Jump to content

CaperSKI

Members
 • Posts

  324
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by CaperSKI

 1. Sam mówiłeś, że " bez polityki"😉
 2. Jasiek wyluzuj szelki. Nie jesteś to od dziś. Wiesz, ze moderacji brak. Każdy wątek tak dostaje. Nie oczekuj, że będzie inaczej bo nie będzie. Osobiście mam jeden z najaktywniejszych sezonów w życiu. Małżonka mówi żebym "został w tym Tyrolu" na stałe😝 więc proszę nie sugerować gawędziarstwa, przynajmniej pod moim adresem. 😝Jak ktoś będzie chciał wyłowić z tematu jego kwintesencje to to zrobi, a przy okazji może się jak w tym przypadku dowiedzieć,że nart nie trzeba za często ostrzyć😁Polityka to faktycznie przegięcie. Tu wszystko zawiera się w stwierdzeniu ***** ***🤪także nie drążmy tego.
 3. Trzeba by chyba ustalić definicję stępienia. Niewątpliwie po jednym, dwóch dniach jazdy w lekko lodowych warunkach, śmigiem, raczej dynamicznie, krawędź jest nierównomierna. Występuje grad i po przejechaniu palcem czujemy, że jest niejednolita. Czy można na takiej jeździć? Jasne...Robi tak pewnie z 95 procent jeżdżących. Nie wiem jak ta sama krawędź wygląda po kilkunastu dniach jazdy bo nie sprawdzałem tak długiego okresu bez serwisu gdyż serwisuje narty sam i robię to regularnie. Skoro jednak mówisz, że można to znaczy, że bez spinki i treningu na tykach można.😉
 4. Ostrzenie raz w sezonie podziwiam i powiem nawet, że dziwię się, że nie przeszkadza Ci jazda w lodowych warunkach( za pewne i na takie w sezonie trafiasz) na stępionych krawędziach.
 5. Na pewno niestety przeceniasz moją kondycję.Nie mam już pary jeździć przez sześć dni z rzędu na masterach na wzrost tylko dlatego, że mam jezdzić na jednej parze i koniec. Trochę to tak jakby mieć terenowy samochód, sportowy samochód i old timera i jezdzić tylko jednym z nich bo przecież jest się dobrym kierowcą.😝
 6. Jako umiejący jako tako jeździć napiszę po grzyba mi, jeśli można. Biorę w Alpy dwie lub trzy jeśli miejsca starczy bo; 1. Lubię bawić się w testowanie sprzętu i jeździć na róźnych. Dużo par przemielam w sezonie. Nie jestem handlarzem ale często znajomym kupuje, serwisuje i przy okazji pożyczam itp. 2. Abstrachując od testowania. Rano, zależnie od warunków lubię pośmigać gigantką. Potem, gdy stok nie jest katalogowy i mam możliwość narty szerszej pod butem a nawet lekko zrockerowanej, czemu nie-super. 3. Trzeci powód, trzecia para, na dajmy na to czwarty czy piaty dzień jeźdżenia. Narta mniej wymagająca, wręcz "łatwa" gdy noga jest zmęczona a mam już swoje lata. Dodatkowo jest ostra i świeżo nasmarowana, w odróżnieniu od pierwszych dwóch. Oczywiście, że można na jednej, ale jeśli nie trzeba, to czemu nie.....😉
 7. W sumie masz rację. Powiem tak, nie trzeba ale można. Jak po wizycie u fitera wyjąłem wkładkę z buta żony to nie wierzyłem jak jest ona wyprofilowana. Bardzo wysoko podparte śródstopie. Wg mnie bardzo istotny element. Po dorobieniu tej wkładki (to zawsze pierwszy krok podobno)musieli doformować też skorupę bo uciskała. Żona po dzis dzień zachwala jazdę z tymi wkładkami mając w pamięci jazdę bez nich.
 8. A jak już będziesz w Localesie to obowiązkowy bootfiting polecam😉
 9. Będąc na grzybach wiele z przejazdu Maryny nie straciłeś🤪 Pierwszy międzyczas do którego dojechała, mimo że dobry, niewiele mówi. Pierwsze śliwki robaczywki.
 10. Przyznacie, że widok takiej listy startowej to miód na serce. Gorąco wierze, że to może być sezon Maryny....trzymamy kciuki!
 11. Fredo! Bym zapomniał! Bez nich dwóch to nie będzie to samo miejsce! 😁
 12. Zdziwie Cię, nie odwiedzam wcale. Tak mi kogoś brakowało jakby😛😁
 13. Cześć! Jaka miła niespodzianka, myślałem, że już nie wróci.
 14. Osobiście używam tylko nie ocieplanych kurtek. Cienkiego hard shella uzupełniam bielizną i polarem odpowiedniej grubości. Bardzo sobie chwalę. Temperatury "zimowe" do najniższych nie należą ostatnimi laty. Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 15. Bo ojciec tadeusz tak kazał Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 16. Dokładnie, piszę o seniorskich. Mała ma dość dużą stopę i najmniejsze z luzem spasowały. Jeśli są fr juniorskie to mamy konsensus bo to świetna konstrukcja i jeśli wujek jeszcze nie kupił to powinien poważnie przemyśleć kandydaturę Seba Fr jr.
 17. Ferra, jako pierwsze myślę, że te rollerblad-y są ok. Dla bardziej zaawansowanej dziewczynki bym już nie polecał choć to też kwestia stylu jazdy. Do spokojnej w trakcie nauki w zupełności jej wystarczą. Ja z córką 10 lat jeździmy na Seba fr i bardzo sobie chwalimy ale to ciężka, sztywna skorupa na konkretną jazdę. Ty idź zdecydowanie w stronę regulowanych, podobnych do tych podlinkowanych.Fajne są obecnie w decathlonie ale nie regulowane-Powerslide Phuzion Radon.
 18. Doskonale rozumiem bycie ponad podziałami, daleko idącą tolerancję w wielu dziedzinach życia. Kończy się ona dla mnie tam, gdzie zaczyna się piS. Nic na to nie poradzę. Jakakolwiek wymiana zdań z zagorzałym wyznawcą tej bandy wywołuje moją agresję i nie panuje nad sobą. Wszystko inne, peace, love and full tolerance, ale tych gnoi nie dzierżę.Podziwiam każdego, kto potrafi prowadzić konstruktywną, kulturalną wymianę poglądów z jakimś pislamistą. Ja w tym jednym przypadku bardzo szybko tracę nad sobą kontrolę.
 19. A czy musi być coś przełomowego żeby polecać tego odsłuchanie? Może rzeczywiście powinienem to zatytułować"Mało przełomowe i nie ważne w sumie" wywiady na temat obecnej sytuacji, przeprowadzone z dwoma osobami powszechnie uważanymi za autorytety. I tu pewnie padnie pytanie, :"w jakich dziedzinach to autorytety"? Bo przecież nie epidemiolodzy.. Ps Przepraszam Dany, zawsze mogłeś wyłączyć bo pierwszej bzdurze jaką usłyszałeś. Kto będzie miał rację i kto mówił bzdury, to za jakiś czas zobaczymy.
 20. Polecam gorąco wywiady w tym temacie z profesorem Królem oraz Hausnerem. https://tvn24.pl/pol...podarke-4514264 Z Profesorem Królem dopiero się zakończył więc pewnie będzie do znalezienia w najbliższym czasie.
 21. Wracam właśnie z SFL. Ich luz w temacie mnie zatrważa. Mają luz ogólnie mówiąc. Nie zmienia to faktu, że zamykają Ischgl od Soboty także i tu temat dotarł. https://www.ischgl.com/news-de Ciekawostką było zachowanie Włochów i Chińczyków. Zawsze robili tak, żeby wsiąść do gondoli sami i dbali o to.
×
×
 • Create New...