Jump to content

Nauders/Belpiano/Solda


Recommended Posts

1) Niedziela, Belpiano, relatywnie sporo osób, ale i tak nie więcej jak 2-5 minut do wyciągów. Pogoda jak dzwon, godzę wdrażanie wskazówek szkoleniowych, z pomocą znajomym i urlopowym podejściem. Niestety na koniec dnia zbiłem piszczel podczas układania nart i jutro może być boleśnie i problemowo, mam banię wielkości dużej śliwki.

Co do ośrodka, dla mnie wystarczająca petarda, jutro Nauders.

20260308_103506.thumb.jpg.9498f2ad9cf045419e0044626374e26f.jpg

20260308_132623.thumb.jpg.14964af675030d3049cdcc26af945ccb.jpg

20260308_122112.thumb.jpg.cba9b8f28a6333fac2d86ca95c8669df.jpg

20260308_092400.thumb.jpg.0df18fe4c292fc783228dbfb6f472d07.jpg

20260308_093020.thumb.jpg.a79d2a8f62b88ff64c45c689607df113.jpg

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Gabrik napisał:

Co do ośrodka, dla mnie wystarczająca petarda, jutro Nauders.

Mógłbyś rozwinąć tę myśl w wolnej chwili? 😁 bardziej "petarda" czy "wystarczająca"?

Jakie macie temperatury?

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, zając napisał:

Mógłbyś rozwinąć tę myśl w wolnej chwili? 😁 bardziej "petarda" czy "wystarczająca"?

Jakie macie temperatury?

W skrócie, jestem przeciwieństwem busiarzy, lubię mniejsze ośrodki i nie nudzę się w nich.

Temp.według wskazań nad wejściem na krzesła +10. Prócz St Valentino i czerwonej schodzącej do dołu gondoli, wszystkie trasy jak w styczniu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Gabrik napisał:

W skrócie, jestem przeciwieństwem busiarzy, 

też tak mam - nie lubię jeździć busami pod wyciąg 

wszystkie 3 destynacje bardzo urozmaicone - fajnie czarne trasy na prawym skraju Belpiano przy starym 3 osobowym wyciągu

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Paweł bardzo proszę o dużo zdjęć z Soldy🙂 Z filmów i zdjęć bardzo mi się ten ON podoba. Napisz również kilka zdań jak będziesz miał czas i chęci. Gdzie macie nocleg?

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Gabrik napisał:

W skrócie, jestem przeciwieństwem busiarzy, lubię mniejsze ośrodki i nie nudzę się w nich.

Temp.według wskazań nad wejściem na krzesła +10. Prócz St Valentino i czerwonej schodzącej do dołu gondoli, wszystkie trasy jak w styczniu.

Cześć

Nie wiem do końca o co ci chodziło ale bus na miejscu umożliwia szybki transfer pomiędzy małymi ośrodkami właśnie - inaczej i szybciej się tego nie załatwi. chłopaki robiący wyjazdy busami często na tym bazują dostosowując program praktycznie w czasie rzeczywistym - pogoda obłożenie itd.

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Gabrik napisał:

W skrócie, jestem przeciwieństwem busiarzy, lubię mniejsze ośrodki i nie nudzę się w nich.

Chyba nie wiesz o czym piszesz 😁 Na ilu wyjazdach byłeś z busiarzami? Których znasz?wiesz jak decydują o każdym dniu gdzie będziemy jeździć?wiesz że na czterodniowym wyjeździe busem możesz być w czterech ośrodkach małych i dużych. W okolicy Nauders byliśmy tylko w trzech ośrodkach a nie w czterech bo lawina zasypała drogę.

Proszę o odpowiedź ile lat jeździsz z busiarzami i ile razy w sezonie.

Edited by Mikoski
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście póki co mam trochę inny punkt widzenia na tym etapie i wybieram duże ośrodki narciarskie. Czym więcej km tym więcej różnych stoków o różnym nachyleniu i stopniu trudności . Jadąc setki km w Alpy na tym etapie chce nabierać doświadczenia a nie tłuc jeden stok w nieskończoność bo przecież mógłbym spokojnie latać do PL i tam takich ON z jedną dwoma trasami jest cała masa . Co innego szkolenie tam wystarczą 3/4 trasy i fokus totalny na ćwiczenia przez cały wyjazd. Tu małe ośrodki alpejskie są jak najbardziej trafne bo zazwyczaj nie ma ludzi i można się skupić na sobie . Oczywiście kto co lubi .

Paweł fajnie,że pojechałeś bo to kolejne dni które dadzą progres do przodu . 
 

Pozdro

Co do „busiarzy”to przemawia do mnie ich oferta cenowa i krótkie wyjazdy 4 dni takie jakie lubię najbardziej. Ostatnio miałem ofertę za 700zl nocleg HB swój transport ale niestety są to głównie wyjazdy weekendowe 🤷‍♂️ kiedyś napewno skorzystam ! 

Edited by Victor
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2) Poniedziałek, Nauders. Ludzi więcej niż się spodziewałem, ale ok. Na dole najwyższe wskazanie temp 24 stopnie. Na górze 6. Niektóre trasy faktycznie istne lotniska. Ośrodek podoba się dla mnie.

20260309_091209.thumb.jpg.b681e2ea0dee3fdfe3109f1a718c84ad.jpg

20260309_092156.thumb.jpg.da552ead2f361c04c4728124b92680a0.jpg

20260309_095612.thumb.jpg.86a9cd37eff6fd99ad136790a73ba05d.jpg

20260309_100646.thumb.jpg.324dd8a1c0b28d09c1dfea16a74b9175.jpg

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Gabrik napisał:

2) Poniedziałek, Nauders. Ludzi więcej niż się spodziewałem, ale ok. Na dole najwyższe wskazanie temp 24 stopnie. Na górze 6. Niektóre trasy faktycznie istne lotniska. Ośrodek podoba się dla mnie.

20260309_091209.thumb.jpg.b681e2ea0dee3fdfe3109f1a718c84ad.jpg

20260309_092156.thumb.jpg.da552ead2f361c04c4728124b92680a0.jpg

20260309_095612.thumb.jpg.86a9cd37eff6fd99ad136790a73ba05d.jpg

20260309_100646.thumb.jpg.324dd8a1c0b28d09c1dfea16a74b9175.jpg

W nocy są delikatne przymrozki?

pozdro

Link to comment
Share on other sites

Jutro będę z moją ekipą w Nauders. Jest ktoś z Was na miejscu? 

Jak chodzi o Bel Piano - bardzo fajny, mały ośrodek ale raczej dla osób bez sportowych aspiracji. Byłem dwa tygodnie temu na jeden dzień --> świetnie przygotowane trasy, ciepło i przyjaźnie, natomiast na więcej aniżeli kilka godzin się w mojej ocenie nie nadaje.

Edited by tomkly
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadrabiając zaległości --> na pierwszy strzał garść zdjęć z Solden oraz Gurgli. Śniegu zdecydowanie więcej aniżeli w ubiegłych dwóch sezonach, można pojeździć freeride bez większego ryzyka uszkodzenia ślizgów. 

4.jpeg

5.jpeg

6.jpeg

7.jpeg

8.jpeg

9.jpeg

10.jpeg

13.jpeg

14.jpeg

15.jpeg

16.jpeg

17.jpeg

18.jpeg

21.jpeg

22.jpeg

25.jpeg

26.jpeg

27.jpeg

28.jpeg

29.jpeg

30.jpeg

31.jpeg

34.jpeg

35.jpeg

36.jpeg

37.jpeg

38.jpeg

39.jpeg

40.jpeg

41.jpeg

42.jpeg

43.jpeg

44.jpeg

45.jpeg

46.jpeg

47.jpeg

48.jpeg

49.jpeg

50.jpeg

51.jpeg

  • Like 9
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, tomkly napisał:

Jutro będę z moją ekipą w Nauders.

dzisiaj Sölden, jutro Nauders 

a pojutrze ? niech zgadnę 🙂

St. Moritz ?

Dzięki za wspaniałe relacje fotograficzne

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Jan napisał:

dzisiaj Sölden, jutro Nauders 

a pojutrze ? niech zgadnę 🙂

St. Moritz ?

Dzięki za wspaniałe relacje fotograficzne

Dziś był Kaunertal. Pojutrze będę w Polsce. 🙂

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...