Skocz do zawartości

Nowa Osada


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

ale mi pocieszenie skoro ja jeszcze nie wykorzystałem ostatniego skipassu - mam go puścić do Wisły czy zachować na pamiątkę?;) A Śląski jeszcze nie kończy. Chodzi Istebna a przede wszystkim Soszów. Natomiast NO ma u mnie wielkiego minusa - tak się nie robi panowie i panie! Ja wiem ,że śniegu macie dużo a ludzi mało ale wasze doświadczenie powinno wyważyć słowa na zamiary!:D -tak się nie robi panowie i panie! Tym bardziej ,że parę miesięcy wstecz dosięgnęła Was taka piękna nagroda - prawie najlepszy ON w Polsce chyba w/g... utopka!:)

Nie wiem do czego pijesz. Wczoraj przez cały dzień przez stok przewinęło się maksymalnie z 20 osób. Do weekendu i tak by raczej nie dotrwali bo przetopy co raz to większe. Ale i tak wielkie uznanie że na nisko położonym, południowym stoku potrafili utrzymać warunki do połowy kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie,

ma ktoś świeże po weekendowe informacje jak jest na Nowej Osadzie??

czy jest czynna łatwa niebieska trasa i czy osoba, która w miarę daje radę na klepkach da radę na osadzie?

no i jak warto w godzinach popołudniowych wykupić zjazdy--karnet 2 godz czy zjazdy pojedyncze??

W którymś poscie czytałam, że na 2 godz karnecie ktos zjechał 2x-jest to możliwe??

dziękuje za info.

możliwe, jesli przedzielił te zjazdy dłuzszym posiedzeniem przy tamtejszej pysznej golonce lub żeberkach...... :-)

Warunki- Dzisiaj nie byłem ale nowy opad i solidnośc tamtejszej obsługi rokuje dobrze.

Jaki karnet?Jeżeli kolejka miesci sie w 'cieletniku' (siatki przed wejsciem do bramek) to warto brać czasowy karnet, jesli jednak  kolejka wystaje na stok (ida ferie warszawskie) to taniej  punktowe....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

fantazja gospodarzy wyciągu.... :-)

http://zima.nowaosad..._wyciagach.html

jak widać czerwona po lewej a niebieska po prawej stronie wyciągu. 

a serio - to jedna dośc szeroka trasa.

 

pozdrawiamM

 

 

:D

no super...

to  jest w takim razie bardziej łatwa czy bardziej trudna????

bo jak to drugie to chyba wybiorę znane mi już klepki.... :)

liczę na szybki odzew, za pół godz. wyruszam...

 

to samo co klepki.

jednak jest różnica...... po lewej pod lasem nachylanie jest bardziej równomierne a po prawej przy jarze są 2-3 hopki ...... :-) :-)   trasę masz na moich fotkach wyżej. na klepkach bywa geściej (taki sam wyciąg a na NO trasa szersza....)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na NO byłem wczoraj,cały dxień praktycznie padał śnieg ,tmp.ok.-1,dosypało tak ok.10cm.,stoktwardy cały dxień ,żadnych kamieni,ludzi sporo stania do krzesełek około 15 minut,dzisiaj natomiast byłem w Istebnej Złoty Groń wyjechałem z domu o 7 i po przyjeździe zdziwko ,multum ludzi ,parkingi prawie pełne do krzeseł cały dxień ok.pół godz.stania ,katastrofa natomiast na plus piękna pogoda ,bardzo mroźno,bardzo dobre warunki na trasie i nareszcie dużo śniegu wszędzie więcej niż w Wiśle ,zmarzłem mocno bo to guzik nie jazda ,minuta w dól pół godziny stania ,kupiłem 10 zjazdów co zajęło mi na tym padołku od 9 -14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zachęcona i zmuszona przez młodzież dałam się namówić na tą Osadę.

byłiśmy tam 17.40, parking pełen, udało się znależć jakąś dziuplę, poszliśmy obaczyć sytuację i to co nasze oczy ujrzały przerosło nasze granice cierpliwości-do kasy kilkadziesięt osób a nawet śmiało napiszę, że spokojnie ponad 100, aż żałuję, że nie wpadłam na pomysł zrobienia zdjęcia. wyjeżdzając z parkingu już zaczął tworzyć się korek na wjazd-przypominam-godz.18.....

Młodzieży przeszła cała ochota na zjazdy na Nowej Osadzie a ja ucieszona odwróciłam się i popędziłam na Klepki... :D

Może kiedyś...pod koniec sezonu jak  jużbędzie mniej ludzi to spróbuję.

Wygląda, ze w ferie na weekendy NO jest spalona....

a co na Cienkowie?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro tak sobie gawędzimy o tej NO to ja już nie wiem czy tylko w weekendy i ferie jest tylko spalona bo błem po pracy w zwykły dzień wieczorem ,zajechałem o 18 i ...ledwo auto zaparkowałem a na stoku to już nie mówię i do krzesełek ,istny jarmark jak na Krupówkach ,nie wątpię że bywa tam również znośnie ale ja już nue eiem kiedy może w paskudną pogodę w tygodniu do południa ale ja w rym czasie mam przeważnie problem z wyrwaniem się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa osada ratrakuje przed wieczornymi jazdami więc ma frekwencję. Inni nie potrafią wpaść na taki pomysł.

Ja wolę żeby nie było ratrakowane przynajmniej jakieś urozmaicenie na tej jakże monotonnej górce .ale na Klepkach jeszcze nie byłem czy to porównywalne z NO ?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę żeby nie było ratrakowane przynajmniej jakieś urozmaicenie na tej jakże monotonnej górce .ale na Klepkach jeszcze nie byłem czy to porównywalne z NO ?

 

Łagodniejsza górka, krótsza  - fajna dla rodzin z dziećmi. Tak jak Nowa Osada  - świetnie przygotowują stok.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dzisiaj od rana NO ,do 11 kolejka 5 minut od 11 baardzo długa stania na 20 minut,pogoda piękna 8 stopni w plusie ,warunki dobre ,żadnych kamyków stok trzymał się dzielnie za wyjątkiem dolnego odcinka ,który w słońcu rozmiękł .Natomiast od Ustronia Polany korek aż do Wisły - ferie się rozpoczęły ludzi mnóstwo ,ruch jak na Krupówkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koniec sezonu?

Panowie z obslugi chyba czas zamykac bo po takim to nie jazda (ucieklem po dwoch zjazdach bo nawet tam gdzie bialo zdarzaly sie kamienie)...

 

IMG_20160314_094134.jpg

IMG_20160314_094209.jpg

 

W tym sezonie NO przegrala z Siglanami gdzie warstwa sniegu jeszcze gruba i bezpieczna dla nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeżdzę po tym śląskim Beskidzie, ale NO jakoś omijałem z racji tłumów na parkingu :) Korzystając z okazji, że pojawił się groupon, to postanowiłem się przełamać. Jak na roboczy dzień to ludu i tak sporo, ale od 8:00 do 12:00 się wyjeździłem. Trasy przez noc ubite, ale sypiący śnieg do południa zrobił całkiem grubą warstwę puchu. Jeździło się jednak po tym bardzo sympatycznie z racji twardego podłoża. Śniegu nie brakuje w Wiśle i okolicach. Nocny opad był solidny :)

 

Nie wiem gdzie tkwi fenomen tego ośrodka, że tłumy tak tam ciągną. Ceny stosunkowo wysokie, kanapa wolna i trasy jak na większości stoków "łąkowych" w okolicy. Na plus gastronomia, polecam żurek w namiocie po środku trasy :) Osobiście jak mam porównywać podobnej wielkości ośrodki, to Złoty Groń w Istebnej podoba mi się bardziej, a Czarny w Rzykach deklasuje konkurencje :)

 

Łapcie groupona:

https://www.groupon....rska-nowa-osada

 

I kilka zdjęć

Załączone miniatury

  • IMG_0128.JPG
  • IMG_0130.JPG
  • IMG_0131.JPG
  • IMG_0132.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie tkwi fenomen tego ośrodka, że tłumy tak tam ciągną. Ceny stosunkowo wysokie, kanapa wolna i trasy jak na większości stoków "łąkowych" w okolicy. Na plus gastronomia, polecam żurek w namiocie po środku trasy :) Osobiście jak mam porównywać podobnej wielkości ośrodki, to Złoty Groń w Istebnej podoba mi się bardziej, a Czarny w Rzykach deklasuje konkurencje :)

 

Łapcie groupona:

https://www.groupon....rska-nowa-osada

 

I kilka zdjęć

Sam sobie odpowiedziałeś ,knajpa na górze ,po środku i na dole kilometrowego stoku ,szeroka ośla łączka i krzesełko 4 osobowe :) Jak dla mnie CG też ich bije ,w Wiśle najlepszy wg mnie jest Soszów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś ,knajpa na górze ,po środku i na dole kilometrowego stoku ,szeroka ośla łączka i krzesełko 4 osobowe :) Jak dla mnie CG też ich bije ,w Wiśle najlepszy wg mnie jest Soszów.

 

Ale knajpy są wszędzie :P Chociaż coś w tym może by co piszesz, bo o 8:30 w knajpie na górze nie było już wolnego stolika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka zdjęć z dzisiejszego dnia.

Jeździłem od 8:00 do 14:30.Zaczynałem przy temperaturze +2 a kończyłem na +10.

Kolejek do wyciągów zero.Ludzi mało.

Otwarte były wszystkie trasy.

W najgorszym stanie trasa nr 3.Po południu już pojawiały się przetarcia w niektórych miejscach,głównie po bokach.

 

Załączone miniatury

  • Sight_2017_02_28_081214_184.jpg
  • Sight_2017_02_28_105335_293.jpg
  • Sight_2017_02_28_105344_181.jpg
  • Sight_2017_02_28_122523_397.jpg
  • Sight_2017_02_28_125017_481.jpg
  • Sight_2017_02_28_130311_115.jpg
  • Sight_2017_02_28_130314_820.jpg
  • Sight_2017_02_28_142717_459.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...