Jump to content

darekdarek

Members
 • Posts

  76
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by darekdarek

 1. Tak, wciąż mamy 1 miejsce w samochodzie. Jedziemy Gdańsk-Stryków, potem na Drezno, Norymbergię. Mała modyfikacja trasy jest możliwa. P.
 2. Witam. Planuję wyjazd na narty w dniach 29-31 stycznia. Kierunek Szwajcaria, ośrodek do uzgodnienia. Mam dwa wygodne miejsca w samochodzie. Jadę z Gdańska, mogę zabrać po drodze. Wyjazd 28.01.br. w godzinach popołudniowych, w domu z powrotem nad ranem 01.02.br.  Dwa noclegi w prywatnej kwaterze z kuchnią.  Chętnych zapraszam do kontaktu na priv. Darek    
 3. darekdarek

  Przebieg

  Toyota Camry. Prawdopodobnie za mało miejsca, ale dokładnie gdzie nie wiadomo. Wiem, że na pewno jest mały prześwit między oponą a amortyzatorem, na grubość moich palców. Inne problematyczne miejsca trzeba by sprawdzić np. na podnośniku. Ciężko jednoznacznie stwierdzić oglądając przy skręconych kołach.   Pisałem do Toyoty Polska, to najpierw mnie olali, potem napisali że mam sobie kupić koła 17, jeżeli chcę zakładać łańcuchy. Do kół 18 - zakaz zakładania.   Pytałem co ewentualnie może się uszkodzić , gdzieś czytałem o czujnikach np. ABS, czy nadkole, ale prawdopodobnie sami nie wiedzą. Zero podpowiedzi, merytorycznej informacji. Taka polska rzeczywistość.   Trochę po górach też pojeździłem, puki co dwa razy używałem łańcuchów i były to sytuacje że już nic nie pomagało, nawet 4 chłopa pchających. Dlatego warto mieć ten wynalazek
 4. darekdarek

  Przebieg

  R 18... "limuzyna"  z napędem na przód. Miało to być wygodne auto min. do jazdy do narciarskiego raju, a tu mały zong. Nawiasem mówiąc, podjazd pod stację narciarską  to jedno, a pod kwaterę to drugie. Właśnie w tym celu zdarzyło mi się zakładać łańcuchy do poprzedniego samochodu, co prawda w Spindlu. Ale i w Austrii miałem kwaterkę, w miejscu gdzie przy gorszej przyczepności na drodze bym nie podjechał. Nawet przy podjeździe na Biela Put na Chopku, czy dojazdowych serpentynach  bywało różnie, choć puki co obywało się bez łańcuchów  
 5. darekdarek

  Przebieg

  Mnie po starym samochodzie łańcuchy zostały, jako sztuka mogą być. Gorzej jak by polizei był zbyt dociekliwy.  Musiał bym dwa na jedno koło zakładać. 
 6. darekdarek

  Przebieg

    Znam Austriackie standardy odnośnie szybkości porządkowania dróg. Ale podczas ciągłych opadów też w zeszłym roku wracałem z Molka białymi autostradami. A obawiając się ich bezwzględności w przestrzeganiu przepisów zasięgam języka jak ta sprawa wygląda w realu Pozdrawiam. 
 7. darekdarek

  Przebieg

  Witam. Mam pytanie związane z motoryzacją, choć odbiegające od ostatnio poruszanych tutaj tematów. Czy zdarzało się Wam używać w Austrii łańcuchów śniegowych? Czy często? Z jednej strony samochody osobowe nie muszą ich mieć na wyposażeniu. Z drugiej, na oznakowanych drogach w określonych sytuacjach są wymagane. Ale czy takie sytuacje się zdarzają?   Mam od niedawna samochód, do którego jak się okazało nie wolno zakładać łańcuchów. Do tej pory nawet nie pomyślałem, że takie auta są. Mogę prawdopodobnie założyć tzw. łańcuchy pająki, z nadzieją że nic nie uszkodzą, ale okaże się to dopiero po ich zakupie, a tanie nie są. Wozić w bagażniku 1500-2000 zł. i nigdy nie użyć, nie uśmiech mi się.   Mój plan awaryjny, to dojechać do miejscowości np. w Austrii samochodem, a pod ośrodek w razie opadów skibusem. Gorzej jak opady zaskoczą mnie na górze:)   Ciekawy jestem czy ktoś z Was zmagał się z takim problemem, oraz co o nim sądzicie.   Dużo zdrowia. Darek
 8.   Witam. Ładne zdjęcia. Rozumiem, że jeździcie już na sezonówce na przyszły sezon. Ta 19/20 już nie będzie działała? I jeszcze jedno, może mi ktoś podpowiedzieć po ile była ( obejmująca wszystkie ośrodki ) sezonówka  w pierwszym wariancie? Obecnie pokazuje mi 399 eu Pozdr.
 9. Witam. Wybieram się na Chopok (jak w tytule). Wyjeżdżam we wtorek około godziny 23 z Gdańska. Z powrotem w Gdańsku jestem w piątek, około 1-3 w nocy. Kwaterę na miejscu mogę zarezerwować.  Koszt kwatery ok. 15 euro. Mam jedną stałą z możliwością gotowania. Jeżeli będzie zajęta, zawsze szukam z kuchnią.  Do paliwa,150 zł. od osoby    . Jeżeli ktoś (1-2) osoby ma chęć dołączyć zapraszam. Tel. 695 911 787, lub na priv. Mogę zabrać po drodze, Gdańsk-Łódź-Częstochowa-potem są trzy warianty, ok Krakowa, Szczyrku... Pozdr
 10. Masz rację, sporo zmęczenia. Ale jak kolega pisał dla chcącego... . Ja w zeszłym sezonie z Gdańska na Chopok dokładnie w tym układzie jeździłem ok. 8 razy ( w tym 2 razy sam ). I nie uważam tego czasu za stracony:). A odległość zbliżona.  Ponieważ właśnie dokupiłem Molka, to zgłaszam swoje zainteresowanie propozycją.
 11. Nie wczytywałem się dokładnie w ofertę Gopassa. Mam rozumieć, że po dokupieniu do sezonówki Molteliera, będzie można się wybrać do Ankogel też? Na bramkach odbijamy kartę Gopass, czy trzeba będzie iść do kasy? Może ktoś się orientuje.
 12.   Większość rodaków 11 listopada, czy majówkę ma wolną, ja niestety pracuję. Jeżeli się wybiorę to w tygodniu, lub ostatni weekend w miesiącu. Co mi szkodzi kupić to rozszerzenie, już po jednym wyjeździe wyjdę na swoje, a kolejne wyjazdy gratis, w kwestii karnetów oczywiście.  
 13. Ach żebym tak znalazł kilku chętnych na wyjazdy dwudniowe na Molka ( na dłużej nie bardzo mogę ), to skusił bym się na tą dopłatę. Byłaby to dobra alternatywa na niepewny w grudniu czy nieco rozmokły:)  na wiosnę Chopok. Po znalezieniu chętnych do podzielenia się kosztami za paliwo i trudem pokonania dystansu, oferta jest więcej niż bardzo interesująca.  
 14. Dzięki za konstruktywne odpowiedzi, na Kordiana jak zawsze można liczyć. Tobie Plywak też b. dziękuję. Tak czy owak trochę grosza trzeba zamrozić, a potem jest ... przyjemnie. Pozdr.
 15. Czy możecie napisać o za i przeciw między sprytną sezonówką, a  posiadaniem akcji (skipassów dla akcjonariuszy)? Ile trzeba wydać na akcje, jakie są minusy akcji w stosunku do sezonówki ? Jak rozumiem plusem jest jednorazowy wydatek. Pozdr.
 16. Jadę na Chopok, jak w tytule, jeżeli jest ktoś chętny dołączyć, lub tylko potrzebuje transportu, proszę o kontakt na priv lub proszę dzwonić 695 911 787. Wyjazd z trójmiasta około 22. Mogę też zabrać po drodze.
 17. Święte słowa, kapryśna, ciekawa i ładna to góra. Dla każdego coś miłego, zwłaszcza przy obecnej ilości śniegu. Mnie najlepiej jeździło się 13 lutego, na południu pachniało wiosną, a śnieg jeszcze zimowy. Bajka! Oby jeszcze się ochłodziło na dłużej... 
 18. Oby.W zeszłym sezonie przed tą wichurą, po której było przewróconych tyle nowych drzew, jak powyłączali krzesełka, skończyliśmy na Zahradkach, a samochód stał na Lućkach. Był totalny chaos. Z obsługi gość nic nie wiedział, czy i kiedy będą ski busy, ale poradziliśmy sobie sami. 
 19. Witam. Przy ostatniej swojej wizycie na Chopoku, też doświadczyłem ( nie po raz pierwszy) siły natury. Podobnie jak Jasiek zjeżdżałem zamkniętą 1 było OK, potem od początku FIS, a najsilniejszy, przewracający wiatr był powyżej Równej Holi.   Zdarzyło się wam trafić na zamkniętą gondolę wyciągającą z południa na szczyt? Zawsze się tego boję, samochodem to podobno ok. 90 km objazdu. Z kolei przy zamykanych kolejkach linowych na północy, południe jest alternatywą. Na razie zawsze przy moich wizytach gondola chodziła, tylko zalecenie zabierania nart do środka było.    Macie jakieś doświadczenia, przemyślenia, co w takiej sytuacji gdyby zamknęli tą gondolę? Wybieram się na Chopok od Wtorku, a wiać ma cały czas wiać...
 20. Kwaterka w Pavcinej Lehocie zarezerwowana. Gdyby się ktoś zdecydował to pościelić kolejne łóżko nie stanowi problemu. Startuję około 22 z Gdańska.
 21. Ponownie zapraszam chętnych na wspólny wyjazd. Śniegu w Tatrach pod dostatkiem. 1-2 osoby, muszę zarezerwować kwaterę. W razie pytań najlepiej dzwonić.  Darek
 22. Tak na ostatni weekend stycznia, ale na razie mam chętnych na wspólny wyjazd. Gdyby się coś zmieniło dam znać. Pozd.
 23. Napisano 11 grudzień 2018 - 13:53 Witam. Wybieram się na Chopok (jak w tytule). Wyjeżdżam we wtorek około godziny 23 z Pruszcza Gdańskiego. Z powrotem jestem w piątek, około 1-3 w nocy. Kwaterę na miejscu mogę zarezerwować.  Koszt kwatery ok. 15 euro. Mam jedną stałą z możliwością gotowania. Jeżeli będzie zajęta, zawsze szukam z kuchnią.  Do paliwa, co łaska, może 100 zł. od osoby   . Jeżeli ktoś (1-2) osoby ma chęć dołączyć zapraszam. Tel. 695 911 787, lub na priv. Mogę zabrać po drodze, Gdańsk-Łódź-Częstochowa-za Siewierzem A4... Pozdr.  
 24. Jeden - dwa razy w miesiącu jestem tam, będę się odzywał.
×
×
 • Create New...