Skocz do zawartości

Szczyrk - Centralny Ośrodek Sportu


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego myślę, że nie będzie tak źle z tym tłokiem. Po prostu w Szczyrku są trudne trasy. I będą trudne nawet jak będzie na nich śnieg i rano sztruks. Tam nawet niebieskie trasy są trudne, często dużo trudniejsze niż gdzie indziej czerwone. To będzie zniechęcało dużą część klientów.

Ale oczywiście ludzi będzie znacznie więcej niż do tej pory. Pewnie w sobotę i niedzielę nie da się jeździć. Ale w tygodniu...

Tadek

Obawiam się Tadek, że zsuwaczy jednak będzie sporo, choćby dlatego żeby zobaczyć te wszystkie nowości, które TMR obiecał. Patrz przykład Czarna Góra i nowa kanapa Luxtorpeda. Taki efekt świeżości ośrodka. Osobiście tłumy dobrze jeżdżących narciarzy mi nie przeszkadzają, bo zwykle jadą podobnym tempem i nie przeszkadzamy sobie w jeździe. Gorzej z tymi którzy się jedynie zsuwają i zatrzymują w najmniej oczekiwanym momencie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Podziwiam, bo tego typu planowanie i realizacje są mi bardzo odległe. Życzę w każdym razie jak najszybszej tej parapetówki.
Pozdro

Dzięki, liczę że już w przyszłym sezonie, jak fundusze pozwolą ;).
Za cenę tego apartamentu, ja, żona i nasze dzieci moglibyśmy pozwolić sobie na wyjazdy do Austrii, czy tak egzotycznych destynacji jak Nowa Zelandia czy Chile do końca życia. Ale mnie do jazdy na nartach wystarczy Szczyrk, Korbielów, Wisła, czy nawet Góra Żar. Dodatkowo w lecie Jezioro Żywieckie i Międzybrodzkie, piękne trasy rowerowe, paralotnie, czegoż można więcej chcieć do szczęścia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się Tadek, że zsuwaczy jednak będzie sporo, choćby dlatego żeby zobaczyć te wszystkie nowości, które TMR obiecał. Patrz przykład Czarna Góra i nowa kanapa Luxtorpeda. Taki efekt świeżości ośrodka. Osobiście tłumy dobrze jeżdżących narciarzy mi nie przeszkadzają, bo zwykle jadą podobnym tempem i nie przeszkadzamy sobie w jeździe. Gorzej z tymi którzy się jedynie zsuwają i zatrzymują w najmniej oczekiwanym momencie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Jasne, wszyscy będą chcieli zobaczyć, ale jak zjadą po szyjkach i ściankach 2/3 do Czyrnej, czy nawet Ondraszkiem, to zakrzykną "noga moja tu więcej nie postanie!!!!"  :D :D

Swoją drogą ciekawy jestem obciążenia tras w pierwszym roku, kiedy na Julianach nie będzie jeszcze kanap. Ludzie staną przed wyborem: kanapy z trudnymi trasami czy orczyki z łatwymi??? :D :D

Tadek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wszyscy będą chcieli zobaczyć, ale jak zjadą po szyjkach i ściankach 2/3 do Czyrnej, czy nawet Ondraszkiem, to zakrzykną "noga moja tu więcej nie postanie!!!!" :D :D
Swoją drogą ciekawy jestem obciążenia tras w pierwszym roku, kiedy na Julianach nie będzie jeszcze kanap. Ludzie staną przed wyborem: kanapy z trudnymi trasami czy orczyki z łatwymi??? :D :D
Tadek

Wtedy będziemy czytać na forum, że za co oni biorą pieniądze, bo o jedenastej są już muldy, że trasy kompletnie nieprzygotowane, a w ogóle to w Czechach czy na Słowacji jest o wiele lepiej. Nie wspominając już o braku toalet.
Swoją drogą to gdzieś czytałem, że planowany jest objazd Golgoty jakaś nową trasą, ciekawe na ile informacja jest potwierdzona.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do Soliska z Hali Pośredniej będzie tylko Golgotą? Też gdzieś czytałem, że z Hali Pośredniej ma być jakaś łatwiejsza opcja zjazdu. Pod względem biznesowym wydaje się nielogiczne, aby TMR nie zadbał o to. Dość liczna grupa użytkowników nie korzystałaby wtedy z kanapy postawionej za ciężkie pieniądze, bo nie mieliby jak wrócić do Soliska. Chyba, że poszerzą i przeprofilują Golgotę, ale nie wiem, czy ma to sens - bo i tak znacząco nie ułatwi zadania ślizgaczom, a dodatkowo może zniechęcić miłośników tego stoku.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy będziemy czytać na forum, że za co oni biorą pieniądze, bo o jedenastej są już muldy, że trasy kompletnie nieprzygotowane, a w ogóle to w Czechach czy na Słowacji jest o wiele lepiej. Nie wspominając już o braku toalet.
Swoją drogą to gdzieś czytałem, że planowany jest objazd Golgoty jakaś nową trasą, ciekawe na ile informacja jest potwierdzona.



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Cześć
Informacja potwierdzona!! Będzie nowa trasa pozwalająca dojechać do Soliska omijając golgotę. Nad Golgotą gdzie stoi knajpka iglo biegnie wąwóz, jar i tam ma być wytyczona nowa niebieska. Nie wiem tylko kiedy się za to zabiorą raczej napewno nie w tym roku, pewnie wtedy gdy będą wymieniać orczyki na julkach zastępując je kanapą 8!!
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do Soliska z Hali Pośredniej będzie tylko Golgotą? Też gdzieś czytałem, że z Hali Pośredniej ma być jakaś łatwiejsza opcja zjazdu. Pod względem biznesowym wydaje się nielogiczne, aby TMR nie zadbał o to. Dość liczna grupa użytkowników nie korzystałaby wtedy z kanapy postawionej za ciężkie pieniądze, bo nie mieliby jak wrócić do Soliska. Chyba, że poszerzą i przeprofilują Golgotę, ale nie wiem, czy ma to sens - bo i tak znacząco nie ułatwi zadania ślizgaczom, a dodatkowo może zniechęcić miłośników tego stoku.

Cześć
W nadchodzącym sezonie będziemy jeździć poszeżoną Golgotą o pas lasu między orczykiem plus przecinka na orczyk. Myślę że będzie szerzej od 20 do 40.....50 metrów. Całkiem sporo jak na golgotę.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dolnego peronu Juliana do Soliska była od zawsze droga leśna. Kiedyś nią zjezdzalem gdy zamknięto wyciągi a ja musiałem dostać się do autobusu. ...
Projektowana trasa pójdzie nieco poniżej tej ścieżki... Będzie sporo  wycinek i robót ziemnych , bo to solidny trawers.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, liczę że już w przyszłym sezonie, jak fundusze pozwolą ;). Za cenę tego apartamentu, ja, żona i nasze dzieci moglibyśmy pozwolić sobie na wyjazdy do Austrii, czy tak egzotycznych destynacji jak Nowa Zelandia czy Chile do końca życia. Ale mnie do jazdy na nartach wystarczy Szczyrk, Korbielów, Wisła, czy nawet Góra Żar. Dodatkowo w lecie Jezioro Żywieckie i Międzybrodzkie, piękne trasy rowerowe, paralotnie, czegoż można więcej chcieć do szczęścia. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Osiedle Beskid czy Modrzewiowa?

Pozdro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesełka ze zdemontowanego w tym roku pierwszego odcinka kolei linowej z dolnej stacji w Szczyrku na Jaworzynę nabyć można w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28.04.2017 r. w sekretariacie Ośrodka, pok. 202 w godzinach urzędowania 7:00-15:00. Przedmiotem sprzedaży jest krzesełko o ciężarze 80 kilogramów w cenie 180 zł brutto za sztukę. Odbiór zakupionego krzesełka możliwy będzie w dniu dokonania płatności w kasie Ośrodka, w miejscu składowania, tj. Plac COS-OPO Szczyrk, ul. Plażowa 8, 43-370 Szczyrk. Dołączona grafika Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie kwietniowej sesji Rady Miejskiej Szczyrku, burmistrz Antoni Byrdy informował zgromadzonych o postępie prac związanych z przebudową ośrodków narciarskich na terenie miasta. - W COS-ie trwa przebudowa dolnego odcinka. Prace idą pełna parą. Odbywają się spotkania z właścicielami gruntów dotyczące budowy urządzeń zaśnieżania od Kanionu do Mety. Wg informacji jakich pan dyrektor ośrodka nam udzielił, ośrodek otrzymał dofinansowanie na następne dziesięć armat śnieżnych.

 

18209246_1415510841838659_70214622293543

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko zrobili naśnieżanie do samego dołu bo jeśli nie to ta inwestycja nie ma większego sensu no chyba że mówimy o sezonie letnim

Fakt, do obsłużenia tych co jeździli tylko na górnej części Skrzycznego to i stara kanapa wystarczyła. Tylko że podróż na Jaworzyne trwała chyba ponad 20 minut. Można było zmarznąć zanim się tam dotarło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...