Skocz do zawartości

Trochę humoru


Mikoski

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Chertan napisał:

Nie tyle zapomniałem, tylko nie widzę konkretnie teraz związku. Szwecja i kolonie? No śladowe tam były, ale to nie jest typowo kolonialny kraj, mieli wystarczająco dużo roboty w Europie. A problemy chyba największe. Holandia to też inne regiony były koloniami. Imigranci uciekają naprawdę z biednych krajów, kolonializm miał w tym swój udział, tzw. w ich ubóstwie. Za cienki jestem, aby wnikać, czy późniejsze mordy i kradzieże, dyktatury, bezpośrednio wiążą się z kolonializmem. Bo jakieś tam pośrednie wnioski pewno wyciągać można. 

Miałem na myśli fakt że ludzie z byłych kolonii mieli/mają ułatwiony wjazd do kraju kolonizatora - bo tak zdecydował kolonizator lub maja tam rodziny w postaci przywiezionych onegdaj do Europy np. służących, pokojówek, kucharek.. itp. będących rodziną..

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Victor napisał:

Marku, pełna zgoda tylko 15/20/30 lat temu miało to jeszcze jakieś potwierdzenie

Cze

Nie twierdze że to teraz nastąpiło, to efekt wcześniejszych czasów i masowego napływu taniej siły roboczej, ludzie jednak zostali, ściągnęli rodziny, wyrzucić ich nie można, bo są pełnoprawnymi obywatelami, rozbudowany socjal jeszcze pogłębia ta patologię. W części krajów to spady pokolonialne, które się mocno rozrosły.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.11.2023 o 13:46, Victor napisał:

Cześć


Marku, pełna zgoda tylko 15/20/30 lat temu miało to jeszcze jakieś potwierdzenie ale nie dziś przy technologii którą Europa już ma . Kiedyś do sprzątania ulicy potrzebowaliśmy 10 osób dziś wystarczą dwie -jedną kierująca maszyną a druga podzamiatajaca-osiem nie ma co robić a trzeba ich utrzymać .Potrzebujemy mądrych,wykształconych lub przynajmniej chcących się uczyć,robić jakiekolwiek kursy żeby się  przebranżowić a nie ….sam wstaw odpowiednie słowo które Ci pasuje. Bo nie sztuka rękę wyciągać i ciągle narzekać jak jest źle,pracy jest tyle.., tylko chętnych brak bo socjal daje,socjal buduje itd .
 

pozdro 

Cześć

Bo przede wszystkim trzeba się pozbyć nierobów z Polski aby na ich miejsce przyjąć jednostki wartościowe a skąd - nie ma znaczenia, czy ma? Dla mnie nie ma a dla Ciebie ma? Bo już nie wiem...

Dzisiaj w pracy miałem właśnie takie zdarzenie, które dobrze opisuje sytuację...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Bo przede wszystkim trzeba się pozbyć nierobów z Polski aby na ich miejsce przyjąć jednostki wartościowe a skąd - nie ma znaczenia, czy ma? Dla mnie nie ma a dla Ciebie ma? Bo już nie wiem...

Dzisiaj w pracy miałem właśnie takie zdarzenie, które dobrze opisuje sytuację...

Pozdro

Napisz do mnie na pw. bo wiadomości do Ciebie nie dochodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Bo przede wszystkim trzeba się pozbyć nierobów z Polski aby na ich miejsce przyjąć jednostki wartościowe a skąd - nie ma znaczenia, czy ma? Dla mnie nie ma a dla Ciebie ma? Bo już nie wiem...

Dzisiaj w pracy miałem właśnie takie zdarzenie, które dobrze opisuje sytuację...

Pozdro

Ja to myśle że bardziej trzeba zmienić system  bo to okazja czyni nieroba nierobem - na zasadzie "po co pracować skoro mi dadzą".. tak działa rozdawnictwo stworzone przez populistów korumpujących swój elektorat w sposób odarty z jakichkolwiek zawoalowań, prosty i chamski - "wy nas wybierta a my wam ciśniemy ochłap z pańskiego stołu".

Tam gdzie jest darmocha tam będą nieroby.

 

Zdravim

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Niestety to nie jest śmieszne Panowie. To jest wierzchołek góry a łuskanie insektów będzie trwało długo. Co więcej, życie uczy, że insekty trzeba wybić co do jednego bo inaczej odbudują swoją populację i znowu będą groźne.

Brak odwagi znowu nas zgubi.

Pozdro

 

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Drugi filmik to nie humor tylko czyste narciarstwo. Dla tych co potrzebują specjalne narty na każde warunki.

Pozdro

Na tym drugim to nie tylko warunki, ale niesamowita bliskość publiczności, w zasadzie tak tuż obok tyczek. A w ogóle to pogubiłem się w samych tyczkach. Jak się orientowali, którą jak wyminąć?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przepisy wtedy były chyba takie same jak dzisiaj czyli oglądał trasę przez godzinę ześlizgiem. To jednak są - nie tak jak teraz - bramki, czyli musi przeciąć światło bramki złożonej z dwóch tyczek. Dla zawodowca to oczywiste tak jak wybór toru czy sposobu przejazdu figur aby był najszybszy. Jestem absolutnym laikiem jeżeli chodzi o jazdę sportową ale parę razy jechałem slalom (a było to raczej bliżej tamtych czasów 🙂 ) i sposób przejazdu był oczywisty ale masz rację, że wrażenie jest niezłe. Jakiś koleś w tłumie stojących ludzi i kijków miota się na resztkach śniegu...

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...