Skocz do zawartości

Analiza Jazdy - tym razem trochę mniej kontrowersyjnie ;)


lubeckim

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej części, w krótkim skręcie, choć on u Ciebie nie taki krótki, zbyt przesadny NW. Za bardzo się prostujesz. I błąd postawy przy zejściu w dół. Pupa za bardzo idzie do tyłu, za bardzo ją wypinasz. Zobacz jakis filmik jak powinno to prawidłowo wyglądać. W długim lepiej, choć jeszcze bardzo surowo. I znów ta pupa, choć mniej widoczna. 🙂 Dużo ćwiczyć a po jakims czasie do dobrego instruktora, by poprawił to i owo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NW to skręt wywołany poprzez wyjście w górę i odciążenie nart. 

Ja tu tego nie widzę,jest wyjście w górę, które nie powoduje nic, później skręt.

To nie jest NW,ale duży plus za chęć ćwiczeń.

A jeśli mam radzić,to równocześnie przy wyjściu w górę proponuję by ręką poszła do przodu i nastąpiło wbicie kijka przechodząc w następny skręt i stopniowe obniżenie sylwetki.

Edytowane przez Edwin
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze komentarze. Ogólnie to nie miał być typowy NW. Bardziej bliżej coś skrętu długiego ześlizgowego ale ogólnie bardziej taki miks. Surowo pewnie jest, bo nie powiem trochę się spinałem jadąc do kamery Tadeusza 😉 Tzn starałem się, żeby bardzo mi wyszło. Z wystawianiem rzyci, to kwestia sylwetki jest też właśnie do poprawy bo zdarza mi się być albo za mało pochylonym albo za bardzo.

Tym nie mniej jak porównam sam siebie do początku sezonu, w grudniu 2023 to niebo a ziemia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lubeckim napisał:

Tym nie mniej jak porównam sam siebie do początku sezonu, w grudniu 2023 to niebo a ziemia.

Mati,dasz radę wstawić z grudnia dla porównania, ale to samo lub gdybyś miał pół pług lub krótki z tych dwóch okresów dla porównania .To może być ciekawy wątek dla tych co jeszcze się zastanawiają czy warto iść drogą szkolenia przez profesjonalistów czy jednak samouctwo przeczytawszy bibliotekę. A spięcie do kamery znam i wiem doskonale o czym piszesz . Ten wzrok i nie musi nic mówić żebym wiedział o co chodzi-bezcenne 🙃 

pozdro

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poł pługi z teraz nie będe miał. Tadeusz nagrał dosłownie tylko cztery czy pięć filmów łącznie i to za każdym razem tylko krótki i długi. Miałbym półpług ze stycznia ale raz nie było by porównania a dwa musiałbym to przeszukać, bo mam wszystkie filmy dla obydwu grup. Dużo trochę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lubeckim napisał:

Poł pługi z teraz nie będe miał. Tadeusz nagrał dosłownie tylko cztery czy pięć filmów łącznie i to za każdym razem tylko krótki i długi. Miałbym półpług ze stycznia ale raz nie było by porównania a dwa musiałbym to przeszukać, bo mam wszystkie filmy dla obydwu grup. Dużo trochę tego.

Szkoda,że nie masz czegoś co można by porównać w tych krótkich okresach szkoleniowych . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubeckim napisał:

Tzn starałem się, żeby bardzo mi wyszło. Z wystawianiem rzyci, to kwestia sylwetki jest też właśnie do poprawy bo zdarza mi się być albo za mało pochylonym albo za bardzo.

To nie tyle kwestia za dużego czy za małego pochylenia, ale odpowiedniego ugięcia. Tak na pierwszy rzut oka to za małe ugięcie w stawie skokowym. Swietnie to tłumaczy Morgan. Warto zobaczyc cały filmik, ale podaję od momentu, w którym u Ciebie jest źle. https://youtu.be/p0ARHjV37dI?t=125

 

Edytowane przez a_senior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lubeckim napisał:

Dzięki za Wasze komentarze. Ogólnie to nie miał być typowy NW. Bardziej bliżej coś skrętu długiego ześlizgowego ale ogólnie bardziej taki miks. Surowo pewnie jest, bo nie powiem trochę się spinałem jadąc do kamery Tadeusza 😉 Tzn starałem się, żeby bardzo mi wyszło. Z wystawianiem rzyci, to kwestia sylwetki jest też właśnie do poprawy bo zdarza mi się być albo za mało pochylonym albo za bardzo.

Tym nie mniej jak porównam sam siebie do początku sezonu, w grudniu 2023 to niebo a ziemia.

Cześć

Pochylenie - jak rozumiem tułowia - samo w sobie jest błędem. W uproszczeniu jest tak, że załamanie w stawach a co za tym idzie pochylenie tułowia jest funkcją nachylenia stoku - im stromiej tym niżej i tym bardziej sylwetka jest załamana. Jeżeli przedłużymy linię goleni i linię tułowia to te dwie proste powinny być cały czas mniej więcej równoległe i... tyle.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to zastanawiam sie dlaczego wciąż w taki archaiczny sposób uczy się NW. Wydaje się, że nic sie nie zmieniło od czasu francuskiej komedii "Slalom niespecjalny" z 1979 r. Było nie było 45 lat temu. 🙂 Podaje krótki pokaz NW z tego filmu. Zaraz po tym uczeń przywali instruktorowi w plecy. 🙂 Po francusku technika NW nazywa się flexion-extension i tłumacze to jako ugięcie, rozciągniecie. https://youtu.be/28L6XQAfAsU?si=k1f3uzhiMUAncQSg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Edwin napisał:

Najlepszy sposób na kontrolę prędkości podczas nauki...

OK, ale po co tego uczyć w tak przesadny sposób. Po co ten zbędny końcowy wyprost? Rozumiem odciążenie poprzez wyjście w górę, ale nie trzeba tego robić aż do wyprostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, a_senior napisał:

OK, ale po co tego uczyć w tak przesadny sposób. Po co ten zbędny końcowy wyprost? Rozumiem odciążenie poprzez wyjście w górę, ale nie trzeba tego robić aż do wyprostu. 

Instruktor przerysowuje aby oddać o co mu chodzi a uczeń wiernie go naśladuje.. to normalne - w praniu wyblaknie..

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mitek said:

Cześć

Pochylenie - jak rozumiem tułowia - samo w sobie jest błędem. W uproszczeniu jest tak, że załamanie w stawach a co za tym idzie pochylenie tułowia jest funkcją nachylenia stoku - im stromiej tym niżej i tym bardziej sylwetka jest załamana. Jeżeli przedłużymy linię goleni i linię tułowia to te dwie proste powinny być cały czas mniej więcej równoległe i... tyle.

Pozdro

No coś takiego kojarzę. Ale tutaj jest jak rozumiem jazda w za bardzo wyprostowanej sylwetce? No i pytanie (ogólnie do wszystkich) o ten krótki i rzyć. Tak krótki on do końca nie jest ale też chodziło o to, żeby dojeżdzać nartami circa-about to linii stoku. Jak chciałem naprawdę krótko to często mnie goniło w dół, bo narty były circa 45 stopni do upadu i zaczynałem już następny skręt.

Popatrzyłem też teraz na film Tadeusza, który w powyższych ujęciach był oczywiście operatorem kamery. Narazie bym celował jednak w coś pośrodku Ja a On ale mam wrażenie, że ja się za bardzo pochylam do przodu. W sensie ugięcie w kolanach wydaje się dobre ale ponieważ pochylam się do przodu, to ta rzyć tak sterczy 😄

Jeżeli zaś mówimy o skręcie ciętym nisko-wysoko, to moment "Ahaaa to tak się robi" miałem z @Adam ..DUCH w Zwardoniu, gdzieś początkiem lutego. Na pożyczonych od niego SL9 (ale nie tych Beta, co ja mam tylko nowszych SL9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Instruktor przerysowuje aby oddać o co mu chodzi a uczeń wiernie go naśladuje.. to normalne - w praniu wyblaknie..

Tu jest szczególny przypadek. Większość uczniów zrobi może 30% tego co instruktor w pokazie, dlatego przerysowana wersja zazwyczaj się sprawdza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Edwin napisał:

NW to skręt wywołany poprzez wyjście w górę i odciążenie nart. 

Ja tu tego nie widzę,jest wyjście w górę, które nie powoduje nic, później skręt.

To nie jest NW,ale duży plus za chęć ćwiczeń.

A jeśli mam radzić,to równocześnie przy wyjściu w górę proponuję by ręką poszła do przodu i nastąpiło wbicie kijka przechodząc w następny skręt i stopniowe obniżenie sylwetki.

To jest kluczowy problem, reszta to detale.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...