Skocz do zawartości

Zwardoń-Ski


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
14 minut temu, Gabrik napisał:

no to wszystko jasne Gierek junior - stara metoda ciągle w użyciu.

Niedawno oglądałem w Davos willę należącą do byłego przyjaciela siostry żony byłego Pana Prezydenta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie za bardzo rozumiem?

To znaczy, że siostra żony... musi mieszkać w ziemiance? Tak się składa, że ludzie mają wille a nawet rezydencje... i co z tego?

Pozdro

To willa przyjaciela siostry żony 🙂 .

11 godzin temu, Jan napisał:

no to wszystko jasne Gierek junior - stara metoda ciągle w użyciu.

Niedawno oglądałem w Davos willę należącą do byłego przyjaciela siostry żony byłego Pana Prezydenta.

Coś jak siostrzenicy pasierbicy stryjecznego brata syna po wuju.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Proszę aby tej wypowiedzi nie traktować jako "lokowania produktu". Z SN ZW SKI od wielu lat współpracuje zewnętrzna licencjonowana szkoła narciarska SNOW DIVISION reprezentowana w osobie Pana Grzegorza Celińskiego - instruktora PZN. Zarówno ja jak i Grzesiek chcemy zadbać o rozwój narciarstwa z poziomu regionalnego i w związku z powyższym Grzesiek wpadł na pomysł kompleksowych kursów kadrowych organizowanych w SN ZW SKI zwłaszcza w kontekście KD.

Kochani zapoznajcie się z ofertą:

http://snowdivision.pl/zapisy-na-kurs-20222023/ 

Wszelkie pytania w tej sprawie możecie kierować również do mnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizuję powyższą ofertę o informację: w przypadku zakwaterowania w pensjonacie ZGODA zniżka na karnet wynosi 30 proc. 

Oferta dotyczy nie tylko kursantów ale ogólnie osób które zdecydują się na wypoczynek zimowy w ww. pensjonacie.

Nie będę ukrywał Grześkowi bardzo zależy za KDS i w tym zakresie mogę się zobligować do szczególnej opieki nad Waszymi pociechami..... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

Dzisiaj w końcu udało mi się dojechać do Zwardonia. Trochę późno w sezonie ale najpierw jak pamiętacie auto w serwisie, potem rekonwalescencja po przeciążeniu lewego kolana i wynikłej z tego kontuzji. Po takiej przerwie, bez napinki 2 godziny jazdy wieczorem - idealnie żeby sprawdzić jak kolano. Temperatura powietrza około plus 3 stopnie. Cały dzień silny wiatr południowy.

Zanim do jazdy mała uwaga praktyczna: O ile za karnet da się normalnie zapłacić kartą, tak kaucję za samą kartę zbliżeniową trzeba zapłącić w gotówce. Nie wiem czy w moim przypadku zadziałały wdzięki osobiste (hehe) czy aparycja (Ci co mnie widzieli na zjeździe skiforum w ubiegłym sezonie zrozumieją o co chodzi w tym żarcie), ale udało mi się przekonać Panią, żeby mi jednak dała karnet bez kaucji 😉

Kończąc pitolenie i dopływając do brzegu. Warunki jak na taką pogodę nad podziw dobre. Wzdłuż stoku, po lewej stronie patrząc w dół upadu wyślizgana twarda ścieżka. Poza nią mokre muldy, momentami dość spore. Widać wyraźnie, że po dużych opadach przyszła odwilż, po której znowu chwycił mróz i zabetonował podłoże. I to dobrze i to źle, w zależności do tego kto na czym i jak dobrze jeździ. Mi ogólnie pasowało. Dopóki nie przyjdzie jakiś większy deszcz i tego nie spłuka, to będzie spoko. W przeciwnym wypadku, no cóż. Jak widać, poza trasą śniegu to ogólnie za bardzo nie ma.

Ludzi raczej średnio. Wystarczająco dużo, żeby już zwracać baczną uwagę na traffic i nie przeginać z prędkością. Jeżeli jednak udało się odpowiednio sfazować, tak można było nieco poszaleć na pustym stoku 🙂 @Adam ..DUCH jak byś(cię) robili jakieś w miarę otwarty trening na tyczkach, to daj znać. Chętnie bym spróbował co to jest ten GS albo SL. Do Szafrańskiego z Bielska jeszcze jestem za słaby a jakoś trzeba się załapać.

 

IMG_20231228_181910_6.jpg

IMG_20231228_182418_0.jpg

IMG_20231228_182507_9.jpg

IMG_20231228_182825_3.jpg

IMG_20231228_182521_4.jpg

Edytowane przez lubeckim
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Jutra do poniedziałku mamy nocleg w okolicach Węgierskiej Górki, jutro po drodze ma być Szczyrk.

Szukam czegoś na niedzielę, myślałem o Zwardoniu lub Pilsku. W Zwardoniu nigdy nie byłem, na mapie widzę że działa krzesło Mały Rachowiec, trasa 900m, nie przekonuje mnie to. Orczyk duży Rachowiec 1200m nie czynny.

Czy coś nie dopatrzyłem?

Jest w tym rejonie jeszcze jakaś duża górka, 30 min jazdy od Węgieskiej Górki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robur82 napisał:

Od Jutra do poniedziałku mamy nocleg w okolicach Węgierskiej Górki, jutro po drodze ma być Szczyrk.

Szukam czegoś na niedzielę, myślałem o Zwardoniu lub Pilsku. W Zwardoniu nigdy nie byłem, na mapie widzę że działa krzesło Mały Rachowiec, trasa 900m, nie przekonuje mnie to. Orczyk duży Rachowiec 1200m nie czynny.

Czy coś nie dopatrzyłem?

Jest w tym rejonie jeszcze jakaś duża górka, 30 min jazdy od Węgieskiej Górki?

Nie chcę krakać, ale żeby się nie okazało, że jutro będzie chodzić jedynie BSA. Z powodu prognozowanego silnego wiatru, ja sobie odpuściłem wyjazd.

 

IMG_5963.png

IMG_5962.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Robur82 napisał:

Od Jutra do poniedziałku mamy nocleg w okolicach Węgierskiej Górki, jutro po drodze ma być Szczyrk.

Szukam czegoś na niedzielę, myślałem o Zwardoniu lub Pilsku. W Zwardoniu nigdy nie byłem, na mapie widzę że działa krzesło Mały Rachowiec, trasa 900m, nie przekonuje mnie to. Orczyk duży Rachowiec 1200m nie czynny.

Czy coś nie dopatrzyłem?

Jest w tym rejonie jeszcze jakaś duża górka, 30 min jazdy od Węgieskiej Górki?

Cześć

Zdecydowanie masz rację. Zwardoń to górka dla leszczy a nie porządnych narciarzy lubiących duże góry.

Pozdro

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Robur82 napisał:

Od Jutra do poniedziałku mamy nocleg w okolicach Węgierskiej Górki, jutro po drodze ma być Szczyrk.

Szukam czegoś na niedzielę, myślałem o Zwardoniu lub Pilsku. W Zwardoniu nigdy nie byłem, na mapie widzę że działa krzesło Mały Rachowiec, trasa 900m, nie przekonuje mnie to. Orczyk duży Rachowiec 1200m nie czynny.

Czy coś nie dopatrzyłem?

Jest w tym rejonie jeszcze jakaś duża górka, 30 min jazdy od Węgieskiej Górki?

Godzinę na wschód jest Mosorny Groń. Bliżej to jedynie duże Skrzyczne, ale nie ma śniegu.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Robur82 napisał:

Od Jutra do poniedziałku mamy nocleg w okolicach Węgierskiej Górki, jutro po drodze ma być Szczyrk.

Szukam czegoś na niedzielę, myślałem o Zwardoniu lub Pilsku. W Zwardoniu nigdy nie byłem, na mapie widzę że działa krzesło Mały Rachowiec, trasa 900m, nie przekonuje mnie to. Orczyk duży Rachowiec 1200m nie czynny.

Czy coś nie dopatrzyłem?

Jest w tym rejonie jeszcze jakaś duża górka, 30 min jazdy od Węgieskiej Górki?

Velka Raca na Słowcji

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...