Skocz do zawartości

W koło komina👍


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Marcos73 napisał:

Mario, już kojarzę. Ta ansa mnie uświadomiła któż Ty jesteś. Tak zaciekłe boje ze Star-em toczy tylko 1 osoba i tu i tam 😉. Ja taki niedomyślny. Kojarzę Cię ze skitouringu, tu przyznaję Twoja wiedza jest bardzo duża, a i doświadczenie masz bogate.

pozdrawiam

Mylisz się, to nie ja toczę boję ze starem. To star jest moim prześladowcą i mobberem, a może on po prostu jest moim wielbicielem. 😉 

Na skionline wrzucałem jakieś info i foto mojego roweru mtb, więc jak chcesz to łatwo znajdziesz. 🙂

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarioJ napisał:

Mylisz się, to nie ja toczę boję ze starem. To star jest moim prześladowcą i mobberem, a może on po prostu jest moim wielbicielem. 😉 

Na skionline wrzucałem jakieś info i foto mojego roweru mtb, więc jak chcesz to łatwo znajdziesz. 🙂

 

Cześć

Ale coś ostatnio jakaś awaria była. Rzucę okiem na Twój sprzęt i się wypowiem 🙂. No bo aspiruję.

pozdrawiam

ps. A Ty czasami nie jesteś z okolic Bielska - B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Marcos73 napisał:

Mario, już kojarzę. Ta ansa mnie uświadomiła któż Ty jesteś. Tak zaciekłe boje ze Star-em toczy tylko 1 osoba i tu i tam 😉. Ja taki niedomyślny. Kojarzę Cię ze skitouringu, tu przyznaję Twoja wiedza jest bardzo duża, a i doświadczenie masz bogate.

pozdrawiam

Pierdolisz, tu chłopaki po klubach, lokalesy... 

no ale to freeride, czyżbym wkleił ten link po raz 10?

PS MarioJ za późno zaczął i narty i góry i rower, nie nadgoni, choćby nie wiem jak się sprężał... na starość można dystanse wydłużać, a ekstremy omijać, taka klasyczna droga... droga miękiszona... są alternatywne, samobójcy.

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MarioJ napisał:

Tak jak każdy dobry narciarz powinien umieć zjechać śmigiem na czarnej trasie. Jeśli ktoś tego nie umie, to jest cienki i tyle.

Myślę, że 99% nie potrafi.

 

Szerzej rzecz biorąc 99% to też głupki. Czyli na tym forum, na którym jest może 40 osób wszyscy to głupki. No może z jednym chwalebnym wyjątkiem. Co zjedzie też wszystko. 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wujot2 napisał:

Myślę, że 99% nie potrafi.

 

Szerzej rzecz biorąc 99% to też głupki. Czyli na tym forum, na którym jest może 40 osób wszyscy to głupki. No może z jednym chwalebnym wyjątkiem. Co zjedzie też wszystko. 😉

Brawo Ty. Do tego skromny niesłychanie.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wujot2 napisał:

Ja robię za głupka, bo nie zjadę wszystkiego. Choć czasem zjadę innych.

Trop zatem dalej o kogo chodzi 🙂

Jest taki jeden co się nie przewraca? Choć może dlatego, że leży na kanapie, ciężko więc się przewrócić, gdy się leży. Za wiejskiego głupka robię ja... w chwilach wolnych, gdy nie robię za naczelnego miękiszona, bo jak ta żaba w dowcipie, przecież się nie rozdwoję.

Edytowane przez star
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Wujot2 napisał:

Myślę, że 99% nie potrafi.

 

Szerzej rzecz biorąc 99% to też głupki. Czyli na tym forum, na którym jest może 40 osób wszyscy to głupki. No może z jednym chwalebnym wyjątkiem. Co zjedzie też wszystko. 😉

 

Oooo, użyłeś pierwszy słowa głupek wobec całego forum tutaj. Słabawo.

A reszta nie zauważa tego określenia ?

 

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarioJ napisał:

 

Oooo, użyłeś pierwszy słowa głupek wobec całego forum tutaj. Słabawo.

A reszta nie zauważa tego określenia ?

 

To nie jest słabe. Słabe to jest obsmarowywanie jednego forum na innym, gdy użytkownicy częściowo ci sami, kojarzysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

Na skionline wrzucałem jakieś info i foto mojego roweru mtb, więc jak chcesz to łatwo znajdziesz. 🙂

Cze

No nie jest łatwo, a już wiem że jesteś z Wrocka - chyba. Nie wiem skąd to Bielsko-B mi przyszło do głowy.

pozdrawiam

ps. Poproszę Star-a, on pewnie zna wszystkie Twoje wpisy na pamięć 🙂

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Wracając do tematu, wczoraj kółko wieczorne rodzinnie. Jakieś lody, bez browarku - fit było. 3 rumaki, 3 jeźdźców.

Na powrocie, zamiana z synem rowerami, powrót do korzeni. No powiem tak, jazda na tym rowerze jest dramatyczna. Pomijam fakt ustawienia siodełka - bo to pod syna jest. Dla mnie za blisko kierownicy i za bardzo nos w dół. Efekt - musiałem się cały czas zapierać rękami aby nie zjechać. Odczucie takie jakby ten rower był sporo za mały na mnie. Niezwykle sztywny i chyba atrapa amortyzatora z przodu, bo nic nie wybiera - wszystko przenosi na rower. Pozycja zgoła inna, dużo bardziej wyprostowana. Czuć inną geometrię. Rower mega sztywny, no wszystko czuć na siodełku. W moim nawet na zblokowanym zawieszeniu można przejeżdżać nierówności na siedząco, tutaj to wręcz podbija dupsko na każdej dziurce. Może opony zbyt mocno dobite, nie wiem. Ale są plusy. Dalej jest ładny 😉. Hamulce podstawowe shimano petarda, zero/jedynkowe co mi tak nie bardzo pasuje, hamują bardzo dobrze, sram-y z białego to jakieś słabawe się wydają w stosunku do tych zainstalowanych na Cube. Napęd Deore XT - bezproblemowy (chyba 3x10). To jednak jest porządna konstrukcja. W zębatkach na wózku trawy z pół hektara, wszystko działa perfekcyjnie. W Sram 1x12 w obu rowerach (GX/SX) - niestety trzeba to regularnie czyścić bo wariują. Jednak zawieszenie full to niezwykły komfort jazdy nawet w warunkach miejskich. Sprężyny powietrzne są dużo lepsze od poprzednich, ale bezobsługowych konstrukcji. W końcu inna geometria, a co za tym idzie inna pozycja na rowerze w moim odczuciu jest dużo lepsza. Rower pozostał dalej bardzo zwrotny, chyba z racji mniejszych kół 27,5 vs 29. Bardzo się przyzwyczaiłem do myk-myk-a, notorycznie na Cube klikałem manetką, bo jest, ale od przednich zębatek. W XT jest też możliwość zrzucania 2-óch biegów w jednym kliku, syn to wyczaił, ja nie wiedziałem. Już bym się nie zamienił, ale niemniej jednak wymiana amora z przodu na jakiś przyzwoity powietrzny + amortyzacja podsiodłowa jaką ma Lexi i myślę, że ten sprzęt jeszcze bardzo długo posłuży - bo jest to na pewno solidna konstrukcja.

pozdrawiam

Konie wyprowadzone ze stajni.

IMG_2387.thumb.jpg.bf61d42c3a83ae4ac3a1ff7c4c9fb632.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Jeszcze takie coś wygrzebałem na SO, fajny test porównawczy wykonywany przez jeźdźców PRO. Zalety i wady dwóch różnych rowerów. Gdzie XC się poddaje (chociaż oczywiście można zjechać na nim wszystko przy takim levelu kierowcy), a w których aspektach ma przewagę. Oczywiście na obu można jeździć wszędzie, wybór to tylko kwestia personalnych preferencji.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowałem. Taka impreza. https://skierniewice.naszemiasto.pl/nocny-rajd-rowerowy-ulicami-skierniewic-juz-w-piatek/ar/c1-9368285 Z przypadku. Myślałem, ze dostanę kiełbaskę. A i owszem ale na koniec nie na początku. Trudno. Spotkałem znajomych. Przyjemnie spędzony czas. Jazda na czerwonym. Na koniec ognisko. Nagrody. Wygrałem ręcznik. Pewno najwiecej feromonów, ktoś to wywęszył, nie wiedzieli jak dać do zrozumienia, voila.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Wesele przeżyłem😀. Piątek/Sobota 15.00-7.00 - wlane po korek, sobota 14.00-do północy. Rano nie było lekko. Żona miała w Niepołomicach bieg Żubra, trzeba było kibicować. Samochodem słabo, bo się trochę bałem życia, więc na rowerze bokami. Lało się po dupie, ale dojechałem z młodym jakoś. Żona przebiegła też jakoś😉. Dumny jestem z niej baaaardzo.

IMG_2398.thumb.jpeg.dc88af28142055c4ecd65000bd4f5262.jpeg

wieczorem jak mnie puściło, to kółeczko do Skawiny. Na powrocie postanowiłem w końcu baterię wyrąbać w elektryku, bo się zastanawiam czy był sens go kupować. Na baterii przejechane 439km, zostało 24km. Jakaś nieprawda. Więc Lasek Wolski z przerwą na browar na kopcu. Chyba będzie można ją w końcu naładować.

przejechane

IMG_2406.thumb.jpeg.c5680a697e89ea7fcc97fc98eac38d61.jpeg

zostało

IMG_2407.thumb.jpeg.c347a080fa38e329f6049400fe17e1c8.jpeg

ostatni klient na Kopcu Kościuszki. Musieli mnie wyprosić, jak z wesela😀

IMG_2405.thumb.jpeg.34c61ab4ae12c0ce836c3aac141bb99b.jpeg

pozdrawiam

 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

Wesele przeżyłem😀. Piątek/Sobota 15.00-7.00 - wlane po korek, sobota 14.00-do północy. Rano nie było lekko. Żona miała w Niepołomicach bieg Żubra, trzeba było kibicować. Samochodem słabo, bo się trochę bałem życia, więc na rowerze bokami. Lało się po dupie, ale dojechałem z młodym jakoś. Żona przebiegła też jakoś😉. Dumny jestem z niej baaaardzo.

IMG_2398.thumb.jpeg.dc88af28142055c4ecd65000bd4f5262.jpeg

wieczorem jak mnie puściło, to kółeczko do Skawiny. Na powrocie postanowiłem w końcu baterię wyrąbać w elektryku, bo się zastanawiam czy był sens go kupować. Na baterii przejechane 439km, zostało 24km. Jakaś nieprawda. Więc Lasek Wolski z przerwą na browar na kopcu. Chyba będzie można ją w końcu naładować.

przejechane

IMG_2406.thumb.jpeg.c5680a697e89ea7fcc97fc98eac38d61.jpeg

zostało

IMG_2407.thumb.jpeg.c347a080fa38e329f6049400fe17e1c8.jpeg

ostatni klient na Kopcu Kościuszki. Musieli mnie wyprosić, jak z wesela😀

IMG_2405.thumb.jpeg.34c61ab4ae12c0ce836c3aac141bb99b.jpeg

pozdrawiam

 

W taki wygar biec…? - się ze mnie lało siedząc, a co dopiero przebierać nogami… - szacun Kasia!

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

Wesele przeżyłem😀. Piątek/Sobota 15.00-7.00 - wlane po korek, sobota 14.00-do północy. Rano nie było lekko. Żona miała w Niepołomicach bieg Żubra, trzeba było kibicować. Samochodem słabo, bo się trochę bałem życia, więc na rowerze bokami. Lało się po dupie, ale dojechałem z młodym jakoś. Żona przebiegła też jakoś😉. Dumny jestem z niej baaaardzo.

IMG_2398.thumb.jpeg.dc88af28142055c4ecd65000bd4f5262.jpeg

 

Groźnie wygląda i do tego szybko biega. Pzerąbane masz.

To już wiemy, dlaczego tak ciśniesz na rowerze. Z buta nie dałbyś rady uciec. 😉

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podobna trasa jak tydzień temu.  Zrobiłem jeszcze rundkę po parku więc może zbliżyłem się do 40km. Zeszło mi z 2.5h  z dwoma przerwami. Nieżle sprawdza się siodełko speca (bridge mimic). Mimo upału, większych dolegliwości brak. Nie wiem tylko czy nie zmienię na weższą wersję bo niby taką (143mm) powinienem mieć ale testuje 155mm.

Z nudów wymyśliłem sobię, że przejadę całą trasę na single-speed. Oprócz pierwszych kilometrów (zanim na to wpadłem), udało się pomysł zrealizować. Cały czas jechałem na przełożeniu 28x14 czyli 2.0. Włącznie z ruszaniem, toczeniem się po dziurach, czy podjeżdżaniem pod wiadukty. Nawet udało się wjechać (z rozpędu) stromą ścieżką na wał. Na podjazdach cisnę na maksa, więc kadencja niewiele spada, tylko wysilek wzrasta.

Miałem też okazję zmierzyć na fotoradarze ile da się wycisnąć na tym przełożeniu. Wyszło 32km/h co daje wg kalkulatora kadencję 120. Ale to już było tak nienaturalnie szybko. Natomiast 90-100 nie mam wielkiego problemu utrzymywać.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Wczoraj to 110km jakimś cudem się udało przejechać łącznie przez cały dzień. Na szczęście było sporo przerw. Rano Niepołomice na bezdechu, ale to niecałe 30km w jedną stronę. Tam 2 godziny przerwy w sumie wyszło. Powrót miał być samochodem, ale się  nie udało, bo bagażnik rowerowy ściągnięty, zapomniałem o tym - 2 tyg. temu pożyczaliśmy samochód koleżance na ślub córki, więc się oszukałem troszkę. Syn zapakował swój do bagażnika, ja już się nie zmieściłem. A taki był chytry plan.

Po południu to już dużo lepiej się jechało, przede wszystkim nie było słońca i nieco chłodniej. W sumie wyszło prawie 60km, ale fajnie się jechało. Jedna przerwa pod koniec. W knajpie na Kopcu piwo mi sprzedali, ale jak usiadłem do stolika, to mnie wywalili, bo zamykali, ale butelkę bezzwrotną miałem, mogłem zabrać ze sobą. Dopiłem w spokoju na trawie pod Kopcem.

W sumie udany dzień, myślałem że będzie gorzej.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Marcos73 napisał:

W sumie udany dzień, myślałem że będzie gorzej.

Uwielbiam niedziele handlowe..nawet na szlakach znacznie obłożonych  bywa pusto....

Na tych rozstajach w południe ZAWSZE  w niedziele jest minimum pare osób jak nie na butach to na rowerach ..a wczoraj>>

IMG_1863.thumb.jpg.4f1180feb169945e9d3b2e2a0c4f4cab.jpg

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wczora z wieczora po mieście wszak handlowa niedziela rodzinnnie dookoła komina Monopolis https://www.propertydesign.pl/architektura/104/to_byl_rok_prestizowych_nagrod_dla_monopolis,32946.html park 3 maja https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_3_Maja_w_Łodzi prawie stadion https://widzew.com/klub/serce-lodzi/ i powrót na Księży młyn https://lodz.travel/co-zobaczyc/ksiezy-mlyn/ zamiast fotek linki. Rower stary typu Szwajcar, Kelly ma napisane bez zwiazku, a nowy Stevens się grzeje na Wielkopolski Park Krajobrazowy od niedzieli... pS ostatnio zdarłem oponę w wypożyczonym w Bialogorze, a u mnie zmiana dętki na Conti, guma, dawno nie złapałem, teraz tez nie wiem kiedy i gdzie... Aha pan z rowerowego docenił potencjał tego Alu stevens https://www.serwisrowerownia.pl podobnie jak Szwajcara i racje ma bo obydwa śmigają i to za bezcen.

Edytowane przez star
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...