Skocz do zawartości

Zwardoń 2024 - zlot Twardzielek i Twardzieli - part 2


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, SzymQ napisał:

Wyglądają jakby walczyli o życie, a nie jeździli 😜

kolejne 5 minut obserwacji kamerki już trochę lepiej

21 : 9 dla bezkijkowców

 

o a teraz to chyba Adam jedzie i szkoli jakiegoś maluszka (poprawili statystykę kijkowców)

Edytowane przez Jan
Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Jan said:

kolejne 5 minut obserwacji kamerki już trochę lepiej

21 : 9 dla bezkijkowców

 

o a teraz to chyba Adam jedzie i szkoli jakiegoś maluszka (poprawili statystykę kijkowców)

Od poniedziałku przynajmniej 4 osoby dojdą do Twojej statystyki po stronie osób walczących o życie z kijkami. 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SzymQ napisał:

Od poniedziałku przynajmniej 4 osoby dojdą do Twojej statystyki po stronie osób walczących o życie z kijkami. 🙂

to pomachajcie mi do kamerki - coraz bardziej zaczyna mi się ta górka podobać

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jan napisał:

ale stok jeszcze całkiem dobrze wygląda

https://www.zwardonski.pl/informacje/kamery-online

może to przypadek ale obserwując kamerkę to połowa narciarzy i narciarek jeździ bez kijków

ps.

jeszcze edit

właśnie teraz obserwowałem górną kamerkę przez 5 minut

przejechało 15 narciarzy bez a tylko 2 z kijkami

Czyli wychodzi na to że połowa trenuje narciarstwo alpejskie a połowa skoki narciarskie.....najbliższa skocznia jest w Gilowicach i Szczyrku???😉

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jan napisał:

kolejne 5 minut obserwacji kamerki już trochę lepiej

21 : 9 dla bezkijkowców

 

o a teraz to chyba Adam jedzie i szkoli jakiegoś maluszka (poprawili statystykę kijkowców)

Jak czerwona kurtka to Tomek - u niego świat bez kijów traci sens. A ten maluszek to 5 letnia Natalia z oczkami jak u sarny - można się utopić

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Czyli wychodzi na to że połowa trenuje narciarstwo alpejskie a połowa skoki narciarskie.....najbliższa skocznia jest w Gilowicach i Szczyrku???😉

I gitara, trzeba nabrać prędkości przed wyjściem z progu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jan napisał:

to teraz wiem dlaczego polscy skoczkowie narciarscy mają znacznie większe sukcesy międzynarodowe

A tak kontynuując ciekawostki z Zwardonia. W Zwardoniu istniała przed II WW użytkowana skocznia narciarska usytułowana w rejonie dawnego schroniska PTTK "Dworzec Beskidzki" a jej kres istnienia nastąpił w latach bodajże 70 tych. "Austriacki kapral" planował zbudować w masywie Skalanki (nie wybitny szczyt w Beskidzie Żywieckim zaliczany to tzw "Worka Raczańskiego") kompleks skoczni wraz z obiektem mamucim.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

ciekawostki z Zwardonia.

mam taki sentyment do Zwardonia bo tam wystartowałem pierwszą w życiu samodzielnie zorganizowaną wyprawę górską, pojechaliśmy z 2 kumplami pociągiem do Zwardonia, zdobyli Baranią Górę i zeszli do Wisły Głębce

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jan napisał:

mam taki sentyment do Zwardonia bo tam wystartowałem pierwszą w życiu samodzielnie zorganizowaną wyprawę górską, pojechaliśmy z 2 kumplami pociągiem do Zwardonia, zdobyli Baranią Górę i zeszli do Wisły Głębce

Też kiedyś tak planowaliśmy - pojechaliśmy do Zwardonia (tą "ciufcią" pewnie pamiętasz).. na początku szlaku taki szaas/wiata/ ognisko było ..skuliśmy sie strasznie tam i trza było plan modyfikować..też mam sentyment.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, SzymQ napisał:

Bądź poważny! Znajdź transport i wpadaj na zlot, a nie jakieś machanie do kamerki...

Coś Ty Szymek ...kiedyś Go na narty chciałem wyciągąć na tą hale co niby pod nosem ma tam w tym zgniłem zachodzie...zapomnij... 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

A tak kontynuując ciekawostki z Zwardonia. W Zwardoniu istniała przed II WW użytkowana skocznia narciarska usytułowana w rejonie dawnego schroniska PTTK "Dworzec Beskidzki" a jej kres istnienia nastąpił w latach bodajże 70 tych. "Austriacki kapral" planował zbudować w masywie Skalanki (nie wybitny szczyt w Beskidzie Żywieckim zaliczany to tzw "Worka Raczańskiego") kompleks skoczni wraz z obiektem mamucim.    

Do niedawna było w okolicy sporo skoczni.... 

3 skocznie w Goleszowie, kilka km dalej 2 skocznie w Nydku( Czechy)-nadal czynne, 3 skocznie w Wisle centrum (czynne po przebudowie), Wisle Labajowie, 2 w Wisle Malince - K120( czynna) i mała w górnej Malince, Szczyrku Biłej, Szczyrku Skalite( czynna), Szczyrku Salmopolu ( piękna konstrukcja drewniana), i bodajże w Bielsku...

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam ..DUCH napisał:

Czyli wychodzi na to że połowa trenuje narciarstwo alpejskie a połowa skoki narciarskie.....najbliższa skocznia jest w Gilowicach i Szczyrku???😉

Przejeżdżam w każdy weekend obok tych skoczni w Gilowicach i śniegu w tym roku nie widziałem, skoczków w ciągu ostatnich trzech lat też nie. Ale igielit mają elegancki. Za to pod skocznią w lipcu grali Golce ku uciesze ludu i wtedy to przez Gilowice nie dało się przejechać. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/21/2024 at 1:16 PM, Mitek said:

Cześć

Pragnę tylko wspomnieć, że kolega Mateusz (Lubeckim) zajmuje się stacjami pogodowymi zawodowo, z tego co wiem.

Pozdro

No 5% sumy netto na fakturach rocznie mam z tych stacji. Reszta to klepanie na akord dla Niemca pod sprzęt Car Audio. Nie o to jednak chodzi. Przewidywanie ataków zimy na dwa tydnie do przodu to mrzonka, zwłaszzca w obecnej, tak dynamicznej pogodzie. Od tygodnia śledzę (śledziłem) pogody dla Tatr aby w końcu spełnić mój fetysz, czyli zimowe wyjście na Rysy. Pogoda na najbliższą niedzielę zmieniała się od 5h ze słońcem i braku opadów, do obecnych 2h ze słońcem i łącznie 20...30 cm opadów na dobę. Z takim zastrzeżeniem, że raz miało padać w nocy z nd na pon, raz późnym popołudniem w nd a raz nawet w ciagu dnia. Mówimy tu jednak o okresie 7 dni a gdzie tam mówić jak będzie w górach za 3 tydnie.

A plan na Rysy został ostatecznie skasowany zagrożeniem lawinowym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Jan said:

od Słowackiej strony powinno być dużo lepiej

Niestety na Słowacki też wszędzie 2 stopień. Tzn drugi stopień nie oznacza, że nie można chodzić w góry ale jednak to są Rysy. Kolega zaliczył tam powrót nad Morskie Oko w pociagu lawina express. Na szczęście to była niewielka lawina ze świeżego śniegu. Zasypało go tylko do cycek. Ręce i głowę miał na powierzchni także skończyło się wyłącznie na strachu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nieskromnie i absolutnie nie w temacie pochwalę, że dzisiaj przyszedł spóźniony Św Mikołaj a raczej kurier. Może i nie są nowe, a nawet można by powiedzieć wiekowe. Za to mają jeszcze 2.35mm krawędzi (czyli całe 100 milsów), są zajebiste a najważniejsze: są moje ‼️

Jaram się normalnie jak norweski kościół 😍🤩

Po lewej moje stare Voelkl. Po nowej moje nowe-jeszcze-starsze Atomic SL9 Beta 170cm 😊 Miękka gra się skończyła

narty_atomisc_sl9beta.thumb.JPG.ce92f670a6e128b9146d3f449586c5c6.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lubeckim napisał:

A ja się nieskromnie i absolutnie nie w temacie pochwalę, że dzisiaj przyszedł spóźniony Św Mikołaj a raczej kurier. Może i nie są nowe, a nawet można by powiedzieć wiekowe. Za to mają jeszcze 2.35mm krawędzi (czyli całe 100 milsów), są zajebiste a najważniejsze: są moje ‼️

Jaram się normalnie jak norweski kościół 😍🤩

Po lewej moje stare Voelkl. Po nowej moje nowe-jeszcze-starsze Atomic SL9 Beta 170cm 😊 Miękka gra się skończyła

narty_atomisc_sl9beta.thumb.JPG.ce92f670a6e128b9146d3f449586c5c6.JPG

Gdzie dają takie sprawne zabytki? SL9 w dobrym stanie.... super! Miałem takie w.... 2005? 6? Miło wspominam. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...