Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, moruniek napisał:

Maciek jeździ

Słowo klucz.

6 minut temu, moruniek napisał:

Bardziej chciałem pokazać stok i warunki.

Nie pitol, proszę Cię 😉. Dzieciom (młodzieży) można tylko pozazdrościć tej elastyczności.

pozdro

ps. Tam myśl o tym Zwardoniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda dla koneserów (maniaków jak mawia moja żona). Córka dostała dzień wolnego (po 12 dniach na nartach non stop). Pod stokiem meldujemy się punktualnie ale ten jest zamknięty. Od panów z obsługi dowiaduję się, że próbują uruchomić krzesło, bo skoro już przyszli to szkoda byłoby iść do domu. Po 15 minutach krzesło działa. Jadę pierwszym krzesełkiem, kilka krzeseł za mną jedzie ratownik. Na górze na podporze Pan walczy jeszcze z czujnikiem wiatru. Ten zawraca nas i skutecznie zniechęca do jazdy. Wytrzymuje 4 zjazdy, do wiatru dołącza poziomo padający deszcz. Schodzę ze stoku, leje coraz mocniej. Decyzja - idziemy na termy.

Rano czekamy na uruchomienie krzesła.

IMG-20240124-090756512-HDR.jpg

Stok przygotowany dobrze, choć miękko.

IMG-20240124-091036206.jpg

Pan walczy na słupie.

IMG-20240124-092008545-HDRb.jpg

Jeszcze jedno, później telefon schowałem głębiej. 

IMG-20240124-092015354.jpg

Na termach dostaję szafkę nr 1.

IMG-20240124-100248358.jpg

c.d.n.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda dla koneserów. Od śniegu, przez śnieg z deszczem, zalepiający gogle, po sam deszcz.  Opad ustawał tylko na chwilę. Na stoku robili co mogli by dzieci chciały jeździć. Nawet Wilma wyszła na spacer (chyba pierwszy raz widziałem ją w tym sezonie).  Śnieg mokry i mocno hamujący. 

Wilma na spacerze.

IMG-20240125-104501865.jpg

Ludzi jak na warunki całkiem sporo.

IMG-20240125-141737798-HDR.jpg

Tak to wyglądało jak chwilowo padać przestawało.

IMG-20240125-141734416.jpg

c.d.n.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Wytwarzamy około 1/4 PKB więc musimy zapierdalać jak osły. Słuszny postulat.

Pozdro

Jakby w Krk było PWPW to też byśmy liderowali. W Covidzie to chyba nawet sporo więcej, niewyróba była, nawet zapytanie o kalkulację wysłali do mnie😉.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Wytwarzamy około 1/4 PKB więc musimy zapierdalać jak osły. Słuszny postulat.

Pozdro

Idąc tym tokiem ,to teraz będzie klątwa ferii śląskich,jako,że Śląsk jest pod tym względem na drugim miejscu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No dlatego pozwoliłem sobie na taki żart ale wiem jak się reaguje na przeciętnych mazowszan. A mając z nimi do czynienia na wielu wyjazdach, które prowadziłem nie można mieć o to pretensji.

Cześć

2 godziny temu, moruniek napisał:

Dziś po nartach, tak wyglądałem.

received-291958420569796.jpg

Uśmiechnięty narciarz. Nie widać zmęczenia, znużenia czy jakiejkolwiek niechęci, czy negatywnych odczuć.

A co się stało?

Podejrzewam, że jesteś dokumentnie mokry - tak bywa na nartach - ale w ogóle tego nie sprzedałeś na tym zdjęciu.

Dla mnie - zadowolenie aż tryska i piękny dzień za Tobą.

Krzychu jak ze Zwardoniem bi=o my już zadeklarowani i jedziemy. Może połączyć siły jak moje dzieci nie pojadą?

Trzymajcie się serdecznie

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Krzysztof co zobił Pan a czego nie zrobił Maciej? Zaczynamy od podstaw.

Cze

Nie założył pasków od kijów?????? Co wygrałem????? Ale przykład musi iść od góry. Jaki Ojciec taki syn 🙂

pozdro

Edytowane przez Marcos73
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

He he... zwróciłem na to uwagę bo dla mnie to taki absolutnie automatyczny ruch porządkujący całość sylwetki przed zjazdem. Ale rzeczywiście niektórzy programowo tego nie robią. Może Maciek i Krzychy tak mają.

Jak widać z jakością jazdy wiele wspólnego to nie ma...

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Nie założył pasków od kijów?????? Co wygrałem????? Ale przykład musi iść od góry. Jaki Ojciec taki syn 🙂

pozdro

Zaje fajny film który pokazuje że na płaskimi wycinanie łuczków to nie sztuka ,druga część śmig na wszystko się nadaje a trzecia to co tygrysy lubią najbardziej czyli cięty na prędkości 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

He he... zwróciłem na to uwagę bo dla mnie to taki absolutnie automatyczny ruch porządkujący całość sylwetki przed zjazdem. Ale rzeczywiście niektórzy programowo tego nie robią. Może Maciek i Krzychy tak mają.

Jak widać z jakością jazdy wiele wspólnego to nie ma...

Pozdro

Cze

Są pewne rzeczy, które się robi na stoku i sobie tego nie wyobrażam aby tego nie robić. Taki automatyzm. Jak zapięty kask pod brodą, kurtka, kurde ja wszystko zapinam, nawet kieszenie, jedynie wentylację czasami otwieram pod pachami (w spodniach tez mam, ale tego nigdy nie używałem). Rękawiczki obowiązkowo, pozapinane na rzepy. Pasków nie mam, bo mam leki. Ale nie wiem jakbym się czuł psychicznie jeśli nie byłyby przypięte. Jeszcze dodatkowo gogle musze mieć, ale praktycznie zawsze ściągam przed krzesłem, orczykiem.

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mikoski napisał:

Zaje fajny film który pokazuje że na płaskimi wycinanie łuczków to nie sztuka ,druga część śmig na wszystko się nadaje a trzecia to co tygrysy lubią najbardziej czyli cięty na prędkości 😁

Ale wiesz, fajna trasa do nauki, bo równomiernie nachylona, żadnych niespodzianek i szeroka (no mało ludzi też), widać że super śnieg mają.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak to takie automatyczne nawyki. Ja na przykład zaczynając jechać unoszę ramiona porządkując tak jakby sylwetkę - tak się wysmuklam. 🙂

A z tym zdejmowanie gogli to ciekawe bo ja mam tak - bardzo długo jeździłem bez gogli, często w okularach - ale jak/odkąd je mam to jak zakładam to już nie zdejmuję, czasami nawet w knajpie, bo jak zdejmę to już się zbrudzą, parują, inaczej założę i ryski są nie w tym miejscu i oczy na nowo muszą się przystosować, żeby ich "nie wiedzieć" itd.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcos73 napisał:

Ale wiesz, fajna trasa do nauki, bo równomiernie nachylona, żadnych niespodzianek i szeroka (no mało ludzi też), widać że super śnieg mają.

pozdro

Jak by nie patrzeć to śnieg w narciarstwie to ważna sprawa jest 😜 na ostatnim wyjeździe mieliśmy szczęście że sporo sypnęło i powiem że tak dobrego śniegu pod narta nie pamiętam ⛷️💪

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mikoski napisał:

Zaje fajny film który pokazuje że na płaskimi wycinanie łuczków to nie sztuka ,druga część śmig na wszystko się nadaje a trzecia to co tygrysy lubią najbardziej czyli cięty na prędkości 😁

Cześć

Wiesz no i też fajne są te ich rozmowy, widać, że goście nie są napięci żartują itd. ale jazdę komentują bardzo fachowo. No i komentarze tez fajne, sporo się można dowiedzieć.

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...