Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do stałych bywalców i znawców Szczyrku : czy jest jakakolwiek szansa, że dotrwają do weekendu 22.03?

Dopiero wtedy możemy pojechać, tylko czy będzie jeszcze na czym pojeździć?

Zawsze w marcu bywaliśmy w Białce, teraz Białka już zaliczona w ferie, a Szczyrk ostatnio był dwa lata temu...

Z góry dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty pi... 

o 11 było jedno wielkie lodowisko przysypane 3 cm przesypanego  śniegu! SL Redster na pograniczu bezpieczeństwa! inni latali jak worki z sianem...

trasa na dół zamknięta bo 10 może 20 ludków zrobiło sobie zawody!

weż!

kocham tą górę, zacząłem tu swoje nartowanie tak jak na Pilsku

Ale teraz to jest TOTALNA MASAKRA 

ludzie trzymające się kijków, z przerażeniem w oczach, walczący z nartami tylko żeby się nie połamać, krzyczący z przerażeniem ŁŁŁŁŁŁŁAŁŁŁŁ!

Czy Ty to uważasz za normalne na Skrzyczem???

Bo ja tu jeżdżę od 80'  i uważam to za niepoważne! 

Ile dni tam jeździłeś w tym sezonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty pi...
o 11 było jedno wielkie lodowisko przysypane 3 cm przesypanego śniegu! SL Redster na pograniczu bezpieczeństwa! inni latali jak worki z sianem...
trasa na dół zamknięta bo 10 może 20 ludków zrobiło sobie zawody!
weż!
kocham tą górę, zacząłem tu swoje nartowanie tak jak na Pilsku
Ale teraz to jest TOTALNA MASAKRA
ludzie trzymające się kijków, z przerażeniem w oczach, walczący z nartami tylko żeby się nie połamać, krzyczący z przerażeniem ŁŁŁŁŁŁŁAŁŁŁŁ!
Czy Ty to uważasz za normalne na Skrzyczem???
Bo ja tu jeżdżę od 80' i uważam to za niepoważne!

Co Ty pi...
o 11 było jedno wielkie lodowisko przysypane 3 cm przesypanego śniegu! SL Redster na pograniczu bezpieczeństwa! inni latali jak worki z sianem...
trasa na dół zamknięta bo 10 może 20 ludków zrobiło sobie zawody!
weż!
kocham tą górę, zacząłem tu swoje nartowanie tak jak na Pilsku
Ale teraz to jest TOTALNA MASAKRA
ludzie trzymające się kijków, z przerażeniem w oczach, walczący z nartami tylko żeby się nie połamać, krzyczący z przerażeniem ŁŁŁŁŁŁŁAŁŁŁŁ!
Czy Ty to uważasz za normalne na Skrzyczem???
Bo ja tu jeżdżę od 80' i uważam to za niepoważne!

Byłem w tym samym czasie i w SMR i na Skrzycznem od 8 do 16 trasy były wręcz znakomicie przygotowane ,na stół jeździło się wspaniale zwłaszcza na Skrzycznem .Przy takiej wiosennej pogodzie kiedy w dzień trochę śnieg się roztapia a w nocy przymarza trzeba się liczyć z trochę twardszym podłożem zwłaszcza rano ,wystarczy tylko dobrze naostrzyć narty ,dla mnie były rewelacyjne warunki a na trasach Skrzycznego wręcz pustki nie mówię o tych zawodach w niższych partiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w Szczyrku jakies 20 lat temu, poczatki nartowania w gorach, myslalem, że pojadę w tym roku w meskim gronie, pojezdzic. W korbielowie byłem 2 lata temu to podobna gora, pewnie taka sama jazda. Odradzili mi Szczyrk goscie, co byli tam sluzbowo przez tydzien, ludzie z branzy narciarskiej. Wady to :kolejki, parkingi, trasy, brak knajp, basenow.
W tym roku w Białce i okolicach juz jezdzilem w ferie,ale cóż, gdzies trzeba z dziecmi.
I wypada, ze znowu tam pojadę.

To tak jak my :)

W ferie była Białka i chyba w marcu znowu będzie, bo nie wiem czy Szczyrk dotrwa do 22.03.

A Wy kiedy się wybieracie do Białki? Przed 22.03 czy później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście.
Było wspaniale, stoki perfekcyjnie, przepięknie przygotowane, krawiędzie wcinały się w cudowny świeżo nasypany śnieżek przez rewelacyjny system naśnieżania który mógł powstać tylko dzięki pracy naszego obecnego rządu...

20190302_084804.jpg 20190302_100346.jpg 20190302_091137.jpg
PS. i przepraszam wszystkich którzy uwierzyli w moje błędne spostrzeganie rzeczywistości... oczywiście nie prawdą jest że był lód na trasach (bo teraz się nic nie topi a jak się nie topi to nie może zamarzać)
Było cudownie! Zapraszam wszystkich... przyjeżdżajcie... Cała Polska jeździ w Szczyrku...
i aby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo tak: 

attachicon.gif20190302_082256.jpg  attachicon.gif20190302_103012.jpg

jak kto woli! 

PS. ja tam byłem już dwa razy! pierwszy i ostatni! czyli 2

Pozdrawiam

ja tam zaglądał będę bo to najlepsza trasa jaką mam pod nosem
swoją drogą ktoś kto ogarnia fisa jeździ orczykiem a nie kanapą :D
średnio na 4h robię ok 45 km gdzie po 30km nogi mają dosyć :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zaglądał będę bo to najlepsza trasa jaką mam pod nosem
swoją drogą ktoś kto ogarnia fisa jeździ orczykiem a nie kanapą :D
średnio na 4h robię ok 45 km gdzie po 30km nogi mają dosyć :ph34r:

lepiej nie pisac o kilometrach bo mnie wyszydzili na tym forum z powodu uzywania np. endomodo. pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego że trenuję trochę na rowerze to odpalam strave co by widzieć co i jak  ;) 
a swoją drogą...

zeszła zima , marzec, pilsko - szczawiny robię w 1:25, chwilowa max na ściance 104km/h, z max tętnem 190 :lol:
a działo się to na slalomowej komórce nordica slr :lol:

w sumie analizując teraz
mądre to to nie było :)

na fisie też można poszaleć fajnie
za co uwielbiam tą trasę
a jak dobrze pójdzie z temp to środa rano będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie:

Sobota - totalny sajgon, miliard ludzi. Zdecydowanie najgorzej na COSie. Na trasach jednak całkiem do przeżycia, jakoś ten tłum się rozjeżdżał.
Zajechaliśmy na (drugi) parking pod gondolą ok 8.10, kilka minut później nie było tam już czego szukać.

Niedziela - luźniej, za to pogoda zrobiła się paskudna: wiatr, mgła, trochę mżawki. Miękko i ciężko

Dziś - słońce i bardzo ciepło, bardzo silny wiatr, aż dziw bierze, że wyciągów nie zamykali (dopiero popołudniu górę Skrzycznego i orczyk na Małe).
Fajnie się jeździło, bo mało ludzi i niektóre stoki utrzymały fason do popołudnia. Chociaż bardzo miękko i jeszcze kilka takich dni i nie będzie co zbierać.
Coraz więcej przetarć. Najlepiej chyba na Bieńkuli.

Załączone miniatury

  • DSC_0032.JPG
  • DSC_0065b.jpg
  • DSC_0072.JPG
  • DSC_0060.JPG
  • DSC_0062.JPG
  • DSC_0063.JPG
  • DSC_0064.JPG
  • DSC_0076.JPG
  • DSC_0030.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego że trenuję trochę na rowerze to odpalam strave co by widzieć co i jak ;)
a swoją drogą...
zeszła zima , marzec, pilsko - szczawiny robię w 1:25, chwilowa max na ściance 104km/h, z max tętnem 190 :lol:
a działo się to na slalomowej komórce nordica slr :lol:
w sumie analizując teraz
mądre to to nie było :)
na fisie też można poszaleć fajnie
za co uwielbiam tą trasę
a jak dobrze pójdzie z temp to środa rano będę


W środę na 90% też się wybieram na 4 godziny może się spotkamy na trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze okienka widokowe całkiem ok.... M.Skrzyczne z Cieszyna, po drodze Zawodzie z hotelami w Ustroniu. Foto FB 'Beskidomaniacy 0db24afa2f915b652d8555cc1fe66dd5.jpg Skrzyczne z Oświęcimia cf0d41260d26d8e35cf7150815f36675.jpg

Widziałem dziś na żywo. Jechałem do Wisły przez Żory (musiałem być na chwilę służbowo). Piękna widoczność. A po drodze w Częstochowie gradobicie, śnieżyca, później ulewny deszcz. Dziś istne 4 pory roku.

 

p.s.

Jestem w Wiśle Czarne obok zameczku Prezydenta, aktualnie pada śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaparkowałem pod gondolą. Zgadnijcie więc co się dziś popsuło ? Tak, dobrze się domyślacie - gondola. Czy mi to przeszkadzało - zdecydowanie nie, kolejny fantastyczny dzień na nartach zaliczony, wieczorem wstawię dłuższą relację. Dziś głównie Zbójnicka Kopa i 3 (byłem z moją 5 letnią córką), która jak zobaczyła górki na trasie z MS to nie chciała nigdzie indziej jeździć.

 

Gondola miała chwilową awarię. Dziś padł im w ośrodku internet, system gopass, system sterowania ruchem. 

IMG-20190306-113337.jpg

 Trasy zjazdowe do gondoli (1 i 3) oznaczona jako zamknięte - choć warunki na nich dobre.

IMG-20190306-111539.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...