Skocz do zawartości

Narty Fisher CR One 72 czy Head pure Joy czy zupełnie coś innego


Edytka8955

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Edytka8955 napisał:

A to tak! To  teraz została mi kwestia długości przy moim 168 i 57kg trochę się boję tych 158! Nie chciałabym się męczyć ale też nie chce zmieniać nart za 5 lat 

nie bój się, to specjalnie lekka narta dla kobiet, nie pożałujesz tych 158cm. Najkrótsza narta, na której zawodniczki jeżdżą w slalomie to 155, a te same zawodniczki jadą gigant na narcie ponad 180cm (nie rosną z dyscypliny na dyscyplinę). I te narty na dodatek są cięższe, niż ta nad którą się zastanawiasz. Uwierz, 158 nie są za długie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kubis napisał:

nie bój się, to specjalnie lekka narta dla kobiet, nie pożałujesz tych 158cm. Najkrótsza narta, na której zawodniczki jeżdżą w slalomie to 155, a te same zawodniczki jadą gigant na narcie ponad 180cm (nie rosną z dyscypliny na dyscyplinę). I te narty na dodatek są cięższe, niż ta nad którą się zastanawiasz. Uwierz, 158 nie są za długie.

Popieram, narta 158cm jest w sam raz dla Ciebie; mam slalomki 157cm i allmaountain 161cm przy parametrach 165cm/60kg - nie mam problemu z nimi, a nie jestem mistrzynią 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, grimson napisał:

Ja mam białe narty i jestem zadowolony 😁

3A502401-D868-489C-B072-A2D60C4DBE43.jpeg

Tego już nie da się czytać 😭 od dwóch  lat pierdolisz o tych nartach i  jeździsz na nich na jakimś zadupiu  które chyba Ci płaci za każdy post, rzygam już jak widzę Czarna Góra, Alp to te deski za twojej kadencji nie widziały, podniecasz się chyba przy tym ? kilka centymetrów do machosiusiusia  🤣

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikoski napisał:

Tego już nie da się czytać 😭 od dwóch  lat pierdolisz o tych nartach i  jeździsz na nich na jakimś zadupiu  które chyba Ci płaci za każdy post, rzygam już jak widzę Czarna Góra, Alp to te deski za twojej kadencji nie widziały, podniecasz się chyba przy tym ? kilka centymetrów do machosiusiusia  🤣

Lepiej, że smęci o tych nartach i CzG, a przestał filozofować o wojnie.

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikoski napisał:

Tego już nie da się czytać 😭 od dwóch  lat pierdolisz o tych nartach i  jeździsz na nich na jakimś zadupiu  które chyba Ci płaci za każdy post, rzygam już jak widzę Czarna Góra, Alp to te deski za twojej kadencji nie widziały, podniecasz się chyba przy tym ? kilka centymetrów do machosiusiusia  🤣

Byli tacy co wspinali się głównie w Tatrach, ba, nawet na jednej takiej górce https://wspinanie.pl/wydawnictwo/mnich-przewodnik-wspinaczkowy-2007/ i nie musieli w Alpy jeździć. Tacy prowincjonalni wspinacze. PS to pisałem ja miszcz jednego stoku. Fotka z wiki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Studnicni_hora.jpg

Edytowane przez star
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikoski napisał:

Tego już nie da się czytać 😭 od dwóch  lat pierdolisz o tych nartach i  jeździsz na nich na jakimś zadupiu  które chyba Ci płaci za każdy post, rzygam już jak widzę Czarna Góra, Alp to te deski za twojej kadencji nie widziały, podniecasz się chyba przy tym ? kilka centymetrów do machosiusiusia  🤣

Nie każdy ma możliwość wyjazdu w Alpy, wiec nie rozumiem tematu. Korzystam z ośrodków w PL i zostawiam kasę na miejscu w ON, knajpach i hotelach. To zle?

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, star napisał:

Byli tacy co wspinali się głównie w Tatrach, ba, nawet na jednej takiej górce https://wspinanie.pl/wydawnictwo/mnich-przewodnik-wspinaczkowy-2007/ i nie musieli w Alpy jeździć. Tacy prowincjonalni wspinacze. PS to pisałem ja miszcz jednego stoku. Fotka z wiki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Studnicni_hora.jpg

Takie porównanie  do tych słynnych białych  GS Fis 🤣masz bolid F1 i męczysz go na torze gokartowym .

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, grimson said:

Przestałem, bo nic tam nie wnosiles. Jest reguła ze leżącego się nie kopie, wiec okazałem łaskę takiemu dyletantowi jak ty.

Dawno nie było koperkowej afery.  Dramcia już wisi w powietrzu obok zapachu popcornu z mikrofalówki...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Panowie to, że kolega Grimson jest ściemniaczem wiadomo nie od dzisiaj natomiast zostawmy temat dziewczyny w spokoju. Damian zlewaj gościa.

Pozdro

To palant. Bycie coraz starszym ma swoje wady i zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, star napisał:

Byli tacy co wspinali się głównie w Tatrach, ba, nawet na jednej takiej górce https://wspinanie.pl/wydawnictwo/mnich-przewodnik-wspinaczkowy-2007/ i nie musieli w Alpy jeździć. Tacy prowincjonalni wspinacze. PS to pisałem ja miszcz jednego stoku. Fotka z wiki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Studnicni_hora.jpg

Każdy ma swój Everest lub Evereścik 🤪

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, star napisał:

Byli tacy co wspinali się głównie w Tatrach, ba, nawet na jednej takiej górce https://wspinanie.pl/wydawnictwo/mnich-przewodnik-wspinaczkowy-2007/ i nie musieli w Alpy jeździć. Tacy prowincjonalni wspinacze. PS to pisałem ja miszcz jednego stoku. Fotka z wiki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Studnicni_hora.jpg

Cześć

Wybacz ale nazywanie Korczaka czy Marcisza (zwłaszcza Marcisza - stary w zawodach tytuły, działalność w Alpach) prowincjonalnymi wspinaczami, uwzględniając ich historię jest mocno naciągane. Już lepiej pisać o pokoleniu początku lat 50, które rzeczywiście miało do dyspozycji praktycznie dwie tatrzańskie doliny i dało radę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Wybacz ale nazywanie Korczaka czy Marcisza (zwłaszcza Marcisza - stary w zawodach tytuły, działalność w Alpach) prowincjonalnymi wspinaczami, uwzględniając ich historię jest mocno naciągane. Już lepiej pisać o pokoleniu początku lat 50, które rzeczywiście miało do dyspozycji praktycznie dwie tatrzańskie doliny i dało radę.

Pozdro

Masz rację. W Arco obydwaj wspinali się i owszem, ale obecna działalność Marcisza to jednak Tatry. A obydwaj stali się jednak kustoszami Mnicha, jak z zachowaniem proporcji Grimson CzG i SzP, z korzyścią informacyjną dla wielu, w tym i dla mnie, choć jego poglądy polityczne są mi obce. PS przy okazji https://www.facebook.com/watch/?v=819231395321834

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Edytka8955 napisał:

A to tak! To  teraz została mi kwestia długości przy moim 168 i 57kg trochę się boję tych 158! Nie chciałabym się męczyć ale też nie chce zmieniać nart za 5 lat 

Cześć

Boisz się, nie chciałabyś się męczyć... tzn co? Narta 158cm o charakterze SL ale narta popularna jest dla Ciebie raczej za krótka niż za długa. Czy mogłabyś zdefiniować swoje strachy, opisać na bazie jakich doświadczeń powstały?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, star napisał:

Masz rację. W Arco obydwaj wspinali się i owszem, ale obecna działalność Marcisza to jednak Tatry. A obydwaj stali się jednak kustoszami Mnicha, jak z zachowaniem proporcji Grimson CzG i SzP, z korzyścią informacyjną dla wielu, w tym i dla mnie, choć jego poglądy polityczne są mi obce.

Cześć

Bo film, bo przewodnik... weź przestań. To pewien niewielki wycinek ich działalności. Proszę Cię nie operuj schematami jak z tym drewnem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Bo film, bo przewodnik... weź przestań. To pewien niewielki wycinek ich działalności. Proszę Cię nie operuj schematami jak z tym drewnem.

Pozdro

Tak mi się kojarzą, ale swoją rację masz https://wspinanie.pl/2007/06/dwa-tygodnie-w-dolinie-yosemite-ponowna-lekcja-pokory/ a przy okazji swietny film polecę

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie na bazie że jeździłam dotąd na przykrótkich nartach do tego boję się czy już nie kupuje modelu dużo ponad moje możliwości bo dzwoniłam do kilku sklepów to też mowili że power to już dla bardzo zaawansowanych. To tego dylemat czysto ekonomiczny EPICi mam za 1700 zł 153 zawsze 300zl w kieszeni 🙂 wiadomo że w perspektywie lat przejechanych to żadna cena ale wiadomo dylemat jest 🙂 zastanawiam się czy jest jeszcze szansa że stanieją troszkę w ciągu 2 tygodni w zeszłym roku pamiętam buty kupilam mega okazjonalnie bo był dzień kobiet 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Edytka8955 napisał:

Jedynie na bazie że jeździłam dotąd na przykrótkich nartach do tego boję się czy już nie kupuje modelu dużo ponad moje możliwości bo dzwoniłam do kilku sklepów to też mowili że power to już dla bardzo zaawansowanych. To tego dylemat czysto ekonomiczny EPICi mam za 1700 zł 153 zawsze 300zl w kieszeni 🙂 wiadomo że w perspektywie lat przejechanych to żadna cena ale wiadomo dylemat jest 🙂 zastanawiam się czy jest jeszcze szansa że stanieją troszkę w ciągu 2 tygodni w zeszłym roku pamiętam buty kupilam mega okazjonalnie bo był dzień kobiet 

Cześć

Czyli nie jest to realny sprawdzony strach tylko takie wewnętrzne przeświadczenie oparte na jakichś zasłyszanych przesłankach, prawda?

Jesteś na początku narciarskiej drogi. Nie jesteś osobą początkującą ale raczej bliżej Ci do takowej niż do narciarza zaawansowanego. Musisz więc odpowiedzieć sobie na pytanie czy interesuje Cię jakieś tam wakacyjne ślizganie - wtedy kup sobie tak naprawdę byle co - czy jednak chcesz czynić postęp i opanować prawidłową technikę jazdy. Rozumiem, że to drugie a do tego trzeba mieć w miarę porządne i dobrze dobrane narty, które nie będą ułatwiały Ci manewrów, nie będą wybaczać błędów. Chciałbyś jeździć samochodem, w którym kręcisz kierownicą a on i tak jedzie prosto albo raczej - lekko skręcasz kierownicą a on zawraca? Tak właśnie zachowują się narty przykrótkie czy za miękkie - dają ci złudzenie sterowności ale jest to sterowność przypadkowa. Musisz mieć tą świadomość.

Zresztą parę cm nie robi żadnej różnicy i się tym nie przejmuj. Lepiej Ci się będzie psychicznie podchodziło do narty 158 a nie 163 to sobie kup krótszą ale jeszcze krótsza to już będzie błąd doboru, który utrudni na dłuższą metę postępy techniczne. Co do konkretnych modeli to wszystkie w ramach danej grupy nart są podobne wybierz więc tą która Ci się najbardziej podoba lub/i najtańszą.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Edytka8955 napisał:

Jedynie na bazie że jeździłam dotąd na przykrótkich nartach do tego boję się czy już nie kupuje modelu dużo ponad moje możliwości bo dzwoniłam do kilku sklepów to też mowili że power to już dla bardzo zaawansowanych. To tego dylemat czysto ekonomiczny EPICi mam za 1700 zł 153 zawsze 300zl w kieszeni 🙂 wiadomo że w perspektywie lat przejechanych to żadna cena ale wiadomo dylemat jest 🙂 zastanawiam się czy jest jeszcze szansa że stanieją troszkę w ciągu 2 tygodni w zeszłym roku pamiętam buty kupilam mega okazjonalnie bo był dzień kobiet 

Dla bardzo zaawansowanych to są narty sportowe z początku katalogu. Power to po prostu bardzo dobra mocno odchudzona narta. Sklep zawsze mówi to co pasuje do stanu magazynu.

A narty są w pojedynczych parach i mogą zniknąć a nie stanieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, star napisał:

Cześć

He... Zaczkowskiego i Szalonego to nawet swego czasu w skałkach poznałem. W Zaczkowskim to moja ówczesna dziewczyna zakochała się bez pamięci. Zresztą - nie dziwię się - taki jest kurtykopodobny, że każdy by się zakochał...

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...