Skocz do zawartości

Przebieg


star

Rekomendowane odpowiedzi

Disclaimer: obstawiam 10km max.
Masz inne dane przebiegu Polaka?

 

Znalazłem coś takiego:

 

https://dzienniklodz...uje/ar/11599326

 

Chyba zatem wyjdzie mniej niż założyłem. Nie pamiętam już gdzie ale słyszałem właśnie o takim przebiegu 18k km rocznie.

 

 

 

BTW. Staram się jeździć najmniej jak to tylko możliwe i robię ostatnio 25-30k km rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 978
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dodane grafiki

powiedz to tym w Bełchatowie :)

Rozumiem, że bardzo przejmujesz się losem ludzi w Bełchatowie, jakoś nie bardzo  w to wierze.  Akurat ludziom mieszkającym blisko elektrowni najbardziej zagraża domowa niska emisja(było już o tym na forum) oraz  spaliny samochodowe, które też są jakby samobieżnymi kociołkami :lol:

 

Nie wiem gdzie jest gorzej w centrum Krakowa czy Bełchatowie, zgaduje, że w Krakowie............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:
 
https://dzienniklodz...uje/ar/11599326
 
Chyba zatem wyjdzie mniej niż założyłem. Nie pamiętam już gdzie ale słyszałem właśnie o takim przebiegu 18k km rocznie.
 
 
 
BTW. Staram się jeździć najmniej jak to tylko możliwe i robię ostatnio 25-30k km rocznie.


W EU 11k km, z kilku krajów.
https://www.autodna....polsce-europie/
Mi wychodzi 45k km. Kobita 5-10k km swoim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dzięki. Na takim teście widać jakie jest spalanie auta a nie "kierowcy". 

Jeśli auto jest dobrze skonstruowane decydujaca jest technika jazdy kierowcy tzn przede wszystkim płynność jazdy, w swoim lexusie is 200(2l,6cyl,benz.) możliwa była do osiągnięcia średnia 6,5 l/100km, niestety niemiecka autostrada i bach 16l/100km.

 

Ps.

Każdy benz. hybryd w takich warunkach  spali podobnie jak w/w lex,( pręd ok. 200km/h), 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............

 

Udzia Dla porównania skoda Superb 2.0 TDI ma podobno 6,4l/100km.

 

...................

Ma, nawet z rowerami na dachu i nie musi to być jazda autostradowa z tempomatem. Ja zresztą tempomatu bardzo rzadko używam bo o nim zapominam po prostu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma, nawet z rowerami na dachu i nie musi to być jazda autostradowa z tempomatem. Ja zresztą tempomatu bardzo rzadko używam bo o nim zapominam po prostu.

Pozdro

 

Mitek, chodzi o konkretny przypadek testu jazdy ze stałą prędkością 140km/h wg. GPS, a nie ogólnie jazdę w trasie. Gdyby zamontowali rowery na dachu to wszyło by więcej. O ile nie wiem ale podejrzewam że 0,5-1l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, chodzi o konkretny przypadek testu jazdy ze stałą prędkością 140km/h wg. GPS, a nie ogólnie jazdę w trasie. Gdyby zamontowali rowery na dachu to wszyło by więcej. O ile nie wiem ale podejrzewam że 0,5-1l/100km.

Cześć

 A ja Ci Piotrek mówię jak jest w rzeczywistości po przejechaniu 35000 km samochodem na trasach w różnych warunkach z rowerami i bez w zimie i w lecie z pełnym obciążeniem i bez i zawsze pali 6,5 l/100km. Może Skoda montuje taki zapis na stałe? ;)

 

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. hałas - może firmówka będzie lepsza ?

2. tak, w tym który mam brakuje mi otwieranej drugiej strony, kiedy muszę wyciągnąć narty z lewej strony boxa, to musze (w kombiaku) stawać na próg. Brak też jakiegoś systemowego rozwiązania na mocowanie nart - są jedynie paski, żadnych podstawek

3. prędkość - ten który mam, telepie się już od jakichś 120-130km/h (mam szklany dach to widzę), choć do 170 jakoś mi nie odleciał i to na pusto. Może Thule będzie miał solidniejsze ścianki ? Wiem że Olsson jeździł Thule dynamic-iem do 280 i nic nie odleciało, choć miał go inaczej umocowanego: z tyłu samochodu i strugi aerodynamiczne pracowały bardziej na docisk boxa do samochodu niż odrywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - Miałem w tym roku Inter Packa. Przywaliłem w automatyczną bramę garażową. Brama wyleciała z zawiasów, prowadnice pogięte, ślady na dachu, ale bagażnik - nawet jednej ryski. Chcesz nalepkę z nazwą - bierz Thule ale funkcjonalnie - moim zdaniem bez różnicy. Co innego poprzeczki - tu trzeba brać ciche ale bagażnik ?  I po co obustronny - chyba, że chcesz tak szeroki, że go z obu stron musisz ładować.

Inter Pack nie robi boxów a jedynie sprzedaje różnych marek pod swoim logo. Ja polecam box-y HAPRO kiedys dostępne w sieci serwisowej Feu Vert, teraz trzeba by sprawdzić bo sieć wykupiła Norauto. Ja szukałem niskiego boxa, żeby mieścił mi się na SUV-ie do bramy garażowej i kupiłem chyba trzy lata temu HAPRO Zenith 8.6 za 1900 PLN. Identyczny z logo Inter Pack kosztował o 500 PLN wiecej.https://www.google.c...PACK Zenith 8.6 Dla porównania: https://www.ceneo.pl/39880976 Przy zakupie boxa warto zwrócić uwagę na system mocowania do belek. Ja mocuje box na środku auta, system otwierania dwustronnego szczególnie na aucie typu SUV jest bardzo wygodny, chociażby podczas mocowania boxa do belek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inter Pack nie robi boxów a jedynie sprzedaje różnych marek pod swoim logo.
Ja polecam box-y HAPRO kiedys dostępne w sieci serwisowej Feu Vert, teraz trzeba by sprawdzić bo sieć wykupiła Norauto. Ja szukałem niskiego boxa, żeby mieścił mi się na SUV-ie do bramy garażowej i kupiłem chyba trzy lata temu taki HAPRO Zenith 8.6 za 1900 PLN. Identyczny z logo Inter Pack kosztował o 500 PLN wiecej.https://www.google.c...PACK Zenith 8.6
Dla porównania:
https://www.ceneo.pl/39880976

Przy zakupie boxa warto zwrócić uwagę na system mocowania do belek.

Ja mocuje box na środku auta, system otwierania dwustronnego szczególnie na aucie typu SUV jest bardzo wygodny, chociażby podczas mocowania boxa do belek.

Ja posiadam Interpacka Tornado 460 (od ponad 10 lat). Zepsuł mi się zamek (wkładka zamka nie reagowała na klucz). W serwisie za wymianę krzyknęli 260 zł (bo muszą sprowadzić z Włoch). W sieci znalazłem za 50 zł. Po wymianie działała poprawnie przez 5 lat, potem znowu to samo. Poszukałem, poszukałem i okazało się, że idealnie tym samym jest wkładka do skrzynki na listy za 9 zł. Znajdź różnicę: 260 zł a 9 zł. Sam box działa poprawnie, obok niego na belkach mieszczą mi się wieszaki do 4 par nart, tak że jak wracam ze stoku na kwaterę, narty jadą obok box-a i unikam wkładania mokrych do box-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam taki https://allegro.pl/o...duzy-7959289096

Mam i zdaje egzamin, a duuużo tańszy od Thula.

Miałem podobny tylko z logo InterPack przez ponad 20 lat. Sprzedałem go tu na forum, bo nie mieścił mi się na SUV-ie do bramy garażowej. Spełniał swoje zadanie, tylko miał inny system montowania do belek. Miał uchwyty metalowe w kształcie litery U i do mocowania wskazana była pomoc drugiej osoby do przytrzymania od dołu uchwytu w trakcie blokowania po drugiej stronie niż otwieranie boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inter Pack nie robi boxów a jedynie sprzedaje różnych marek pod swoim logo.

 

 

To muszę przy okazji sprawdzić co to był za bagażnik. Na pewno polski i w sumie znacznie tańszy niż Thule. 

 

Sprawdziłem - Inter Pack Traxer - mówią, że sami produkują ale możliwe, że ściemniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, ze wiekszy samochod to wieksza emisja etc - ale , niestety, jazda malym wsrod duzych nie zapewnia bezpieczenstwa.....

Chociaz smiem stwierdzic, ze  sredni samochod jezdzacy 180 czy (chyba) 260 km/h jak tutaj przytoczono, zuzywa na pewno wiecej energii niz moje, przy nieznacznym przekraczaniu szybkosci dozwolonej, kttore na wiekszosci autostrad  to 65-70 mil/h...

 

do kazdego samochodu w rodzinie narty wchodza do srodka bez problem.

co do roweru...woze go w "stand up" bagazniku na tyle samochodu : wiec nic nie wystaje na dachu I nie zwieksza zuzycia paliwa..

zdejmowanie kola przedniego w moim TallBoy jest troche klopotliwe, bo ma super bezpieczny ( w zasadzie identyczny do stosowanych w DH bikes) system umocowania : z kazdej strony sa dwie sruby dociskajace wkrecana os - w zasadzie wszystkie 5 trzeba dokrecac luczem dynamometrycznym, chociaz "na wyczucie" wiem jaki to moment...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - Inter Pack Traxer - mówią, że sami produkują ale możliwe, że ściemniają.

HAPRO też ma Traxera w swojej ofercie https://www.norauto....10l-876250.html Info mam od kolegi, który sprzedaje m.in. boxy dachowe. Kiedyś rzeczywiście zaczynali od produkcji własnej box-ów. Pewnie nadal produkują jakiś model, ale obecnie sprzedają box-y marek takich jak Atera, AutoSock, G3, Hapro, Konig, Menabo, Mont Blanc, Peruzzo, SnowGecko, Whispbar a nawet Thule.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whispbar ma genialne belki ! Jeżdżą ze mną już na trzecim aucie - no jeździły bo mają teraz powyginane łapy i jakoś nie mogę się zebrać żeby kopic nowe :D

Tak czy owak  głośność odpowiada nazwie : )

A bagażnikiem to bym się nie przejmował zbytnio ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whispbar ma genialne belki ! Jeżdżą ze mną już na trzecim aucie - no jeździły bo mają teraz powyginane łapy i jakoś nie mogę się zebrać żeby kopic nowe :D

Tak czy owak  głośność odpowiada nazwie : )

A bagażnikiem to bym się nie przejmował zbytnio ... :D

 

Drążę temat i zapytam: od czego powyginały się łapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ... od sklerozy :D Zwykle nie jeżdżę z bagażnikiem : )

http://www.skiforum....ebieg/?p=621940

Samym aluminiowym belkom nic się nie stało, tylko stalowe łapy się wygięły i dobrze - inaczej miałbym cały dach do roboty. Steal is real :D

 

Pamiętam, że stałem, gapiłem się na tą bramę w Livigno, starałem się przypomnieć od czego to jestem ubezpieczony i zastanawiałem się jakbym się czuł gdybym miał nowe auto :D

Miałem jakieś OC AVIVY  wykupione z ubezpieczeniem na wakacje ale się oczywiście wypięli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...