Skocz do zawartości

Zwardoń 2024 - zlot Twardzielek i Twardzieli - part 2


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

No więc jeżeli ktoś logistycznie opanuje zbiórkę kasy na karnety to możemy skorzystać z 20proc zniżki. Warunek jest taki że zakup musi dokonać jedna osoba i na konkretne terminy godzinowe. CZyli np. pt jazda wieczorna dalej so jazda do 16, nd karnet 4 h bo nie wiadomo o której wstaniecie. Dodatkowo do każdych 10 jeden dodatkowo gratis. 

Edytowane przez Adam ..DUCH
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Rybelek mówi, że będzie tłok na stoku więc proponuje wprowadzić jazdę zmianową...

Pozdro

Węża się zrobi i nie będzie tłoku, każdy swoje miejsce w kolejce będzie znać. A jak wąż będzie na całą szerokość to i nikt wyprzedzać nie będzie mógł. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikoski napisał:

W miesiąc może ogarną …. My na feriach pewnie przez Laliki ale to dla nas standard bo w Lalikach mamy kwaterę. O ile stok nie spłynie … prognozy dość przerażające .

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikoski napisał:

Cześć

Bez tunelu ja nie jadę. Taki fajny tunel to była największa atrakcja podróży. W Narwegii są (może były bo ja tam spędziłem sporo czasu 35 lat temu) takie nieoświetlone tunele na lokalnych drogach, kute w skale i bawiliśmy się tak, że jak była prosta to kto dłużej wytrzyma bez świateł jadąc 100km/h. Kumpel wytrzymał ponad 3 sek. Był naszym bogiem przez dłuższy czas.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wniosek, aby te karnety gratis przypadły tym osobom, które najbardziej się zaangażują  w przywóz oraz dystrybucję do szklanych naczyń trzymanych przez współtwardzielki / współtwardzieli produktów (oględnie) pustokalorycznych  . Dla rzeczowej oceny kandydatów można w piątek wieczorem urządzić wystawę tychże w świetlicy albo w pomieszczeniach sypialnych, z tym że w tym przypadku będzie obowiązywać zakaz przemieszczania się po ocenie ilościowej zakresu dostawy. 

Edytowane przez Kaem
literówka
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Bez tunelu ja nie jadę. Taki fajny tunel to była największa atrakcja podróży. W Narwegii są (może były bo ja tam spędziłem sporo czasu 35 lat temu) takie nieoświetlone tunele na lokalnych drogach, kute w skale i bawiliśmy się tak, że jak była prosta to kto dłużej wytrzyma bez świateł jadąc 100km/h. Kumpel wytrzymał ponad 3 sek. Był naszym bogiem przez dłuższy czas.

Pozdro

Ciosany w skale najbardziej kojarzę wjeżdżając do Livigno od Szwajcarii i Dingač na Peljesaczu. 

Pozdro 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mikoski napisał:

Ciosany w skale najbardziej kojarzę wjeżdżając do Livigno od Szwajcarii i Dingač na Peljesaczu. 

Pozdro 

Cześć

Livigno to tunel kolejowo drogowy więc prosty jak strzelił. A na Peljesaczu to chyba chodzi Ci o jakiś nowy bo byłem ale nie kojarzę. Tam są/były kręte, bez światła gdzie zakręt wyznaczany był przez takie potrójne odblaski po lewej albo po prawej stronie - w zależności od kierunku, mówię Ci hardkor.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Livigno to tunel kolejowo drogowy więc prosty jak strzelił. A na Peljesaczu to chyba chodzi Ci o jakiś nowy bo byłem ale nie kojarzę. Tam są/były kręte, bez światła gdzie zakręt wyznaczany był przez takie potrójne odblaski po lewej albo po prawej stronie - w zależności od kierunku, mówię Ci hardkor.

Pozdro

Livinoo to taki wąski samochodowy płatny i wahadłowo otwarty po kilka godzin w każdą stronę 

dsc3305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sytuacja na froncie południowym wygląda tak : paraliż....kompletny paraliż....połączony z całkowitą niemocą służb drogowych oraz kierowców TIR-ów którzy zapominają dosyć regularnie przestawiać swoje navi z osobówki na TIR. W nocy paliła się w tunelu ciężarówka i do chwili obecnej nikt ale to dosłownie nikt nie jest w stanie ogarnąć chaosu związanego z wyłączeniem tunelu - nie dotyczy oczywiście "bumerów" którzy radzą sobie galanto. A tak na poważnie tunel najprawdopodobniej będzie wyłączony z użytkowania na kilka tygodni i w związku z powyższym zalecam dojazd "dołem" - Milówka - Rajcza - Sól - Zwardoń a dla osób z "ściany zachodniej" - Cieszyn - Czadca - Zwardoń. Osobiście i tak uważam że w marcu i tak nie będzie żadnego problemu bo jak wszyscy wiemy w tym czasie jest kompletna lampa, nie pada deszcz i w ciągu 2h nie spada 20 cm. śniegu - prawda???.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

Generalnie sytuacja na froncie południowym wygląda tak : paraliż....kompletny paraliż....połączony z całkowitą niemocą służb drogowych oraz kierowców TIR-ów którzy zapominają dosyć regularnie przestawiać swoje navi z osobówki na TIR. W nocy paliła się w tunelu ciężarówka i do chwili obecnej nikt ale to dosłownie nikt nie jest w stanie ogarnąć chaosu związanego z wyłączeniem tunelu - nie dotyczy oczywiście "bumerów" którzy radzą sobie galanto. A tak na poważnie tunel najprawdopodobniej będzie wyłączony z użytkowania na kilka tygodni i w związku z powyższym zalecam dojazd "dołem" - Milówka - Rajcza - Sól - Zwardoń a dla osób z "ściany zachodniej" - Cieszyn - Czadca - Zwardoń. Osobiście i tak uważam że w marcu i tak nie będzie żadnego problemu bo jak wszyscy wiemy w tym czasie jest kompletna lampa, nie pada deszcz i w ciągu 2h nie spada 20 cm. śniegu - prawda???.  

A z Żywca w ten sposób? 

IMG_0641.png
 

omija się tunel wszak … możliwe to ?

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/26/2024 at 10:50 AM, .Beata. said:

…po drucie?!

A to jakaś propozycja jest?

Mateusz - @lubeckim , myślę że z powodzeniem zwiększycie jego tolerancję 

Ano! To jsem ja. Próbuję się przekopać przez ten wątek i podstawowe pytanie @.Beata. czy ja komuś zalegam jakieś pieniądze tytułem zaliczki za nocleg? Przy okazji oczywiście w tzw. międzyczasie wyszła imba spowodowana moim standardowym popadaniem w problemy nigdzie indziej nie występujące.

W absolutnie telegraficznym skrócie:

Jak niektórzy przeczytali początkiem stycznia byłem na tygodniowym wyjazdo-treningo-szkoleniu z @Tadeo. Ogólnie było zajebiście i powziąłem pomysł aby jeszcze tej zimy pojechać jeszcze raz celem zwiększenia własnych umiejętności. No więc ostatnio zauważyłem ogłoszenie na wrzucone przez Tadeusza na jego profil FB, o dwóch kolejnych terminach. Niezwłocznie wyraziłem zdecydowaną chęć uczestnictwa w pierwszym z nich. I wszystko było zajebiście do momentu, w którym wczoraj i dzisiaj spędziłem niezapomniane chwilę na (pod) Śnieżnicą, jeżdząc tam ze znajomym poznanym właśnie na tym ostatnim wyjeździe u Tadeusza. W piątek wieczorem, gdzieś tak pomiędzy winem a jakimś butelkowanym drinkiem kolega zauważył, że te wyjazdy są przecież w połowie lutego a nie marca, jak sam twierdziłem. No i hm... Musiałem spożyć pewną ilość alkoholu (brrrr), żeby się zorientować, że faktycznie byłem tak napalony na tą Sappadę, że nie zauważyłem tak oczywistego faktu. No a w czym problem? No w tym, że w zasadzie prawie wszystkie tercety czwartek + piątek + weekend mam zajęte. Najpierw kurs zimowej turystyki wysokogórskiej w COS-PZA Betlejemka. Potem szkolenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Oczywiście temat został szybko załatwiony z Tadeuszem. Okazuje się jednak, że mamy tu pewną kolizję. Pierwszy marcowy termin, który wchodzi w grę to 2 marca wyjazd z polski a powrót 9. Chyba już widzicie w czym rzecz. Oczywiście nic nie jest stracone, gdyż w zasadzie sam nie wiem czy zostanę na ten termin zakwalifikowany 😄😁. Tym razem chodzi o to, że po ostatnim wyjeździe do Sappady, szkoleniu @Tadeo oraz oczywiście również szkoleniu @Adam ..DUCH moje umiejętności narciarskie wyj____o na taki poziom, że Tadeusz musi mnie dopasować do odpowiednio zaawansowanej grupy. Jeżeli bowiem w tym marcu będzie miał np 2x 4 początkujących, to sam powiedział, że nie ma sensu żebym się pojawiał i termin trzeba będzie zaś przestawiać.

Uffff. No to tak do brzegu. Proszę mnie brać pod uwagę tak, jak by był przez wszystkie 3 dni. Za wszystko zapłacę a jeżeli miałbym jechać do Włoch, to po prostu zwinę się w sobotę rano.

A teraz krótko o co chodzi z tą niezapomnianą Śnieżnicą:

Pierwszy raz miałem problem z jazdą na nartach pod wiatr. Dzisiaj na Śnieżnicy wiał północny zachód średnio 10m/s , momentalnie dużo mocniej. Kierunek ustawił się idealnie pod stok, co spowodowało, że narciarstwo spotkało się z paralotniarstwem w domenie aerodynamiki.

  • Plus do tego opad świeżego śniegu,
  • plus śnieg nawiany przez ten silny wiatr z lasu.
  • Plus to, że skręt cięty to dalej u mnie temat nieco zawiły, jak ten cały post.
  • Plus to, że mam prawie 2 metry i powiedzmy przez to mam duży opór czołowy.
  • Plus to, że moje 10 letnie Voelke (felkle, czy jak to k___a odmienić) nadają się obecnie już tylko do wymiany.

Słowem: osiągnięcie niecałych 40km/h w jeździe na krechę po czerwonej trasie było wyczynem. No tak nie do końca na krechę, bo żeby nie zwalniać ustawiałem ledną nartę lekko na krawędzi a drugą miałem prawie w powietrzu. Ale jechałem prosto w upadzie stoku nie skręcająć. Próby jazdy skrętem długim spełzły na niczym i skończyły się jeszcze większym spadkiem prędkości.

Dużo lepiej jeżdzący ode mnie kolega dobijał ledwo do 50km/h

Edytowane przez lubeckim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, moruniek napisał:

Darmowe karnety dla @.Beata. to ona ogarnęła Wam te noclegi i włożyła szmat czasu w organizację. 

Cześć

Krzysiu popieram w całej rozciągłości. Mam do siebie oczywisty żal, że sam na tak oczywisty pomysł nie wpadłem. Oczywiście dla Beatki!!!

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już… przestańcie, zaklepałam noclegi i już. Z Wami dość szybko i łatwo poszło 😉 Ale miło mi bardzo i dziękuję. Proponuję jednak przeznaczyć ten karnet (a właściwie to 2) komuś, kto wyciśnie z niego wszystko, bądź wszystkim obniżyć cenę, oprócz tych Adamowych 20%.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, .Beata. napisał:

No już… przestańcie, zaklepałam noclegi i już. Z Wami dość szybko i łatwo poszło 😉 Ale miło mi bardzo i dziękuję. Proponuję jednak przeznaczyć ten karnet (a właściwie to 2) komuś, kto wyciśnie z niego wszystko, bądź wszystkim obniżyć cenę, oprócz tych Adamowych 20%.  

Beata .. ogarnięcie wszystkich, dialogi z gospodarzami … jesteśmy wdzięczni … po prostu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, .Beata. napisał:

No już… przestańcie, zaklepałam noclegi i już. Z Wami dość szybko i łatwo poszło 😉 Ale miło mi bardzo i dziękuję. Proponuję jednak przeznaczyć ten karnet (a właściwie to 2) komuś, kto wyciśnie z niego wszystko, bądź wszystkim obniżyć cenę, oprócz tych Adamowych 20%.  

Cześć

Beata myślę, że to fajny pomysł i w ogóle się nie kryguj. W zeszłym roku też wzięłaś na siebie organizacje pierdoły, więc tym bardziej. To jest uczciwe podejście z tym dzieleniem i myślę, że każdy je doceni ale nie ma sensu. Naprawdę chociaż w ten sposób pozwól się ekipie zrewanżować.

Ale jakby był drugi... to konkursów można wymyślić multum. Ja mam już z 10 pomysłów.

Pozdro serdeczne

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KrzysiekK napisał:

Beata .. ogarnięcie wszystkich, dialogi z gospodarzami … jesteśmy wdzięczni … po prostu.

Cześć

Dokładnie tak jak piszesz Krzychu - pisaliśmy razem... ale, znając Beatę z gospodarzami to był krótki monolog. 😉

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...