Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem kilka razy jak dzieciaki zjezdzaly z tej gorki na twarzyczkach albo zacnych literach. Zabierając ze sobą osoby podchodzące niżej. Na szczęście konczylo się bez kontuzji. Oczywiscie obejscie na okolo jest bezpieczniejsze. Ale wiele osob o nim nie wie. COS (nie informuje jak przejechac do SMR), co jest zrozumiałe z ich perspektywy. I naszej, bo to jest ośrodek panstwowy, czyli nasz wspólny ;) Bez spiny Panie i Panowie. Czy każde forum narciarskie musi być takie nerwowe ? Przeciez rozmawiamy o relaksie, a nie o sprawach życia i śmierci. Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Cześć

Przecież podobnie jak Ty traktujemy tą sprawę jako zabawny żart wyśmiewający wszechobecne dążenie do ułatwiania życia nawet tam gdzie już się tergo zrobić nie da.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o ile ten żart i podchodzenie z dystansem można odczuć w wypowiedziach większości tutaj osób to od Ciebie Mitek i mig1234 wyczuwa się sarkazm. Tak sobie o was myślę i kojarzę z dwoma jegomościami z muppetów na balkoniku.

 

Cześć

Przecież podobnie jak Ty traktujemy tą sprawę jako zabawny żart wyśmiewający wszechobecne dążenie do ułatwiania życia nawet tam gdzie już się tergo zrobić nie da.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być ułatwień wystarczy informacja jak się bezpiecznie z dziećmi, osobami starszymi dostać z COS na SMR. W czasach, gdy ten ośrodek przestaje być elitarny, a zaczyna się robić ośrodkiem masowym typu Białka, to takie podstawowe informacje powinny tam być.

A porównanie do pewnych bohaterów bajki jest idealne. W punkt ;) nie gniewaj się, to tylko żarcik ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Cześć

Raczej ironia a nie sarkazm. Powód jest dość oczywisty zresztą. Jak osoba nie mogąca przejść paru metrów pod górę może bezpiecznie jeździć na nartach? Gdzie widzisz niebezpieczeństwo? Chodziłem tam z dziećmi, nie dziećmi itd. dziesiątki razy i nikt nawet nie zwrócił uwagi na to miejsce i nagle zaczyna być problemem???

Spędziłem w Szczyrku wiele zim i nigdy nie wiedziałem, że jestem elitą - dzięki.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już robimy ze Szczyrku alpejski kurort, to może pod szczytem Skrzycznego przekopmy po prostu tunel, taki na kształt tego np. w Soelden. Jakież to będzie ułatwienie dla narciarzy a jaka atrakcja turystyczna. 

 

To oczywiście żart i mam nadzieję, że nikt nie weźmie tego na serio. 

 

A już całkiem na serio, spotkałem tam pewną narciarkę, która próbowała się wdrapać na tą górkę w zapiętych nartach, co rusz spadając. Jakież było jej zdumienie jak jej powiedziałem, że da się to ominąć, a jak już chce koniecznie wejść na szczyt, może jednak łatwiej jej to będzie to zrobić jak wypnie buty z wiązań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już robimy ze Szczyrku alpejski kurort, to może pod szczytem Skrzycznego przekopmy po prostu tunel, taki na kształt tego np. w Soelden. Jakież to będzie ułatwienie dla narciarzy a jaka atrakcja turystyczna. 

 

To oczywiście żart i mam nadzieję, że nikt nie weźmie tego na serio. 

 

A już całkiem na serio, spotkałem tam pewną narciarkę, która próbowała się wdrapać na tą górkę w zapiętych nartach, co rusz spadając. Jakież było jej zdumienie jak jej powiedziałem, że da się to ominąć, a jak już chce koniecznie wejść na szczyt, może jednak łatwiej jej to będzie to zrobić jak wypnie buty z wiązań. 

Cześć

A to nowość bo zawsze myślałem, że po śniegu na nartach łatwiej - tam jest śnieg?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko o ile ten żart i podchodzenie z dystansem można odczuć w wypowiedziach większości tutaj osób to od Ciebie Mitek i mig1234 wyczuwa się sarkazm. Tak sobie o was myślę i kojarzę z dwoma jegomościami z muppetów na balkoniku.

Dobrze czujesz. Wiek jegomoscia też pasuje. Ale jak wyżej napisano, jak chce zjechać na nartach ktoś kto ma problem z 20m podejścia? Tym niemniej podejść też nie lubię.... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez krytej taśmy ani rusz... Ale spoko. Doczekamy i tego. W końcu klient płaci...

Na takie podejścia, powinni wpuszczać, tylko z przewodnikiem  ;)

Poręczówka w tym miejscu też by nie zaszkodziła  ;) .

Przecież podobnie jak Ty traktujemy tą sprawę jako zabawny żart wyśmiewający wszechobecne dążenie do ułatwiania życia nawet tam gdzie już się tergo zrobić nie da.

 

 

Rozbawiliście mnie Koledzy zwłaszcza, że w sierpniu Myszka sobie na szczycie z góry na dół zjeżdżała i do góry wjeżdżała na rowerze bez żadnych problemów (przy Malinowskiej Skale - to co innego :))..

 

Szacunek za celne uwagi i poczucie humoru :) tak także pojmuję inteligencję, tak trzymać ;)

 

pozdrowienia, udanego weekendu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A już całkiem na serio, spotkałem tam pewną narciarkę, która próbowała się wdrapać na tą górkę w zapiętych nartach, co rusz spadając. Jakież było jej zdumienie jak jej powiedziałem, że da się to ominąć, a jak już chce koniecznie wejść na szczyt, może jednak łatwiej jej to będzie to zrobić jak wypnie buty z wiązań. 

Krzysztof moja żona dawała radę, przeglądałem sobie zdjęcia i nawet nie pamiętałem, że uwieczniłem ten moment :)

28168555_830945877106775_253903103935207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof moja żona dawała radę, przeglądałem sobie zdjęcia i nawet nie pamiętałem, że uwieczniłem ten moment :)

 

Witek,

 

ale to trzeba umieć i być ogarniętym, a to może z 10% podchodzących pod tą górkę potrafi a jak jeszcze nagłośnią połączenie obu ośrodków w mediach to ze 3% będzie.

 

p.s.

U mnie mała zmiana planów, będę z rodziną w Szczyrku/Wiśle od 27 grudnia do 06 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. U mnie mała zmiana planów, będę z rodziną w Szczyrku/Wiśle od 27 grudnia do 06 stycznia.

To się miniemy, bo ja planuję przyjazd 22 grudnia i 27 wyjazd. Dzieciaki chcą bawić się na Sylwestra w swoim towarzystwie. Jeżeli warunki dopiszą to pewnie wyskoczę na jakiś przedłużony weekend jeszcze przed świętami i być może miałbym miejsce w aucie i na kwaterze. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się miniemy, bo ja planuję przyjazd 22 grudnia i 27 wyjazd. Dzieciaki chcą bawić się na Sylwestra w swoim towarzystwie. Jeżeli warunki dopiszą to pewnie wyskoczę na jakiś przedłużony weekend jeszcze przed świętami i być może miałbym miejsce w aucie i na kwaterze. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przed świętami też coś planowałem we dwóch z Maćkiem, wstępnie około 15. Jednak ostateczną decyzję zostawiam na jak już będzie wiadomo czy będzie po czym jeździć. Żeby było jednak uczciwie, jak proponujesz miejsce na kwaterze, to ja powinienem zaproponować miejsce w aucie (a nawet 2 do 3 miejsc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami też coś planowałem we dwóch z Maćkiem, wstępnie około 15. Jednak ostateczną decyzję zostawiam na jak już będzie wiadomo czy będzie po czym jeździć. Żeby było jednak uczciwie, jak proponujesz miejsce na kwaterze, to ja powinienem zaproponować miejsce w aucie (a nawet 2 do 3 miejsc).

Deal. Zobaczymy jakie będą warunki. Na szczęście nie muszę rezerwować kwatery :). Myślałem by wyskoczyć z Kordianem na któryś weekend. Ja jestem od 10 grudnia do Świat na urlopie, także bez różnicy który weekend, byle było biało. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem przed chwilą powiadomienie, że Gopass rozszerza zniżki o lodowiec Molltaler. Info poniżej (wrzucę też na stronę z gopass):

Nieodkryty austriacki lodowiec - raj na ziemi!

Nie sposób się w nim nie zakochać, niezależnie od tego czy kocha się doskonale przygotowane trasy, jazdę po świeżym puchu czy wreszcie podziwianie niesamowitych widoków. Lodowiec Mölltaler to ukryta perła Karyntii, którą powinien odwiedzić każdy miłośnik białego szaleństwa!

Niezależnie od tego, jaki cel przyświeca wyprawie na Mölltaler Gletscher, można mieć pewność, że z lodowca wraca się z mnóstwem niezapomnianych wrażeń.

Członkowie prestiżowego klubu GOPASS już wkrótce będą mogli się cieszyć przygodami w Austrii z wyjątkowymi zniżkami!

 

 Czyżby, to nowa inwestycja TMR, związana z emisją obligacji przez TMR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
"Ściany przeciwwiatrowe, system monitorowania położenia liny i urządzenia stabilizujące położenie kanap – to niektóre z rozwiązań, jakie już tej zimy wprowadzi słowacki inwestor w ośrodku narciarskim Szczyrk Mountain Resort. Sporo nowości czeka nadchodzącej zimy na narciarzy w Szczyrku. Budowana kolej kanapowa o długości 1690 metrów, która w ciągu godziny przewiezie 2 tys. osób z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę, to tylko jedna z nich, za to najbardziej rzucająca się w oczy. Obecnie na kolejce jest instalowana lina, a jej kanapy już czekają na Hali Skrzyczeńskiej. Jak informuje Beata Markiewicz, brand manager Szczyrk Mountain Resort, do końca października lina zostanie zamontowana, a kanapy zawisną na niej w listopadzie. Nowością będą urządzenia przeciwwiatrowe. Sezon zimowy w SMR ma ruszyć 15 grudnia 2018. Markiewicz przypomina, że w minionym sezonie przez osiem dni koleje linowe były narażone na mocne porywy wiatru, co zdestabilizowało pracę ośrodków w Szczyrku. Dlatego tuż po zakończonym sezonie przygotowano plan możliwych rozwiązań przeciwwiatrowych. Na górnych stacjach kolei gondolowej i kolei kanapowych zostaną zamontowane wysokie ściany przeciwwiatrowe, co pozwoli na bezproblemową pracę urządzeń transportowych w miejscach wyprzęgania, czyli w miejscu wjazdu gondoli lub krzesła na rolki. Słowacki inwestor postawił także na system monitorowania położenia liny tzw. CPS (Cable Position Super-vision). Polega on na tym, że specjalne zainstalowane czujniki na bateriach rolkowych pod liną w momencie mocniejszych podmuchów wiatru wyślą sygnał, a wtedy główny kontroler na tej podstawie będzie mógł na przykład spowolnić prędkości urządzenia transportowego lub zatrzymać kolejkę. Nowością będą także urządzenia stabilizujące położenie kanap kolei. System stabilizacyjny będzie równoważył kierunek wiatru i odpowiednio stabilizował krzesło, którym pojadą narciarze. – Takie rozwiązania już w tym sezonie zagwarantują gościom w Szczyrku bezpieczne warunki narciarskie – zaznacza Beata Markiewicz." https://plus.dzienni...ach/ar/13608146 Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...