Skocz do zawartości

Nowa Osada


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Miał bym z KRK jeździć cały sezon do Szczyrku? No nie wiem.

Potraktuj Szczyrk jako bazę wypadową :), w promieniu 30 km jest kilka większych i mniejszych ośrodków łącznie ze słowackimi :). A te 30 km to akurat tyle, żeby DPF wypalił sadze w dieslu. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem tego więc nie wiem.

Czy sezonówka TMR obejmuje 

Niskie Tatry ( Chopok)

Wysokie Tatry ( Tatrzańska Łomnica, Szczyrbskie Jezioro, )

Szpindlerowy Młyn

i doszedł by Szczyrk?

Na dokładkę dwa aquaparki.

 

To może mieć jakiś sens.

Jest to jakieś urozmaicenie i przyzwoita jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem tego więc nie wiem. Czy sezonówka TMR obejmuje Niskie Tatry ( Chopok) Wysokie Tatry ( Tatrzańska Łomnica, Szczyrbskie Jezioro, ) Szpindlerowy Młyn i doszedł by Szczyrk? Na dokładkę dwa aquaparki. To może mieć jakiś sens. Jest to jakieś urozmaicenie i przyzwoita jazda.

Sprytna sezonowka obejmuje wszystkie te ośrodki które wymieniłeś, niech mnie ktoś poprawi, ale za Spindlerowy Młyn trzeba było dopłacić 50 Euro, pewnie za Szczyrk też będzie dopłata. Przy czym sezonowka ważna jest przez rok, więc latem można jeszcze wyskoczyć do Tatralandii, czy Besenovej. Jest jeszcze Wesołe Miasteczko w Chorzowie, ale nie mam pojęcia jaki jest tu system wejściówek. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle, napisz coś więcej bo na jutro planowałem właśnie Stożek. Na stronie podają, że warunki dobre. A w dodatkowym komunikacie "

NA TRASIE CZERWONEJ BARDZO FAJNE WARUNKI - ZAPRASZAMY !!!"


Pewnie już za późno :-)
Jak lubię tą stację, tak doświadczenie nauczyło mnie, że jak tylko warunki są wg opisu dobre, fajne albo, co gorsza, wiosenne, to nie warto się tam wybierać. Powyższe określenia gwarantują, że na trasie są już przetarcia i minerały.
We wtorek na przykład już trzeba było kombinować, jak dostać się bez szkody dla nart z górnego peronu na trasę.
Do tego na połowie trasy stały teczki, co ograniczało możliwości kombinowania.
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już za późno :-)
Jak lubię tą stację, tak doświadczenie nauczyło mnie, że jak tylko warunki są wg opisu dobre, fajne albo, co gorsza, wiosenne, to nie warto się tam wybierać. Powyższe określenia gwarantują, że na trasie są już przetarcia i minerały.
We wtorek na przykład już trzeba było kombinować, jak dostać się bez szkody dla nart z górnego peronu na trasę.
Do tego na połowie trasy stały teczki, co ograniczało możliwości kombinowania.
Pozdr
Marcin

Byłem jednak dziś rano na Stożku i po prostu strasznie (trasa przy wyciągu dziwnie wyratrakowana z garbem po środku, niby szeroka a co z tego. Do tego minerały i liczne bryły lodowe). Najdziwniejsze podejście gestora stoku do Klienta - wyciąg czynny od 8:00, a Pan z obsługi przyszedł o 8:30 do pracy. Podobnie Pan ratownik. Za to Pan na dole pobierający opłatę za przejazd był już od 7:45. Trasa czarna przez las - kamienie, przecierki i od czasu do czasu trochę śniegu. Do tego na trasie przy wyciągu grupa szkoleniowa rozstawiała sobie tyczki zajmując nimi 1/2 szerokości stoku, więc zwinąłem się ZAGROŃ. 

 

I tu niespodzianka, choć z dołu widoczne liczne przecierki, to co jest czynne jest przygotowane po prostu PERFEKCYJNIE. Doskonałe trzymanie krawędzi do 11:00. Tak więc odszczekuję, że pochopnie oceniłem stan stacji narciarskiej z dołu, po prostu trzeba zjechać i sprawdzić samemu. Wieczorem wstawię zdjęcia. I co najdziwniejsze była tam grupa snowboardzistów z Czech, która miała szkolenie na tyczkach i potrafiła tak jeździć by nie blokować stoku, zachować się na wyciągu itp.

 

p.s.

podobnego postaw wstawiam w 2 różnych miejscach, odpisując 2 różnym osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

To jeszcze ja, króciutko o wczorajszej Nowej Osadzie wieczorem - REWELACJA.  Stok przygotowany bardzo dobrze, fajny widokowo, trasa ma usypane górki dzięki czemu jest urozmaicona (lewa strona względem prawej), do tego fajny przejazd przez las w kilku wariantach. Warto wpaść choćby na jeden dzień w sezonie.

Nowa_Osada.jpg

 

Nowa_Osada_2.jpg

 

Nowa_Osada_4.jpg

 

Nowa_Osada_Las.jpg

 

Nowa_Osada_widoki.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

To ja dodam że dziś na NO było puściutko i....w zasadzie bez przetarć....w dodatku jeśli tak można powiedzieć to czynne całe dwie trasy....jak na tą pogodę ....w koło zielono....to warunki wręcz wyśmienite ....zrobiliśmy z dzieciakami zamknięcie sezonu.....jutro ostatni dzień jeżdżą więc dla niezdecydowanych polecam....szczególnie od 8.00 rano....bo potem to już bardzo miękko ;)

 

 

Załączone miniatury

  • IMG_2397.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

ooo.... nowy wpis w aktualnościach:

 

 

Miłośnicy zimowego szaleństwa, w związku ze sprzyjającą pogodą postanowiliśmy otarcie zacząć nieco później, a wszystko po to by jeszcze lepiej przygotować trasy.

Otwarcie już 20 grudnia!

 

Polska języka, to jednak trudna języka..... domyślam się, że otworzą za tydzień..... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowa Osada - jazda wieczorna. Stok przed wieczorną przejechany ratrakami, mrozu brak więc nie spodziewałem się jakiejś rewelacji, do tego intensywny opad śniegu. Ludzi umiarkowana ilość. Po godzinie pojawiły się pierwsze nierówności, dużo luźnego śniegu, ale podkład przygotowany bardzo dobrze powodował, że większych odsypów i muld brak. Gdyby jeszcze poprawili to błoto na parkingach.

 

Stok przejechany ratrakiem.

 

Stok-wyratrakowany.jpg

 

Stok-wyratrakowany-1.jpg

Z czasem nieco gorzej ale w zdecydowanie akceptowanej formie.

Pierwsze-nier-wno-ci.jpg

 

im-dalej-tym-gorzej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...