Skocz do zawartości

Nartowanie Krzyśka, Natalii (alias Leosia) i Rafała


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Jan napisał:

na 100% zrobiłeś filmik

Nie wiem czy można upubliczniać metody szkoleniowe 😉 także pozostawię materiał dla siebie 😀 lekko Adam nie miał z nim bo sztywny strasznie i zero pracy góra-dół 🥳IMG_1098.thumb.jpeg.4315191e326e85c22abaff308a132e13.jpeg

IMG_1097.thumb.jpeg.c0ab025d8aed591f3b1dbace7ce205f0.jpeg

IMG_1065.thumb.jpeg.23c8038d36adab58537031997223ff46.jpeg

Aczkolwiek progres jak już wspomniałem jest,brakuje mu tylko objeżdżania i oczywiście dalszego szkolenia bo parę dni w sezonie to śmiech na sali ale jak wiesz mieszkam tu gdzie mieszkam .IMG_1153.thumb.jpeg.64d72098cfb51b8701ed4e2f855c6467.jpeg

Edytowane przez Victor
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

parę dni w sezonie to śmiech

a ile ma lat i jakie długie te slalomki ?

jak daleko masz do hali Neuss

https://www.alpenpark-neuss.de/index.html

Godzinę temu, Victor napisał:

także pozostawię materiał dla siebie

taki filmik może ożywić temat, zobacz jak wkleiłem filmik z moją wnusią to nawet @Marxx74 @PSmok 
@Tadeo i @star włączyli się do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Victor napisał:

Nie wiem czy można upubliczniać metody szkoleniowe 😉 także pozostawię materiał dla siebie 😀 lekko Adam nie miał z nim bo sztywny strasznie i zero pracy góra-dół 🥳IMG_1098.thumb.jpeg.4315191e326e85c22abaff308a132e13.jpeg

IMG_1097.thumb.jpeg.c0ab025d8aed591f3b1dbace7ce205f0.jpeg

IMG_1065.thumb.jpeg.23c8038d36adab58537031997223ff46.jpeg

Aczkolwiek progres jak już wspomniałem jest,brakuje mu tylko objeżdżania i oczywiście dalszego szkolenia bo parę dni w sezonie to śmiech na sali ale jak wiesz mieszkam tu gdzie mieszkam .IMG_1153.thumb.jpeg.64d72098cfb51b8701ed4e2f855c6467.jpeg

@Adam ..DUCHto rzadko ma lekko .. szczególnie z forum ciężkie przypadki do  Niego trafiają. U mojej Leośki też ciężko kolana ruszyć. Ale kiedyś będzie lepiej. A proces tez jest fajny. Czas jest po to, by wszystko nie działo się na raz. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekK napisał:

@Adam ..DUCHto rzadko ma lekko .. szczególnie z forum ciężkie przypadki do  Niego trafiają. U mojej Leośki też ciężko kolana ruszyć. Ale kiedyś będzie lepiej. A proces tez jest fajny. Czas jest po to, by wszystko nie działo się na raz. 

Otóż to ! A Adam to świetny fachowiec,zrobił kawał dobrej roboty 👌zresztą mój już pytał kiedy jedziemy do Zwardonia 🤷‍♂️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie stosujcie narty SL przy nauce dzieci. To podstawowy błąd. I nie róbcie wszystkiego co się z tym wyborem narty wiąże.

Pozdro

Cześć 

Załatwiłem przed sezonem GS jak zobaczył powiedział,ze on na takiej narcie nie będzie jeździł chce swoją SL i nie było dyskusji. Pewnie w tym sezonie zrówna się wzrostem z GS to może będzie nadzieja żeby spróbował czegoś nowego . Oby 🤞

pozdro 

A tak na marginesie to zdecydowanie woli krótki od długiego nawet Adam był zdziwiony,że odmieniec się trafił z tego co pamiętam …

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Victor napisał:

Cześć 

Załatwiłem przed sezonem GS jak zobaczył powiedział,ze on na takiej narcie nie będzie jeździł chce swoją SL i nie było dyskusji. Pewnie w tym sezonie zrówna się wzrostem z GS to może będzie nadzieja żeby spróbował czegoś nowego . Oby 🤞

pozdro 

A tak na marginesie to zdecydowanie woli krótki od długiego nawet Adam był zdziwiony,że odmieniec się trafił z tego co pamiętam …

Krótki skręt woli? Może jest mocno ruchliwy, aktywny i dużo trenuje więc taki styl kardio mu pasuje. My zdecydowanie bardziej ślamazarni jesteśmy … i jak to pogodzić z prędkością która się z tym wiąże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zupełnie wbrew idei i logice. Już ma wpojony strach przed długością - przez kogo?? Jedna z przyczyn braku postępów.

Ale nawet teraz można ratować sytuację ale nie taką retoryką. Popatrz Victor, co to znaczy nowego? A co narta GS gryzie, ma ślizg od góry czy też dzioby wywinięte do stoku? Nie. to taka sama narta, taka sama.

Prawidłowe kształtowanie wizji powinno być całkowicie inne. Po przejściu okresu adaptacji i początków tylko narta GS lub podobnego typu i jazda - jak najwięcej jazdy w różnych warunkach, bez zwracania uwagi na detale a przede wszystkim z info, że na nartach typu GS a na nartach typu SL bawią się dzieci - nie ma młodego, który tego nie kupi. I jeżeli już nauka to odciążenia, dociążenia, rotacja, synchronizacja itd.

Poparz tu:

 

To jest narta 140 cm tylko, że uniwersalna, znakomita do nauki, bardziej zbliżona parametrami do GS. Amelka na filmie ma 8 lat i trochę i na tej narcie jeździła już drugi a może trzeci sezon a Kacper mający wtedy lat 11 jeździł na komórkowym GS kolo 160cm. Oni nie mieli wyjścia ani nie mieli świadomości, że można jeździć na krótkiej narcie. Dzięki temu podstawy zostały przyswojone i absolutnie ugruntowane i nie było drogi na skróty do ciętego, bo nie było takiej możliwości.

Obecnie obydwoje jeżdżą zasadniczo na SL i bardzo rzadko zakładają długie narty ale teraz to jest świadomy wybór i nic mi do tego bo jeżdżą tak jak chciałem, żeby jeździli. Co ciekawe obydwoje mają tendencję do układu przesadnie kontrrotacyjnego gdy ja jeżdżę raczej z elementem rotacyjnym co wynika chyba ze strachu. 🙂

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KrzysiekK napisał:

Krótki skręt woli? Może jest mocno ruchliwy, aktywny i dużo trenuje więc taki styl kardio mu pasuje. My zdecydowanie bardziej ślamazarni jesteśmy … i jak to pogodzić z prędkością która się z tym wiąże!

Cześć

Raczej nie. można jechać szybko krótkim skrętem i wolno długim...

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Zupełnie wbrew idei i logice. Już ma wpojony strach przed długością - przez kogo?? Jedna z przyczyn braku postępów.

Ale nawet teraz można ratować sytuację ale nie taką retoryką. Popatrz Victor, co to znaczy nowego? A co narta GS gryzie, ma ślizg od góry czy też dzioby wywinięte do stoku? Nie. to taka sama narta, taka sama.

Prawidłowe kształtowanie wizji powinno być całkowicie inne. Po przejściu okresu adaptacji i początków tylko narta GS lub podobnego typu i jazda - jak najwięcej jazdy w różnych warunkach, bez zwracania uwagi na detale a przede wszystkim z info, że na nartach typu GS a na nartach typu SL bawią się dzieci - nie ma młodego, który tego nie kupi. I jeżeli już nauka to odciążenia, dociążenia, rotacja, synchronizacja itd.

Poparz tu:

 

To jest narta 140 cm tylko, że uniwersalna, znakomita do nauki, bardziej zbliżona parametrami do GS. Amelka na filmie ma 8 lat i trochę i na tej narcie jeździła już drugi a może trzeci sezon a Kacper mający wtedy lat 11 jeździł na komórkowym GS kolo 160cm. Oni nie mieli wyjścia ani nie mieli świadomości, że można jeździć na krótkiej narcie. Dzięki temu podstawy zostały przyswojone i absolutnie ugruntowane i nie było drogi na skróty do ciętego, bo nie było takiej możliwości.

Obecnie obydwoje jeżdżą zasadniczo na SL i bardzo rzadko zakładają długie narty ale teraz to jest świadomy wybór i nic mi do tego bo jeżdżą tak jak chciałem, żeby jeździli. Co ciekawe obydwoje mają tendencję do układu przesadnie kontrrotacyjnego gdy ja jeżdżę raczej z elementem rotacyjnym co wynika chyba ze strachu. 🙂

Pozdro

 Część 

Syn zaczynał przygodę na Volkl Racetiger JR 120cm w ostatnich dwóch sezonach jeździł już na 140cm ale to juniorska narta z SL to za dużo nie ma wspólnego raczej to właśnie taka uniwersalna narta do nauki . Mam Elany Race SL 132cm które gdzieś za śmieszną kasę załatwiłem i to dużo cięższe deski. Wiesz,nasz problem jest taki,że późno zaczęliśmy. Syn pierwsze nartowanie w wieku 7 lat a ja zapiąłem dechy kiedy miałem 41 . Do tego wszędzie mamy daleko a nartowanie w hali które uskuteczniamy również to nie to samo co nartowanie w zmiennych warunkach . Dlatego nie chce na niego naciskać ba,cieszę się,że póki co chce jeździć bo dyscyplin już kilka było choć uwierz ,że tłumaczyłem co to za narta (GS) pokazałem filmy itd. Krok po kroku zawodnikami nie będziemy a mamy się cieszyć z tego co robimy to najważniejsze .

Amelka świetnie jak na swój wiek sobie radziła ale pewnie i dużo wcześniej zaczęła swoją przygodę mając tatę instruktora ?! 😉

Będziemy nadal się szkolili bo Ja osobiście wpadłem strasznie,a i jemu też się podoba . GS pewnie zabiorę niebawem na halę i zobaczymy co z tego wyniknie aczkolwiek jest uparty cholernie więc może być nadal nie bo nie 🤷‍♂️i kropka.
 

pozdro

ps. Krzychu,tak woli krotki skręt! . A energii w sobie ma aż za dużo 🤦‍♂️

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

To jest dość znaczna różnica, Amelka na zdjęciu zalicza 7 sezon na nartach.

Cięższe deski - dobre deski, deski leżą na ziemi. Najgorszym sposobem jest przekonywanie a argumentów nie masz. to nie jest krok po kroku tylko jest to odwrócenie cyklu kształcenia - to jest główny problem osób/dzieci szkolonych na SL.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Victor napisał:

GS pewnie zabiorę niebawem na halę i zobaczymy co z tego wyniknie

oj nie wiem czy to dobry pomysł bo jak ostatnio testowałem GSy na hali mi brakło szerokości i odbiłem się od ściany

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jan napisał:

oj nie wiem czy to dobry pomysł bo jak ostatnio testowałem GSy na hali mi brakło szerokości i odbiłem się od ściany

Cześć

Tak to jest jak narta prowadzi narciarza a nie odwrotnie, niestety.

Pozdro

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jan napisał:

oj nie wiem czy to dobry pomysł bo jak ostatnio testowałem GSy na hali mi brakło szerokości i odbiłem się od ściany

Bo zamiast je testować, to trzeba było na nich jeździć. 

Jak się młode nauczy na czymś "łatwiejszym", to bywa trudno dać trudniejsze. Pół biedy, gdy sobie da tłumaczyć i słucha argumentów. Bywa, że się uprze i będzie "nie bo nie". Jeżeli dziecku na czymś zależy, to pewnie chęć jazdy przeważy. Jeżeli bardziej zależy rodzicom (zanim źrebię chwyci bakcyla), to bywa różnie. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 lat łapie się na nie lubianą hybrydę czyli multievent .. byle dobry. I tyle na temat. Wkładanie dziecka na SL projektowanego na dużo większy wzrost wg potocznych tabel wzrost/długość narty  to lekki problem .. ale potem GS (dłuższy) i SL (krótszy) choć jak nie zabawa w sport to nadal nie wiem po co.

Tak delikatnie przypominając chłopy po 190 jeżdżą SL na 165/168 a dziewczyny też nie ułomki 155 .. przysłowiowy SL 135 jest dla 13/14 latki o ile wyrośnięta no chyba że wynik trzeba zrobić żeby rodzice byli zadowoleni (a kasa się zgadzała). Potem już tylko odpowiedź na pytanie dlaczego tak gaśniemy wchodząc do U18.

Curex został ostatnio skrytykowany, że gigantki pod tele ma zbyt krótkie. Ciąg dalszy nastąpi, bo oczy się nieco otworzyły - dodam że nie jej i nie moje 😉

Wyniki U16 i niżej to referencja i podtrzymanie ducha oraz sponsorów (rodziców). I tu jest problem - w tym wieku focus powinien iść na budowanie techniki, motoryki i wielu spraw bez nart na nogach. 

Pozdrawiam,

M.

 

Edytowane przez Marxx74x
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oczywiście. Swego czasu chyba na skionline był taki tatuś, który kształcił syna (rok czy dwa w klubie a tatuś cztery na nartach na narcie SL do wzrostu czy nawet dłuższej i tłumaczył, że to znakomita droga. Dal mnie to taka sama głupota jak dobór zbyt krótkiej GS.

Narty Mulitievent ( w ogóle zawody tego typu dla dzieci to zajebista i zbyt ( a już zwłaszcza u nas ) niedoceniana i niewykorzystywana sprawa.

Co do szkolenia dzieci to... specyfiką warszawskich klubów znasz - koniec tematu.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...