Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Może chcą przetrwać prognozowane ocieplenie w przyszłym tygodniu i dopiero przed samym otwarciem rozgarnąć śnieg na trasach. Na dużych zaspach mniej go ubędzie podczas ocieplenia. Jest jeszcze w odwodzie BSA, która w ubiegłym roku była przygotowana całkiem dobrze pomimo niesprzyjającej pogody.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak wiem, ale żeby było co rozgarniać to trzeba to najpierw wyprodukować, a dziś armatki nieczynne na COS i SMR. Na sąsiednim forum chłopaki nadają na żywo z BSA, zdanie też mocno podzielone, choć mam wrażenie ze z całej Szczyrkowskiej 3, to im akurat najbardziej zależy. Ważne żeby było z 10 cm śniegu pod nartą i czynny jakikolwiek wyciąg i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze dwa tygodnie, nie ma co panikować, pogoda może się zmienić z dnia na dzień. Kolejny wyjazd planuję od 10-13 stycznia, niestety będę miał komplet na kwaterze, a następny tylko z synem od 19 stycznia, może być na 3, 4 dni, będę miał wolne miejsca gdybyś był zainteresowany. Jest szansa 19 stycznia spotkać się z Jurkiem Harpia na stoku. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze dwa tygodnie, nie ma co panikować, pogoda może się zmienić z dnia na dzień. Kolejny wyjazd planuję od 10-13 stycznia, niestety będę miał komplet na kwaterze, a następny tylko z synem od 19 stycznia, może być na 3, 4 dni, będę miał wolne miejsca gdybyś był zainteresowany. Jest szansa 19 stycznia spotkać się z Jurkiem Harpia na stoku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Spokojnie, damy radę - dogadamy szczegóły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie, ale może ktoś da znać - czy po Szczyrku i okolicach (np. do Wisły) kursują jakieś ski busy? Czy jeżdżą już w grudniu?

Zastanawiam się nad wyjazdem bez samochodu na tydzień 15-22/12 w okolice Szczyrku, dlatego pytam czy będę względnie mobilny czy raczej uziemiony ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda, aż się wierzyć nie chce, że to tak naprawdę. 

Foty z soboty, pewnie trochę ubyło tego śniegu przez ostatnie dwa deszczowe dni, ale za to może udało się uzupełnić trochę wody w zbiorniku bo niewiele jej zostało. W przyszłym tygodniu ochłodzenie i jakieś opady śniegu prognozowane. Powinno być dobrze i nie powinno być problemów z planowanym otwarciem sezonu 15 grudnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te foty to ściema tygodnia, wy naprawdę w to uwierzyliście, przecież wystarczyło popatrzeć wczoraj na kamery cosu.

Zdjęcia są z SMR nie COS. Solisko Arena to niezależny fanpage, nie widzę powodu aby musieli podkolorowywać zdjęcia. Za 10 dni przekonam się osobiście jak to wygląda w realu. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są z SMR nie COS. Solisko Arena to niezależny fanpage, nie widzę powodu aby musieli podkolorowywać zdjęcia. Za 10 dni przekonam się osobiście jak to wygląda w realu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witek, jak ktoś nie chce tam jeździć to nie musi, będzie więcej miejsca dla nas :D . Mam wrażenie, że odrabiają lekcję z zeszłego roku, a jak im wyszło ocenimy sami już za tydzień.

 

p.s.

Sezonówka kosztowała mnie 699 zł, na nartach w Szczyrku będę jeździł około 40 dni w tym sezonie, to daje jakieś 17 zł za dzień jazdy. Ta oferta jest naprawdę bardzo fajna, póki co nie mamy jeszcze w Polsce takich ofert jak w Czechach. Choć moim zdaniem kiedyś dożyjemy takiej oferty.

 

http://www.czechskipass.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zima.szcz...us_Szczyrk.html

 

mapa-skibus-a3f-2018-19-1332x1877.png

 

KURSUJE W TERMINIE: 22.12.18 - 31.03.19
OZNACZENIA NA MAPIE: kolor niebieski 

 

KURSUJE W TERMINIE: 25.12.18 - 24.02.19 

OZNACZENIA NA MAPIE: kolor pomarańczowy

 

KURSUJE W TERMINIE: 22.12.18 - 31.03.19 

OZNACZENIA NA MAPIE: kolor zielony

Uwaga! Na trasie oznaczonej kolorem zielonym kursuje autobus PKS na odcinku: Bielsko-Biała - Solisko przez Szczyrk Biła - Bielsko-Biała, który na terenie Szczyrku pełni rolę BEZPŁATNEGO SKIBUSA

Osoby przyjeżdzające do Szczyrku od strony Bielska płacą za bilet do przystanku Szczyrk SKALITE

Osoby wyjeżdzające ze Szczyrku w stronę Bielska płacą za bilet od przystanku Szczyrk SKALITE

 

 

 

A dziś w Szczyrku sypie aż miło:

48178743_1010020472532647_79084310127894

48053141_1010021299199231_55883613066598

47579793_1010022022532492_12552982520397

48321958_1010022865865741_85350523144807

48361532_1010023302532364_88792234327770

47680084_1010023775865650_13060551748165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyglądają plany na sobotę? wiadomo co SON i COS mają zamiar otworzyć ?

Moje czy ośrodków ;) W COS obie kanapy chodzą od 1 grudnia, ale póki co nie ma warunków do jazdy. Nie ma też oficjalnej informacji kiedy planują rozpoczęcie sezonu. SMR podaje na swojej stronie na FB, że oficjalnie rusza 15 grudnia, ale brak szczegółów, pewnie dowiemy się co ruszy na początek w dniu otwarcia. Obserwując zdjęcia z naśnieżania tras, pewnie ruszy trasa 3b ze Zbójnickiej Kopy na Halę Skrzyczeńsą i 2 z Małego Skrzycznego na Halę. Pewnie 3 może  również 1 z Hali Skrzyczeńskiej do dolnej stacji Gondolki i 4 do Soliska. Jeśli ruszy coś z Wierchu Pośredniego to bedzie to 10, bo Golgota nie widać by była naśnieżana. To tylko jednak moje myślenie życzeniowe. Jak będzie zdam relację w sobotę 15 grudnia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zamieszania z otwarciem :), poniżej kilka wyjaśnień SON:

„Potwierdzamy i my, planujemy start ośrodka 15.12. :)

„Szczyrkowski Ośrodek Narciarski bardzo się cieszę . Nie zapomnijcie powiedzieć tego pracownikom infocentrum.. bo dziś rano mieli inne informacje.”

„już to wyjaśniamy :) informacja była jedna jedyna, coś zawiodło, przepraszamy.”

„w środę podamy najświeższe informacje dot. weekendu.”

 

 

 

A tymczasem :)

48392010_2508268182581712_31085250534115


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oficjalna odpowiedź na maila:

 

„Szanowny Panie,
Otwarcie planowane jest na 15 grudnia.

Pozdrawiam serdecznie,
S pozdravom, 
Kind regards, 

Pracownik infolinii GOPASS Polska

Telefon kontaktowy: +48 602 53 43 63GOPASS Infolinia od 07:00 do 15:00.
@ kontaktowy: [email protected] kontakt e-mailowy od 07:00 do 15:00.
@ reklamacyjny: [email protected]reklamacje od 07:00 do 15:00.”

 

 

Natura również pomaga, może w COS też uda sie pośmigać:

48357712_301655957129570_239254234862714

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oficjalna odpowiedź na maila:

 

„Szanowny Panie,
Otwarcie planowane jest na 15 grudnia.

Pozdrawiam serdecznie,
S pozdravom, 
Kind regards, 

Pracownik infolinii GOPASS Polska

Telefon kontaktowy: +48 602 53 43 63GOPASS Infolinia od 07:00 do 15:00.
@ kontaktowy: [email protected] kontakt e-mailowy od 07:00 do 15:00.
@ reklamacyjny: [email protected]reklamacje od 07:00 do 15:00.”

 

 

Natura również pomaga, może w COS też uda sie pośmigać:

 

Solisko też wygląda całkiem nieźle.

 

la.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.12.2018 Pora na narty!

 

Planowany start ośrodka 15.12. Stan przygotowywanych na szusowanie to 3, 3b, 4 Koleje przygotowane do uruchomienia: kolej gondolowa A1, kolej Solisko-Hala Skrzyczeńska i nasza nowa kolej na Zbójnicką Kopę. W następnej kolejności dostępne będą trasy 10, 1, 7. W związku z prowadzonymi pracami technicznymi dystrybutora prądu sytuację związaną z planowanym otwarciem zaktualizujemy w piątek, niestety nie jest to zależne od naszego ośrodka. 

 

 

nasniezanie-12.12_szczyrkowski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  

 

Ja mam pytanie do zorientowanych w temacie COS. Jak ma wyglądać śnieżenie do samego dołu?  Na dole przed stacją to już widać było "słupki" z ujęciem wody i podłączeniem prądu. Ale wyżej, poczynając od Dolin? Skręcało się w lewo z FIS(przed domem).  Taką szerszą nartostradą do miejsca, gdzie otwierało się szersze pole. Do dołu tego pola można się było dostać, jadąc Fisem do samego dołu. Dalej trawersem w lewo w stronę wyciągu. Czy ta trasa została zmodernizowana. Głównie poszerzona? Druga możliwość(ciekawsza) To z tej "nartostrady" skręt w lewo do przecinki  w lasku(dawny dół starej trasy z Jaworzyny) i na pole na dole pod wyciągiem. Jesteśmy  wygodni  i chcielibyśmy jeździć ze Skrzycznego na sam dół.  W sumie to piękny zjazd(prawie 700 m różnicy!), przez Jaworzynę lub  Fisem do orczyka. Orczyk na wiosnę i dla młodszych kolegów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  

 

Ja mam pytanie do zorientowanych w temacie COS. Jak ma wyglądać śnieżenie do samego dołu?  Na dole przed stacją to już widać było "słupki" z ujęciem wody i podłączeniem prądu. Ale wyżej, poczynając od Dolin? Skręcało się w lewo z FIS(przed domem).  Taką szerszą nartostradą do miejsca, gdzie otwierało się szersze pole. Do dołu tego pola można się było dostać, jadąc Fisem do samego dołu. Dalej trawersem w lewo w stronę wyciągu. Czy ta trasa została zmodernizowana. Głównie poszerzona? Druga możliwość(ciekawsza) To z tej "nartostrady" skręt w lewo do przecinki  w lasku(dawny dół starej trasy z Jaworzyny) i na pole na dole pod wyciągiem. Jesteśmy  wygodni  i chcielibyśmy jeździć ze Skrzycznego na sam dół.  W sumie to piękny zjazd(prawie 700 m różnicy!), przez Jaworzynę lub  Fisem do orczyka. Orczyk na wiosnę i dla młodszych kolegów.

 

Pozdrawiam

Z tego co wiem, to naśnieżany ma być FIS do samego dołu, a nie te łączniki przez las. I dopiero od końcówki FIS'a jest taki trawers przez mostek, wyprowadzający na ten garb, widoczny z krzesełek na lewo. Ale pewności nie mam, czy w końcu zrobili to naśnieżanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to naśnieżany ma być FIS do samego dołu, a nie te łączniki przez las. I dopiero od końcówki FIS'a jest taki trawers przez mostek, wyprowadzający na ten garb, widoczny z krzesełek na lewo. Ale pewności nie mam, czy w końcu zrobili to naśnieżanie.

Witam

 

Ten mostek i trawers to znamy dobrze, ponieważ  dawniej, przy opadach dojeżdżaliśmy do końca  Fisu.  Gdyby tu był jakiś mały wyciąg... . Byłoby dobrze, ponieważ jest nieco drapania się w górę...Łączniki  przez las też mogły by być, ale naśnieżone i nieco zmodyfikowane. Szukałem zdjęć z satelity Skrzycznego. I na tym co znalazłem, nie widać  szerszych łączników poniżej Dolin. Może ktoś na forum ma dokładniejsze informacje.  Jak będą opady śniegu, to się przetestuje osobiście.

 

Nęci mnie ten zjazd na sam dół. Nam z żoną wystarczy  cztery godziny.  I finansowo i kondycyjnie. Wybierzemy dzień w tygodniu. I  zjazd ze Skrzycznego jest  o wiele bardziej urozmaicony niż u Słowaków, nie mówiąc o  pewnym luzie na stoku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...