Skocz do zawartości

Nowa Osada


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj rano się połapałem, że wyciągi w Wiśle są czynne od 8, a nie jak się spodziewałem (tak jest w Czechach) od 9, dlatego za późno wstałem ;) dodatkowo w nocy spadło z 5cm śniegu (na lodowy podkład z zamarzniętego wczorajszego deszczu) i musiałbym długo odśnieżać samochód, dlatego postanowiłem zostać na Nowej Osadzie, tu miałem najbliżej i poszedłem na piechotę. Jeszcze o 8:30 widziałem z okna, że prawie nikt nie jeździ (dodatkowo na NO była najmniejsza mgła na kamerach). Jak doczłapałem na miejsce o 9 nadal było pusto, w zasadzie do 10 wjeżdżało się prosto na wyciąg, do 11 kolejka była do bramek, ale już od 11:30 na całą długość siatki, a potem jeszcze dłuższa. W miarę sprawnie się to przesuwa, ale momentami trzeba było postać. Dodatkowo koło południa padała marznąca mżawka, która zamarzała na goglach i ciuchach, co było dobrym sygnałem na przerwę. Później już było ok. Co do ośrodka - rozdzielenie na dwie trasy to takie umowne, w sumie to jedna i środkiem idzie wyciąg, ale dzięki temu jest bardzo szeroko, trójka naokoło raczej wąska, gdy wjadą tam początkujący to trzeba uważać. Warunki były super, wczoraj przejechali ratrakiem jeszcze po mokrym śniegu, w nocy spadła temperatura i sztruksik zamarzł, na to spadło kilka centymetrów świeżego śniegu i można było zasuwać :) Ośrodek popularny i to widać, dużo uczących się i bezkijkowców (szczególnie po 11), ale było ok. Ostatecznie w najgorszych momentach można było uciec na talerzyk "Beskid" i pokręcić się w kółko po sztruksie bez kolejek.

Załączone miniatury

  • DSCN6942.JPG
  • DSCN6943.JPG
  • DSCN6944.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, NO to najbardziej oblegany ośrodek w Wiśle. Czemu? Nie mam pojęcia :) Imho Skolnity, Soszów, Cieńków są dużo, dużo ciekawsze :)

Nie dla jazdy sie jeździ na narty w Polsce. Ma byc łatwo i przyjemnie,jedna krótka trasa,szeroka, łatwa, 3 knajpy góra dół i środek , kolejka do wyciągu wskazana, bo można odpocząć i pochwalić sie wizytą w modnym miejscu. Jakby to wyglądało, gdybyś w klubie paryskim opowiedzial o wizycie na stożku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dla jazdy sie jeździ na narty w Polsce. Ma byc łatwo i przyjemnie,jedna krótka trasa,szeroka, łatwa, 3 knajpy góra dół i środek , kolejka do wyciągu wskazana, bo można odpocząć i pochwalić sie wizytą w modnym miejscu. Jakby to wyglądało, gdybyś w klubie paryskim opowiedzial o wizycie na stożku

+ duzy wygodny parking bez podejscia pod górę,  porządne kible, sensowne narty w wypozyczalni i przygotowanie stoku niedościgłe dla Poniwca czy Czantorii, do kopletu słoneczny stok. W zasadzie same plusy. Tylko zwykle juz od 9tej pojeżdzić sie nie da.... ;-), No, chyba że w marcu o 8 rano... wtedy przez godzinę jest suuuuper.., mozna bujnąc od lasu do lasu po twardym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Jak tu pusto o świcie.... ;-)fb739ea946d132df0c1297a9f223faf0.jpg Nowa Osada, godz 8 00. I tak samo do 10tej. Potem jednak można było zauważyć, że to ferie śląskie - kolejka na długość cieletnika, czyli 3-10 min. Stok zmrożony, twardy, jazda pod czynnymi armatkami. Warunki w sam raz na slalomki. W sumie udalo się zrobic 20 zjazdów do 13 30, z jedną dluzszą przerwą. Teraz sypie naturalny śnieg..... już ok 5 cm. 6cfbf4ccf43452e6120794c9dcc994b9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu pusto o świcie.... ;-)fb739ea946d132df0c1297a9f223faf0.jpg

Nowa Osada, godz 8 00. I tak samo do 10tej. Potem jednak można było zauważyć, że to ferie śląskie - kolejka na długość cieletnika, czyli 3-10 min.
Stok zmrożony, twardy, jazda pod czynnymi armatkami. Warunki w sam raz na slalomki. W sumie udalo się zrobic 20 zjazdów do 13 30, z jedną dluzszą przerwą.
Teraz sypie naturalny śnieg..... już ok 5 cm.
6cfbf4ccf43452e6120794c9dcc994b9.jpg


Mig jesteś bliżej,jak nadchodzący weekend zapowiada się z warunkami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mig jesteś bliżej,jak nadchodzący weekend zapowiada się z warunkami?

Byłem w sobotę na nocnej... było ok. Nawet bardzo ok, śniegu sporo. Ale W niedzielę lało solidnie. Jeśli będę przecierki to będzie je widać na kamerach. Sam jestem ciekaw...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem dziś na NO i moim zdaniem to koniec sezonu dla nich.

NIe wiem co w tym sezonie się u nich popsuło ale zwykle w tak zwanym naszym high season ze względu na masakryczne kolejki zawsze omijałem ten stok. Za to od marca ostatnie sezony to była górka dość często odwiedzana przeze mnie (przede wszystkim że zawsze nasypali tam tyle śniegu, że to był pewniak jak chodzi o warunki).

Stąd trochę mnie zdziwiło ostatnio że NO zamknięta....ale ostatnie dwa dni coś tam prószyło, lekki mrozik i szumne zapowiedzi na stronie że walczą...trochę rozsądek mi podpowiadał, że skoro mają takie przetarcia a to praktycznie koniec sezonu , to może się skończyć na lekkim przykryciu tego co było i będzie smutno.....dodatkowo jeszcze wydał mi się niepokojący fakt że kamera ze "środka" stoku nie działa

Ale człowiek uparty...kupiłem groupona 6h i pojechałem....już na kanapie przy pierwszym wjeździe 8.30 pan który ze mną jechał uśmiechnął się na informację że chce 6h jeździć....

I tak jadąc od góry 1/3 trasy całkiem fajnie przygotowana bez przetarć i minerałów. Kolejna 1/3 czyli środek (kamerka off) pełno przetarć i minerałów....ostatni odcinek na początku więcej śniegu niż przetarć ale wiatr i dzielni jeźdzcy zrobili swoje...\

Połowa stoku (ta bardziej niebieska) ratrakowana....druga połowa (ta niby bardziej czerwona) nie....trochę to wyglądało jakby Panowie po tym jak zobaczyli jak wygląda stok po przejechaniu prawej strony odpuścili drugą.

Po 4h godzinach jazdy (gdzie na trasie było naprawdę sporo przetarć i spory kamieni) stok wyglądał tragicznie.

Jedynie co mnie dziwi to że nikt nie schodzi ani z cen ani nie wstrzymuje sprzedaży grouponów (ważnych do 31.03) bo jutro ten stok powinien być zamknięty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na NO i moim zdaniem to koniec sezonu dla nich.

NIe wiem co w tym sezonie się u nich popsuło ale zwykle w tak zwanym naszym high season ze względu na masakryczne kolejki zawsze omijałem ten stok. Za to od marca ostatnie sezony to była górka dość często odwiedzana przeze mnie (przede wszystkim że zawsze nasypali tam tyle śniegu, że to był pewniak jak chodzi o warunki).

Stąd trochę mnie zdziwiło ostatnio że NO zamknięta....ale ostatnie dwa dni coś tam prószyło, lekki mrozik i szumne zapowiedzi na stronie że walczą...trochę rozsądek mi podpowiadał, że skoro mają takie przetarcia a to praktycznie koniec sezonu , to może się skończyć na lekkim przykryciu tego co było i będzie smutno.....dodatkowo jeszcze wydał mi się niepokojący fakt że kamera ze "środka" stoku nie działa

Ale człowiek uparty...kupiłem groupona 6h i pojechałem....już na kanapie przy pierwszym wjeździe 8.30 pan który ze mną jechał uśmiechnął się na informację że chce 6h jeździć....

I tak jadąc od góry 1/3 trasy całkiem fajnie przygotowana bez przetarć i minerałów. Kolejna 1/3 czyli środek (kamerka off) pełno przetarć i minerałów....ostatni odcinek na początku więcej śniegu niż przetarć ale wiatr i dzielni jeźdzcy zrobili swoje...\

Połowa stoku (ta bardziej niebieska) ratrakowana....druga połowa (ta niby bardziej czerwona) nie....trochę to wyglądało jakby Panowie po tym jak zobaczyli jak wygląda stok po przejechaniu prawej strony odpuścili drugą.

Po 4h godzinach jazdy (gdzie na trasie było naprawdę sporo przetarć i spory kamieni) stok wyglądał tragicznie.

Jedynie co mnie dziwi to że nikt nie schodzi ani z cen ani nie wstrzymuje sprzedaży grouponów (ważnych do 31.03) bo jutro ten stok powinien być zamknięty.

 

 

Widziałem na kamerkach jak wygląda Nowa Osada więc będac dzisiaj na Soszowie byłem w szoku - stan górki jak za najlepszej zimy, A przecież NO zawsze naprodukowała tyle śniegu że cepry zasuwali do kwietnia na tej kaszy :) Trochę ciepło ale Soszów dzisiaj był tak fajnie zmrożony że jutro też powinien być akceptowalny do 10.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Był ktoś dzisiaj i może opisać warunki?

 Byłem dzisiaj - doskonałe warunki i świetnie przygotowany stok: twardy ale w związku z minimalnym przymrozkiem nie betonowy, zero wiatru czyste niebo :) Do weekendu naprawdę warto

 

 

 

Do 10,00 na co piątej kanapie po 1-2 osoby. W weekend ponoć o 9.00 przepełnione parkingi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam prośbę do bywalców na stokach w Wiśle. Jadę w czwartek na narty do Wisły na 5-6 dni, nigdy tam nie byłem, którą stację narciarską polecacie? Od której zacząć zakładając że wszystkie w miarę dobrze przygotowane ? Która stacja ma trasę rzeczywiście zbliżoną do kategorii czerwonych tras? 

Cześć

Żadna...Sorry - Stożek, no może Czantoria... Tak naprawdę cała Wisła - wszystkie miejsca - jak się dobrze sprężysz i nie będzie korków, jest do objeżdżenia w jeden dzień.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do bywalców na stokach w Wiśle. Jadę w czwartek na narty do Wisły na 5-6 dni, nigdy tam nie byłem, którą stację narciarską polecacie? Od której zacząć zakładając że wszystkie w miarę dobrze przygotowane ? Która stacja ma trasę rzeczywiście zbliżoną do kategorii czerwonych tras? 

Skolnity - fajne trasy, ładne widokowo. 

 

Klepki - większa ośla łączka. 

 

Nowa Osada - przyjemna niebieska trasa. 

 

Soszów - ma się otwierać na dniach (czytaj na ich stronach), na dzień dzisiejszy możesz wjechać na górę z nartami ale nie zapiętymi do butów narciarskich. Być może się to zmieni na dniach. Fajne trasy. 

 

Stożek podobnie, zaprasza z bagażem. Można wwozić sprzęt sportowy, ewentualnie akceptowalne licencje każdego związku sportowego. Dojazd samochodem pod stok wymaga wprawy. 

 

Reszta chyba jeszcze nie ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Żadna...Sorry - Stożek, no może Czantoria... Tak naprawdę cała Wisła - wszystkie miejsca - jak się dobrze sprężysz i nie będzie korków, jest do objeżdżenia w jeden dzień. Pozdrowienia

Niestety nie da się objechać w jeden dzień, bo tylko NO, Skolnity i Klepki oferują zorganizowane szkolenie. Pozostałe zamknięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się objechać w jeden dzień, bo tylko NO, Skolnity i Klepki oferują zorganizowane szkolenie. Pozostałe zamknięte.

Cześć

Wiesz, że się da i wiesz co miałem na myśli to po co tak pisać?

Na Stożek najlepiej dojeżdżało się Maluchem. Jak nie przepchnął pod górę to było słabo ale zawsze można było tyłem. Jak się wbił w zaspę w dól to nawet w pojedynkę można było wyciągnąć...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wiesz, że się da i wiesz co miałem na myśli to po co tak pisać? Na Stożek najlepiej dojeżdżało się Maluchem. Jak nie przepchnął pod górę to było słabo ale zawsze można było tyłem. Jak się wbił w zaspę w dól to nawet w pojedynkę można było wyciągnąć... Pozdrowienia

Urban legend.... W czasach maluchów to na Stożek podjezdzalo sie saniami....( wersja lux) A normalnie to z buta....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i za to, nie nastawiam się na ostrą jazdę bo zdaję sobie sprawę że na tym co chodzi szału nie ma. Niestety Szwajcaria to nie będzie ;) ale tam jak na razie nie mam się z kim wybrać. Ale mnie nosi i muszę chociaż parę dni się "poślizgać" nawet na takich stokach. A że się otworzyli i z noclegiem nie ma problemu, to jadę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...