Skocz do zawartości

Ponowie temat: Jaśka nartowanie....


Jasiek.

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Ale Stary, ja nie mam nic złego na myśli. Po pierwsze dla mnie to sporo kasy - za niewiele więcej opędzam teraz tygodniowy wyjazd do Austrii al całej rodziny a dla Ciebie czy Jana to może być pierdnięcie -tylko zazdroszczę.

Po drugie - ja nie jestem tak napięty na narty, żeby w ogóle jeździć w lecie w hali (jeździłem w hali nie raz i wiem o co chodzi - jakby co). Niestarcza mi czasu na inne aktywności.

Z tego względu to nawet podwójnie dwa inne światy - co nie znaczy, że którykolwiek w tym momencie krytykuję.

Pozdro

Wiesz,to nawet nie o to chodzi, spójrz z tej perspektywy na zarobki i ceny 1:1 wychodzi że tu jest taniej,dużo taniej choć życie też kosztuje . Jeżeli w PL 4 godziny to średnio 100 a tu 50 to znaczy że dla pracującego obywatela jest o połowę taniej jak w PL . Oczywiście za chwilę będziecie przeliczali i wyjdzie,że jest dwa razy drożej … dlatego nie chciałem zaczynać tej dyskusji 😉

pozdrawiam 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Victor napisał:

Wiesz,to nawet nie o to chodzi, spójrz z tej perspektywy na zarobki i ceny 1:1 wychodzi że tu jest taniej,dużo taniej choć życie też kosztuje . Jeżeli w PL 4 godziny to średnio 100 a tu 50 to znaczy że dla pracującego obywatela jest o połowę taniej jak w PL . Oczywiście za chwilę będziecie przeliczali i wyjdzie,że jest dwa razy drożej … dlatego nie chciałem zaczynać tej dyskusji 😉

pozdrawiam 

Przecież Mirek nie o kasie pisze, a o wyborach, woli w Alpy jak ma wybrać, a latem rower. Ja go rozumiem, latem spacery, rower, pływanie... bynajmniej nie w basenie. Zimą narty. Choć u mnie trochę się zazębia. Pływanie na basenie, jazda na nartach w hali, to ćwiczenia... jednak otwarta przestrzeń, natura to trochę co innego. Eksploracja nawet jeśli w ograniczonej mierze...

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, star said:

https://szrenicaskiarena.pl

Ze względu na opad deszczu i silny wiatr - ośrodek zamknięty.

Ten sezon wyjątkowy jest po prostu. 🤣 Normalnie to po kilkanaście dni w sezonie przecież da się normalnie jeździć po Śnieżynce i Loli, a przez resztę można stać w kolejce do Puchatka. Mimo to są pewnie ludzie, którzy te karnety kupują. Hala wygląda przy tym bardzo opłacalnie nawet za 1000 EUR na rok.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SzymQ napisał:

Ten sezon wyjątkowy jest po prostu. 🤣 Normalnie to po kilkanaście dni w sezonie przecież da się normalnie jeździć po Śnieżynce i Loli, a przez resztę można stać w kolejce do Puchatka. Mimo to są pewnie ludzie, którzy te karnety kupują. Hala wygląda przy tym bardzo opłacalnie nawet za 1000 EUR na rok.

Właśnie zamknęli do odwołania taśmę w Kamieńsku...

  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Jan said:

czyli wychodzi mniej niż 2 euro na dzień

Normalnie to 4 godziny kosztują 51€, 2 godziny 41€ a bilet wieczorny od 17:00 - 32€

 

Jeśli chcesz mnie wmanewrować w przeliczanie Szrenickiej sezonówki na koszt jednego dnia, to ja pass 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jan napisał:

czyli wychodzi mniej niż 2 euro na dzień

Normalnie to 4 godziny kosztują 51€, 2 godziny 41€ a bilet wieczorny od 17:00 - 32€

 

Na ściankę wspinaczkową też masz karnet? Taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jan napisał:

czyli wychodzi mniej niż 2 euro na dzień

Normalnie to 4 godziny kosztują 51€, 2 godziny 41€ a bilet wieczorny od 17:00 - 32€

 

Tak przeliczniki nie mają sensu. Ja nie liczę kiedy sezonówka mi się "zwróciła", ani nie jeżdżę na siłę na nartach, żeby koszt przejechanego kilometra był jak najniższy.

Mam ten komfort, że jadę kiedy chcę i nie liczę ile mnie to kosztuje. Wiem, że jakbym płacił każdorazowo za karnet dzienny, to za sezon zapłaciłbym dużo więcej.

Edytowane przez Harnaś
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, SzymQ napisał:

Jeśli chcesz mnie wmanewrować w przeliczanie Szrenickiej sezonówki na koszt jednego dnia, to ja pass 😉

zawsze można się pochwalić, kilka lat temu miałem sezonówkę w Dolinie Saas za 200 CHF to mi wyszło 5 CHF za 1 dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Harnaś napisał:

Tak przeliczniki nie mają sensu

Nie mają bo na forum mamy osoby  które zarabiają 50 euro na godzinę i więcej oraz są osoby które mają 30 zł za godzinę. Jako rzemieślnik miałem 30 ...40 euro , lekarz w Polsce w ciągu godziny ma 4 pacjentów i tysiaka. Przelicznik dla kogo coś jest tanie lub drogie nie ma sensu.  Ale cena Chopka za to co oferują jest z kosmosu.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mikoski napisał:

Nie mają bo na forum mamy osoby  które zarabiają 50 euro na godzinę i więcej oraz są osoby które mają 30 zł za godzinę. Jako rzemieślnik miałem 30 ...40 euro , lekarz w Polsce w ciągu godziny ma 4 pacjentów i tysiaka. Przelicznik dla kogo coś jest tanie lub drogie nie ma sensu.  Ale cena Chopka za to co oferują jest z kosmosu.

Takie przeliczniki nie mają sensu, bo korzyści z karnetu sezonowego dla każdego będą inne, zależnie od tego jak go może i chce wykorzystać. Zarobki nie mają tu nic do rzeczy. Narciarstwo to nie jest tani sport, jak kogoś nie stać to nie będzie jeździł w ogóle, albo tylko kilka dni w sezonie, więc wiadomo, że nie będzie nawet myślał o karnecie sezonowym.

Ośrodek Jasna to inny temat. Nie mają konkurencji w regionie, pogoda w ostatnich latach jest jaka jest i niżej położone ośrodki mają większe kłopoty, więc korzystają z tej sytuacji. Nikt nie zmusza by tam jeździć, a w niektóre dni są tłumy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wiatr osłabł i włączyli cały ośrodek ale... w nocy  spadło 20-30 cm śniegu i trasy po przejechaniu pierwszej tury narciarzy zamieniły się w jazdę po muldach. Słabe światło nie pozwalało aby bezpiecznie polecieć po free. Ale zabawa na muldach była przednia! szczególnie, że na freeride'ówkach. Ludzi nadal dużo a to wynik idiotycznego rozłożenia ferii: śląsk, łódzkie, podkarpackie, zachodniopomorskie i tadam... Bratysława! 

Jak długo tu jeżdżę (a to 17 albo 18 sezon... na szczyt był jeszcze orczyk) takich dzikich (dosłownie dzikich) tłumów nie widziałem! Poza tym dojechali człowieki które nie mają minimalnych umiejętności (nawet na Białkę) a wjeżdżają na czarne trasy! rozpacz!

Pozdrawiam

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dany de Vino napisał:

...będę tam od 13.02. Szykuje się okno pogodowe więc nie ma na co czekać. Będziesz tam może w tym czasie?

No niestety nie spotkamy się 🤷 w niedzielę wracam z tego narciarskiego raju 💪😁.

PS. Z tego co widzę to okienko masz 1 dzień  

Screenshot_2024-02-09-11-50-34-727_com.palickaa.aladin.free-edit.thumb.jpg.fd0affead69cb7d0c4bd023732bfb59d.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dany de Vino napisał:

... Jak sobie radzisz z tą watą? 

Jadę na baseny... sauny... i życie też staje się piękne 😀

A tak szczerze nienawidzę. Ale ostatnio bardziej wqrviający jest wiatr.

Dziś katowałem od rana północne czarnulki Majsrowvską 7 i Spraviedlivą 3 free. Zjazd bez kolejek pod krzesło. Zero mgły. Warun boski. Ale koło 13 weszła taka lodowata mgła i wiatr poza tym zero widoczności 😡 pozostały baženy 🤦

Pozdrawiam

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...