Jump to content

FerraEnzo

Members
 • Posts

  1,346
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by FerraEnzo

 1. Szanowni,    Wahałem się od jakiegoś czasu, ale ostatnie mało przyjemne dyskusje, ułatwiły podjęcie decyzji o pożegnaniu się z forum. Różnimy się w wielu kwestiach co często powoduje ostre i niepotrzebne starcia psujące atmosferę na forum.   Mimo tych różnic fajnie było i dziękuję wszystkim za 3 lata interesującej pisaniny, nie tylko o nartach.    Nie strzelam focha, ani nie chowam głowy w piasek. Po prostu tak będzie lepiej dla tego miejsca, a nie chcę zniknąć bez słowa stąd ten post.    Jeszcze raz dzięki! Trzymajcie się zdrowo!    Pozdr Maciek 
 2. Bardzo ciekawy i poruszający fragment większego wywiadu z Lindsey.  Opowiada o licznych kontuzjach, powrocie do formy i ciągłym bólu, z którym zmaga się na co dzień. Daje do myślenia...    
 3. Nie mam ani Ciebie ani "społeczeństwa" za co przepraszać, prędzej pożegnam się z forum. Dzisiaj napisałbym to samo. Nic nie zajmuje i nie dzieli Polaków tak mocno jak sprawy około-seksualne. Tyle w temacie, a co myślę o protestujących to moja sprawa i mam do tego takie samo prawo jak Ty do krytykowania KK i konserwatystów. 
 4. Witek szczerze przepraszam. Po prostu przeoczyłem Twój wpis. Dziękuję za duży odzew po kontuzji. A "polskie błoto" to cytat z Błaszczykowskiego, z którym wywiad znalazł się w nowej książce Domagalik.    Ja nikogo z was nie postrzegam przez pryzmat głoszonych poglądów, wyznania czy ideałów w jakie wierzycie. Niestety w drugą stronę wygląda to odrobinę inaczej. Jakakolwiek próba wyrażenia swojego, odmiennego zdania (zwłaszcza w kwestiach światopoglądowych) kończy się ostrą naparzanką i jechaniem ad personam. Zgnojony niemiłosiernie został Figo, Darek, oberwało się Mariuszowi i Wortowi. Teraz ja się odezwałem i historia zatoczyła koło. Dziwne o tyle, że te same osoby, które na ustach i pod palcami mają frazesy o równości, miłości i poszanowaniu odmienności, z byle powodu potrafią człowiek zgnoić. Tego nie rozumiem niestety.    Mitek wiem wiem. Już mi to wielokrotnie pisałeś. Cieszę się, że w końcu wyraziłeś siebie i nie będziesz zmuszony udawać sympatii. 
 5. Twierdzicie, że ktoś zabiera wam wolność ja tych odczuć po prostu nie podzielam. Mogę mieć swoje zdanie, tak?   @tomkly - Będę na maksa szczery. Nie zatraciłem młodzieńczych ideałów. Po prostu kwestie, które ostatnimi laty zajmują i przy okazji dzielą społeczeństwo są dla mnie nieistotne. Wy już zdążyliście mnie zaszufladkować, kilka razy dojebać...wszystko z miłością na ustach. Dajcie spokój...   @Mikoski - Od 2008 nie mieszkam z rodzicami.   @BiPi - a może wolę chłopców? Hmmm? Przecież to modne. A tak w ogóle to w Twoim wpisie jest błąd logiczny, bo póki co nie zanosi się aby ktoś zabierał podatki...to i dupczenia nie zabierze.   @Adam - niestety muszę oglądać ten chory świat na trzeźwo. Zero alko ze względu na clexane.    Podsumowując nie można mieć odmiennego zdania, nie ma szans na jakąkolwiek dyskusję. Jedynie Maciej i Tomkly nie pojechali ad personam. Reszta to "polskie błoto"
 6. Czy naprawdę na tym lewackim forum nie można mieć innych poglądów niż światopoglądowo liberalne? Od razu, że pierdole. Zalatuje mową nienawiści  
 7. Szkoda tylko, że ta sama młodzież tak ochoczo nie protestuje przeciwko PPK i/lub trzydziestokrotności ZUS. Te sprawy również za kilka lat ich będą dotyczyć, nawet bardziej niż prawo do aborcji czy związków jednopłciowych. Ale fajnie, będzie wolność i swoboda a z drugiej strony wyciąganie łap po socjal, bo nie będzie co żreć. Chodzi tylko i wyłącznie o modę, bo teraz modny jest nonkonformizm.  Te dzieciaki powinny się skupić na nauce i budowaniu fundamentów pod swoją przyszłość, a protestowanie w kwestiach światopoglądowych niech zostawią dorosłym.    @Kordiankw - Racja. Posiedzenie i wyrok TK musiał być precyzyjnie obliczony. Tak jak napisałem, kolejny temat zastępczy. Niestety społeczeństwo się łapie i wychodzi na ulice w tak błahej sprawie. Błahej w porównaniu choćby do niekonstytucyjnych poczynań rządu w sprawie pandemii.  Co do drugiej części Twojej wypowiedzi, sam piszesz że chodzi o podejmowanie bardzo trudnych decyzji. Co te dzieci wiedzą o podejmowaniu trudnych decyzji? Jaką sobie walnąć samojebkę by mieć jak najwięcej lajków? 
 8. Ej ale to są same dzieciaki: https://www.facebook...3685472901014/ Co one tam robią? Dziewczyn(ki)y a bardziej wulgarne od żula spod monopolowego...ehhh.  Średnio widzę ich przyszłość.  Kolejny światopoglądowy temat zastępczy (najpierw lgbtrtvagd, teraz aborcja), a za chwilę runie gospodarka. Wychodzi na to, że większość społeczeństwa ma w głowie dupczenie z kim popadnie i ewentualne wyskrobanie. Podatki, ekonomia, dług publiczny...a na co to komu. 
 9. Mniejsza szerokość to i mniejsza objętość, wiadomo o co chodzi.  A z tymi katalogami head; wychodzi na to że robią ludzi w **uja.
 10. Pływak podał w ccm3.  Head w katalogach podaje obydwie wartości.  Last jako szerokość i last jako objętość.  W RS jest 1800, w RD 1500. 
 11. FerraEnzo

  Przebieg

  Dziękuję za info, podobo mi się to auto. Jakoś tak zacząłem patrzeć na Hondy po zakupie motocykla.  Ale...z tym dachem niezłe jaja. Patrzę w konfigurator i rzeczywiście trzy najwyższe wersje mają szklany dach w pakiecie...Lipa trochę.    A tutaj wersja Sport bez szklanego dachu: https://www.otomoto....html#98c5090694 Czyżby lifting wprowadził szklany dach do pakietu? 
 12. Niestety nie jest przekręcone.    Niestety dla wierzących. Jak można ufać głowie kościoła, która głosi teorie sprzeczne z Biblią? Dla niewierzących żaden problem, biblia = książka, papież = polityk/szef korporacji. Dla wierzących Biblia = Słowo Boże, papież = namiestnik Chrystusa. Lipa, nadchodzi rozłam w kościele. 
 13. FerraEnzo

  Przebieg

  To już jest smartfon na kołach.  Jako fan włoszczyzny myślałem o V6 busso. Niestety utrzymywanie takiego auta w dobrym/kolekcjonerskim stanie to już konkretny wydatek.  Z drugiej strony myślę o zmianie obecnej fury. Zerkam na Giulię, Subaru a ostatnio na Hondę.   Ps. A Giulietta stoi u lakiernika. Dostała strzała w tyłek w zeszłym tygodniu (ojciec wracał z wydziału komunikacji po rejestracji moto).
 14. FerraEnzo

  Przebieg

  Foto:     Czy mi się tylko zdaję, czy media głównego ścieku nie informowały o tym zdarzeniu?  Ostatnio chodzi mi po głowie zakup jakiegoś young timera z minimum sześcioma garami i pojemnością >=3l. Pomnik porządnej motoryzacji. 
 15. Tak czytam i dochodzę do wniosku, że Marcin mógłby być dobrym politykiem. Nikt nie wmówi mu, że czarne jest czarne a białe jest białe.   Marcin a tak poważnie. Zyskałbyś +10 do respektu, gdybyś umiał uderzyć się w pierś i przyznać do błędu. Wszyscy wiemy, że długoterminowe prognozy to loteria. 
 16. Iski - tutaj jest kilka różnych modeli, ale takiej jaką miał Murisier nie znalazłem: https://www.etsy.com.../toothless_mask   Maski maskami, a jak wam się podobały zawody?    Jeśli ktoś nie oglądał: Kobitki: https://youtu.be/lIZK4CFy2EU?t=3599- kawałek przejazdu Maryny (!)    Chłopy:
 17. Soelden.    ES2 10:00 - pierwszy przejazd pań.  ES2 13:00 - drugi przejazd pań.    Zapowiadają się ciekawe zawody..niestety bez Shiffrin (kontuzja pleców). 
 18. Jej sprawdzałem to kolono u ortopedy i fizjo, bo nawet po krótkiej jeździe bolało. Dowiedziałem się wtedy jak stawy dostają w kość, gdy kolano ucieka do środka. Ćwiczyłem czwórki, tyłek, rozluźniałem nogę itd. To nie jest jakoś niesłychana patologia. Siedzący tryb życia, złe nawyki i masz gotowy przepis na takie akcje. Przysiad na jednej nodze na krzesło i wiesz wszystko. Jeśli ucieka to warto poćwiczyć.    Oprócz powyższego zrobiłem canting. Ze względu na bolące kolano ale i aframe.  Aframe zniknął, kolano przestało boleć nawet po wielogodzinnej jeździe.    Nie namawiam, ale imho warto spróbować. Jeśli nie u bootfitter'a to chociaż sprawdzić cholewkę.    Było (2015):   Jest (2020):     @mig -  W Mogilanach pod Krakowem: https://instytut.inmogilany.pl/   Róbcie jak chcecie, mi się lepiej jeździ.  Pozdr
 19. Większości osobom schodzą się do środka. Wystarczy popatrzeć na orczyku. Same trójkąciki między nogami i brak możliwości jazdy na wprost.  Oczywiście, że działa. Jest bardzo prosty test. Płaski stok, jazda na wprost na jednej narcie. Powinno się jechać prosto, jeśli ściąga to but źle ustawiony ale geometria zjebana, ewentualnie mało powietrza.    Robert odwal się, chyba że chcesz o coś zapytać. 
 20. Odpowiednie ścięcie podeszwy, tak by móc stanąć płasko na ziemi/nartach. Nogi nie powinny uciekać do środka ani na zewnątrz, mają być względnie prosto.  U mnie cały proces wyglądał tak: - buty ubrane - spec zapiął mnie w szyny imitujące narty i kazał przyjąć pozycję narciarską (delikatny nacisk na język) - prawa noga schodziła do środka  - spec pomierzył i powiedział, że zetnie 2-3 stopnie podeszwę    Jak powiedział tak zrobił, dodatkowo założył liftery i sfrezował ten element buta, który wchodzi w wiązanie.  Przy odbiorze butów było już b.dobrze, kolano nie uciekało.  Dodatkowo w domu, za radą Lobo (Marka), zrobiłem ustawienie cholewki. Ubrałem buty, poprosiłem brata o odkręcenie śrub, nacisnąłem dość mocno kilka razy na języki, zakręciłem śruby. Taki sposób poleca Nordica, Lange i nasz Lobo.    Niestety, canting często jest mylony z ustawieniem cholewki. W przypadku w miarę prostych nóg pewnie wystarczy pobawić się z cholewką, ale u mnie była konieczność ścięcia buta.  W poprzednich buciorach, nie chciałem bawić się w canting, więc do botka przykleiłem kilka warstw pianki PU, też było względnie ok.  http://www.skibootal....com/page9.html   A tutaj możesz zobaczyć czym charakteryzuje się źle ustawiony but:  http://www.skibootal....com/page8.html   Naprawdę nie jest to sztuka dla sztuki; warto spróbować bo złe ustawienie buta niszczy kolana (zwłaszcza gdy kolano schodzi do środka) i wypacza technikę.    Wszystko co opisałem wyżej dowiedziałem się od Marka (Lobo) i bootfitter'a, który mi obrabiał buty.    Ps. Cała zabawa kosztowała 150zł. 
 21. Robili Ci canting?  Swego czasu chciałem ich odwiedzić bo to najlepsi spece w PL. 
 22. O shit! To musiało być piekło, współczuję.  Moja historia jest trochę inna. Pierwsze poważniejsze buty kupiłem na wyczucie, dobrze dobrałem z pomocą sprzedawcy.  Drugie poważne kupowałem już w renomowanym sklepie w Krk, gdzie pomierzono i doradzone co i jak. Chciałem konkretny model, więc raptem (raptor) przymierzyłem dwie pary (mniejszy i większy). Wziąłem mniejszy - strzał w 10.  Trzecie kupowałem w tym samym sklepie. Ta sama linia tylko tym razem zawodnicze. Wziąłem ten sam rozmiar co poprzednio tylko węższe (93mm) - strzał w 10. Jedyne co zrobiłem to canting w prawej nodze i założyłem liftery.    IMHO dobór buta to prosta sprawa. - ma trzymać staw skokowy nawet gdy jest rozpięty  - ma być trochę luzu w palcach - ugniataniem punktowym się nie przejmować bo to nie emu, a poza tym można odbarczyć/sfrezować    Istotny jest canting i ustawienie cholewki. Dwa detale, na które nikt nie zwraca uwagi - szczególnie na orczykach widać, że większość ma trójkącik między nogami. Niezdrowe dla stawów i wypacza technikę. 
×
×
 • Create New...