Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

To jest łącznik pomiędzy ośrodkami, całkiem nieźle to połączyli i chwała im za to, przejazd na Ondraszek też jest w porządku.
Tyle z pozytywów, szkoda, że nasniezaja ta trasę w pierwszej kolejności i traktują jako priorytet, wiadomo, że z powodu wymagań klienteli i może trochę z powodu wysokości. Kiedyś zaczynali od siódemki, golgoty i czworki. Taka kolejność byłaby słuszna i uczciwa i za te trasy zapłacę stowke na początek sezonu. Niestety znów muszę jechać na inną, krótsza górkę. Rok temu w grudniu napadalo sporo śniegu, mieli przygotowane 5 tras: z Kopy,z Małego Skrzycznego, z Soliska 4,7 i trójkę do czyrnej. Otwarte były tylko dwie trasy :zbojnicka kopa i czwórka, dla mnie to brak szacunku do narciarzy.

Cześć

No to pierwszy raz widzę ośrodek, który zaczyna od naśnieżenia łącznika. Łącznik ma góra 5m szerokości, poprowadzony jest zazwyczaj bo istniejącej lub byłej drodze i naśnieżania nie ma. Zresztą komu ja to piszę...

Szczyrku nie ma.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym zapłacić stowe za dzisiejszą jazde to i tak by było warte. Warunki seper zero kolejek małe skrzyczne super jazda. Z Kopy trasa idealna ale największa frajda to jazda do gondoli i soliska. Żonę po dwóch godzinach nogi bolały więc ona w auto a ja gondola i w górę. Na dół do soliska wrecz dziewiczo genialnie. 5 razy takie kółko zrobiliśmy i też nogi poczułem. Super dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Aktualizacja komunikatu narciarskiego.

Z powodu silnych podmuchów wiatru sięgających 90km/h jesteśmy zmuszeni zatrzymać koleje.

Z rana warunki pozwalały na start ośrodka, jednak doszły silne boczne podmuchy z którymi nie wygramy.

Prosimy o wyrozumiałość.

Bieżące warunki i info o ośrodku:

www.szczyrkowski.pl

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Aktualizacja komunikatu narciarskiego.

Z powodu silnych podmuchów wiatru sięgających 90km/h jesteśmy zmuszeni zatrzymać koleje.

Z rana warunki pozwalały na start ośrodka, jednak doszły silne boczne podmuchy z którymi nie wygramy.

Prosimy o wyrozumiałość.

Bieżące warunki i info o ośrodku:

www.szczyrkowski.pl

"

Pamiętasz, zastanawialiśmy się nad sensem wyjazdu w ten weekend, chciałoby się napisać, prorok czy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz, zastanawialiśmy się nad sensem wyjazdu w ten weekend, chciałoby się napisać, prorok czy co.

Jak się ma do gór 450 km, to warto dokładnie przemyśleć decyzję, czy jechać, w perspektywie otwartej jedynie oślej łączki i dużym prawdopodobieństwie zamknięcia ośrodka z powodu zbyt silnego wiatru. Jak się okazało, nasze obawy były słuszne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma do gór 450 km, to warto dokładnie przemyśleć decyzję, czy jechać, w perspektywie otwartej jedynie oślej łączki i dużym prawdopodobieństwie zamknięcia ośrodka z powodu zbyt silnego wiatru. Jak się okazało, nasze obawy były słuszne.

Co do km się zgodzę. Co do reszty już nie. Nie mogli otworzyć tras na których są ponad dwumetrowe kopy śniegu jednak te trasy były idealne wręcz świetne by się wyjezdzic. Do soliska było tak idealnie że chyba ostatni raz tak jeździłem na Pilsku kilkanaście lat temu. Jednak trzeba było mieć żonę by woziła pod gondole. Proszę wypowiadaj się na temat warunków jak byłeś nie na podstawie kamerek czy swojego wydaje mi się. Trzeba było pisać i jednak przyjechać mam auto 7 osobowe więc zonka mogła zabrać też innych. Chwała im za to że zostawili ten śnieg bo najbliższe 5 dni będą krytyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię prawdę. Jednak prawdy ciężko się dowiedzieć od kogoś kto zamiast na nartach był w domu. Napisał o oslej laczce a ja tam bylem raz za to pół 2 h jeździłem pog gondole a druga godzine do soliska. Napisał o km i tu ma rację chodź dla mnie nie problem wyskoczyć do Redy na basen na jeden dzień. Tyle że ja mam inną sytuacje bo wypad na jeden dzień nad morze rodziną 6 osobową kosztuje mnie 100 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do km się zgodzę. Co do reszty już nie. Nie mogli otworzyć tras na których są ponad dwumetrowe kopy śniegu jednak te trasy były idealne wręcz świetne by się wyjezdzic. Do soliska było tak idealnie że chyba ostatni raz tak jeździłem na Pilsku kilkanaście lat temu. Jednak trzeba było mieć żonę by woziła pod gondole. Proszę wypowiadaj się na temat warunków jak byłeś nie na podstawie kamerek czy swojego wydaje mi się. Trzeba było pisać i jednak przyjechać mam auto 7 osobowe więc zonka mogła zabrać też innych.Chwała im za to że zostawili ten śnieg bo najbliższe 5 dni będą krytyczne.
Kogo obchodzi z czym się zgadzasz, a z czym nie. Zacznij czytać ze zrozumieniem, gdzie w moim wpisie znalazłeś pretensje, że nie otworzyli więcej tras, czy narzekania na warunki na stoku. Jako, że masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałem, wyłuszczę ci to jeszcze raz tak, żebyś zrozumiał. Nie mam pretensji do TMR, że zima nie pozwoliła im na otwarcie sezonu z pompą. Nie mam pretensji, że otwarta jest tylko jedna trasa. Podejmując decyzje o wyjeździe w góry braliśmy z Krzysztofem to pod uwagę oraz to, że z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru, kanapy mogą zostać unieruchomione, stąd decyzja by przełożyć wyjazd. Nie ma w moim poście opisu warunków na stoku, tylko powody dla których tam nie pojechałem. Jaką prawdę chciałeś tu znaleźć? Ty możesz jeździć kiedy chcesz, gdzie chcesz i ile chcesz, nic mi do tego. Nie mam ciśnienia, by chwalić się ile to już kilometrów zrobiłem w tym sezonie na nartach. Gdy nie jeżdżę na nartach, to mam inne zajęcia, które nie pozwalają mi się nudzić. A gdyby moja żona powiedziała, że jest zmęczona, to skończyłbym jazdę razem z nią, a nie kazał jej wozić moją dupę miedzy Soliskiem a gondolą, bo panisko musi się wyjeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo obchodzi z czym się zgadzasz, a z czym nie. Zacznij czytać ze zrozumieniem, gdzie w moim wpisie znalazłeś pretensje, że nie otworzyli więcej tras, czy narzekania na warunki na stoku. Jako, że masz problemy ze zrozumieniem tego co napisałem, wyłuszczę ci to jeszcze raz tak, żebyś zrozumiał. Nie mam pretensji do TMR, że zima nie pozwoliła im na otwarcie sezonu z pompą. Nie mam pretensji, że otwarta jest tylko jedna trasa. Podejmując decyzje o wyjeździe w góry braliśmy z Krzysztofem to pod uwagę oraz to, że z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru, kanapy mogą zostać unieruchomione, stąd decyzja by przełożyć wyjazd. Nie ma w moim poście opisu warunków na stoku, tylko powody dla których tam nie pojechałem. Jaką prawdę chciałeś tu znaleźć?Ty możesz jeździć kiedy chcesz, gdzie chcesz i ile chcesz, nic mi do tego. Nie mam ciśnienia, by chwalić się ile to już kilometrów zrobiłem w tym sezonie na nartach. Gdy nie jeżdżę na nartach, to mam inne zajęcia, które nie pozwalają mi się nudzić. A gdyby moja żona powiedziała, że jest zmęczona, to skończyłbym jazdę razem z nią, a nie kazał jej wozić moją dupe miedzy Soliskiem a gondolą, bo panisko musi się wyjeździć.

Ja nie mam do Ciebie pretensji tylko do tego co piszesz. Warunki były idealne. Tras dostępnych 4 sztuki. Ty piszesz że jedna co jest kłamstwem. Rozumiem odległość bo macie podobnie do Szczyrku co ja w Alpy. Przykłady z zeszłego roku i bienkula otwarta. Zryta przez osoby z Kopy jak ta lala. Zjechać nią to koszmar bo Janusz postanowił się nauczyć. Bienkula zamknięta warun wręcz idealny jazda boska i brak Janusza. Napisałeś co było czynne a ja Ci pisze co było do jazdy idealne. Czy się opłacało w Twoim przypadku nie wiem. Ja nad morze jadę w jedną stronę za 6,5 zł inni mają gorzej. Ja mam 30 km do Szczyrku inni mają gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem to co podaje oficjalnie na swojej stronie SMR i czym się kierowałem w podejmowaniu decyzji. To, że istnieją warunki by zjechać na sam dół wiem i bez twoich aroganckich postów, bo śledzę na bieżąco relacje skitourowców również na forum z którego uciekłeś, bo tam także wszyscy pisali nieprawdę i nikt nie rozumiał twoich "uprzejmych" postów. Następnym razem jak będziesz miał pretensje do tego co piszę, poproś kogoś kto potrafi czytać ze zrozumieniem, żeby ci to przełożył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem to co podaje oficjalnie na swojej stronie SMR i czym się kierowałem w podejmowaniu decyzji. To, że istnieją warunki by zjechać na sam dół wiem i bez twoich aroganckich postów, bo śledzę na bieżąco relacje skitourowców również na forum z którego uciekłeś, bo tam także wszyscy pisali nieprawdę i nikt nie rozumiał twoich "uprzejmych" postów. Następnym razem jak będziesz miał pretensje do tego co piszę, poproś kogoś kto potrafi czytać ze zrozumieniem, żeby ci to przełożył.

Dalej żal czytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nad morze jadę w jedną stronę za 6,5 zł inni mają gorzej. Ja mam 30 km do Szczyrku inni mają gorzej.

Szkoda, że z twoją głową nie jest tak dobrze, skoro co chwilę kogoś obrażasz bez powodu i chwalisz się jakimiś pierdołami.

Ja twoje posty będę zgłaszał moderatorowi, może ci zablokują konto i będzie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E to nie ma sprawy. Tylko muszę mieć wolne dwa dni najlepije jakiś weekend. Pisz jakby co mam wolnego sylwka zapraszam razem z żoną jeśli masz ☺

 

Heheh - pojadę na Twoim irytującym poziomie - czyli w realnym życiu też wszyscy Cię nie rozumieją stąd samotny Sylwester?.... wyciągnąłeś z tego jakieś wnioski dlaczego wszędzie i zawsze masz pod górkę? (nie chodzi o miejsce Twojego zamieszkania) ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh - pojadę na Twoim irytującym poziomie - czyli w realnym życiu też wszyscy Cię nie rozumieją stąd samotny Sylwester?.... wyciągnąłeś z tego jakieś wnioski dlaczego wszędzie i zawsze masz pod górkę? (nie chodzi o miejsce Twojego zamieszkania) ;-P

Inteligencie wolnego sylwestra od pracy. Akurat np rok temu miałem nocke w sylwka. W święta pracuje akurat. Jeśli chodzi o samotność narazie mi nie grozi bo czwórka dzieciaków nie daje o sobie zapomnieć. No i zonka czasem wkurza. No a że na sylwku będzie 20 ludzi to i dla dwóch dodatkowych się coś znajdzie. Taka inpretacja jak Twoja to naprawdę szczyt inteligencji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć legitymacje kolejową. Taki przywilej pracownika który odpowiada za życie ludzi. W Szczekocinach odpowiedzieli i poszli siedzieć. Osobiście nie polecam.

Jest wiele odpowiedzialnych zawodów. Bycie kierowcą również. Poruszasz się samochodem czy na wrotkach? Jeśli jeździsz samochodem, to dźwigasz brzemię odpowiedzialności. Więc może czas się przesiąść na wrotki? Sorki, za mam nadzieję drobną złośliwość. A tak całkiem na poważnie. Są zawody które wprost są związane z odpowiedzialnością i takie które są jakby mniej eksponowane a też mogą wiele nabroić, chociażby zbiorowe żywienie. Większość uprawiających tego typu zawody raczej mają tego świadomość. Większy problem to zwykli kierowcy, którzy mogą zapomnieć i nieraz zapominają że są jeżdżącą bombą. Szczekociny zdarzają się stosunkowo rzadko, za to na drogach trup ściele się gęsto.Pewnie w dużej części wynika to z braku wyobraźni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...