Skocz do zawartości

Szczyrk - Centralny Ośrodek Sportu


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

z ciekawości kto wygrał przetarg ? 

http://www.skrzyczne...skrzycznem.html

Inwestycyjnie na Skrzycznem

Na terenie ośrodka narciarskiego Skrzyczne, należącego do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, realizowana będzie przed najbliższym sezonem zimowym kolejna inwestycja istotna dla jego funkcjonowania.

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku wnioskował do Ministerstwa Sportu i Turystyki o przyznanie środków na przeprowadzenie ważnej inwestycji. Projekt „Przebudowa instalacji naśnieżania wraz z instalacją zasilania elektroenergetycznego, instalacją sterowniczą i rozdzielniami elektrycznymi – przebudowa pompowni wody (Dolina Tartak) – II etap” znalazł się ostatecznie w programie o szczególnym znaczeniu dla sportu. Zadanie to zrealizowane zostanie jeszcze przed rozpoczęciem najbliższego sezonu zimowego. Jego wykonanie wymiernie poprawi działanie systemu instalacji naśnieżania na trasach ośrodka na Skrzycznem.

To nie pierwsza z tegorocznych inwestycji z myślą o sezonie narciarskim. Już wcześniej dobiegł końca projekt „Budowa wewnętrznej instalacji naśnieżania trasy narciarskiej w Szczyrku przy ul. Cicha – Kanion”.

– Narciarzy i snowboardzistów, którzy doceniają i lubią nasz ośrodek, nie brakuje. Co roku przybywa do nas sporo miłośników zimowych aktywności. Dbamy o to, aby z wykorzystaniem ministerialnych środków zapewniać im systematycznie coraz lepsze warunki – mówi Ireneusz Furczyk, dyrektor COS-OPO w Szczyrku.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką informację zamieszczono na fanpage Solisko Arena: „ #Szczyrk, #Skrzyczne widok na trasę #FIS_Skrzyczne dzisiaj: Dołączona grafika w ośrodku #COS_Skrzyczne właśnie zakończył się tegoroczny etap modernizacji systemu naśnieżania - dzięki czemu na trasie pojawiły się dziś armatki :) - wg prognoz jest szansa że w przyszłym tygodniu mróz pozwoli w COS OPO Szczyrk i pozostałych ośrodkach na śnieżenie ! ❄❄❄ uprzedzając pytania :) : ☑☑☑obecnie zakończono prace w #COS_Skrzyczne które były niezbędne do sprawnego działania i dalszej rozbudowy systemu, czyli: "Przebudowa instalacji naśnieżania wraz z instalacją zasilania elektroenergetycznego, instalacją sterowniczą i rozdzielniami elektrycznymi – przebudowa pompowni wody (Dolina Tartak) – II etap” http://www.skrzyczne...asniezania.html ,☑☑☑ równocześnie trwają prace planistyczne które umożliwią: ☑budowę docelowego systemu naśnieżania - m.in. ze zbiornikiem, ☑modernizację i poszerzenie trasy #Ondraszek ☑i nie tylko ! ☑☑☑a jeżeli mrozy nie zawiodą w tym sezonie nowa infrastruktura pozwoli po raz pierwszy na ☑naśnieżanie trasy FIS do samego dołu - wraz ze zjazdem do dolnej stacji :)” Nie ukrywam, że cieszy taka informacja. Moruniek szykuj narty :), moje już czekają na miejscu :). Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ceny od ubiegłego roku też poszybowały w górę:
https://beskidy.news...pssow-i-biletow
Sezon niski
98ffd8f1da3790e681adb3d3742463b4.jpg
Sezon wysoki
76f65ce0f2cae3a70166925da1a2b6d4.jpg


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Patrzę sobie na naśnieżanie... Nie wiem czy Panowie od ustawiania armatek nie zauważyli ale jest całkiem silny wiatr więc od paru godzin naśnieżają krzesełka i las a trasy nieszczególnie :-)

http://www.skrzyczne...-jaworzyna.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i co? Zwróciłeś im uwagę, to wyłączyli armatki. Było się odzywać.

Dziś wspomagały naturalny opad, widać na screen-ach które wkleiłem w poście powyżej. Pytanie kiedy ruszą z sezonem, bo dzwoniłem do nich i nie mają pojecia kiedy ruszą, przynajmniej pani z którą rozmawiałem. A prognoza pogody bardzo obiecująca 53a6b33e0d5bf2fed79a03a39360dd2e.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusza sezon narciarski Sobota 15 grudnia będzie inauguracyjnym dniem sezonu narciarskiego 2018/2019 w ośrodku Skrzyczne COS. Od soboty 15 grudnia dla narciarzy czynna będzie trasa Ondraszek na odcinku ze Skrzycznego do stacji Jaworzyna. Kolej na Skrzyczne będzie funkcjonować według dotychczasowych godzin otwarcia – od godz. 9:00 do 15:30. Aktualnie trwa naśnieżanie pozostałych tras ośrodka Skrzyczne COS, o otwarciu kolejnych odcinków informować będziemy na bieżąco. http://www.skrzyczne...narciarski.html Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś się orientuje, czy skipass na 4 godziny można doładować na gopass ,czy tylko przez platformę e-skipass? cena jest wiele niższa niż w kasie ośrodka. Na Kamerach Skrzyczne wygląda pięknie i ma otwarte dwie prawdziwe trasy ,a nie same popierdółki jak na SMR, dodatkowo działa ondraszek, według informacji można też zjechać widokową na sam dół, dla mnie na chwilę obecną ośrodek ciekawszy od SMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatane wczoraj. Warunki ok, trochę minerałów na dole, fis do mostku bomba, grzebień nie czynny ale zjechałem na fajrant i jest cały ok za wyjątkiem "lewego"
Pełno sporych kamieni po operatorze ratraka, armatki ustawiali do sypania i chyba po tym. Przed i po zakrętem miód malina

Doliny awaria i ruszyły akurat jak się kolejka robiła do kanapy na 2-3 min, oczywiście chętnych na orczyk brak.

Karnet zadziałał bez problemu po za tym że przepuścił przez bramkę o 7:55
Kanapa na chwile ruszyła i myśleliśmy że już 8:00 po czym stanęła i czekaliśmy za bramką do tej 8:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To obiecane kilka słów o COS. Najpierw info dla planujących start w sobotnich zawodach (miejscami jest miękko, nawet bardzo miękko). Warunki dziś PETARDA, najlepsze warunki na trasach zarówno na górze jak od Jaworzyny w doliny. Przepraszam nie wiem jak było na górze Ondraszka (jechałem dopiero od połączenia z trasą ze Zbójnickiej Kopy). Kaskada - nie za miękko nie za twardo, tak akurat. Czarna - warunki super, bardzo fajnie przygotowany Grzebień, trochę miękko przed, szczególnie z prawej strony trasy. Od Jaworzyn w dół widać dopiero rozmach naturalnego śnieżenia oraz potencjał tego ośrodka narciarskiego. Naprawdę warto się przejechać i zobaczyć na własne oczy, takie warunki śniegowe raz na kilka lat. Sztruks na trasach leżał jeszcze w niektórych miejscach po 12:30. Do orczyków kolejek brak, do kanapa zarówno na górze jak na dole, tak do 5 minut stania lub jazda bez kolejek. Ludzi na trasach mało lub bardzo mało (trochę wojska na szkoleniu, jakiś trening dziewczyn z klubu i paru zapaleńców). Dopiero jak uciekałem około 12:45 to zaczęło przybywać ludzi. Dodam na koniec, że jak na ośrodek w który nikt nie zainwestował kilkudziesięciu milionów euro, to jeździ się tu fantastycznie, a stawiania siatek zabezpieczających (trudne odcinki tras) koledzy z SMR mają się od kogo uczyć.

 

Warunki na trasach wg. ośrodka (kłamią albo fałszywa skromność, bo wszędzie było bardzo dobrze, a dobrze na tej zamkniętej).

warunki.jpg

Na górze masa śniegu.

Tak-na-g-rze.jpg

Czarna - fantastycznie (choć miejscami trochę miękko).

Czarna.jpg

Czarna cd.

Czarna-dalej.jpg

I dalej.

I-dalej.jpg

Czasem trochę miękko.

Miejscami-mi-kko.jpg

Nieco niżej rozstawiony gigant.

rozstawiony-gidant.jpg

Czerwona (nie za miękko, nie za twardo, dla każdego coś miłego).

Kaskada.jpg

Do orczyków kolejek brak.

orzczyk-brak-kolejek.jpg

Mostek.

mostek.jpg

Seroko, miejscami bardzo szeroko.

szeroko.jpg

Tak w lesie.

tak-w-lesie.jpg

Miejscami drobne przecierki (ale to trasa oficjalnie zamknięta, a i tak przejechana ratrakiem). 

troch-przecierk.jpg

Im niżej tym jeszcze lepiej. 

d.jpg

 

 widok-na-d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć
A ty startujesz w zawodach.
Pozdro

Teraz zobaczyłem pytanie. W tych z zeszłego tygodnia nie dałem rady, przyjechałem do Szczyrku dopiero w poniedziałek (życie). W najbliższą niedzielę maja być zawody o puchar Szczyrku (GS), jestem gotowy, mam narty ze sobą ale czy zawody się odbędą to wielki znak zapytania - ma wiać halny w porywach ponad 100 km/h. Pożyjemy zobaczymy. Zapisałem też dzieciaki na zawody we wtorek.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziś pięknie i widokowo. Słońce, mróz, trasy przygotowane perfekcyjnie. Czy trzeba czegoś więcej do szczęścia, powiem szczerze, że tak. Życzyłbym sobie jeszcze uśmiechniętej i sympatycznej obsługi a nie Panów krzyczących na narciarzy, w tym dzieci. Z takim "podejściem do Klienta" dawno się nie spotkałem (dotyczyło to zwłaszcza Pana przy taśmie pomiędzy krzesłami i Pana na dolnym talerzyku - chyba ich coś dziś ugryzło). Tak jak zapowiadałem wcześniej, stary telefon poszedł do wymiany.

 

Rano jeszcze w cieniu.

rano-jeszcze-w-cieniu.jpg

Skrzyczne.

Skrzyczne-2.jpg

Dzisiaj rządziła czarna - przygotowana perfekcyjnie (na sam dół).

trasy-2.jpg

trasy-widokowo.jpg

Doliny

orczyk-2.jpg

doliny.jpg

 

doliny-2.jpg

Mostek

mostek.jpg

Trochę widoczków na koniec.

widoczek-2.jpg

 

widokowo.jpg

Niestety od 11:00 zaczęło się mocno korkować.

kolejka.jpg

 

kolejka-d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zobaczyłem pytanie. W tych z zeszłego tygodnia nie dałem rady, przyjechałem do Szczyrku dopiero w poniedziałek (życie). W najbliższą niedzielę maja być zawody o puchar Szczyrku (GS), jestem gotowy, mam narty ze sobą ale czy zawody się odbędą to wielki znak zapytania - ma wiać halny w porywach ponad 100 km/h. Pożyjemy zobaczymy. Zapisałem też dzieciaki na zawody we wtorek.

 

Pozdrawiam 

Nie załamuj mnie,ja mam 200 km do Szczyrku i też chciałem przyjechać na te zawody.  W ogóle nie brałem pod uwagę odwołania,,bo o tym myślę tylko ,gdy zawody są na Kasprowym.Jak sądzisz,kiedy decyzja o odbyciu lub odwołaniu?Ale teraz sprawdziłem accuweather i żaden halny,11 km/h.Tylko nie mogę się połapać w skipassach-gdy próbuję kupić przez internet,nie ma ulgowych,tylko normalne i całodzienne,a tu pokazywano cennik z 4 godzinnymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj mnie,ja mam 200 km do Szczyrku i też chciałem przyjechać na te zawody.  W ogóle nie brałem pod uwagę odwołania,,bo o tym myślę tylko ,gdy zawody są na Kasprowym.Jak sądzisz,kiedy decyzja o odbyciu lub odwołaniu?Ale teraz sprawdziłem accuweather i żaden halny,11 km/h.Tylko nie mogę się połapać w skipassach-gdy próbuję kupić przez internet,nie ma ulgowych,tylko normalne i całodzienne,a tu pokazywano cennik z 4 godzinnymi?

sb rano 60km/h
https://www.snow-for...zczyrk/6day/top
http://e-skipass.pl/

patrząc na pogodę to pozamiatane do póki nie spadnie śnieg po tym ociepleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sb rano 60km/h
https://www.snow-for...zczyrk/6day/top
http://e-skipass.pl/

patrząc na pogodę to pozamiatane do póki nie spadnie śnieg po tym ociepleniu

 

sb rano 60km/h
https://www.snow-for...zczyrk/6day/top
http://e-skipass.pl/

patrząc na pogodę to pozamiatane do póki nie spadnie śnieg po tym ociepleniu

Nie wiem,co jest,bo accuweather pokazuje mi 15 km/h a bergfex 80 km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...