportowa/race)
  • smarowanie nart na gorącym wałku (smar dostosowany do warunków/pogody)
  • szczotkowanie + polerowanie

** podcięcie krawędzi nawet od 0,2°


 Serwis PRO PLUS - 270 PLN

  • zalewanie ubytków ślizgu (do 3 punktów)
  • planowanie nart (wyrównanie ślizgu)
  • ostrzenie bocznych krawędzi nart (za pomocą dysków ceramicznych)
  • podcięcie krawędzi nart od spodu (za pomocą dysków ceramicznych)**
  • V-EDGE (precyzja i stałe lub zmienne kąty krawędzi zarówno dla krawędzi dolnej, jak i bocznej)
  • polerowanie krawędzi dyskiem diamentowym
  • naniesienie struktury na ślizg (struktura sportowa/race)
  • smarowanie nart żelazkiem (smar dostosowany do warunków/pogody)
  • szczotkowanie + polerowanie
  • wygrzewanie nart Wax Future

** podcięcie krawędzi nawet od 0,2°


Serwis RACE** - OD 350 zł

  • ustalany indywidualnie klientem / zawodnikiem
  • zawiera wszystkie usługi z pakietu PRO PLUS
  • sportowe wykończenie sidewalla - specjalistyczne odsłonięcie krawędzi
  • tworzenie tzw. ,,hanger-a" na bardzo zlodzone trasy
  • wygrzewanie sportowe. Kilkukrotne nakładanie smarów żelazkiem, wygrzewanie na maszynie Wax Future

** serwis polecany głównie dla zawodników, osób startujących w zawodach

Czy ktoś z Was wie,co to ten hanger,bo ja pierwszy raz słyszę>>>

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...