Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Chertan napisał:

Wszystko na to wskazuje, że w środę się wybiorę na pojeżdżenie. Mosorny może być, nie byłem jeszcze w tym sezonie. Ktoś jeszcze byłby chętny?

W środę nie dam rady, idę do u rzędu złożyć młodemu podanie o dowód, mam termin. W czwartek jadę do Jurgowa z rodziną. Jak coś to tam zapraszam. Ewentualnie Litwinka albo Rusin.

pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Tomek jak nawet w Warszawie wieje (halny...?) od trzech dni...

Pozdro

Jechałem z Warszawy do Bielska w sobotę wieczorem. Koło Rawy Mazowieckiej była potworna szklanka, potem im dalej na południe tym cieplej. Ale to co się dzieje od niedzieli to jakiś kosmos, cały czas 12 stopni i huragan. Cały z trudem zgromadzony w ogrodzie śnieg zszedł przedwczoraj w ciągu kilku godzin.

Edytowane przez tomkly
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomkly napisał:

Pojeździliśmy bardzo dobrze. Pogoda piękna, pełne słońce, śnieg jak na nasze realia znakomity. Rano było bardzo twardo ale bez lodu, później zaczęło trochę puszczać ale ani przez chwilę nie było ciapy.

Dzięki Tom za pojeżdżenie i pogawędki, szybko czas upłynął. Śnieg betonowy rano, ale trzymanie super przy świeżo naostrzonej narcie, potem faktycznie bardziej miękko, ale nadal pod spodem twardo. Aż dziwne, że nie spłynęło. Przyjechali na trening młodzicy ze Szczyrku, u nich nie było na czym trenować. Niestety zajęli miejscami z pół stoku, przez co rynna się zaczęła robić w pewnym momencie.  

Dawno też nie widziałem tak dobrze Tatr z Mosornego.  

IMG20231227113801.jpg

IMG20231227113334.jpg

IMG20231227092620.jpg

IMG20231227133135~2.jpg

IMG20231227113818.jpg

  • Like 11
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosorny jest w chwili obecnej najmniej dotknięty skutkami świątecznej odwilży. W bezpośredniej bliskości Bielska sytuacja wygląda dramatycznie. W Ustroniu chodzi Poniwiec oraz niebieska trasa przy orczyku na Czantorii.
W Wiśle stoją Cieńków, Skolnity oraz Klepki a na Soszowie czynna jedna trasa. W Szczyrku podobnież, COS stoi, w SON chodzi jeden wyciąg a na BSA czynna jest jedna trasa. Ale trudno się dziwić, jak przez 4 kolejne dni było po 12 stopni, wiało 100 km/h a momentami również podlewało jak z konewki.

Edytowane przez tomkly
  • Thanks 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start sezonu w Meander Oravice. Na stok docieramy późno, bo na 13:00. Ten trzyma się całkiem nieźle. Śniegu mało, odrobinę jednak więcej jak przed rokiem o tej samej porze. Uruchomiona jest jedna trasa więcej niż w analogicznym czasie rok wcześniej.  

Dziś lampa.

IMG-20231227-141825221.jpg

Stok tak się trzymał.

IMG-20231227-141438792.jpg

Śniegu mało.

IMG-20231227-150236825.jpg

Jazda do zachodu słońca.

IMG-20231227-152704128-HDR.jpg

Widok na stok.

IMG-20231227-153254309.jpg

c.d.n.

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj solo w Myślenicach. Nie wiem jak to zrobili, ale śniegu na stoku dużo, mimo lokalizacji. Jest kasza, miękka, pod nią twardo. Dzisiaj rządzą Brahmy, rano na SL, ale zaczęła się kopać  Szerokość Brahm robi swoje  Spotkałam na stoku człowieka produkującego narty Pure, z Myślenic. Fajnie se pogadaliśmy. Sympatyczny gość.

IMG20231228090042.jpg

IMG20231228083524.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chertan napisał:

Ja dzisiaj solo w Myślenicach. Nie wiem jak to zrobili, ale śniegu na stoku dużo, mimo lokalizacji. Jest kasza, miękka, pod nią twardo. Dzisiaj rządzą Brahmy, rano na SL, ale zaczęła się kopać  Szerokość Brahm robi swoje  Spotkałam na stoku człowieka produkującego narty Pure, z Myślenic. Fajnie se pogadaliśmy. Sympatyczny gość.

IMG20231228090042.jpg

IMG20231228083524.jpg

Pure Scotta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...