Skocz do zawartości

Narty?


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Proszę o podpowiedzieć na jakie narty polować 😁?

Wzrost - 177

Waga - około 90 kg

Doświadczenie - hmm, jakieś mam. Jeżdżę jak w stopce.

Preferowana jazda - stoki polskie czyli ciasno i wąsko

Od czasu do czasu łąka poza stokiem ( obecne narty do tego się nie nadają za bardzo)

Dotychczasowe narty - Fischer RC4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, robertw napisał:

TAk mniej więcej jeżdżę.

 

45 minut temu, robertw napisał:

Cześć.

Proszę o podpowiedzieć na jakie narty polować 😁?

Wzrost - 177

Waga - około 90 kg

Doświadczenie - hmm, jakieś mam. Jeżdżę jak w stopce.

Preferowana jazda - stoki polskie czyli ciasno i wąsko

Od czasu do czasu łąka poza stokiem ( obecne narty do tego się nie nadają za bardzo)

Dotychczasowe narty - Fischer RC4

Witaj po przerwie Robert i nie rób sobie jaj 😉 .

ps. Czyli wróciłeś do zdrowia, gratulacje.

Edytowane przez kordiankw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kordiankw napisał:

 

Witaj po przerwie Robert i nie rób sobie jaj 😉 .

ps. Czyli wróciłeś do zdrowia, gratulacje.

Dzięki Kordian.

Panowie nie robię sobie jaj 🤣. Serio pytam bo wypadłem z tematy sprzętu. Mitek jaka hybrydę miałeś na myśli? Coś slalomowego ale szerszego pod  butem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, robertw napisał:

Dzięki Kordian.

Panowie nie robię sobie jaj 🤣. Serio pytam bo wypadłem z tematy sprzętu. Mitek jaka hybrydę miałeś na myśli? Coś slalomowego ale szerszego pod  butem?

Cześć

Ja hybrydą nazywam nartę wyrosłą ze slalomki o solidnej konstrukcji ale z przedłużonym promieniem. Osobiście unikałbym nart poszerzonych. Po prostu nie są dla Ciebie - Ty umiesz jeździć.

Rada Witolda z Brunnerem bardzo sensowna.

POozdro

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertw napisał:

Od czasu do czasu łąka poza stokiem ( obecne narty do tego się nie nadają za bardzo)

Dotychczasowe narty - Fischer RC4

Cze

@Mitek z zapytania wynika, że slalomka się „ nie nadaje”, więc hybryda może także się nie nadawać. Jest to narta bardzo podobna ale dłuższa. Oczywiście ta grupa się rozrosła, i klasyczna o ile można tak napisać nie spełni oczekiwań kolegi. Może niech najpierw spróbuje nart o różnej szerokości i może znajdzie tą jemu najbardziej odpowiadającą. Początkowo to były wąskie narty (65-70 mm pod butem). Teraz produkują szersze. Może coś 76-80mm nie zmuli tak narty, ale za trasą może pomóc. Jeśli to dodatkowe narty, można i więcej próbować, ale jeśli jedyne, trzeba poszukać środka, żeby na trasie nie straciły wigoru, a poza sprawowały się nieco lepiej.

pozdrawiam

Edytowane przez Marcos73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród dziesiątków rodzajów nart pojawia się kolejna kategoria "hybryda" a czym że jest ta hybryda??? Panie i Panowie - facet chyba ma swój wiek i pewnych tematów nie przeskoczy.....proponuję rekreacyjną slalomkę oczywiście wąską pod butem i może dla polepszenia humoru 170....lub nartę krosową tak tyci ponad wzrost z drugiego sortu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 14:31, robertw napisał:

Cześć.

Proszę o podpowiedzieć na jakie narty polować 😁?

Wzrost - 177

Waga - około 90 kg

Doświadczenie - hmm, jakieś mam. Jeżdżę jak w stopce.

Preferowana jazda - stoki polskie czyli ciasno i wąsko

Od czasu do czasu łąka poza stokiem ( obecne narty do tego się nie nadają za bardzo)

Dotychczasowe narty - Fischer RC4

Cześć Robert

Zostaw sobie te RC4 co je miałeś w Szwajcarii a oprócz tego spraw drugą parę w typie Nordica Enforcer. @Mikoski ma takie na 180 cm i zajebiście mu jeżdżą w każdych warunkach, czy to w puchu, odsypach, na muldach ale też i na twardym. Nie pamiętam tylko czy one mają 90 czy 100 cm pod butem ale na pewno szczęśliwy posiadacz się w wątku ujawni.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomkly napisał:

Cześć Robert

Zostaw sobie te RC4 co je miałeś w Szwajcarii a oprócz tego spraw drugą parę w typie Nordica Enforcer. @Mikoski ma takie na 180 cm i zajebiście mu jeżdżą w każdych warunkach, czy to w puchu, odsypach, na muldach ale też i na twardym. Nie pamiętam tylko czy one mają 90 czy 100 cm pod butem ale na pewno szczęśliwy posiadacz się w wątku ujawni.

Serio.....pytający jeździ na dość płytkim skręcie dosyć wysoko....nie osiąga dobrego podparcia i stąd permanentny przeciwskret a proponujesz narty 90+ pod butem???? To tylko pogłębi wadę..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Serio.....pytający jeździ na dość płytkim skręcie dosyć wysoko....nie osiąga dobrego podparcia i stąd permanentny przeciwskret a proponujesz narty 90+ pod butem???? To tylko pogłębi wadę..... 

Ale Robertowi nie chodzi o korektę błędów technicznych tylko przyjemniejszą jazdę po miękkiej łące oraz polskich stokach co w praktyce często oznacza to samo co łąka lub nawet gorzej. 

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomkly napisał:

@Mikoski ma takie na 180 cm i zajebiście mu jeżdżą w każdych warunkach, czy to w puchu, odsypach, na muldach ale też i na twardym.

A żeś napisał 🙂, same to mu na pewno jeżdżą, aż se od Niego przy pierwszej lepszej okazji pożyczę. Ciekaw jestem czy mnie tez będą same jeździć.

pozdro

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

Serio.....pytający jeździ na dość płytkim skręcie dosyć wysoko....nie osiąga dobrego podparcia i stąd permanentny przeciwskret a proponujesz narty 90+ pod butem???? To tylko pogłębi wadę..... 

Adam czy ja pisałem o analizie mojej jazdy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcos73 napisał:

A żeś napisał 🙂, same to mu na pewno jeżdżą, aż se od Niego przy pierwszej lepszej okazji pożyczę. Ciekaw jestem czy mnie tez będą same jeździć.

pozdro

Przeca to narty dobrze jadą a nie posiadacz. 🙂
On się stara im nie przeszkadzać, czasem mu się to nawet udaje. 🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomkly napisał:

Cześć Robert

Zostaw sobie te RC4 co je miałeś w Szwajcarii a oprócz tego spraw drugą parę w typie Nordica Enforcer. @Mikoski ma takie na 180 cm i zajebiście mu jeżdżą w każdych warunkach, czy to w puchu, odsypach, na muldach ale też i na twardym. Nie pamiętam tylko czy one mają 90 czy 100 cm pod butem ale na pewno szczęśliwy posiadacz się w wątku ujawni.

Skoro zostałem wywołany do tablicy to odpowiem nordi 185/100  narta:

bardzo miękkie przody i tyły 

Długaśneeeee rokery z przodu i tyłu

Zaskakująco skrętne 

Można pojechać na krawędzi, mogę zaprezentować 😜

Jak dla mnie nie zamulają co widać po promieniu

Delikatne w obsłudze, dać im jechać nic na siłę

Warunki stokowe prawie im nie straszne , 😁 poranny zmrożony sztruks odpada 

Czym gorzej na trasie tym lepiej,w terenie wiadomo do tego są

Nie są to paździerze co widać po dwóch blachach 

Szkoda że Szymek nie spróbował a miałem je w bagażniku mogłyby przypasować 

I z dedykacją dla Marcosa same jadą 🤪😉😁

IMG20231121121027.jpg

Edytowane przez Mikoski
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mikoski napisał:

I z dedykacją dla Marcosa same jadą 🤪😉😁

 

Trzeba będzie przy najbliższej okazji sprawdzić czy faktycznie Marcosowi też same pojadą. 😀

Z innych rzeczy, ważniejszych, żyłem w przekonaniu że Nordica jest wykonywana w regionie Veneto. A tu taka miła niespodzianka - made in Austria. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Mikoski said:

Szkoda że Szymek nie spróbował a miałem je w bagażniku mogłyby przypasować.

Chciałeś mnie wsadzić popsute narty ?! 🤪 Jakbyś miał Unleashed 98 to chętnie bym spróbował... ale finalnie i tak nie pomoże sprzętu kupa kiedy narciarz dupa 😉

@robertw na Twoim miejscu pooglądałbym porównania AM na SkiEssentials, a potem ich testy konretnych nart, które były interesujące w porównaniu. Jeżdżą wszędzie i mają szerszą perspektywę na narciarstwo niż tutejsza forumowa...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, SzymQ napisał:

Chciałeś mnie wsadzić popsute narty ?! 🤪 Jakbyś miał Unleashed 98 to chętnie bym spróbował... ale finalnie i tak nie pomoże sprzętu kupa kiedy narciarz dupa 😉

@robertw na Twoim miejscu pooglądałbym porównania AM na SkiEssentials, a potem ich testy konretnych nart, które były interesujące w porównaniu. Jeżdżą wszędzie i mają szerszą perspektywę na narciarstwo niż tutejsza forumowa...

Dzięki za linka, nie znałem tej strony. Trochę mi jednak brakuje klasycznej punktacji no i te ich grupowanie jest dla mnie słabo zrozumiałe. Nie za bardzo rozumiem pojęcie typu Frontside, szczególnie jeśli w tej grupie znajdują się tak diametralnie różne narty jak przykładowo Atomic GS oraz fenomenalna skądinąd Armada. No ale jak je porównać??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>na Twoim miejscu pooglądałbym porównania AM na SkiEssentials, a potem ich testy konretnych nart, które były interesujące w porównaniu. Jeżdżą wszędzie i mają szerszą perspektywę na narciarstwo niż tutejsza forumowa...

 

 

Kiedyś szukałem opini testerow o pewnych nartach AM ktore mialem kupic. Ich rozrzut był od "super reaktywne narty do jazdy na krawedziach" do "wiotkie nalesniki bez życia" (oczywiście oddaję tylko sens, nie slowa). Czyżby opinia zależała głównie od sponsora testów?

Edytowane przez mig
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli zwłaszcza kanał na YT i filmy jak (np dla autora tematu) ten:

Oczywiście mają też porównania Twin Tipów 🙂

Nie wiem czy mają sponsorów, ale prowadzą poważny sklep internetowy, więc ich źródeł finansowania raczej upatrywałbym gdzie indziej.

Podobają mi się ich porównania jak i testy bo są bardziej nastawione na znalezienie "najlepszego przeznaczenia" każdej narty AM/TT niż znalezienie najlepszej narty w ogóle. Warto obejrzeć i wyrobić sobie zdanie. Kategoria AM to zbiór różnych kompromisów, który nie ma wzorców tak oczywistych jak narta do puchu, albo do SL, więc pytanie o AM na forum jest wg mnie po prostu bez sensu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mig napisał:

>>na Twoim miejscu pooglądałbym porównania AM na SkiEssentials, a potem ich testy konretnych nart, które były interesujące w porównaniu. Jeżdżą wszędzie i mają szerszą perspektywę na narciarstwo niż tutejsza forumowa...

 

 

Kiedyś szukałem opini testerow o pewnych nartach AM ktore mialem kupic. Ich rozrzut był od "super reaktywne narty do jazdy na krawedziach" do "wiotkie nalesniki bez życia" (oczywiście oddaję tylko sens, nie slowa). Czyżby opinia zależała głównie od sponsora testów?

Ta ostatnia kwestia stała się przyczyną tego, że Head przestał brać udział w imprezie WorldSkiTest. Jak się poczyta wyniki tych testów to jedna z marek dominuje w ciągu ostatnich lat. Akurat ta marka, która przeznacza największe nakłady na finansowanie tego typu testów. Zwraca też uwagę przeważnie jedna z ostatnich pozycji nart marki Nordica. A narty race tej marki (zarówno GS jak i SL) są o niebo lepsze niż conajmniej połowa tych sprzętów, które w teście znajdują się przed nimi. Nazw tych marek celowo nie wymieniam, każdy sam widzi co jest na siłę promowane. 

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikoski napisał:

Skoro zostałem wywołany do tablicy to odpowiem nordi 185/100  narta:

bardzo miękkie przody i tyły 

Długaśneeeee rokery z przodu i tyłu

Zaskakująco skrętne 

Można pojechać na krawędzi, mogę zaprezentować 😜

Jak dla mnie nie zamulają co widać po promieniu

Delikatne w obsłudze, dać im jechać nic na siłę

Warunki stokowe prawie im nie straszne , 😁 poranny zmrożony sztruks odpada 

Czym gorzej na trasie tym lepiej,w terenie wiadomo do tego są

Nie są to paździerze co widać po dwóch blachach 

Szkoda że Szymek nie spróbował a miałem je w bagażniku mogłyby przypasować 

I z dedykacją dla Marcosa same jadą 🤪😉😁

IMG20231121121027.jpg

Tak mam ze Scott the Ski…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...