Jump to content

Nowa Osada

SkiForum
 Share

Recommended Posts

Wisła - Nowa Osada na "Wróblonki" Strona ośrodka: http://www.nowaosada.pl Położenie ośrodek znajduje się w Wiślę Nowa Osada Dojazd z Wisły w kierunku Szczyrku, po ok 4 km od mostu na Wiśle w centrum należy skęcić w lewo (jest tablica inf.) Parkingi spory parking pod samym wyciągiem, co najważniejsze DARMOWY! droga zawsze dobrze odśnieżona i posypana Miejscowości www.wisla.pl Miasto położone w woj. Śląskim, powiat cieszyński, w głębi Beskidu Śląskiego, w pobliżu granicy z Czechami. Ośrodek wypoczynkowy, turystyczny i sportowy. Ze stoków Baraniej Góry wypływa nasza najdłuższa rzeka. Miasto liczy ok 11500 mieszkańców Noclegi http://www.wisla.pl/...hp3?a=200&t=008 Trasy jedna trasa przy dużym wyciągu (950m) niezbyt trudna, dobrze przygotowana jest jeszcze talerzyk (bardzo łatwy) Ceny 35 zl karnet na 30 pkt. Orczyk dwuosobowy -3 pkt, talerzyk -1 pkt Aktualne warunki http://www.nowaosada.pl/menu02.htm Serwis narciarski jest serwis i wypożyczalnia Wyżywienie przy dolnej i górnej stacji są bufety Galeria zdjęć http://www.nowaosada...leria/index.htm

Użytkownik kpolesa edytował ten post 24 luty 2009 - 12:05

• Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 months later...
  • 2 months later...
Byłem wczoraj na chwile pojeździć ale niestety wysoka temperatura zrobiła swoje. Mokry, ciężki śnieg, warunki więc góra dostateczne, choć na plus można zaliczyć brak przetarć i kamieni! Mam nadzieje że jeszcze będzie mróz bo jak nie to może jeszcze parę dni i będzie koniec :(

• 10 months later...

z tego, co tam jest napisane, to zdjęcie pochodzi z 2007roku (podejrzewam, że może być to błąd), a stok otwierają 28/12/08 czyli jutro. Dołączona grafika

to nie jest błąd a wyciąg otwierają dopiero jutro zdjęcia są na pewno z zeszłego roku :), wiem bo byłem w 2 dzień świąt w wiśle i widziałem :D

• 2 months later...

Od przyszłego roku podobno na Nowej Osadzie ma działać wyciąg krzesełkowy:D

Misio93,świetna informacja,bardzo lubię ten stok i super by było gdyby powstało tam krzesełko ale możesz powiedzieć coś więcej na ten temat,skąd takie wiadomości?czy mają one jakies oficjalne potwierdzenie?

• 6 months later...
  • 2 weeks later...
No tak cena....:( no ale cóż jak się ma tydzień w roku na jazdę na nartach, to nie ma co żałować grosza:) zresztą tak będę miał blisko do tego wyciągu, że szkoda szukać innego:)

pozdr

Może ktoś z Wisły lub okolic wrzuci jakieś aktualne fotki z postępu prac na "Wróblonkach":)???

Dobrze by było się upewnić, czy na rozpoczęcie sezonu zdążą:)
a patrząc na październikowe opady śniegu i fakt, ze w Wiśle sporo go pozostało - sezon może się w tym roku rozpocząć troszkę wcześniej:)

pozdr

• 2 weeks later...
Matik thx:)

Rzeczywiście wygląda obiecująco:) (szczególnie ten śnieg):)

A cena...ehhh no cóż...coś za coś...jak widać poszerzyli i wyrównali stok...to dobrze...bo w niektórych miejscach było wąsko..szczególnie dla nowicjuszy:) (np. tak jak ja)...

pozdr

• 2 weeks later...
większość krzeseł już wisi :D
[ATTACH]9661[/ATTACH]

[ATTACH]9662[/ATTACH]

[ATTACH]9663[/ATTACH]

[ATTACH]9664[/ATTACH]

[ATTACH]9665[/ATTACH]

[ATTACH]9666[/ATTACH]

[ATTACH]9667[/ATTACH]

[ATTACH]9668[/ATTACH]

[ATTACH]9669[/ATTACH]