Skocz do zawartości

Dramar w USA


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

czytuje prase polska, zwykle wyborcza, omijajac sprawy polityczne Polski

Dowiaduje sie, ze USA w zasadzie jest w stanie wojny, upadnie najdalej za kilka lat, na Corone umiera kilka milionow etc

 

Kto pisze te bzdury?

 

Wybiorczo cytuje sie jakies lewackie opracowania itp

 

Mam wrazenie, ze czytam info o innym kraju….

 

Sorry - tutul powinie brzmiec   Dramat w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

Wybiorczo cytuje sie jakies lewackie opracowania itp

 

 

Przeczytaj sobie co znaczy to słowo a nie powtarzaj bezmyślnie! Paru rozsądnych ludzi się wypowiedziało nad karierą tego pojęcia. Tu pointa dłuższego tekstu:

 

"Finał, czyli co mamy.

Tak więc mamy obecnie to, co mamy. Uważających się za praw(ico)ych publicystów i dyskutantów wymachujących w celach denuncjacyjnych leninowskim dyktatorskim wynalazkiem w przeświadczeniu, że jest to sprytne rozwiązanie. Jak również uważających się ( z jakichś niejasnych powodów)  za lewicowych  publicystów i dyskutantów przejmujących (niejednokrotnie bezmyślnie i bez większego sprzeciwu) język przeciwnika.

Tłumaczenie, że u podstaw stosowanej retoryki nie leży ani znajomość znaczenia, ani świadomość źródłosłowu, ani też jakaś szczególnie wyuzdana koncepcja intelektualna, jest nadaremne i mija się niestety z celem. Lewactwo. Machnijmy ręką.

 

A tak a'propos - w której kategorii użytkowników "lewactwa" się widzisz???

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytuje prase polska, zwykle wyborcza, omijajac sprawy polityczne Polski

Dowiaduje sie, ze USA w zasadzie jest w stanie wojny, upadnie najdalej za kilka lat, na Corone umiera kilka milionow etc

Nie przejmuj się. Różni różnie piszą. Stany mają problem z coronavirusem. Trochę późno zareagowali, trochę tzw. obiektywne warunki. M.in. dużo ludzi na m2 w niektórych miejscach. Do tego doszło fatalne w skutkach zabójstwo Floyda. Szkoda, że w naszych mediach tak mało piszą o samej ofierze. Miał bogatą kartotekę policyjną i wieloletni pobyt w więzieniu za różne paskudne sprawki. Na bohatera się nie nadaje. Problem rasizmu oczywiście istnieje i trudno by go nie było. Po 7 latach spędzonych we Francji wiem coś o tym. Mam nadzieję, że zmiany w sensie uregulowań prawnych nie pójdą w żadną stronę za daleko.

 

Za jakiś czas wszystko się uspokoi. Stany nie padną. Przynajmniej na razie. Zapewniam Cię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to "lewackie opracowanie", ale ostatnio przeczytałem to:

https://weekend.gaze...a-chodzi-o.html

 

Po tej lekturze zamówiłem od razu:

https://czarne.com.p...siazki/shitshow

oraz

https://czarne.com.p...ksiazki/detroit

 

 

Nie wiem czy zobaczę prawdziwy obraz Ameryki, ale lewacki oszołom raczej nie dostałby nagrody Pulitzera. Zresztą pracował zarówno w NYT i CNN, jak i FOX i BBC4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Różni różnie piszą. Stany mają problem z coronavirusem. Trochę późno zareagowali, trochę tzw. obiektywne warunki. M.in. dużo ludzi na m2 w niektórych miejscach. Do tego doszło fatalne w skutkach zabójstwo Floyda. Szkoda, że w naszych mediach tak mało piszą o samej ofierze. Miał bogatą kartotekę policyjną i wieloletni pobyt w więzieniu za różne paskudne sprawki. Na bohatera się nie nadaje. Problem rasizmu oczywiście istnieje i trudno by go nie było. Po 7 latach spędzonych we Francji wiem coś o tym. Mam nadzieję, że zmiany w sensie uregulowań prawnych nie pójdą w żadną stronę za daleko.

 

Za jakiś czas wszystko się uspokoi. Stany nie padną. Przynajmniej na razie. Zapewniam Cię. :)

 

Przepraszam, że piszę post pod postem.

W sprawie Floyda jest wiele znaków zapytania.

Niby wszystko widzieliśmy na YT, niby sprawa jest oczywista, ale...

George Floyd nie był kryształowy - był wielokrotnie karany, w tym za rozbój z bronią dokonany na ciężarnej kobiecie (skan wyroku tutaj: https://www.dailymai...ison-Texas.html). Trudno wymagać od policjanta aby zachowywał konwenanse i uprzejmości, gdy podchodzi do osoby o której wie, że była wielokrotnie karana i wie za co.

Często rozmawiam z policjantami (zwłaszcza kryminalnymi) i wielu z nich ma jednoznacznie wyrobione zdanie - "Pracujemy z bandytami, z osobami które często chcą nas zabić. To nie jest spotkanie przy herbatce, ani to nie jest czas na dzień dobry, proszę, przepraszam. Jak ich nie obezwładnię i nie skuję, to za kilka sekund mogę zginąć z ich ręki".

 

Jest jeszcze jedno ale... 

George Floyd i Derek Chauvin znali się wcześniej, bowiem pracowali w tym samym klubie. Mało tego, dochodziło między nimi do konfliktów na tle rasowym https://www.o2.pl/in...20025895430880a

Jeśli ta ostatnia wiadomość jest prawdziwa to radykalnie zmienia ona obraz całej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to "lewackie opracowanie", ale ostatnio przeczytałem to:
https://weekend.gaze...a-chodzi-o.html

Po tej lekturze zamówiłem od razu:
https://czarne.com.p...siazki/shitshow
oraz
https://czarne.com.p...ksiazki/detroit


Nie wiem czy zobaczę prawdziwy obraz Ameryki, ale lewacki oszołom raczej nie dostałby nagrody Pulitzera. Zresztą pracował zarówno w NYT i CNN, jak i FOX i BBC4

Deryl Davis widzi inne rozwiązanie: - Dzisiaj ludzie aplikujący do policji są sprawdzani pod kątem uzależnienia od narkotyków czy alkoholu. I słusznie. Ale dlaczego nie możemy sprawdzać, czy kandydaci mają rasistowskie skłonności? Zostając policjantem, dostajesz licencję na zabijanie. Psychologowie bez problemu wykryją rasistowskie albo homofobiczne tendencje. Jesteś rasistą? Nie dostaniesz tu pracy.
Więcej: https://weekend.gaze...a-chodzi-o.html

PS podobnie z prawem jazdy. Sensowne testy psychologiczne, czy ktoś sprawdza jak reagujemy, agresja i niekontrolowanie emocji powszechne. Każdy uważa się za króla szosy, nie ważne, że się wozi jak... król, ale spróbuj króla wyprzedzić, ego cierpi i od razu pedał w podłodze, nie ważne, że zagraża to życiu wyprzedzającego. Ech..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wątpliwą przyjemność pracować z taką grupą. Nie chcecie wiedzieć jak wyglądają hotele po ich wyjeździe. Potwierdzam, że przyczyną negatywnego nastawienia do nich są ich ochraniarze którzy swoim zachowaniem prowokują lokalnych mieszkańców i wciskających małolatom kity o ogromnym dla nich zagrożeniu. O skali indoktrynacji nie wspomnę. Dodatkowo agenci z ambasady Izraela w Warszawie szykują różne niespodzianki, które ochrona musi w porę wykryć. Jeśli agent nie sprosta zadaniu, dla niego podróż się kończy i jest zastępowany przez agenta z ambasady, a on wraca do kraju. Dużo by opowiadać. Dla odmiany bardzo ciekawy materiał o antysemityzmie: https://youtu.be/NlmXRNEDWiY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wątpliwą przyjemność pracować z taką grupą. Nie chcecie wiedzieć jak wyglądają hotele po ich wyjeździe. Potwierdzam, że przyczyną negatywnego nastawienia do nich są ich ochraniarze którzy swoim zachowaniem prowokują lokalnych mieszkańców i wciskających małolatom kity o ogromnym dla nich zagrożeniu. O skali indoktrynacji nie wspomnę.

Moja Mama przez kilkadziesiąt lat pracowała w hotelu, który corocznie przyjmował grupy izraelskiej młodzieży.
Do dziś się zastanawiam kto i na podstawie jakich przepisów pozwalał na takie zachowania:
1) przeszukiwanie całego hotelu przez izraelską ochronę;
2) upokarzające rewidowanie wszystkich pracowników hotelu przez izraelską ochronę;
3) wydawanie poleceń polskim pracownikom hotelu oraz innym gościom przez izraelskich ochroniarzy;
4) wnoszenie do hotelowych barów i restauracji całych skrzynek zaplombowanych napojów z tłumaczeniem "bo przecież wy chcecie nas otruć";
5) ostentacyjne pobieranie próbek jedzenia, a nawet próbek wody z kranu z tłumaczeniem jw.;
6) notoryczne, a wręcz nieustanne wyzywanie wszystkich od antysemitów (a jeśli wizyta w hotelu miała miejsce już po wizycie w Auschwitz, to wyzwiska stawały się znacznie bardziej bezpośrednie i stanowcze: "naziści", "mordercy", "zabójcy")
7) demolowanie wszystkiego - począwszy od podpalania dywanów i zrywania tapet, a na rozbijaniu umywalek kończąc (trzeba w tym miejscu przyznać, że strona izraelska zawsze pokrywała wszelkie szkody, ale najczęściej całe piętro hotelu szło do remontu).
8) nieustanna indoktrynacja uczestników wyjazdu - filmiki o Holokauście i wrogim nastawieniu Polaków były wyświetlane nawet podczas posiłków.

Z drugiej strony trzeba uderzyć się pięścią w pierś i przyznać, że jeszcze niedawno ulice polskich miast zdobiły liczne graffiti o jednoznacznie antysemickim wydźwięku.
Pamiętam też, że w moim liceum (najlepszym i najbardziej prestiżowym w moim rodzinnym mieście) kolega (prymus ze średnią na poziomie 5.4) wpadł na pomysł zabawy w "obóz koncentracyjny". Następnie podzielił klasę na Żydów i na funkcjonariuszy SS, a sam mianował się komendantem obozu. Przerażające, że wpadło mu to do głowy, a jeszcze bardziej przerażające że kilkunastu kolegów świetnie bawiło się podczas tej "zabawy".
Na studiach (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego) kilku jegomości chodziło na zajęcia w brunatnych koszulach i pozdrawiało się salutem rzymskim. Po latach jednego z nich zobaczyłem w TV jako znanego polityka w randze wiceministra.
Zresztą nie wiem czy w jakimkolwiek innym języku świata powiedzenie do kogoś "ty Żydzie" ma tak pejoratywny wydźwięk jak u nas.
Tak więc nie jesteśmy aż tak kryształowi jak nam się wydaje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wątpliwą przyjemność pracować z taką grupą. Nie chcecie wiedzieć jak wyglądają hotele po ich wyjeździe. Potwierdzam, że przyczyną negatywnego nastawienia do nich są ich ochraniarze którzy swoim zachowaniem prowokują lokalnych mieszkańców i wciskających małolatom kity o ogromnym dla nich zagrożeniu. O skali indoktrynacji nie wspomnę. Dodatkowo agenci z ambasady Izraela w Warszawie szykują różne niespodzianki, które ochrona musi w porę wykryć. Jeśli agent nie sprosta zadaniu, dla niego podróż się kończy i jest zastępowany przez agenta z ambasady, a on wraca do kraju. Dużo by opowiadać. Dla odmiany bardzo ciekawy materiał o antysemityzmie: https://youtu.be/NlmXRNEDWiY

Potwierdzam. Miałem z tą nacją "przyjemność" spotkać się w Austrii pod blokiem gdzie mieszkała moja siostra. Nie jestem rasistą i daleko mnie do tego, ale niesmak pozostał do teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę post pod postem. W sprawie Floyda jest wiele znaków zapytania. Niby wszystko widzieliśmy na YT, niby sprawa jest oczywista, ale... George Floyd nie był kryształowy - był wielokrotnie karany, w tym za rozbój z bronią dokonany na ciężarnej kobiecie (skan wyroku tutaj: https://www.dailymai...ison-Texas.html). Trudno wymagać od policjanta aby zachowywał konwenanse i uprzejmości, gdy podchodzi do osoby o której wie, że była wielokrotnie karana i wie za co. Często rozmawiam z policjantami (zwłaszcza kryminalnymi) i wielu z nich ma jednoznacznie wyrobione zdanie - "Pracujemy z bandytami, z osobami które często chcą nas zabić. To nie jest spotkanie przy herbatce, ani to nie jest czas na dzień dobry, proszę, przepraszam. Jak ich nie obezwładnię i nie skuję, to za kilka sekund mogę zginąć z ich ręki". Jest jeszcze jedno ale... George Floyd i Derek Chauvin znali się wcześniej, bowiem pracowali w tym samym klubie. Mało tego, dochodziło między nimi do konfliktów na tle rasowym https://www.o2.pl/in...20025895430880a Jeśli ta ostatnia wiadomość jest prawdziwa to radykalnie zmienia ona obraz całej sytuacji

Zapewne nie był kryształowy, ale jednak coś zawiodło. Nie powinien zginąć uduszony. Czy nadgorliwość policjanta i brutalność, brak kontroli z zewnątrz, panowania nad sytuacją. Owszem łatwiej się ocenia nie będąc na miejscu. Jednak ta śmierć nie powinna mieć miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/am_pK5T2Dwo

Jak dobrze rozumiem twojego linka to murzyn sam sobie winny ...skoro miał kartotekę to można wyrwać chwasta, próbujesz wybielić mordercę. Mundurowi wszystkich krajów łączcie się ! zawsze mundur i broń żle mi się kojarzyły ,przywileje i trochę władzy ogłupia.
Najbardziej podoba mi się ich hasło oni WALCZĄ O POKÓJ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze rozumiem twojego linka to murzyn sam sobie winny ...skoro miał kartotekę to można wyrwać chwasta, próbujesz wybielić mordercę. ....

Rozmowa jest sprzed dwóch lat. Nie ma tam słowa o Floydzie. Nikogo nie wybielam, zabójstwo jest zabójstwem, niezależnie czy popełnił je gliniarz w Stanach, czy na komendzie policji we Wrocławiu, czy na lotnisku w Kanadzie. Link ma pokazać, że świat nie jest taki jakim go kreują media. Jakoś nie widziałem, żeby ktoś się kładł na ziemi w proteście, gdy zdenerwowany czarny który nie dostał zasiłku, odciął głowę białemu żołnierzowi w Londynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa jest sprzed dwóch lat. Nie ma tam słowa o Floydzie. Nikogo nie wybielam, zabójstwo jest zabójstwem, niezależnie czy popełnił je gliniarz w Stanach, czy na komendzie policji we Wrocławiu, czy na lotnisku w Kanadzie. Link ma pokazać, że świat nie jest taki jakim go kreują media. Jakoś nie widziałem, żeby ktoś się kładł na ziemi w proteście, gdy zdenerwowany czarny który nie dostał zasiłku, odciął głowę białemu żołnierzowi w Londynie.

Jak to nie było protestów, nie plądrowano sklepów....dziwne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w tej tragedii nie naświetlano przestępczego charakteru ofiary, ze względu na szacunek do jego życia.
Mayor miasta podpisał prawo, które zakazuje „nadmiernego użycia siły przez policję”. Zobaczymy, czy skończy się to gorzej dla policjantów. Nie wiem.

Joanno, fajnie napisałaś. Tak to sobie własnie wyobrażam i takie do mnie dochodzą relacje od znajomych z Stanów. Ale brak przypomnienia, że Floyd to był przestępca i złapano go na przestępstwie, z mętnych powodów, to się nazywa hipokryzją. Za dużo jej przy tego typu problemach, nazwijmy je rasowych. Policjant zabił człowieka, to fakt. Czy był to tylko błąd czy też też celowe zabójstwo to powinien rozstrzygnąć sąd, ale ofiara był przestępcą z bogatą kartoteką policyjną. I to powinno być wyraźnie pokazane, bo to mocno modyfikuje obraz. Niestety pełno hipokryzji i głupoty w tym temacie. Gdy czytam, że "Przeminęło z wiatrem" będzie wyświetlane z licznymi komentarzami "uzupełniającymi" to ręce opadają. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanno, fajnie napisałaś. Tak to sobie własnie wyobrażam i takie do mnie dochodzą relacje od znajomych z Stanów. Ale brak przypomnienia, że Floyd to był przestępca i złapano go na przestępstwie, z mętnych powodów, to się nazywa hipokryzją. Za dużo jej przy tego typu problemach, nazwijmy je rasowych. Policjant zabił człowieka, to fakt. Czy był to tylko błąd czy też też celowe zabójstwo to powinien rozstrzygnąć sąd, ale ofiara był przestępcą z bogatą kartoteką policyjną. I to powinno być wyraźnie pokazane, bo to mocno modyfikuje obraz. Niestety pełno hipokryzji i głupoty w tym temacie. Gdy czytam, że "Przeminęło z wiatrem" będzie wyświetlane z licznymi komentarzami "uzupełniającymi" to ręce opadają. ;)

Tutaj problem jest taki że policjant zapragnął być sądem. I to niestety zdarza się w zachowaniu kogoś kto ma kajdanki, spluwę. Czemu Wy tu rozmywacie tego dupka policjanta który nie potrafił zapanować nad swoimi wrogimi emocjami wobec przestępcy. Nie ważne czy go nie lubił ze względu na kolor, czy że względu na to że gość zrobił po raz n-ty coś złego, czy ze względu na jakieś osobiste niesnaski z klubu w którym pracowali. Skuł go kajdankami, mógł go kopnąć w jaja, uderzyć w twarz. Ale qurwa jawne duszenie gościa i samodzielne wydawanie wyroku to nie jest zadanie policjanta !
Bo policjant nie jest intelektualnie przygotowany do tego aby samodzielnie wydawać wyrok na jakimkolwiek przestępcy.
Skuli i powinni go zawieźć żywego do aresztu!

Podkreślam to że czterech policjantów skuło czarnego i zapewne sprawdzili albo zabrali już mu broń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...