Skocz do zawartości

Alpy 19-23.02.2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, grimson napisał:

Puchatek w sam raz, do tego krzesło jedzie na górę 15 min. Nie nadaje się, zbyt hardcorowo.

W sumie to jeśli Luxtorpeda rzeczywiście jedzie 3 min to na rekord CzG będzie całkiem dobra. Dogadaj się z nimi aby Cię wpuszczali bez kolejki a w zamian im zrobisz reklamę na ogólnopolskim forum narciarskim!

Natomiast katowanie jednej trasy w jakimś dużym alpejskim ośrodku narciarskim to jest już wyższa sztuka perwersji.  Coś dla koneserów.

Edytowane przez Wujot2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wujot2 napisał:

W sumie to jeśli Luxtorpeda rzeczywiście jedzie 3 min to na rekord CzG będzie całkiem dobra. Dogadaj się z nimi aby Cię wpuszczali bez kolejki a w zamian im zrobisz reklamę na ogólnopolskim forum narciarskim!

Natomiast katowanie jednej trasy w jakimś dużym alpejskim ośrodku narciarskim to jest już wyższa sztuka perwersji.  Coś dla koneserów.

Z tym ogólnopolskim to przesadziłeś. Udziela się tu z 30 osób, ja bym to nazwał raczej forum wzajemnej adoracji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.04.2023 o 13:38, grimson napisał:

Powoli przymierzam się do powrotu w Alpy po...15 latach przerwy.

Do tej pory byłem z żoną na Stubai w 2009r, potem w 2010 miało być Val di Sole, lecz ze względu na kraksę żony na nartach i ciężki wstrząs mózgu wyjazd został anulowany.

Nasza ekipa narciarska:

- córka 11 lat: radzi sobie na czerwonych trasach, ścianki też przejedzie. Na czarnych jeszcze nie jeździła.  Jeździ mocno zakrętami, nie szuka prędkości. Wymagane treningi z instruktorem. Kondycja i sprawność bdb

- żona: po kraksie jak wyżej zaczęła się oszczędzać, kiedyś lubiła ostre czerwone i czarne, obecnie preferuje raczej niebieskie. Po 2 godzinach nartowania lubi odpocząć w knajpie. Kondycja i sprawność db

- ja. Szukam raczej trudniejszych tras, chociaż latanie na sztruksie na równych, długich czerwonych trasach też jest OK. Kondycja i sprawność myślę że ze względu na PESEL db 😁

Pytanie który ośrodek w Alpach wybrać na 1 tydzień ferii w wielkopolsce w 2024r? Interesują nas ośrodki, gdzie dla każdego będzie coś miłego. Pamiętam ze Stubai, że ich niebieskie trasy to nasze czerwone, oraz lokalne czerwone to nasze czarne. Na pewno wymagane są knajpy/bary, żeby żona mogła odpocząć, kiedy z córką będziemy śmigali. Oraz trasy powyżej 4km długości, żeby się wyjeździć i wracać do auta z efektem "nogi bolo".

Transport z PL: samochód osobowy z boxem.

Osobiście polecam Ischgl. Tylko musicie wjechać gondola A3 środkowa na Idalp. Tam jest pełno niebieskich tras oraz 

 

 

dla początkujących. 

IMG_20231127_114429321.jpg

Edytowane przez wickerman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciliśmy (dziś rano) z Les 2 Alpes.  Pobyt dwutygodniowy, czyli planowane 12 dni jazdy. Cóż? Śniegu dużo. W pierwszym tygodniu nie wszystko jeszcze pootwierane, ale tras i tak wiele, więc zanim je zjeździliśmy otwierali następne. Niestety pogoda dopisała raczej średnio. Na 12 dni musiałem odpuścić trzy (czyli z tych 12 trochę ubyło), głównie z powodu mgły. Słonka też raczej niewiele. Lampa zaledwie 4 dni. Reszta z dobrą widocznością ale bez słonka. Ludzi sporo, ale kolejek do wyciągów i gondoli brak. Trasy też niezatłoczone, więc najeździć się dało i to jak kto chciał. Duża, bardzo duża rozmaitość tras, więc myślę że każdy dobierze sobie co lubi. Wśród narciarzy głównie Francuzi, sporo Brytów, trochę Polaków, Rosyjski słyszałem tylko raz. Jeszcze jestem mocno podmęczony jazdą na nartach i powrotem (1700km do  Krakowa), więc nie bardzo mam siłę się rozpisywać. Jeśli będą jakieś pytania postaram się odpowiedzieć. W każdym razie wybieramy się tam powtórnie, również na dwa tygodnie w marcu.

                                                    Pozdrawiam kolegów 🙂   

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, my z Mikoskim ruszamy na drugi tydzień stycznia, oby pogoda dopisała. Wg pogody śniegu napadało sporo. Widzę, że ogólnie dobrze oceniasz Les 2 Alpes? Bo chodziły słuchy, że infrastruktura bywa stara. Choć jak patrzę na mapki, to nowoczesnych krzeseł i gondol jest trochę, pewnie można ominąć te wolne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie jest źle. Tak, nie jest to w całości najnowsza generacja gondolek, ale jest stale coś dokupowane. Taka naprawdę stara jest jedna ławka 4 osobowa (taka co jeszcze podcina nogi), ale reszta jest naprawdę w porządku. My nie znaleźliśmy powodu do narzekań. Pojeździć naprawdę jest gdzie, zarówno na trasie jak i poza. Jeśli jest słonko to widoki folderowe i warunki też. 

                                                             Pozdr 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dany de Vino napisał:

Naprawdę nie jest źle. Tak, nie jest to w całości najnowsza generacja gondolek, ale jest stale coś dokupowane. Taka naprawdę stara jest jedna ławka 4 osobowa (taka co jeszcze podcina nogi), ale reszta jest naprawdę w porządku. My nie znaleźliśmy powodu do narzekań. Pojeździć naprawdę jest gdzie, zarówno na trasie jak i poza. Jeśli jest słonko to widoki folderowe i warunki też. 

                                                             Pozdr 🙂

Cześć

Którą trasę polecasz z góry na dół z dzieciakiem żeby było bezpiecznie. Pytam,bo wiem że góra jest dość płaska ale dół już raczej nie i wielu miejscach podobno są “schody” dla słabiej jeżdżących . Jadę z dzieckiem-10 latkiem,który jest nadal na początku a na samej górze jest dość płasko i szeroko,więc idealnie do nauki ale później trzeba zjechać ⛷️

Edytowane przez Victor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Victor napisał:

Cześć

Którą trasę polecasz z góry na dół z dzieciakiem żeby było bezpiecznie. Pytam,bo wiem że góra jest dość płaska ale dół już raczej nie i wielu miejscach podobno są “schody” dla słabiej jeżdżących . Jadę z dzieckiem-10 latkiem,który jest nadal na początku a na samej górze jest dość płasko i szeroko,więc idealnie do nauki ale później trzeba zjechać ⛷️

Z samej góry masz niebieską szeroką trasę jeśli pojawia się kawałek stromszego to jest jeszcze obok wyratrakowany objazd

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Jan napisał:

Z samej góry masz niebieską szeroką trasę jeśli pojawia się kawałek stromszego to jest jeszcze obok wyratrakowany objazd

Dzięki Janie, pytałem bo cel tej podróży to nie tylko nauka ale też przełamanie w nim wysokości co w ostatnim wyjeździe do Tignes miałem z tym problem . Musiał widzieć dolinę,dość krótką trasę i za żadne skarby nie chciał wjechać do góry choć znałem trasy dla niego bezpiecznego przejazdu . Oglądając różne filmy na YT z  L2A wygląda,że taki przejazd będzie,aczkolwiek czytając  relacje kolegów można było trafić na fragment z niespodzianką na tej niebieskiej co chciałbym mu oszczędzić . Pewnie i tak zapoznawczo sam przejadę zanim go zabiorę na górę choć już mało co jajka nie zniesie,codziennie dopytując się ile jeszcze zostało do wyjazdu. 🤦‍♂️

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Victor napisał:

Cześć

Którą trasę polecasz z góry na dół z dzieciakiem żeby było bezpiecznie. Pytam,bo wiem że góra jest dość płaska ale dół już raczej nie i wielu miejscach podobno są “schody” dla słabiej jeżdżących . Jadę z dzieckiem-10 latkiem,który jest nadal na początku a na samej górze jest dość płasko i szeroko,więc idealnie do nauki ale później trzeba zjechać ⛷️

Cześć

A nie można zjechać kolejką.

Wiesz czasami ten stres - dla Ciebie/nas - dość dziwny, dla młodego człowieka jest absolutnie blokujący. Choć 10 lat to już powinien być narciarz samodzielny ale jeżeli zaczął później to może być narciarskim trzylatkiem. "Ogarnialność" ośrodka, stoku, przestrzeni do jazdy jest tu bardzo ważna. Jak widzisz, że jest problem to go nie ciągnij. Wszędzie można znaleźć stok do nauki.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

A nie można zjechać kolejką.

Wiesz czasami ten stres - dla Ciebie/nas - dość dziwny, dla młodego człowieka jest absolutnie blokujący. Choć 10 lat to już powinien być narciarz samodzielny ale jeżeli zaczął później to może być narciarskim trzylatkiem. "Ogarnialność" ośrodka, stoku, przestrzeni do jazdy jest tu bardzo ważna. Jak widzisz, że jest problem to go nie ciągnij. Wszędzie można znaleźć stok do nauki.

Pozdro

Cześć 

Mitku, tak będzie jak piszesz,nic na siłę. Jeżeli nie będzie chciał będziemy uczyli się jeździć w dolinie. Sam musi chcieć a moja rolą jest jego bezpieczeństwo,fun a przede wszystkim nie zniechęcić go do dalszej jazdy,aczkolwiek chciałbym żeby zobaczył, że i z góry da się zjechać bezpiecznie z tymi wszystkimi cudnymi widokami. Faktycznie zaczął zbyt późno a jazda na hali czy na małych stokach nie oddaje tego co jazda wśród pięknych gór . Wszystko wyjdzie w praniu na miejscu . U góry jest piękne lotnisko z orczykiem na które chciałbym go zabrać . Jeżeli będzie trzeba zjedziemy gondolą oczywiście choć wierzę w niego że się przełamie na wysokość bo narciarsko da radę zjechać jeżeli nie będzie przesadnie stromej ściany po drodze . 
 

pozdrawiam Cię 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Victor napisał:

Przed chwilą zerknąłem ponownie na YT ,ktoś wstawił film z 10 grudnia 😱,to jakaś masakra stania w kolejkach 

 

 

To jeszcze nic, w tygodniu sylwestrowym jest taki najazd Wedzeciaków że kolejki bywają jeszcze większe. Do Jandri Express zawsze rano są tłumy. Nie wiem gdzie masz kwatere ale najlepiej do porannego startu będzie kolejka Diable albo Belle Etoile

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jan napisał:

To jeszcze nic, w tygodniu sylwestrowym jest taki najazd Wedzeciaków że kolejki bywają jeszcze większe. Do Jandri Express zawsze rano są tłumy. Nie wiem gdzie masz kwatere ale najlepiej do porannego startu będzie kolejka Diable albo Belle Etoile

 

IMG_0474.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Victor, rano tak tam wyglądało ale prawda jest taka, że do Jandri Expres w czasie naszego pobytu najdłużej staliśmy około 15 minut. Mają przepustowość 3000 ludzi na godzinę. Dwa razy opóźniali otwarcie gondoli o pół godziny więc przypinaliśmy narty i w ramach rozgrzewki na kijach do Diablo (tak jak radzi Jan). Potem już żadnych kolejek (ponad 2 minuty) nie spotykaliśmy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...