Jump to content

karnasw

Members
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

karnasw's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Dedicated
 • One Year In
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

10

Reputation

 1. Na te warunki co są teraz we Włoszech to w samym softshellu byłoby ok. Ubrałem najcieńszy Brubeck Dry plus kurtka i było mi za gorąco czasami, ale w wyższych partiach gór idealnie.
 2. Ostatecznie kupiłem komplet od Bergsona. Naprawdę wygodne spodnie i kurtka wydaje się solidna. Dzięki za rady :).
 3. Dzisiaj pojadę zmierzyć Bergsona. Wczoraj mierzyłem spodnie i kurtkę Alpine Pro, niby ok, ale JMP jednak sprawiało wrażenie solidniejszej. Byłem też w TK Maxx, nic tam nie ma.
 4. Patrząc na ich stronie to komplet kurtka + spodnie wyjdzie mniej niż 2K. Zobaczę czy w Rivierze mają.
 5. Jak wygląda to szycie na miarę? Zajmie to też pewnie trochę czasu i pewnie trzeba w sklepie stacjonarnym się pojawić? Standardowe rozmiary jednak nie są dla mnie jak już pisałem w pierwszym poście. Jakbym wziął spodnie XL to byłyby za duże, a kurtka M raczej miałaby już za krótki rękaw i samą długość.
 6. Nie no, wyjazdu nie odwołam 😀 najwyżej stara kurtałka będzie mnie chroniła. Jadę do Cortina d'Ampezzo. Ogólnie jeśli chodzi o warunki jakie miałem w tamtym roku na Kronplatz to bielizna i kominiarka Brubeck Active Wool + kurtka i spodnie 4F wystarczały jeśli chodzi o ciepło, ale jednak po jeździe czułem, że było za mokro. Dzięki za porady. Sprawdzę, tylko z tym 20000 w cenie 2k za komplet może być ciężko.
 7. Jakoś na początku grudnia byłem w Gdańsku w TK Maxx to kompletna pustka. Zobaczę jeszcze w tym tygodniu.
 8. Cześć, szukam jakiejś sensownej kurtki i spodni narciarskich. Wczoraj doszły do mnie ciuchy jmp, niestety mimo, że rozmiarowo ok, to spodnie mnie ograniczają przy zgięciu kolan, a kurtka w niektórych miejscach przylega, a wielu odstaje, przez co wyglądam jak w worku i nie czuję żeby dawała ciepło. Trochę żałuję bo parametry dobre. Znajdę coś sensownego do 2000zł? Gdzie szukać? Jakieś sklepy w Gdańsku gdzie można przymierzyć? Z JMP brałem spodnie RACE i kurtkę RED. Aktualnie jeżdżę w 4F sprzed 5 lat. Jest wygodna, ale śmierdzi po jazdach i jednak nie odprowadza potu dobrze. Oddychalnosc tylko 5000.
 9. Cześć, chcę kupić rękawice LEKI żeby mieć do kompletu do kijków. Czy ktoś posiada powyższe modele z tytułu i ma jakąś opinię już o nich wyrobioną lub innych LEKI w podobnej cenie? Będę musiał niestety zamówić parę sztuk żeby przymierzyć. Intersport nie ma w tym roku sprzętu narciarskiego w ogóle i nie mam gdzie teraz ich sprawdzić w Gdańsku. Falcon mają SOFT-TEX, Shield GORE-TEX. Nie miałem jeszcze styczności z SOFT-TEX. Falcon 3D | LEKI Shield 3D GTX | LEKI Jak wygląda ich rozmiarówka? Reusch i Viking na mnie pasują rozmiary 10, (9.6cm szerokość dłoni). Obwód dłoni wychodzi około 23cm więc dla LEKI według tabeli to będzie rozmiar 9.0 - 9.5. Nie mają zaniżonej rozmiarówki?
 10. Wiem, tylko właśnie nie mam takiego kijka w okolicy. Ewentualnie poszukam jak będę w innym mieście. Chciałem sobie to sprawdzić na kiju od miotły mając tą długość.
 11. Cześć, nie mogę znaleźć nigdzie informacji o długości od początku kijka (strona uchwytu) do talerzyka dla kijka 130cm. Czy ktoś może ma taki i podzieli się informacją? Na stronie w ich tabelce dla mojego wzrostu jest 130cm, ale wolę się upewnić.
 12. Oczywiście, że zależy. Planuję jeszcze pojeździć kilkadziesiąt lat, mam złe nawyki z początku, ale wiem, że to ogarnę. 🙂 Dzięki za rady wszystkim.
 13. Dzięki za rady. Planuję w przyszłym sezonie (jak pogoda pozwoli) potrenować technikę w Polsce. Zacząłem też więcej jeździć na rolkach po dłuższej przerwie i przechodzę sobie kursy od podstaw (niestety nikt mi kiedyś nie doradzał, teraz dużo kursów nauki w internecie), być może pomoże mi to trochę w technice na nartach (A-Frame, separacja). Dalej nie wiem jednak w jakim kierunku iść zakładając, że poprawię technikę i najczęściej jeżdżę we Włoszech. SL Race czy All-Mountain?
×
×
 • Create New...