Skocz do zawartości

Zamknięte ośrodki narciarskie


Marcin33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zasłyszane w RMF, ponoć od 17.01.21 pozwolą działać ośrodkom narciarskim.

Po 17 stycznia częściowe otwarcie szkół, czynne hotele i stoki. Nieoficjalne plany rządu. Po 17 stycznia szkoły mogą zostać częściowo otwarte. Możliwe jest także ponowne otwarcie stoków narciarskich i hoteli. Zamknięte mają natomiast pozostać siłownie i restauracje. Tak w tej chwili wygląda plan rządu na to, co ma się wydarzyć po feriach - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Jeżeli chodzi o powrót najmłodszych uczniów do szkoły, to uzasadnieniem jest zdrowie psychiczne dzieci. Dlatego rząd chce, by od 18 stycznia dzieci z klas I-III wróciły do stacjonarnej nauki. Rząd chce też od 18 stycznia wznowić działalność hoteli i stoków narciarskich. To dlatego, że będzie już po feriach. Z drugiej strony trzeba się spodziewać, że po 17 stycznia rząd przedłuży zamknięcie gastronomii i branży fitness. To dlatego, że - jak wynika z dostępnych rządowi badań - tam ryzyko zakażenia jest największe. Cały czas nie ma jasności co z handlem, choć resort zdrowia będzie proponował pełne otwarcie galerii handlowych. https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-po-17-stycznia-czesciowe-otwarcie-szkol-czynne-hotele-i-stok,nId,4957293
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 17 stycznia częściowe otwarcie szkół, czynne hotele i stoki. Nieoficjalne plany rządu.Po 17 stycznia szkoły mogą zostać częściowo otwarte. Możliwe jest także ponowne otwarcie stoków narciarskich i hoteli. Zamknięte mają natomiast pozostać siłownie i restauracje. Tak w tej chwili wygląda plan rządu na to, co ma się wydarzyć po feriach - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.Jeżeli chodzi o powrót najmłodszych uczniów do szkoły, to uzasadnieniem jest zdrowie psychiczne dzieci. Dlatego rząd chce, by od 18 stycznia dzieci z klas I-III wróciły do stacjonarnej nauki.Rząd chce też od 18 stycznia wznowić działalność hoteli i stoków narciarskich. To dlatego, że będzie już po feriach.Z drugiej strony trzeba się spodziewać, że po 17 stycznia rząd przedłuży zamknięcie gastronomii i branży fitness. To dlatego, że - jak wynika z dostępnych rządowi badań - tam ryzyko zakażenia jest największe.Cały czas nie ma jasności co z handlem, choć resort zdrowia będzie proponował pełne otwarcie galerii handlowych.https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-po-17-stycznia-czesciowe-otwarcie-szkol-czynne-hotele-i-stok,nId,4957293

Obecnie już mamy wzrost zakażeń a do 17 stycznia pewnie cały czas będzie stopniowo wzrastać więc nie liczyłbym na to. Wg mnie sezon zimowy można spisać na straty. Ale obym się mylił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wg mnie sezon zimowy można spisać na straty. 

 

Jak otworzą stoki to już do końca sezonu będzie ścisk jak w Sześciu Króli.

 

 

Ponieważ- 

po pierwsze ludzie są głodni nart,

a po drugie: będziemy bali się ponownego zamknięcia więc obłożenie będzie maksymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie już mamy wzrost zakażeń a do 17 stycznia pewnie cały czas będzie stopniowo wzrastać więc nie liczyłbym na to. Wg mnie sezon zimowy można spisać na straty. Ale obym się mylił.


To jak z górskim potokiem - możesz postawić tamę np2 metrową i na jakiś czas niby wstrzymasz jego bieg,,poniżej tejże. Po x czasie tamę wodą przeleje i płynie dalej.

Wirus podobnie, na dłuższą metę nie do zatrzymania..zatem sensownie wywiercone otwory w tamach i można żyć,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzą stoki to już do końca sezonu będzie ścisk jak w Sześciu Króli.


Ponieważ-
po pierwsze ludzie są głodni nart,
a po drugie: będziemy bali się ponownego zamknięcia więc obłożenie będzie maksymalne.


Mi chodziło o to że cały sezon zimowy będzie na straty bo nie pozwolą udostępnić stoków.. ale obym się mylił. Wiadomo że jak otworzą 18stycznia to właściciele coś zarobią ale powiedzmy szczerze może wyjdą na zero. Ale dobre i to. No zobaczymy, narazie nie ma się co nastawiać że otworzą tego 18 stycznia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że może jednak otworzą, z zastrzeżeniami. Kluczowe jest zapewnienie, że nie przyjadą grupy ludzi, wśród których najtrudniej utrzymać ograniczenia - rodzice z dziećmi i młodzież szkolna-studencka. Rok szkolny i akademicki pomoże, ale nie wystarczy. Przewiduję dziwne na pierwszy rzut oka ograniczenia typu: do hoteli nie można zameldować osób poniżej 18 roku życia. Plus bezwzględnie ograniczenie liczby aktywnych karnetów. Bez tego będzie trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomita większość zajęć na uczelniach odbywa się online, więc studenci spokojnie szurną na narty. Nie wiem jak z lekcjami w szkołach ale pewnie bardzo podobnie. Jeśli otworzą stoki to w tłumie przed wyciągami będzie cieplutko...

No, dzisiaj nie widziałem tych studentów na stoku, było nas raptem 25 osób, tłoku nie było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzą stoki to już do końca sezonu będzie ścisk jak w Sześciu Króli.

 

 

Ponieważ- 

po pierwsze ludzie są głodni nart,

a po drugie: będziemy bali się ponownego zamknięcia więc obłożenie będzie maksymalne.

Dlatego trzeba przerwać polski syndrom cwaniaka-kombinatora i wprowadzić ograniczenia w ilości karnetów na dany dzień/godziny, ilość na kanapach itp. i je egzekwować. A jak nadal źle, to kilka policyjnych akcji rodem z Francji lub Hiszpanii i wówczas szybciutko polskie społeczeństwo nauczy się karności. Tylko kto, to zrobi, skoro władza i opozycja (czyli potencjalna władza) same na obostrzenia patrzą tak jak im w danej chwili korzystniej - patrz wybory PIS i  protesty "kobiet" KO...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. Zacząć strzelać do ludzi bo mają w dupie władzę która tych ludzi podzieliła. Gratulacje. Jestem za każdym kto znajdzie sposób na durne rozporządzenia. Chyba każdy już wie że zakaz przemieszczania jest bezprawny i odmowa przyjęcia mandatu przez małpy z policji jest wręcz obroną Państwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.facebook.c...136495429833462
Czyli da się

Nie chcę tutaj uprawiać reklamy, ale miejsce jest bardzo klimatyczne, oczywiście bez szału,ale zaglądałem tam czasem w mocno obleganych terminach ferii i zawsze można było pojeździć bez kolejek. Jest przyjemna knajpka z niezłym jak na Słowację jedzeniem, dwa orczyki, polana z wyciągiem dla dzieci, szkółka, wypożyczalnia, duży parking, fajny widok na Babią Górę i raczej pewny śnieg. Da się pokręcić na dobrze przygotowanym stoku. Trafiłem tam kiedyś przypadkiem jak zepsuł się wyciąg krzesełkowy na Szczawiny.
Tylko jedno pytanie, co jeśli po drodze zatrzyma nas miejscowy patrol, a my nie mamy ważnego testu na covid?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsteczny i gaz do dechy A tak na poważnie, nie sædzę aby były utrudnienia w tej kwestii.

 

Czyli Ty Adamie jesteś za łamaniem prawa. A podobno jesteś "prawy i sprawiedliwy" - To nas własnie różni i kilkukrotnie to uwypuklałem. Prawo jest dobre kiedy Tobie pasuje, a jak nie pasuje "to gaz do dechy"

Ja mam dom na wynajem nad morzem. Dzwonią do mnie różni ludzie abym wynajął im w czasie ferii, tych narodowych, a jakże. Pomimo, że nie zgadzam się z obostrzeniami i głupimi rozporządzeniami dotyczącymi stoków, a nie gondoli i krzeseł, to przestrzegam prawa i nie wynajmuje do "pilnowania" "sprzątania" nie wynajmuję parkingu "z noclegiem" choć mógłbym w sylwestra i w ferie przytulić kasę na wyjazdy na narty,

To w skrócie można nazwać  mentalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ty Adamie jesteś za łamaniem prawa. A podobno jesteś "prawy i sprawiedliwy" - To nas własnie różni i kilkukrotnie to uwypuklałem. Prawo jest dobre kiedy Tobie pasuje, a jak nie pasuje "to gaz do dechy"
Ja mam dom na wynajem nad morzem. Dzwonią do mnie różni ludzie abym wynajął im w czasie ferii, tych narodowych, a jakże. Pomimo, że nie zgadzam się z obostrzeniami i głupimi rozporządzeniami dotyczącymi stoków, a nie gondoli i krzeseł, to przestrzegam prawa i nie wynajmuje do "pilnowania" "sprzątania" nie wynajmuję parkingu "z noclegiem" choć mógłbym w sylwestra i w ferie przytulić kasę na wyjazdy na narty,
To w skrócie można nazwać mentalność

Bo rewolucja nie zna granic. Światło wolności trzeba zapalić wszędzie tam gdzie rządzą zbrodnicze reżimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Ty Adamie jesteś za łamaniem prawa. A podobno jesteś "prawy i sprawiedliwy" - To nas własnie różni i kilkukrotnie to uwypuklałem. Prawo jest dobre kiedy Tobie pasuje, a jak nie pasuje "to gaz do dechy"

Ja mam dom na wynajem nad morzem. Dzwonią do mnie różni ludzie abym wynajął im w czasie ferii, tych narodowych, a jakże. Pomimo, że nie zgadzam się z obostrzeniami i głupimi rozporządzeniami dotyczącymi stoków, a nie gondoli i krzeseł, to przestrzegam prawa i nie wynajmuje do "pilnowania" "sprzątania" nie wynajmuję parkingu "z noclegiem" choć mógłbym w sylwestra i w ferie przytulić kasę na wyjazdy na narty,

To w skrócie można nazwać  mentalność

Limit pomników na ten rok już wyczerpany.... ;-) . Jest szansa w przyszłym. P.S. Ja nawet nie pytam w hotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5:00 zamknięte również ośrodki narciarskie na Słowacji. "Nowe zasady obowiązywać będą od 05:00 decyzją głównego higienisty: 1) Wszystkie ośrodki narciarskie będą nieczynne 2) Zmieniają się również warunki hoteli. Goście noclegowi mogą przebywać, bez możliwości przedłużenia pobytu, a jednocześnie hotel nie może przyjmować nowych gości. Więcej informacji już wkrótce na konferencji prasowej urzędników koalicji." https://www.facebook...19617506381199/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Adamie,

głosując na nich i broniąc wielu ich decyzji (TK, SN, Sądy Powszechne.... itd) olałeś (zalałeś) ogień wolności, a teraz mówisz, że ci zimno.

Przynajmniej jestem konsekwentny i w związku z tym potrafię być także krytyczny - szef ma ....i dopisz sobie ile chcesz tych gwiazdek.

Wracając do tematu jest tak że na teren Słowacji wjeżdżasz jako tranzyt a że po drodze a całkowicie przypadkiem przed ON stoi punkt badań wykonujesz te badanie za darmo i po 15 min. kupujesz karnet. "policyjne słowackie małpy" się nie czepiają dokładnie tak samo jak "policyjne polskie małpy" się nie czepiają jak Słowacy do nas na targ przyjeżdżają. W ten sposób możemy zorganizować pół kolonie narciarskie dla Naszych dzieciaków - tych z ubogich rodzin.

Wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku życzy prawicowy realista. Oby wszystkie twoje marzenia się spełniły, pozdrawiam także bardzo szczerze całą twoją rodzinę i wszystkich bliskich twojemu sercu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jestem konsekwentny i w związku z tym potrafię być także krytyczny - szef ma ....i dopisz sobie ile chcesz tych gwiazdek. Wracając do tematu jest tak że na teren Słowacji wjeżdżasz jako tranzyt a że po drodze a całkowicie przypadkiem przed ON stoi punkt badań wykonujesz te badanie za darmo i po 15 min. kupujesz karnet. "policyjne słowackie małpy" się nie czepiają dokładnie tak samo jak "policyjne polskie małpy" się nie czepiają jak Słowacy do nas na targ przyjeżdżają. W ten sposób możemy zorganizować pół kolonie narciarskie dla Naszych dzieciaków - tych z ubogich rodzin. Wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku życzy prawicowy realista. Oby wszystkie twoje marzenia się spełniły, pozdrawiam także bardzo szczerze całą twoją rodzinę i wszystkich bliskich twojemu sercu.

Od jutra od 5:00 już nie pojeździsz na nartach na Słowacji. Od 1 stycznia wszystkie ośrodki narciarskie na Słowacji zostaną zamknięte! Poinformował o tym mister transportu Słowacji Andrej Dolezal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...