Skocz do zawartości

Moje wybory 2020


figozmakiem

Rekomendowane odpowiedzi


Próbujecie koledzy ustawiać świat pod siebie. Tolerancja kończy się u was tam gdzie kończy się pojmowanie. Zazwyczaj wynika to ze strachu podszytego brakiem wiedzy.


Mitku czasami muszą być zakazy i nakazy.
I czasami musi je ustanowić oraz wyegzekwować ktoś mądrzejszy w imię jakiegoś dobra wyższego.
W przypadku zoofilii i pedofilii tym dobrem wyższego rzędu jest dobro istot które pozostają bezbronne i same nie mogą skutecznie się przeciwstawić ewentualnej krzywdzie.
Zwierzęta z oczywistych względów same się nie obronią. Małoletni też nie.
W przypadku kazirodztwa pomiędzy dorosłymi osobami (w relacjach syn-matka, ojciec-córka, brat-siostra oraz w ewentualnych konfiguracjach LGBT) zachodzi natomiast niebezpieczeństwo obciążenia ich potomstwa chorobami i wadami genetycznymi. I to jest czysta wiedza medyczna. Zakazując kazirodztwa chronimy zatem społeczność przed powieleniem niepożądanych mutacji genów. Zresztą można spojrzeć w karty historii (zwłaszcza Imperium Brytyjskiego) żeby zobaczyć do czego może prowadzić nieskrępowane kazirodztwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku czasami muszą być zakazy i nakazy.

I czasami musi je ustanowić oraz wyegzekwować ktoś mądrzejszy w imię jakiegoś dobra wyższego.

W przypadku zoofilii i pedofilii tym dobrem wyższym rzędu jest dobro istot które pozostają bezbronne i same nie mogą skutecznie się przeciwstawić ewentualnej krzywdzie.

Zwierzęta z oczywistych względów same się nie obronią. Małoletni też nie.

W przypadku kazirodztwa pomiędzy dorosłymi osobami (w relacjach syn-matka, ojciec-córka, brat-siostra oraz w ewentualnych konfiguracjach LGBT) zachodzi natomiast niebezpieczeństwo obciążenia ich potomstwa chorobami i wadami genetycznymi. I to jest czysta wiedza medyczna. Zakazując kazirodztwa chronimy zatem społeczność przed powieleniem niepożądanych mutacji genów. Zresztą można spojrzeć w karty historii (zwłaszcza Imperium Brytyjskiego) żeby zobaczyć do czego może prowadzić nieskrępowane kazirodztwo. 

Cześć

Mówisz Seba o sprawach oczywistych a ja patrzę na to przez pryzmat pewnej idei.

Uściślając: sprzeciw nie wynika z racjonalnej argumentacji, którą przytaczasz a ja znam i jest dla mnie oczywista ale z tego, że.. "to się w głowie nie mieści" - wiesz o co chodzi przecież.

Dla mnie na przykład absolutnym wynaturzeniem są różnego rodzaju walki MMA i pokrewne i powinny zostać zakazane w imię ochrony zdrowia i życia osób nie do końca świadomych konsekwencji a mogących - w wypadku ciężkiej kontuzji - być obciążeniem dla społeczeństwa czyli mnie osobiście między innymi. I co z tego - nic. Ludzie to lubią a jest chore.

Dajmy sobie więc spokój z tym co jest chore a co nie jest, co jest naturalne a co nie bo jakbyśmy chcieli szukać wzorów w naturze to znajdziemy praktycznie na każde zachowanie.

 

Pozdrowienia

PS

A tak naprawdę to czy widzieliście jak w pięknym stylu nijaki Kamna wygrał dzisiejszy etap Touru? Bardzo pasjonujący i ciekawy etap. I to jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tym razem nie moje wybory tylko w USA. Patrząc na wyniki zliczonych głosów i ilość miejsc elektorskich w poszczególnych stanach wygląda na ty, że Trump zdecydowanie wygra. Tego stanu na tą chwilę nie widzę w polskich serwisach. Czegoś nie rozumiem: czy ja nie umiem czytać i analizować wyników, czy nie potrafią albo nie chcą,tego robić autorzy polskich serwisów. Trump zdecydowanie prowadzi w Pensylwanii i jest pozamiatane. Do tego NC i GA. Nie jestem fanem Trumpa i wcale mnie to nie cieszy ale tak odczytuje publikowane wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczeniem jest b duza penetracja mediow przez skrajnie demokratyczne frakcje (graniczace z lewica). co w sumie w tym kraju jest zupelnie dziwne - kraj ktory powastal na podst wolnej konkurencji itp.

 

poza tym, demokraci mieli prawie 3 razy wiecej pieniedzy na kampanie, co sie przeklada na  wplyw mediow…..

zobaczymy w piatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre Stany zmieniają kolor.
Wisconsin i Michigan np.

Wiem, wiem. Interesują mnie te wybory, bo są najważniejsze w świecie. Na korzyść Bindena działają też niedoliczeni jeszcze wyborcy korespondencyjni. Ci zdecydowanie głosują na niego, a liczenie tych głosów trwa.

 

I z ostatniej chwili notowanie bookmacherów. Widać jak się zmienia.

 

wybory.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciekawie już nie twierdzę, że Trump ma pewna wygraną. Zwłaszcza jeżeli sprawdzi się to co pisze Senior: korespondencyjne głosy są liczona na końcu i tam będzie miał przewagę Biden. senior ma rację to najważniejsze wybory na świecie. NV, WI, AZ,M, teraz minimalna przewaga która daje zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie tylko, że liczą się głosy elektorskie. Hillary zdobyła dużo więcej głosów w sztukach, ale zadecydowali elektorzy


Tak, ale zlicz te elektorskie na jasno niebiesko i bingo 270 jak oczko. A może się zmienić na korzyść Bidena. Czyli jasno czerwone staną się niebieskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...