Skocz do zawartości

Komplet spodnie i kurtka gdzie szukać


karnasw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam jakiejś sensownej kurtki i spodni narciarskich. Wczoraj doszły do mnie ciuchy jmp, niestety mimo, że rozmiarowo ok, to spodnie mnie ograniczają przy zgięciu kolan, a kurtka w niektórych miejscach przylega, a wielu odstaje, przez co wyglądam jak w worku i nie czuję żeby dawała ciepło. Trochę żałuję bo parametry dobre. Znajdę coś sensownego do 2000zł? Gdzie szukać? Jakieś sklepy w Gdańsku gdzie można przymierzyć? Z JMP brałem spodnie RACE i kurtkę RED. Aktualnie jeżdżę w 4F sprzed 5 lat. Jest wygodna, ale śmierdzi po jazdach i jednak nie odprowadza potu dobrze. Oddychalnosc tylko 5000.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, karnasw napisał:

Cześć, szukam jakiejś sensownej kurtki i spodni narciarskich. Wczoraj doszły do mnie ciuchy jmp, niestety mimo, że rozmiarowo ok, to spodnie mnie ograniczają przy zgięciu kolan, a kurtka w niektórych miejscach przylega, a wielu odstaje, przez co wyglądam jak w worku i nie czuję żeby dawała ciepło. Trochę żałuję bo parametry dobre. Znajdę coś sensownego do 2000zł? Gdzie szukać? Jakieś sklepy w Gdańsku gdzie można przymierzyć? Z JMP brałem spodnie RACE i kurtkę RED. Aktualnie jeżdżę w 4F sprzed 5 lat. Jest wygodna, ale śmierdzi po jazdach i jednak nie odprowadza potu dobrze. Oddychalnosc tylko 5000.

Podjedź do TK Maxxa (warto do różnych lokalizacji), może coś jeszcze zostało. Czasami na Zalando Lounge i Limango bywał Rossi, Head i Fischer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, karnasw napisał:

Jakoś na początku grudnia byłem w Gdańsku w TK Maxx to kompletna pustka. Zobaczę jeszcze w tym tygodniu.

TK Max po pandemii dość lipnie ogarnia sprawy narciarskie - zrazili się chyba 😄 bo im wtedy towar został.

Ja ostatnio ujeżdżam gore-tex 3L shell - bez ocieplenia. Jedyne. Elastyczność w komponiowaniu warstw w zależności od pogody - bezcenne.

W tym sezonie jeździłem kilka razy w samej bieliznie narciarskiej i shellu - i było elegancko. Taka skorupa chroni przed wiatrem, jak dobrze skrojona to
szczelnie otacza policzki i jest super. Polecam. Firma - no jakakolwiek z topowych - Ja mam Sheffler, @Marcos73 ma Peak Performance.
Ważne, żeby to było zrobione z Gore-Tex Pro lub Gore-Tex 3L. 

Tyle ode mnie... Pozdrawiam.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, karnasw napisał:

Jakoś na początku grudnia byłem w Gdańsku w TK Maxx to kompletna pustka. Zobaczę jeszcze w tym tygodniu.

Cześć

A jeżeli nic nie znajdziesz po prostu odpuść wyjazd.  Własne bezpieczeństwo jest ważniejsze niż chwila przyjemności. Na Wieżycę zawsze jakąś kangurkę dobierzesz (oczywiście z Goretex) , najlepiej 3, 07 fl. - polecam i oczywiście 20000 - to wiadomo) ale w wysokie góry... Rozsądek to podstawa!

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Haha 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2024 o 10:56, karnasw napisał:

Cześć, szukam jakiejś sensownej kurtki i spodni narciarskich. Wczoraj doszły do mnie ciuchy jmp, niestety mimo, że rozmiarowo ok, to spodnie mnie ograniczają przy zgięciu kolan, a kurtka w niektórych miejscach przylega, a wielu odstaje, przez co wyglądam jak w worku i nie czuję żeby dawała ciepło. Trochę żałuję bo parametry dobre. Znajdę coś sensownego do 2000zł? Gdzie szukać? Jakieś sklepy w Gdańsku gdzie można przymierzyć? Z JMP brałem spodnie RACE i kurtkę RED. Aktualnie jeżdżę w 4F sprzed 5 lat. Jest wygodna, ale śmierdzi po jazdach i jednak nie odprowadza potu dobrze. Oddychalnosc tylko 5000.

zobacz tutaj, nawet mają niezłe przeceny

Odzież górska, sportowa męska - Oficjalny sklep górski i turystyczny Mammut w Polsce - (mmtsklep.pl)

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
16 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

A jeżeli nic nie znajdziesz po prostu odpuść wyjazd.  Własne bezpieczeństwo jest ważniejsze niż chwila przyjemności. Na Wieżycę zawsze jakąś kangurkę dobierzesz (oczywiście z Goretex) , najlepiej 3, 07 fl. - polecam i oczywiście 20000 - to wiadomo) ale w wysokie góry... Rozsądek to podstawa!

Pozdrowienia

Nie no, wyjazdu nie odwołam 😀 najwyżej stara kurtałka będzie mnie chroniła. Jadę do Cortina d'Ampezzo. Ogólnie jeśli chodzi o warunki jakie miałem w tamtym roku na Kronplatz to bielizna i kominiarka Brubeck Active Wool + kurtka i spodnie 4F wystarczały jeśli chodzi o ciepło, ale jednak po jeździe czułem, że było za mokro. Dzięki za porady. Sprawdzę, tylko z tym 20000 w cenie 2k za komplet może być ciężko.

Edytowane przez karnasw
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karnasw napisał:

Nie no, wyjazdu nie odwołam 😀 najwyżej stara kurtałka będzie mnie chroniła. Jadę do Cortina d'Ampezzo. Ogólnie jeśli chodzi o warunki jakie miałem w tamtym roku na Kronplatz to bielizna i kominiarka Brubeck Active Wool + kurtka i spodnie 4F wystarczały jeśli chodzi o ciepło, ale jednak po jeździe czułem, że było za mokro. Dzięki za porady. Sprawdzę, tylko z tym 20000 w cenie 2k za komplet może być ciężko.

No już daj spokój z tą starą kurtką jak jedziesz do Cortiny, dołóż parę groszy i kup te 28 000

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, karnasw napisał:

Nie no, wyjazdu nie odwołam 😀 najwyżej stara kurtałka będzie mnie chroniła. Jadę do Cortina d'Ampezzo. Ogólnie jeśli chodzi o warunki jakie miałem w tamtym roku na Kronplatz to bielizna i kominiarka Brubeck Active Wool + kurtka i spodnie 4F wystarczały jeśli chodzi o ciepło, ale jednak po jeździe czułem, że było za mokro. Dzięki za porady. Sprawdzę, tylko z tym 20000 w cenie 2k za komplet może być ciężko.

Jeśli chodzi o sklepowy 4F ( podobno robią też dla profesjonalistów ) , to uważam że ich Dermizax jest jakiś taki ,,ich,, i mimo że 20000 to jednak nie chroni. Mam też wiatrówkę od nich … 8000 Neo Dry i z roweru po deszczu wracałem dokumentnie przemoczony… a moje dzieci na tanich Decathlonowuch Shellach suche jak pieprz… gore tex jak już coś kupujesz … szkoda się babrać w półśrodki. Nikt Ci nie każe kupować kurtki za 3 koła … są miejsca gdzie można znaleźć taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda to szycie na miarę? Zajmie to też pewnie trochę czasu i pewnie trzeba w sklepie stacjonarnym się pojawić? Standardowe rozmiary jednak nie są dla mnie jak już pisałem w pierwszym poście. Jakbym wziął spodnie XL to byłyby za duże, a kurtka M raczej miałaby już za krótki rękaw i samą długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Iven napisał:

Jeśli dorzucisz 2-3 stówki to znajdziesz komplet (spodnie +kurtka) polskiej firmy Bergson , która szyje z Supratexu Extrem (membrana 20.000/20.000)....szczerze mogę polecić 

Patrząc na ich stronie to komplet kurtka + spodnie wyjdzie mniej niż 2K. Zobaczę czy w Rivierze mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marcos73 napisał:

Michal, to już nie te czasy. Tanio to już było. 
pozdro

Przesadzasz. Ceny są zbliżone do tych sprzed pandemii. Ale fakt. Sama naszywka/haft z pająkiem kosztuje coś koło 2000 minimum - patrzac co się kupuje za te 4k....

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mig napisał:

Ale fakt. Sama naszywka/haft z pająkiem kosztuje coś koło 2000 minimum - patrzac co się kupuje za te 4k....

Zależy gdzie się kupuje 😉. Kupiłem trochę ciuchów z pająkiem w październiku na Manhattanie i softshelle czy spodnie dresowe kosztowały poniżej 30$ 😀.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig napisał:

Przesadzasz. Ceny są zbliżone do tych sprzed pandemii. Ale fakt. Sama naszywka/haft z pająkiem kosztuje coś koło 2000 minimum - patrzac co się kupuje za te 4k....

Przesadziłem zważywszy na jakość. Coś da się wyszukać, ale wybór marny od ręki.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem JMP, mam Bergsona.

Miałem Spydera.

JMP i Bergson to superklasa, Spyder OK.

Jeśli rzeczywiście można zamówić dedykowany komplet w cenie circa 2k,  to wchodzę - w końcu miałbym spodnie o właściwej długości (wszystkie są za długie, bo nogi mam krótkie 😄 ) i zestaw dopasowany do mojej budowy, a to poprawia stanowczo własny dobrostan, co dla mnie ważne.

Ps. Mam Goldwina.

Jak sprawdzę na stoku, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zalando lounge ostatnio kupiłem spodnie Mammut Stoney za 129€ testowałem na wyjedzie w L2A w zmiennych warunkach a na lodowcu pizdzilo okropnie ze stopy po chwili marzły a w nogi było ciepło,jazda kanapami bez osłon w dużym opadzie i suchy … 
Nie ma dnia,żeby takie marki jak Spyder,PP,Mammut,Columbia,Jack Wolfskin,IcePeak,Hoglöfs,Volcom,North Face i inne się nie pokazały na ZL. Za dwa koła złotego to można śmiało dwa komplety skompletować. 
 

Zerkniej jeszcze tu, 

https://www.ridestore.com/pl/montec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...