Skocz do zawartości

Szczyrk - Centralny Ośrodek Sportu


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

He he Dobre Bubolku.

Bubol specjalnie ?18? lat temu tak dobrał kadr żeby ją ukryć ale mogę zdradzić, że przeciwwagą tego wyciągu jest kosz na śnieg i bryły lodu zawieszony na odchylonym słupie.  Kiedyś miałem okazje odkopywać ta misterną konstrukcję. Żeby kosz wisiał trzeba było wykopać dwupiętrowy dół - jakieś 4,5m.

To były zimy.

Pozdro

zdjęcie było zrobione w 2015 roku ,ale miałem kiedyś przyjemność zjeżdżać na nartach na tej polanie w majówkę ,wyciąg był już zamknięty, zostawała jodełka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było proste, zgadnijcie która to trasa ;)

attachicon.gifP2140094.JPG

Witam

 

Piękniutkie zdjęcie. Mam bardzo miłe wspomnienia z tym krajobrazem. Opalaliśmy się z żoną przed schroniskiem w taki właśnie dzień. Na dalekim horyzoncie Tatry. Na polanie jeździła ta sama wyrwi....I odbywał się kurs narciarski. Grupka z dziesięciu kursantów stała przyzwoicie  w rządku. Instruktor zademonstrował skręt do zatrzymania. Kursant ruszał i próbował naśladować "ideał" nauczyciela. Potem grzecznie podchodził do góry i stawał na końcu kolejki. Nawet im te skręty jakoś wychodziły.

 

Po godzinie opalania pomknęliśmy jak  jacyś "profi" w dół FISem. A oni jeszcze ciągle ćwiczyli ten skręt. Prawdopodobnie program kursu na ten dzień przewidywał tylko tą ewolucję. Dziwiło mnie nieco tylko to, że gdyby korzystali z wyciągu, to by tych skrętów wykonali dużo, dużo więcej. I to bardziej urozmaiconych. Znany guru zjazdów GJ twierdził, że dobrze wybrany wyciąg jest nieraz lepszy od najlepszego nauczyciela. Na nartach się uczymy jeżdżąc a nie stojąc i dyskutując.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co kojarzę to ludzie już korzystali z sezonowki na cos. Przejrzyj wątek cos na SO.

 

Ale z sezonówki kupionej czy z benefitów?

Zadałem takie pytanie na SO ale nie uzyskałem odpowiedzi.

 

 

Daj znać jakie warunki w Szczyrku. Planowałem z Twoją uczennicą :)  przyjechać tam we wtorek 19.12 na rekonesans. Czekam na info.

 

Ok, dam znać ale do wtorku szału raczej nie będzie, nie wiem czy jest sens jechać taki kawał drogi.

Co do uczennicy to Beata mocno mnie zaskoczyła.Spodziewałem się bojaźliwej kobiety a tu cisnęliśmy na łajcie czarną na południu Chopoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dzisiaj na COS a warunki:

 

- Jakie warunki?

 

Nawet na samej górze prawie nie ma śniegu i nic nie zapowiada żeby miał się pojawić. (Brak przygotowanego sprzętu do śnieżenia)

W najbliższym tygodniu nie ma po co przyjeżdżać do Szczyrku.

 

Dzięki za info. Czekam na dobre wiadomości z tego areału. 

Wracając do poprzedniego postu, mnie Beata zaskakuje od 25 lat i to różnie... :wacko: , a na czarnej, jaki nauczyciel, taka uczennica. :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z koleżanek i kolegów posiada jakiekolwiek info na temat czy rozpoczęły się prace przy instalacji systemu  naśnieżania w dolnej części COS-u tak aby umożliwić zjazd do samego dołu? Jeżeli tak to jak im te prace idą bo mieli je zakończyć jakoś tak koło 20 grudnia, tak ponoć zadeklarowała firma która wygrała przetarg... akurat im pogoda wypaliła umożliwiając przeprowadzenie takich prac. Będę wdzięczny za  każdą informacje na ten temat.

Pozdr. Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona, ale chodziło mi o postać z nartami na plecach. Zwróć uwagę na godzinę na górze zdjęcia. To jest dopiero motywacja.

Cześć

Próbujesz mi wmówić, ze ta ciemna noc na zdjęciu jest czerwona - nie pij już.;)

 A co do gościa lub gościówy z czołówką... sam w Szczyrku nie raz zjeżdżałem i chodziłem w nocy. A żebyś wiedział jakie imprezy były w akwarium...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj i dzisiaj. Wczoraj - ekstra. Dzisiaj lipa. Od rana deszcz i silny wiatr. Śnieg w oczach się topi. Będzie ciężko by wytrzymał do drugiego dnia Świąt. Tak mi przyszło do głowy ze najlepszym prezentem pod choinkę byłoby gdyby na trzy miesiące przyszedł do szczyrku mróz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj i dzisiaj. Wczoraj - ekstra. Dzisiaj lipa. Od rana deszcz i silny wiatr. Śnieg w oczach się topi. Będzie ciężko by wytrzymał do drugiego dnia Świąt. Tak mi przyszło do głowy ze najlepszym prezentem pod choinkę byłoby gdyby na trzy miesiące przyszedł do szczyrku mróz

Oj prezent by wszystkim siadł, ale zapewne otrzymamy taki w nowym roku  :)  i zima będzie i na święta i na weekend majowy, bo co się odwlecze...  :lol:  no co, marzenia się spełniają podobno ?  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj i dzisiaj. Wczoraj - ekstra. Dzisiaj lipa. Od rana deszcz i silny wiatr. Śnieg w oczach się topi. Będzie ciężko by wytrzymał do drugiego dnia Świąt. Tak mi przyszło do głowy ze najlepszym prezentem pod choinkę byłoby gdyby na trzy miesiące przyszedł do szczyrku mróz

Nie było jeszcze konkretnych mrozów ,śnieg nie jest związany z podłożem ,tak to wygląda niestety,jak już nie sypie ,to oby chociaż przymroziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje przypuszczenia się potwierdziły dziś na COS jeździł Pan Prezydent, ale nie o tym w relacji.

 

Na COS strasznie wiało, mało głowy nie urwało, do tego pochmurno, dlatego zdjęć jakoś dużo nie robiłem, mój syn był dumny, że zjechał drugą czarną w życiu więc co chwila wchodził w kadr. 

 

Wiało i piździło.

Wia_o_i_pi_dzi_o.jpg

 

Na_COS_wia_o.jpg

Przygotowanie tras bardzo dobre.

Trasy_ok_2.jpg

 

Trasy_ok.jpg

 

P_20180222_103207.jpg

3a - gdzie ta trasa.

Znajd_tras.jpg

 

3_miejscami_zasypana.jpg

Wyszło słonko i zrobiło się bajkowo.

Wysz_o_s_o_ce_i_zrobi_o_si_bajkowo.jpg

 

Bajkowo.jpg

 

Bajkowo_cd.jpg

 

Trasa_3_pi_kne_widoki.jpg

Podsumowując dziś COS przygotowany bardzo dobrze, trasa 3a jak wychodzi słońce jak z bajki. Na górze silny wiatr i zawieje śnieżne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
http://www.skrzyczne...skrzycznem.html Inwestycyjnie na Skrzycznem Na terenie ośrodka narciarskiego Skrzyczne, należącego do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, realizowana będzie przed najbliższym sezonem zimowym kolejna inwestycja istotna dla jego funkcjonowania. Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku wnioskował do Ministerstwa Sportu i Turystyki o przyznanie środków na przeprowadzenie ważnej inwestycji. Projekt „Przebudowa instalacji naśnieżania wraz z instalacją zasilania elektroenergetycznego, instalacją sterowniczą i rozdzielniami elektrycznymi – przebudowa pompowni wody (Dolina Tartak) – II etap” znalazł się ostatecznie w programie o szczególnym znaczeniu dla sportu. Zadanie to zrealizowane zostanie jeszcze przed rozpoczęciem najbliższego sezonu zimowego. Jego wykonanie wymiernie poprawi działanie systemu instalacji naśnieżania na trasach ośrodka na Skrzycznem. To nie pierwsza z tegorocznych inwestycji z myślą o sezonie narciarskim. Już wcześniej dobiegł końca projekt „Budowa wewnętrznej instalacji naśnieżania trasy narciarskiej w Szczyrku przy ul. Cicha – Kanion”. – Narciarzy i snowboardzistów, którzy doceniają i lubią nasz ośrodek, nie brakuje. Co roku przybywa do nas sporo miłośników zimowych aktywności. Dbamy o to, aby z wykorzystaniem ministerialnych środków zapewniać im systematycznie coraz lepsze warunki – mówi Ireneusz Furczyk, dyrektor COS-OPO w Szczyrku. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...