Jump to content

vipowice

Members
 • Posts

  94
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by vipowice

 1. Powoli opady zanikają więc myślę że główny opad mamy za sobą.
 2. U mnie na na przyszły tydzień +14 prognozuje i słoneczko. Jakby nie pisać powiew wiosny. A po nim pewnie powiew zimy.
 3. Zaczyna wyglądać to ciekawie ☺ na opady większe opady śniegu się nie nastawiam bo ostatnio Beskidy śnieg omija. Dzisiaj w nocy pobudrowało ale póki co narazie tylko deszcz nas czeka ☺
 4. Może się okazać że już do końca zimy opady śniegu będą omijać Beskidy. Będziemy w dziurze opadowej ☺
 5. A na jutro zamiast śniegu deszcz przy minusowej temperaturze ☺
 6. Myślę że może spaść w niedziele deszcz lodowy a po południu już sam śnieg. zobaczymy.
 7. Ciekaw jestem tych opadów u nas. Jakby modele więcej opadów pokazywały na północy województwa niż u nas na południu. Małopolska podobnie. Patrzyłem na aktualne wydanie ECMWF. Zobaczymy. Marcin jak to widzisz?
 8. Hehe. Modele trochę fantazjują...
 9. No to prawda. Pogoda jest nieprzewidywalna. Gdyby byliśmy w zasięgu trwałego wyżu to pogodę sam mógłbym napisać na kilkanaście dni do przodu. A tak to wszystko się zmienia, co rozdanie modeli to inny scenariusz pogodowy. Fajnie jakby jakieś śnieżyce powstały na zderzeniu tych różnych mas powietrza.
 10. Marcinie na południu Polski kapitulacja zimy na następne 7-10dni. Tymczasem północ polski zima jak się patrzy.
 11. ECMWF. Sprawdzę za chwile inny model.
 12. Tylko póki co na południu oprócz dwóch dni nie widać ochłodzenia ani śnieżyc. Widać za to deszcz i dodatnie temperatury.
 13. Od wtorku szykuje się podział pogodowy, na południu odwilż a północ kraju z termiczną zimą. Południe Europy w dodatnich anomaliach więc ciepło może i u nas na południe Polski docierać. Zobaczymy.
 14. Gdzie konkretnie dosypie?
 15. będzie ciekawie to na pewno ☺
 16. Kolego spokojnie. Prognozy są tak niepewne że nie wiadomo jaki ten luty będzie. Żeby się nie okazało że będzie wiosenny zamiast zimowy. Osobiście z dystansem podchodzę do tego. Ciężko stwierdzić w którą stronę to pójdzie.
 17. To prawda. Takie opady mogą być. I u nas jest to puch a na wschodzie ciężki mokry śnieg. Jeszcze niech trochę dosypie i zima jak należy.
 18. Chodziło mi o główną strefę. A ta nas ominie. Ciekawe co przyniesie przyszły weekend. Raz 10 na plusie a raz na minusie. Straszne rozbieżności modeli.
 19. Ale nas nie zahaczy. Tak jak pisalem, wschód Polski zgarnie. Z jednej strony szkoda a z drugiej niech się inni nacieszą śniegiem ☺
 20. Jeden z nielicznych. GFS ECMWF czy ICM widzą je na wschodzie kraju. Myślę że jutro wieczór się okaże. Ale sądzę że pójdzie torem wschodnim. Małopolska i podkarpacie, podlasie może dostać opad niezły opad na tą chwilę. Czas nas zweryfikuje.
 21. Ja nie narzekam przecież. Nie muszę nigdzie jechać bo pokrywe śnieżną mam za oknem. Tylko ogólnie pisze. A nie konkretnie o swoim miejscu. Przynajmniej grunty troche nasiąkły.
 22. Model GFS od początku nie widzi praktycznie tego niżu w Polsce. Więc wypraszam sobie takie teksty. ECMWF też już odsunął opady ma wschód. Zobaczymy.
 23. Co model to inne rozłożenie opadów. Czas pokaże który model był najbliższy prawdy.
 24. Modele coraz śmielej przesuwają ten niż na wschód. Pewnie muśnie wschodnie regiony a resztę zgarnie Ukraina.
 25. Całą noc ostro wiało i dalej wieje. Porywy do 80km. Nie jest to niszczycielski halny ale już taki typowy jak na nasze warunki.
×
×
 • Create New...