Jump to content

Marxx74

Members
 • Posts

  121
 • Joined

 • Last visited

Marxx74's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

0

Reputation

 1. Z poprawką na cenę średnio kwalifikującą maszynki z dyskami do użytku stricte prywatnego dyskusja kątownik vs. maszynka ma długą brodę .. i odpowiedź nie raz padła. Co nie oznacza, że kątownik+diament są bezużyteczne. Mocno archiwalny, pokazujący minusy maszynek lecz wskazujący na niezaprzeczalne plusy artykuł w linku poniżej. https://skiracing.co...-right-for-you/ Pozdrawiam, M.
 2. Za trasę odpowiada TD. Mało kto kojarzy istninie tej instancji ale jak już to ubezpieczam grube OC będąc TD to o tym wspomnę. Skok na dole był pod publikę - zawsze był ale bez progu. Większość ogarnęła a wypadek to błąd zawodnika.
 3. Nie mylisz się. Błąd zawodnika. Inna sprawa to sztuczny profil progu - przy tej prędkości centymetry robią różnice i mogło byc inaczej niż na treningu. Ale błąd zawodnika, który chciał dusić trajektorię przesunięciem do przodu bez dwóch zdań. Przekręcił skok i tyle. M. P.s. ogólnie zbyt miękkie warunki.
 4. Sens skoku na dole jest kwestionowany przez zawodników ale TD puścił - jego sumienie. Wypadek wynikał w próby duszenia skoku górą - przekręcił zaczynając za późno, nie otworzył się i było bum. M.
 5. Zbyt miękko na dole. Duzo zabawy ze smarowaniem. Próg kontrowersyjny - wygrywa medialność wydarzenia. Komentarz na Eurosport dno. M.
 6. Zbyt miękko na dole. Duzo zabawy ze smarowaniem. Próg kontrowersyjny - wygrywa medialność wydarzenia. Komentarz na Eurosport dno. M.
 7. Po lekturze wątku przypominającego trochę ściek : (wiel)błąd pani E. polegał nie na tym, że młodzież nie miała licencji lecz na oddaniu ich pod skrzydła komercyjnej szkoły a nie macierzystego klubu. A później już tylko zakopała się w w kłamstwach ... Tyle, tylko i aż tyle. Pisząc te słowa mam za sobą 5 kontroli policja + sanepid .. więc chyba przepisy rozumiem kończąc kolejny, chyba 26 pod rząd dzień treningu wideoanalizą dla dzieciaków.. chciałem jeszcze pokazać im Streif ale komentatora musiałem wyłączyć bo nawet rocznik 2017 się śmiał, że nie wie na co patrzy. I już za bardzo roześmiani byli .. M.
 8. Prosty test na macie (krótka slalomka, agresywne taliowanie, 100% mocy taśmy) pokazuje jak ogarnąć ustawienie buta (po korekcie pozycji). Warunki laboratoryjne, nie ma na co zwalić winy .. a wcześniej narty myszkują jak wściekłe choć na białym pozornie tego nie czuć. M.
 9. Z pracy przy innej (ponoć pokrewnej ) dyscyplinie - lokalny realizator łapiąc przejazd na 9 kamer ( start, 5 na segmentach, 2 na plan wzdłuż trasy + lecąca nad trasą) miał jedną osobę na montaż, dwie na "smaczki", jedną na potrzeby sędziowania i jednego speca od napisów, tytułów etc. Ekipa z dyscypliną ma kontakt raz do roku (tradycyjna lokacja Mistrzostw Europy) - ogarniali bardzo dobrze. Solden realizuje ORF - na montażu siedzą ludzie, którzy śnieg widują .. Pozdrawiam M.
 10. .. korzystając z możliwości pracy zdalnej nieśmiało dołączyłem do grona "serialowców" - nigdy nie miałem na to czasu ani cierpliwości .. prawie od razu wielkie - no właśnie nie wiem co - czyli plastyczność postaci spod pióra ulubionego le Carre skonfrontowana z nagradzaną produkcją serialową .. zatrzymałem się na 3 z 6 odcinków i sięgnąłem po książkę   - obraz przegrał ze słowem. .. debiut przed kamerą w ramach klubowych treningów on-line dla młodszych i starszych - idiotyczne uczucie prowadzenia zajęć "w pustkę" bez kontroli postępu ćwiczących - rzecz do oswojenia i w sumie ciekawe doświadczenie .. relacje uczestników zajęć dotarły z opóźnieniem, wygląda na to, że ćwiczą .. .. czas na samokształcenie - obecnie w rozkładzie wydana w bólu, trudzie i z opóźnieniem ciekawa pozycja autorstwa A.Pacek, M.Babiarz "Sekrety przygotowania motorycznego w sporcie" .. po raz n-ty FIS Telemark i relacje z ostatnich sezonów .. M.
 11. Dorzucę .. 1) w trudnym terenie (off) pętelki się nie zakłada 2) tyczki - tak 3) tyczki do równoległego - patent leki doskonały 4) patent leki dla dzieci - moje "nie" 5) urazy związane z pętelką - sądzę, że statystycznie rzadkie .. konieczność silnego uścisku (bez pętelek, bez patentu leki) generuje większe - pośrednie - ryzyko urazu. M.
 12. 1) korzystałem z patentu, aż kijki się nie zapodziały - byłem zadowolony 2) jestem chory, jak widzę dzieciaki z tymi kijkami - wiem, że wcześniej niż później pojawia się na treningu/zawodach bez koszyczka/rękawiczek i cała magia zniknie 3) dla dzieci - a niekiedy dorosłych - wpinanie aż tak proste nie jest (szczególnie wariant z rękawiczką). M.
 13. Muszę poważnie porozmawiać z córką .. koniecznie do kolekcji - choć zapewne na tele - chce dorzucić ripsticki lub urzekające jeszcze bardziej różem Majesty .. jedynym kryterium był przy tym kolor ;( ..
 14. @harpia - ciekawy miszmasz sprzętowy : jak się uważnie przyjrzeć to unifikacja wyłącznie na poziomie kijków   Dla odmiany na poziomie PŚ w teleranku poza prawie monopolem w temacie wiązań rozrzut producentów nart (GS przeważnie w specyfikacji masters) ogromny.   Pozdrawiam, M.
 15. Pouczające bywa również sprawdzenie dyscyplin "około alpejskich" - skicross/telemark/alpejskie masters .. budżet producenta marketingowo wchodzącego w "duże" kadry ma tam mniejsze znaczenie a wyboru desek na poziomie PŚ skicross/tele nie dokonuję się przypadkowo.   Pozdrawiam, M.
×
×
 • Create New...