Skocz do zawartości

Nowa Osada


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Spodziewam sie rzetelnej... ;) przynajmniej taka dostaję po telefonie np. na Czantorię. Ale dzwonie na dyzurke GOPRu-u... ;). Na NO nie dzwoniłem - wystarczą kamery. Takie widoczki jak na #219 też są na nich zauważalne.

Użytkownik mig12345 edytował ten post 18 grudzień 2012 - 09:08

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te. do ośrodka ... i jakiej odpowiedzi się spodziewasz od właścicieli stoku --- jest super, warunki bdb, ale własnie looknąłem w pogodę na czwartek, ma być słonecznie i -1, więc powinno być OK :)

Nie do końca...ja byłem w zeszłym roku między świętami a Nowym Rokiem, śniegu jak na lekarstwo, dzwoniłem wcześniej zapytać jakie warunki i pani powiedziała że 'ludzie jeżdżą ale przy takiej pogodzie cudów nie należy się spodziewać" czytaj warunki kiepskie...i nie kłamała ;) Moim zdaniem lepiej zadzwonić przez telefon, bo aż tak nie kłamią (trzeba trochę czytać między wierszami ;) ) bo to co pisze na stronie to mało wiarygodne. Zawsze mogą powiedzieć, że nie zdążyli zaktualizować, a kamerki z NO pokazują aktualną pogodę i mniej więcej warunki na stoku ( nie widać na nich przetarć itp., kilka razy sam się o tym przekonałem). Co do sprawdzania prognoz to polecam poza meteo stronkę http://www.meteoblue.com jeśli na obu tych stronach prognozy są zbieżne to na 99.9% taka właśnie będzie pogoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Nowej Osady. Ogólnie jak dla mnie to dzisiaj warunki średnie. Pierwsze 2-3 razy zaraz po otwarciu jeździło się fajnie, ale po ok 3godz to już była walka z utrzymaniem się na nogach. Ludzi tez sporo, po godz 9:30 chyba już wszystkie parkingi były full. Moje pierwsze, subiektywane wrażenia po pierwszym dniu na nartach w tym sezonie przeciętne+, ale cieszę się, że już zacząłem, bo teraz powinno być już coraz lepiej:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy tylko do 11:00 i przed ostatnimi zjazdami w kolejce czekaliśmy ok 7-8min. Co potem to już wolę nie wiedzieć, bo jak wyjeżdżaliśmy to sporo samochodów właśnie przyjeżdżało. Rozważaliśmy na początku właśnie też wyjazd do Istebnej, jednak wybraliśmy NO i wychodzi na to, że był to nasz błąd;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My między No a Istebną pojechaliśmy jeszcze pod Cieńków i dużo mniej osób było. Ale że już tam tydzień temu byliśmy to chcieliśmy sprawdzić Istebną. Na Zagroniu bardzo pozytywne wrażenia, super WC! :P a stok do 15 dobrze przygotowany poźniej zaczeły się oblodzenia. Usłyszałem też rozmowę 2 narciarzy i podobno Złoty Groń był dzisiaj dużo gorzej przygotowany i wrocili na Zagroń, ale to nie moja opinia ja jestem dzisiejszym wyjazdem b. zadowolony. A NO pozostaje chyba tylko w tygodniu :P bo jak byłem w środę 2 tyg. temu to też byłem bardzo zadowlony :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za relacje - chciałem jutro pojechać z dziećmi i ciekaw jestem czy stok jest bezpieczny w tych warunkach czy oblodzony lub zmuldziały itp? Może ze względu na warunki lepiej wybrać się do Istebnej do Zagronia lub Złotego Gronia (którego nie znam). Chyba że w Nowej Osadzie lepiej przygotują stok?

Użytkownik bodex4 edytował ten post 25 grudzień 2012 - 20:22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj ok 15 zawitałem do NO. Na parkingu bez problemu można było zaparkować. Ludzi malutko. Warunki na stoku dobre ale widać że dwa dni temperatury w okolicach + 5 stopni robi swoje niestety. Zjechałem 13 razy, wyjazd uważam za udany!

Cześć ,mógłbyś parę słów dodać o tym "Robi swoje" tak z ciekawości bo chcę znowu się wybrać nie koniecznie tam ,oblodzony czy przetarcia a może breja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te muldy to trudno nazwać muldami przy góra 50 cm. śniegu ,ja również lubię trasy na stół ale tylko wtedy gdy można jechać ,jechać...... a te "muldy" to urozmaicenie i trening bo nudno by było na stoku 800m.zjeżdżać tam i z powrotem ,więc jest to takie urozmaicenie i trening przed poważnymi muldami.Raz też narzekaliśmy na Słowacjii ,że trasa źle przygotowana i takie tam.. ale widzieliśmy jak wąwozem koło nas przeszła taka średnia lawina ale trzymała się tego wąwozu,gdy wszystko ustało wpadliśmy na pomysł aby tam po tym lawinisku pojeździć a głazy śnieżne były ok. 1 metra aż narty mało nie strzeliły i co ? po powrocie na te zmuldzone trasy mknęliśmy jak po stole a na buziach banany z radości ,że taka super przygotowana trasa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i jak tam nasza Wisełka, śniegu napadało to i warunki pewnie są extra, może ktoś coś powiedzieć w tym temacie- jadę w piątek wieczorkiem pośmigać przed rozpoczynającymi się feriami (pewnie od soboty będzie tłok)

Jeszcze wczoraj było normalnie. Podłoże twarde ,góra ze świeżym śniegiem. Muldy do kostek;) ,oblodzenia brak. Co będzie w piątek? Ma być mróz więc po dzisiejszej odwilży śnieg będzie zmrożony a na wieczór może wystąpić miejscowe oblodzenie bo tam chyba nie ma przerwy technicznej (?) przed wieczornym jeżdżeniem. Duży plus stacji/ ośrodka to dobre ceny na karnety czasowe - popołudniowe ,i znacznie mniej ludzi na wieczór niż za dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś Ludzi jak na ferie które sie zaczęły mało - kolejki praktycznie nie było, od razu pod bramki. Stok przygotowany dobrze, równo, dopiero po 13 zaczeły sie robic kopy śniegu (tradycyjnie na dole) Standardowo parking dobrze przygotowany a Panie w obsłudze uśmiechnięte. Troche za duzo szalejącej młodzieży ale i to szło przełknąć :) Ogólnie bardzo fajny wyjazd zaliczony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południowe ratrakowanie kosztuje tyle co wieczorne, a skutek jest na kilkanaście minut..... trzeba by zamykac osrodek na min 2-3 godziny, by snieg choc troche związał, - tak włąsnie robią w tym 'lepszym swiecie'....

Tam gdzie im się chce to uprawiają popołudniowe ratrakowanie (16-17) także np w :www.skimosty.cz A wszystkim ośrodkom/ stacjom przy tej okazji polecam zrezygnować z wieczornego a zacząć wczas rano (6-7) aby przygotować poprawnie na dany dzień, bo co?-w nocy spadnie pół metra śniegu i wieczorne ratrakowanie to syzyfowa robota!?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przygotujesz poprawnie stoku jesli sztruks nie przeleży co najmniej kilku godzin. W dodatku doprowadzenie puchu do stadium twardego sztruksu trwa min 2 zwykle 3 dni... wiec poranne ratrakowanie - to katastrofa. Popołudniowy przejazd ratrakiem bedzie miał sens jesli na stoku bedzie kilka osob, ktore nie rozryją go nawet przez godzine....

bo co?-w nocy spadnie pół metra śniegu i wieczorne ratrakowanie to syzyfowa robota!?

wtedy są idealne warunki do jazdy.... fajny snieg bez niebezpiecznych niespodzianek...

Użytkownik mig12345 edytował ten post 15 styczeń 2013 - 11:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Od dwóch lat mam kwatere bliziutko Nowej Osady ale unikamy jej jak ognia ponieważ bardzo szybko ten stok staje się bardzo nierówny a dół tragiczny. W zeszłym roku kilkukrotnie próbowaliśmy zjeżdżać, w tym roku 2 x zrezygnowaliśmy jak zobaczyliśmy warunki, wczoraj też było tragicznie (ok. 15.00), ale niedługo potem przejechał ratrak i warunki zmieniły się diametralnie. Rano przez kilka godzin jest ok. Po prostu górka ma taka specyfikę/obłozenie że bez popołudniowego wyrównania jest wg. moich obserwacji bardzo kiepsko. Nie wiem tylko czy pracujący ratrak przy działającym wyciągu to bezpieczna opcja.

Użytkownik bodex4 edytował ten post 08 luty 2013 - 18:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...