Skocz do zawartości

Austria zamknięta od poniedziałku!!! Idiotyzm trwa...


Gabrik

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, S.N. napisał:

Po co podejmować dyskusje ? I Ty o to pytasz mając na uwadze swoje wykształcenie ? Przypomnij mi/nam tutaj ile czasu trwało opracowywanie szczepionek do czasu zarazy19 ?

Obowiązkiem lekarza jest podawać dane zgodne z wiedzą medyczną ... Tylko co tak naprawdę wiadomo ? Sam  pisałeś, że ta wiedza non stop się zmienia, więc przekazujesz to co powiedzmy, że wiesz na chwilę obecną, a wiadomo, że testy nie dają nie żadnej pewności, że ludzie po zastrzykach umierają i jest to zdecydowana większość (Irlandia dane z 19 listopada bodajże 100 %), a nie mniejszość jak się to w "polskich" i nie tylko polskich mediach kreuje. Mało tego. Okazało się, że dżonson nadaje się tylko do utylizacji. Co powiesz pacjentom, którzy go przyjęli ? Niech zgadnę. Na pewno dżonsona nie zalecałeś. To nie atak. Nie obraź się proszę. To pytania i jest ich coraz więcej, a odpowiedzi wciąż te same bądź ich brak.

W świetle tego co przytacza @basia to widać jak na dłoni, że testy dopiero trwają ... Mało tego. Pojawiają się kolejne pytania co tak właściwie jest testowane skoro zastrzyk nie pomaga, a wielu zabija niemal od razu ? Bo to, że nie pomaga to już mamy ustalone na przykładzie społeczeństw pokłutych czyli zmanipulowanych na poziomie 75 %. Co się dzieje  w takim Izraleu czy ostatnio Belgi, Bułgarii, ale nie tylko to pisać nie muszę. I w imię demokracji i wyższych celów oczywiście siłą są pacyfikowane. To jest dopiero manipulacja.

 I cały czas następują zmiany w przekazie, że niby coś wiadomo ... Nie dlatego, że są dostępne coraz to nowsze badania bo śmierć z powodu zachlania, a nawet wypadku też jest podciągana pod twora tylko dlatego, że można to robić bo jeszcze protesty są stosunkowo nieduże. Kropla drąży, rzeki już płyną, ale chyba jeszcze potrzeba trochę śmierci aby poruszyć lawinę ... O to nie będzie trudno w świetle chęci kłucia 5 letnich dzieci. Pytanie brzmi co się stanie jak lawina ruszy ... Bo to, że ruszy to (piszę to z bólem serca) niestety jest niemal pewne. To kolejna woda na młyn i kolejne podziały ...

Zwolenników też oszukano. Miało być ukłucie czy dwa i po sprawie. Tymczasem tym co się dali omamić obietnicami spokoju choćby na rok powoli klapki z oczu opadają ...  (i to akurat mnie osobiście cieszy). Bo się nagle i niewytłumaczalnie okazało, że rok to już za długo ... Może 9 miechów ... ? NIE ! Będzie maks 6 miesięcy. Głownie z powodu sezonowości tego twora i dlatego, że na chwile obecną po prostu można tak robić.

I zapewniam Cie, że będę pierwszym zwolennikiem jak będzie taki zastrzyk działał, ale o tym dowiemy się dopiero za kilka lat tak jak i z czasem dowiedzieliśmy się prawdy o Iraku.

 

Miotasz się trochę. Jesteś tutaj praktycznie jedyną osobą, z którą dyskutuję, a piszę na prośbę wielu kolegów z forum. Bo przecież w  następnym poście wynajdziesz nowe manipulacje niepodparte konkretami.

Jaką ma lekarz podawać wiedzę? Tę, która będzie? Sorry, ale to absurd. Jeżeli się wiedza zmieni, to będziemy zmieniać podawane informacje, co w tym dziwnego. Odpowiedz mi na proste pytanie, po ilu latach i ilu setkach tysięcy zgonów, czy w skali globu dziesiątkach milionów zgonów uznasz, że szczepionka jest dobrze przebadana? Tak wprost, liczbowo i dlaczego tylko tyle lub aż tyle. Dobrze uzasadnij znając skalę zgonów osób zaszczepionych i niezaszczepionych oraz zgonów wskutek szczepień (udokumentowanych, bo piszesz nieprawdę, że nie pomaga, a wielu zabija od razu, to jest klasyczne kłamstwo, bilans korzyści i zagrożeń jest świetnie znany, a nawet znane ryzyko zakrzepicy po szczepionkach wektorowych jest 3xmniejsze niż po przebyciu COVID, nie mówiąc już o zawałach serca, udarach czy zapaleniu mięśnia sercowego, są na to bardzo solidne cyfry, których u ciebie nie widzę). Argumentów, że wiarygodnych danych nie ma nie przyjmuję, mają być takie jakie mamy. 

Pewność to w każdej działce daje bardzo mało testów, każdy ma swoje parametry (czułość, swoistość, PPV, NPV, LR etc), trzeba z nich umieć korzystać i rozumieć od czego zależą, przerabiam to z każdym pacjentem, który dostaje wynik, z KAŻDYM, bo przychodzi ze swoim poglądem dalekim od rzeczywistości i muszę ich prostować, nawet głupią morfologię, a co dopiero rozumieć wynik PCR. Ja znowu swoje, a do ciebie nie dociera, że posługujemy się prawdopodobieństwem i jego zmianą po otrzymaniu wyniku. Sprawa świetnie znana, ale niezrozumiała dla laików, którzy widzą tylko białe i czarne.

Jeżeli w jakimś kraju jest zaszczepione 100% osób, a część z nich umrze, to jaki odsetek tych co umrze będzie zaszczepionych? Czy to takie trudne do zrozumienia? A jeżeli jest 95% zaszczepionych, to przy danym prawdopodobieństwie zgonu zaszczepionych liczymy proste proporcje, pewnie pamiętasz ze szkoły? Liczba zgonów na COVID na milion w krajach porządnie zaszczepionych jest kilkakrotnie mniejsza niż w Polsce czy w takiej Bułgarii. Izrael, którym tak epatujesz ma ich 3xmniej niż w Polsce. A w krajach zachodnich (np. Włochy czy Wielka Brytania) za duże liczby odpowiada przede wszystkim pierwsza fala. Nie trzeba bardzo szukać, wystarczy prosty worldometer. A pacyfikacje czy restrykcje to działalność polityczna i wynika z innych rzeczy niż sama wiedza naukowa, w to już nie chcę wnikać, bo systemy polityczne i wartości są odmienne w różnych społeczeństwach.

Co znaczy, że J&J do utylizacji? Poza tym znowu zgadujesz, robisz to regularnie, a jest coś takiego jak wiedza. Nie masz wiedzy na temat tego co zalecałem, to zgadujesz, i to błędnie. Informacje o mniejszej skuteczności co do zachorowań po J&J były od samego początku przy dużej skuteczności wobec poważnych przebiegów, żadna tu tajemnica. Jak pytali co wolę, to odpowiadałem, że wolę pozostałe 3, zgodnie z prawdą. Jednak często ludzie nie mieli wyboru i przyjmowali co było, czyli J&J. Co tu zgadywać? Wszystko dobrze przebadane. A co powiem tym, co brali J&J? Brać dawkę przypominającą tego co można, bo jest przebadane.

Piszesz, że ludzie zostali oszukani, i pewnie też ci myślący samodzielnie? To jak się dziwię, że samodzielne myślenie nie pozwoliło im wymyśleć, że obietnice były składane na wyrost, bez podparcia wiedzą. Wtedy nie myśleli samodzielnie? Jakoś reszta potrafi zrozumieć, że możesz wyciągać wnioski na podstawie tego co wiesz, a nie tego, co się komuś wydaje, że będzie w przyszłości. A z kolei ci "samodzielnie myślący" wierzą w obietnice np. o amantadynie, tak jak wierzyli o hydroksychlorochinie, łapią się bezwartościowych doniesień jak ostatnio o amantadynie z marginalnego pisma, które podbili różni pożyteczni. To jest niesamowite jak wybiórczo działa ich "samodzielne myślenie". 

Jeżeli za kilka czy kilkanaście lat okaże się, że per saldo szczepionki przyniosły więcej szkód niż korzyści to naturalnie odszczekam wszystko. Na tę chwilę zbrodnią jest postępować przeciwnie, zbrodnią w samej Polsce kosztującą 500 istnień ludzkich codziennie, świadomym morderstwem przez zaniechanie, lekceważenie i brak odwagi w podejmowaniu decyzji. Więc jeszcze raz, konkretnie PO ILU LATACH i ILUDZIESIĄT MILIONACH ZGONÓW szczepionkę można uznać za dobrze przebadaną.

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2021 o 21:20, Spiochu napisał:

Posty Basi to zwykła propaganda, zastanawia mnie jednak że w jej przykładach są prawie sami sportowcy. Czy szczepionka jest groźniejsza dla osób wyczynowo trenujących, niż dla zwykłego kowalskiego/schmidta?

Hm, odpowiedź na pytanie zakładała by "groźniejszość" szczepionek. Ale załóżmy co wiemy, że u mężczyzn do ok 50 lat mamy zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego (żeby było jasne i tak sporo mniejsze niż po COVID, a każdy sportowiec po przejściu COVID ma naprawdę być poddany porządnej diagnostyce kardiologicznej, więc ryzyko duże), u kobiet tego zupełnie nie wykazano. Wyczynowy trening to jednak spore obciążenie dla organizmu, więc rzeczywiście można się spodziewać większego ryzyka w razie takiego zapalenia mięśnia (chociaż przebiega i tak łagodnie jak na tę chorobę). Natomiast nie chce mi się już przechodzić przez te przykłady. Inna sprawa, że wyczynowi sportowcy zawsze są w grupach ryzyka zgonów sercowych, gdyż predysponuje ich do tego sporo zaburzeń, nie zawsze wykrywanych w badaniach, np. nieprawidłowe odejście tętnic wieńcowych, kardiomiopatia czy zaburzenia rytmu wskutek nieprawidłowej czynności kanałów jonowych. A skoro stres dla serca jest skrajny przy wysiłku, zwłaszcza na zawodach, to nie daje rady i jest zgon. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2021 o 21:04, Mitek napisał:

Czy je zmienię, je - bo słowo zdanie to rodzaj nijaki a nie rodzaj męski. Zaimek ono w bierniku ma formę je, nie go, w każdym razie zgodnie z gramatyką i słownikiem.

Sugeruję do szkoły zbudować podstawy a później się mądrzyć.

 

Zgadzam się, wykształcenie to podstawa co nie zmienia faktu, że twój prostacki i chamski komentarz w kierunku mojej osoby nie najlepiej świadczy o twoim wykształceniu i bezpośrednio o tobie bardzo delikatnie rzecz ujmując. Za to próbujesz pogrążać mnie, a sobie wystawić sobie laurkę "profesora Miodka" zmieniając temat na podstawy części mowy. Dobry chłit czyli standardowa procedurka.

W dniu 7.12.2021 o 21:04, Mikoski napisał:

Szkoda czasu na gadanie każdy swój rozum ma , lepiej zrobię jak przygotuje sobie jakąś dechę na sobotę ⛷️

IMG20211207210041.jpg

A z tym się zgadzam. Odebrane i gotowe. Jutro może Kazimierz, a może w niedzielę Bałtów ... Gdzieś kolana potrenuję.

W dniu 8.12.2021 o 10:00, Chertan napisał:

Więc jeszcze raz, konkretnie PO ILU LATACH i ILUDZIESIĄT MILIONACH ZGONÓW szczepionkę można uznać za dobrze przebadaną.

A po ilu zgonach można uznać, że nie zadziała skoro umierają zaszczepieni i to w ilościach, że tak brzydko napiszę nie mniejszych aniżeli Ci co się nie ukłuli ?

Zgaduję bo Wy to wiecie, ale ja zgaduję, że będzie przetestowana po tylu co jest napisane w poniższym artykule. Tyle, że te testy winny być tylko i wyłącznie dla chętnych.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjrgp7XutL0AhWPyIsKHUzHBVQQFnoECA0QAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.medicover.pl%2Fkoronawirus%2Fszczepionka%2Fjak-powstaje%2F&usg=AOvVaw2XiN6K-ex_N3nM8fEL0v9Y

A skoro chętni tak mocno i głęboko wierzą w moc zastrzyku to o co tyle krzyku ... ? Jesteście przecież bezpieczni, a zarazić Was może i zaszczepiony kolega tylko o tym cicho sza. "Na pewno" to wina tych co mają wątpliwości ...

Udanego szusowania dla tych co bardziej kulturalnych 🙂

grat.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 21:39, S.N. napisał:

A po ilu zgonach można uznać, że nie zadziała skoro umierają zaszczepieni i to w ilościach, że tak brzydko napiszę nie mniejszych aniżeli Ci co się nie ukłuli ?

Czyli klasyk, nie wiesz co napisać to odwrócić kota ogonem, niech się inni męczą, a najlepiej to podać nieprawdę, bo statystyki są tu nieubłagane w przeliczeniu na populację. 

Pozdrowienia z Val di sole

1639344601843.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 23:17, Chertan napisał:

Czyli klasyk, nie wiesz co napisać to odwrócić kota ogonem, niech się inni męczą, a najlepiej to podać nieprawdę, bo statystyki są tu nieubłagane w przeliczeniu na populację. 

Pozdrowienia z Val di sole

1639344601843.jpg

To Ty kolego @Chertan zacząłeś tym klasykiem podążać ... W sumie nawet nie Ty zacząłeś, ale jednak kontynuujesz. Ja jak już pisałem zadaję laickie pytania i nie zadowala mnie odpowiedź, że "na stan obecnej wiedzy" i tak dalej bo ile lat testowano szczepionki do roku 2019 wszyscy wiedzą. Mnie interesuje jakim cudem dopuszczono do tak potężnego obrotu coś nie przetestowanego ? Dlaczego zmusza się do tego ludzi wszelakimi sposobami ? I tu znów pojawiła się odpowiedź "na stan obecnej wiedzy" ... Mało zadowalające te wymijające odpowiedzi. A tak bardzo poważnie to sprawa ma się tak jak poniżej ... Chciałeś statystyk ? Proszę bardzo. Raport najbardziej oficjalny z możliwych.

 

Raport-NOP-do-30.11.2021.pdf

Edytowane przez S.N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S.N. napisał:

To Ty kolego @Chertan zacząłeś tym klasykiem podążać ... W sumie nawet nie Ty zacząłeś, ale jednak kontynuujesz. Ja jak już pisałem zadaję laickie pytania i nie zadowala mnie odpowiedź, że "na stan obecnej wiedzy" i tak dalej bo ile lat testowano szczepionki do roku 2019 wszyscy wiedzą. Mnie interesuje jakim cudem dopuszczono do tak potężnego obrotu coś nie przetestowanego ? Dlaczego zmusza się do tego ludzi wszelakimi sposobami ? I tu znów pojawiła się odpowiedź "na stan obecnej wiedzy" ... Mało zadowalające te wymijające odpowiedzi. A tak bardzo poważnie to sprawa ma się tak jak poniżej ... Chciałeś statystyk ? Proszę bardzo. Raport najbardziej oficjalny z możliwych.

 

Raport-NOP-do-30.11.2021.pdf 1 MB · 0 pobrań

Cześć

Świetny raport. Wynika z niego po 1 min analizy, że przypadki BOB, które mogą być groźne to mniej niż 0,000048, czyli poniżej 5 tysięcznych części procenta. Ciekaw jestem jak wyglądają te odczyny przy innych możliwych terapiach szczepieniach itd.

W każdym razie moim zdaniem - jeżeli walczymy z tak poważnym zagrożeniem, to całkiem akceptowalne ryzyko.

Nie wiem czy przypadkiem wygląda wstrząsu anafilaktycznego przy znieczuleniach nie jest większe?

Powiem Ci jeszcze tylko, że to, że ktoś umiera tak naprawdę gówno Cię w tej sprawie obchodzi, głównie chodzi o to, że Ci ktoś coś każe - czego nie rozumiesz, no i że ktoś na tym zarabia.

Pozdro

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki breaking  news:)

testy  dla  zaszczepionych w Italii?!

 

Quarantena per i non vaccinati che entrano in Italia La nuova stretta varata dal Cdm per frenare la nuova ondata anti-Covid si concentra su chi fa ingresso in Italia dall'estero. A volere il cambio di passo, si apprende da fonti di governo, i ministri della Salute e degli Esteri, Roberto Speranza e Luigi Di Maio. Per chi arriva anche da Paesi dall'Ue, ma non è vaccinato non sarà sufficiente mostrare il tampone negativo per circolare in Italia, ma si incorrerà nell'obbligo di quarantena. Non solo. Anche ai vaccinati verrà chiesto di mostrare l'esito di un tampone negativo. - See more at: http://www.rainews.it/dl/rainews/articoli/cdm-stato-emergenza-misure-stretta-mascherine-proroga-3ae51d74-4125-4993-95ff-5805dc4d4ed1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kuchcik77 napisał:

taki breaking  news:)

testy  dla  zaszczepionych w Italii?!

 

Quarantena per i non vaccinati che entrano in Italia La nuova stretta varata dal Cdm per frenare la nuova ondata anti-Covid si concentra su chi fa ingresso in Italia dall'estero. A volere il cambio di passo, si apprende da fonti di governo, i ministri della Salute e degli Esteri, Roberto Speranza e Luigi Di Maio. Per chi arriva anche da Paesi dall'Ue, ma non è vaccinato non sarà sufficiente mostrare il tampone negativo per circolare in Italia, ma si incorrerà nell'obbligo di quarantena. Non solo. Anche ai vaccinati verrà chiesto di mostrare l'esito di un tampone negativo. - See more at: http://www.rainews.it/dl/rainews/articoli/cdm-stato-emergenza-misure-stretta-mascherine-proroga-3ae51d74-4125-4993-95ff-5805dc4d4ed1.html

Ja tam włoskiego nie znam, ale tłumacz mówi, że kwarantanna dla nie zaszczepionych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

‼️ | PILNE - Z OSTATNIEJ CHWILI | ‼️
Bardzo złe wiadomości z Włoch. Minister zdrowia Roberto Speranza podpisał nowe rozporządzenie, które przewiduje obowiązek negatywnego testu przy wjeździe dla wszystkich przyjeżdżających z krajów Unii Europejskiej. 

Dla nieszczepionych, oprócz negatywnego testu, obowiązywać ma 5-dniowa kwarantanna.

‼️ Prawdopodobnie ważność testu antygenowego zostanie skrócona do 24 godzin ‼️

Rozporządzenie ma obowiązywać od 16 grudnia do 31 stycznia, ale jeszcze nie zostało opublikowane.

Zbieramy informacje. Szczegóły wkrótce także na instagramie:
https://www.instagram.com/kierunek_wlochy ‼️

Edytowane przez basia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieramy to znaczy kto zbiera? Co to za organizacja? Kto ma dostęp do nieopublikowanych projektów włoskiego rządu?

Czyżby nowa forma terroru? Sądząc po sposobie przekazu...

Mnie nikt nie zastraszy ale są inni i może trzeba ich zacząć po prostu zwyczajnie bronić przed niebezpieczeństwem?

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, kuchcik77 said:

taki breaking  news:)

testy  dla  zaszczepionych w Italii?!

 

Quarantena per i non vaccinati che entrano in Italia La nuova stretta varata dal Cdm per frenare la nuova ondata anti-Covid si concentra su chi fa ingresso in Italia dall'estero. A volere il cambio di passo, si apprende da fonti di governo, i ministri della Salute e degli Esteri, Roberto Speranza e Luigi Di Maio. Per chi arriva anche da Paesi dall'Ue, ma non è vaccinato non sarà sufficiente mostrare il tampone negativo per circolare in Italia, ma si incorrerà nell'obbligo di quarantena. Non solo. Anche ai vaccinati verrà chiesto di mostrare l'esito di un tampone negativo. - See more at: http://www.rainews.it/dl/rainews/articoli/cdm-stato-emergenza-misure-stretta-mascherine-proroga-3ae51d74-4125-4993-95ff-5805dc4d4ed1.html

Jak Basia dobrze napisała ten przepis nakłada obowiązek kwarantanny dla niezaszczepionych. 
Ten przepis powstał ze względu na nowy wariant wirusa, aby zapobiec kolejnej fali. 
Testy obowiązują wszystkich podróżujących, zarowno szczepionych i nieszczepionych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, star napisał:

A ja kundla zostawiłem w domu, została rasa i tur. Od jutra go south… park and go.

A szkoda… ps druga fotka sponsorowana przez Anielską Dolinę, kazali linki wstawiać, zapomniałem jak to się robi, zawsze skitury można przywdziać  i z Janiołów się w dół puścić… choć inni mówią, że to Szewcówka, będzie dobrze…

AEFC9EDF-18F5-4565-9822-8F2D1E7CA8D9.jpeg

BD6692CE-BB20-4065-90A9-D072E6844267.jpeg

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Powiem Ci jeszcze tylko, że to, że ktoś umiera tak naprawdę gówno Cię w tej sprawie obchodzi, głównie chodzi o to, że Ci ktoś coś każe - czego nie rozumiesz, no i że ktoś na tym zarabia.

Pomimo tego, że zaprzeczasz, iż wszystko wiesz najlepiej to jednak cały czas tak uważasz.

Po co ja klikam z kimś kto mnie obraża ... Mógłbym zrobić to samo, ale po co zniżać się do takiego poziomu ... Bez odbioru proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mitek napisał:

Powiem Ci jeszcze tylko, że to, że ktoś umiera tak naprawdę gówno Cię w tej sprawie obchodzi, głównie chodzi o to, że Ci ktoś coś każe - czego nie rozumiesz, no i że ktoś na tym zarabia.

100%.

Nie przeszkadza im smog, w którym żyją i są nim zabijani ani jedzenie przemysłowej żywności. Ani to, że każdy pierdnięcie jest uregulowane normami prawnymi lub kulturowymi. Nie zauważają, że na każdym ich zejściu po schodach zarabia producent detergentów, sprzątaczka, elektrownia, dostawca prądu, żarówek, serwisant, spółdzielnia i jeszcze pewnie parę podmiotów. I tak co krok. Biegną w tym swoim kieraciku i nagle zoogniskowali swój wzrok na ryzyka poszczepienne. Wow jaka spostrzegawczość wiewiórki!

Wiewiórka dalej zapierdala w niewidzialnym kieraciku, nie widzi demolki systemu prawnego państwa, nie widzi niczego innego ale owszem pokrzyczy sobie jakie to szczepionki są złe. A to, że obok niektóre kieraciki robią się puste bo covid właśnie wykończył sąsiada to nieistotne. Bo wiewiórka jest ślepa. Zupełnie jak ten nagi król.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...