Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję policji refleksu....

Brawo, zwłaszcza ,że w sezonie letnim wszyscy przeglądają wiadomości związane z narciarstwem i udzielają się na forach ,więc łatwiej będzie go złapać.

Historia ,która osobiście mnie dotyczyła: Zaginęła osoba z mojej rodziny, stało się to za granicą gdzie osoba ta mieszka na stałe, miesiąc wcześniej była w Pl na moim ślubie. Po zgłoszeniu zaginięcia polska policja zaczęła działać ... wiadomo ,że liczy się czas więc zaczęli z przytupem, po miesiącu od zgłoszenia zadzwonili ,ustalili ,że osoba ta wyleciała z kraju,bo sprawdzili lotnisko i trzeba jej jednak szukać za granicą. Mogli zapytać ,bo osobiście widziałem jak krewny wsiadał do samolotu.

Udało się go odnaleźć dzięki pomocy konsulatu, ale polska policja to potrafi dobrze mandat wystawić ,żeby mieć statystyki, tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, zwłaszcza ,że w sezonie letnim wszyscy przeglądają wiadomości związane z narciarstwem i udzielają się na forach ,więc łatwiej będzie go złapać.
Historia ,która osobiście mnie dotyczyła: Zaginęła osoba z mojej rodziny, stało się to za granicą gdzie osoba ta mieszka na stałe, miesiąc wcześniej była w Pl na moim ślubie. Po zgłoszeniu zaginięcia polska policja zaczęła działać ... wiadomo ,że liczy się czas więc zaczęli z przytupem, po miesiącu od zgłoszenia zadzwonili ,ustalili ,że osoba ta wyleciała z kraju,bo sprawdzili lotnisko i trzeba jej jednak szukać za granicą. Mogli zapytać ,bo osobiście widziałem jak krewny wsiadał do samolotu.
Udało się go odnaleźć dzięki pomocy konsulatu, ale polska policja to potrafi dobrze mandat wystawić ,żeby mieć statystyki, tyle z mojej strony.

Głupoty kolega opowiada. W necie jest jawne zarządzenie regulujące te sprawy - polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowoczesnego monitoringu zawsze są zdjęcia takiej kiepskiej jakości?

To kwestia ustawień. Im lepsza jakość tym krótszą pętlę czasową możesz zarejestrować na dysku. Wybiera się za zwyczaj średnią jakość żeby można się było możliwie daleko cofnąć wstecz. Chyba, że masz potężne dyski, ale to znowu koszty....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przepisów. W instytucjach UE przepisy pozwalają na archiwizowanie zapisu tylko przez siedem dni. Zapis obrazu tylko wtedy, gdy kamera wykryje ruch pozwala, zaoszczędzić trochę dysku.

Chyba sensowniejsze bylyby zdjecia poklatkowe za to z lepsza rozdzielczością. Tak tylko dywaguje. Nie znam się....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty kolega opowiada. W necie jest jawne zarządzenie regulujące te sprawy - polecam

Głupoty to ty człowieku odpowiadasz, zderzyłes się kiedyś z rzeczywistością szukania osoby zaginionej ? Nie życzę tego nikomu.
Takich martwych rozporządzeń można przytoczyć mnóstwo. Pisz lepiej o nartach, bo na tym się znasz, nie neguj ludzkiej tragedii jak nie masz pojęcia o czym mówisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty to ty człowieku odpowiadasz, zderzyłes się kiedyś z rzeczywistością szukania osoby zaginionej ? Nie życzę tego nikomu.
Takich martwych rozporządzeń można przytoczyć mnóstwo. Pisz lepiej o nartach, bo na tym się znasz, nie neguj ludzkiej tragedii jak nie masz pojęcia o czym mówisz.

Jeżeli cię uraziłem to przepraszam. Niech będzie że się nie znam......ale gdybyś w tej kwestii miał jakieś pytania to wal śmiało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Co z Bieńkulą? https://beskidzka24.pl/co-z-bienkula/ „W ciągu ostatnich dwóch lat Hala Skrzyczeńska zmieniła się nie do poznania. „Starzy” turyści odwiedzający to miejsce mogą nie połapać się, gdzie trafili. To efekt ogromnych inwestycji związanych z budową ośrodka narciarskiego Szczyrk Mountain Resort. Nawet teraz położona wysoko w górach hala wygląda jak jeden wielki plac budowy. Tuż obok górnej stacji kolejki gondolowej wywożącej narciarzy i turystów na Halę Skrzyczeńską powstaje ogromna restauracja. Robota wre, a prace budowlane są mocno zaawansowane. Obiekt ma być gotowy na przyjęcie gości jeszcze tej zimy. Choć jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie restauracja zostanie oddana do użytku. Wiele zależeć będzie bowiem od warunków atmosferycznych panujących w górach. Michał Słowioczek, rzecznik SMR, mówi, że uruchomienie nowego dużego obiektu gastronomicznego nie oznacza, że rozebrany zostanie mniejszy „kontenerowy” bufet służący narciarzom i turystom od zeszłego sezonu zimowego. On także będzie funkcjonował. Oznacza to, że na hali pozostanie już naprawdę niewiele wolnej od zabudowy przestrzeni. Istnieją tam już przecież stacje przesiadkowe trzech wyciągów (dwóch krzesełkowych i jednej gondoli) oraz kilka budynków stanowiących zaplecze techniczne całej tej narciarsko-turystycznej infrastruktury. A to jeszcze nie wszystko. Nieco powyżej górnej stacji kolejki gondolowej wznoszona jest właśnie nowa dyżurka dla ratowników górskich (stara goprówka została rozebrana na wiosnę, bo jej lokalizacja kolidowała z planami budowy nowej restauracji). W planach SMR była też budowa jeszcze jednego wyciągu kanapowego docierającego na Halę Skrzyczeńską. Chodzi o wyciąg biegnący wzdłuż trasy zjazdowej Bieńkula. Jeszcze do zeszłej zimy obsługiwał ją stary wyciąg orczykowy, który miała zastąpić kanapa. Na potrzeby tej inwestycji wycięto nawet spory kawałek lasu, poszerzając przecinkę, którą prowadził wyciąg orczykowy. Ten został niedawno rozebrany, lecz decyzji co do budowy nowej kolejki jeszcze nie ma. Kiedy i czy w ogóle będzie? Tego Michał Słowioczek nie był w stanie sprecyzować. Czyżby oznaczało to, że SMR po cichu rezygnuje z jednej z najtrudniejszych tras zjazdowych na terenie ośrodka na rzecz mniej wymagających stoków? Zwłaszcza, że równie po macoszemu traktowana jest inna niegdysiejsza chluba ośrodka, czyli wymagająca (tak samo jak Bieńkula) od narciarzy sporych umiejętności popularna Golgota.”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...