Skocz do zawartości

Sezon 2023/2024


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Mikoski napisał:

Dzisiaj Czantoria dla wytrwałych, śnieg mokry ciężki i od 10 deszcz ale nie będę narzekać trzeba było tylko odpowiednią linię wybrać żeby omijać niespodzianki 🤪 Na wyciągu poznałem ojca naszego skoczka narciarskiego Pawła Wąska opowiedział co nieco o naszej kadrze,nie będę cytował 🤣 Bardzo dobry narciarz miło było patrzeć jak śmiga. Obsługa mówiła że być może jutro już nie ruszą. Na koniec sprawdziłem ślizgi i o dziwo nie było żadnej ryski 😁

IMG20240217085157.jpg

IMG20240217085532.jpg

IMG20240217085620.jpg

IMG20240217085631.jpg

Warun dla koneserów.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mikoski napisał:

Dokładnie , na zdjęciach wybrałem najgorsze miejsca góra i dół są ok tylko środkowa część około 1/4 całości jest to co widać.

Po dzisiejszych ulewach, to raczej koniec dla niektórych tras. Nie sądzę ,żeby ktoś się zdecydował jeszcze na naśnieżanie nawet gdyby temperatura spadła. 

Jutro rano jadę na Pilsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wróciliśmy właśnie z Hochkar. Ekipa zacna, warunki znakomite choć zróżnicowane. Sporo nart fajnych było do jeżdżenia oraz sukcesy w edukacji osiągnięte - tym razem wychowana nowa deskarka. Może dzieci mi podeślą zdjęcia albo filmiki to wkleję.

Wniosek sprzętowy jest jeden: narty sportowe są uniwersalne i spisują się znakomicie w każdym terenie i warunkach. Reszta to większe lub mniejsze badziewie.

Pozdro

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mitek napisał:

Reszta to większe lub mniejsze badziewie.

Cześć 

Ostatnio na kanapie spotkałem mega przemiłe małżeńsko,pan stwierdzi,że tylko polsporty a reszta tak jak napisałeś 😜

Gdyby czytał to dzięki za łyczek cytrynóweczki-wyśmienita 😉 i oczywiście za miłą pogawędkę. 

Zdrowego i dbać o kolano ! 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas z planów na kameralny ośrodek w Austrii wyszły Włochy.
3 dni na Kronplatz i 3 dni 3 Zinnen. Warunki do jazdy rewelacyjne; pogoda świetna (5 dni słońca na 6 jeżdżenia). Ludzi sporo jednak ośrodki duże i dało się w miarę swobodnie pojeździć. Na Kronplatz bywam dość często, natomiast 3 Zinnen widziałem ostatnio ponad 10 lat temu. Świetny ośrodek. Oczywiście lepiej poza feriami ale nawet z większą ilością ludzi i tak się broni

pozdrawiam

IMG_5584.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Victor napisał:

Cześć 

Ostatnio na kanapie spotkałem mega przemiłe małżeńsko,pan stwierdzi,że tylko polsporty a reszta tak jak napisałeś 😜

Gdyby czytał to dzięki za łyczek cytrynóweczki-wyśmienita 😉 i oczywiście za miłą pogawędkę. 

Zdrowego i dbać o kolano ! 

pozdrawiam

Cześć

Znajomi - bardzo dobrzy narciarze, koleżanka jest zawodniczką amatorką od dobrych paru lat - też twierdzili, że ich są najlepsze. Przejechałem się - narta typu RC 180cm 18 metrów - ale charakterystyka taka, że nie wiadomo jak jechać bo niby zacieśnia trochę jak SL ale za wiotka i nie sprężysta. Do tego wolna w reakcji bo szersza no i lekka. Zjechać się dało ale po jednym zjeździe zwróciłem i założyłem chyba GS 183cm 30 metrów i inna jazda, przede wszystkim pewna. Aha dodam, bo to chyba było kluczowe, że ta RC była bez płyty. Jazda po godz 14 przy temperaturze chyba z +10 stopni na stoku o wystawie SE.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Znajomi - bardzo dobrzy narciarze, koleżanka jest zawodniczką amatorką od dobrych paru lat - też twierdzili, że ich są najlepsze. Przejechałem się - narta typu RC 180cm 18 metrów - ale charakterystyka taka, że nie wiadomo jak jechać bo niby zacieśnia trochę jak SL ale za wiotka i nie sprężysta. Do tego wolna w reakcji bo szersza no i lekka. Zjechać się dało ale po jednym zjeździe zwróciłem i założyłem chyba GS 183cm 30 metrów i inna jazda, przede wszystkim pewna. Aha dodam, bo to chyba było kluczowe, że ta RC była bez płyty. Jazda po godz 14 przy temperaturze chyba z +10 stopni na stoku o wystawie SE.

Pozdro

Cześć 

Nie miałem jeszcze okazji bo katuje SL ale czuję w kościach,że bliżej niż dalej do wpięcia GSa 😉

pozdro 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Victor napisał:

Cześć 

Nie miałem jeszcze okazji bo katuje SL ale czuję w kościach,że bliżej niż dalej do wpięcia GSa 😉

pozdro 

Cześć

Może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Równie dobrze - bo jeździliśmy wymiennie - mogłem się przesiąść na sportową SL - tym bardziej, że akurat na tym wyjeździe mieliśmy do dyspozycji 5 par. Ważne, żeby narta była o porządnej sportowej konstrukcji dość sztywna ciężka i z płytą może są też takie narty pośrednie - ja nie miałem okazji. Zmierzam raczej do tego, że takie narty dają mozliwość jazdy w każdych warunkach od twardych, niemalże lodowych po silnie rozgrzebany stok popołudniowy a nawet zmuldzoną ścianę. Wszystko zdarzyło na się jednego dnia i nie było różnicy czy jedzie się na GS czy na SL - na stromych muldach kłopotliwa była długość i konieczność przekładania. Zaznaczam, że były to muldy - czyli wylodzone dołki pomiędzy sztywnymi garbami o wysokości pół metra a nie rozgrzebany miękki stok z odsypami bo po takim idzie się na wszystkim jednako.

Pozdro

PS

Pogoda zacna na rower i pomimo 4-5 stopni jazda praktycznie późnowiosenna.

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mikoski napisał:

No to zgaduję 🤔 Silan ?

Owszem, Sillian Hochpustertal. Pierwsza stacja podchodząca pod Dolomity, choć po austriackiej stronie. Wchodzi w skład karnetu Osttirol Ski Hit. Dziś byliśmy w drugiej - Großglockner Kals-Matrei. Przepiękne widoki i bardzo przyjazny narciarsko teren. Jak na obecne warunki pogodowe (ponad 10 stopni) świetnie przygotowane trasy.

DSCN0259.JPG

DSCN0262.JPG

DSCN0268.JPG

DSCN0274.JPG

DSCN0275.JPG

DSCN0264.JPG

Edytowane przez tomkly
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Dotarliśmy do Bodensdorfu w piątek wieczorem ( nad jeziorem Ossiacher see). No cóż, wiosna pełną gębą. Zielono, grama śniegu i +10 na termometrze. Sobota spanie do 11.00 i krótka wycieczka po okolicznych miasteczkach, małe ale urocze. Ludzi zero, wszytko pozamykane.

Feldkirchen

IMG_3363.thumb.jpeg.5b2c690255ee5572ca2e3e24c167898b.jpeg

IMG_3364.thumb.jpeg.61f47115d71f3eb8d976c352cd49167e.jpeg

IMG_3365.thumb.jpeg.c761fc3c028d6d69f6b7fbd5751f20c3.jpeg

oraz St. Veit an der Glann

IMG_3369.thumb.jpeg.d94bb6259f88918ae673f19d6e5853ef.jpeg

IMG_3368.thumb.jpeg.01d4b64554cee12421042c73fa553a8b.jpeg

odlotowy hotel

IMG_3371.thumb.jpeg.b6eba3a9526343b8a64189af5e26e41b.jpeg

IMG_3372.thumb.jpeg.4943c106f28edfa4f516e3ccceb3acfd.jpeg

potem znajomi dojechali, imprezka i rano z bólem padło na Gerlitzen, bo blisko. Zachmurzone, na górze mgła. Nic nie było widać, narciarze wyłaniali się znikąd. Ciepło, +8 stopni, miękko bardzo, warun wiosenny. Ok. 12.00 wyszło słońce, mgła puściła na górze. Do 12.00 jeździliśmy na dole. Super śnieg, mokry ale naturalny, poza trasą z 40cm leży, można jeździć. 
Tak z rana:

IMG_3375.thumb.jpeg.41156036429ae3d31e8092bcc5ead2fd.jpeg
tą trasę tłukliśmy rano, nie było mgły. Mimo iż bardzo dużo ludzi jazda na bieżąco.

IMG_3377.thumb.jpeg.307d5ef6fa27ee7b6ee054686370bde6.jpeg

IMG_3379.thumb.jpeg.a51d8836b85c45e7b62c7b2835d04bcc.jpeg

cały ośrodek otwarty, wszystkie trasy czynne.

IMG_3378.thumb.jpeg.6154f3f9a88f2490965e980eed251962.jpeg

powrót do gondoli ok. 16.00, wymagający, południowa wystawa duży plus i słońce oraz masa ludzi zrobiło swoje.

IMG_3383.thumb.jpeg.cc15d064b2556689915dd34bcba06315.jpeg

Jutro coś wyżej szukamy, może Moltaler? Wieczorem się okaże.

pozdrawiam

 

Edytowane przez Marcos73
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Dzikowiec kończy sezon:

Dziś kończymy sezon zimowy. Dziękujemy Wam za korzystanie z naszego Ośrodka. Jak zwykle ferie były najlepszym czasem pod względem frekwencji. Liczyliśmy że luty będzie jak zwykle prawdziwie zimowy, a zamienił się w deszczowy koniec marca. Przy tej grubej warstwie śniegu jaką wyprodukowaliśmy, powinniśmy spokojnie dotrwać do końca marca. Ta zima pokazała że problemy z klimatem są także w alpejskich ośrodkach gdzie bez sztucznego naśnieżania na wysokości powyżej 1000m jest zamkniętych wiele wyciągów. W historii naszego Ośrodka udało nam się osiągnąć mały sukces ponieważ pierwszy raz stok był czynny w grudniu. Tym razem otworzyliśmy się 16 grudnia. Zamykamy 19 lutego. Piszę to z poczuciem że to stanowczo za wcześnie, jednak wyglądając za okno widać wiosnę. Nawet w ostatnim czasie ilość narciarzy o tym świadczy, jednocześnie kilka lub w porywach kilkanaście osób. Jeszcze raz dziękujemy za korzystanie z naszego stoku. Chcemy też zauważyć że panujący stereotyp że Dzikowiec jest stromy i ekstremalnie trudny dotyczy tylko górnej części stoku, kiedy czynna jest kanapa. Stok przy wyciągu i taśmie jest idealnym miejscem do nauki jazdy. W tym sezonie bardzo dużo dzieci i dorosłych nauczyło się u nas jeździć co nas cieszy.
Przypominamy że kolej krzesełkowa kręci turystycznie w soboty i niedziele od godz. 10.00 do 15.30 działa w trybie turystycznym do końca marca. Wjazd co 30min.
Kaucję za karty magnetyczne za sezon zimowy 2023/2024 oddajemy do końca marca w kasie kolei w weekendy, w godzinach otwarcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, grimson napisał:

Dziś Dzikowiec kończy sezon:

Dziś kończymy sezon zimowy. Dziękujemy Wam za korzystanie z naszego Ośrodka. Jak zwykle ferie były najlepszym czasem pod względem frekwencji. Liczyliśmy że luty będzie jak zwykle prawdziwie zimowy, a zamienił się w deszczowy koniec marca. Przy tej grubej warstwie śniegu jaką wyprodukowaliśmy, powinniśmy spokojnie dotrwać do końca marca. Ta zima pokazała że problemy z klimatem są także w alpejskich ośrodkach gdzie bez sztucznego naśnieżania na wysokości powyżej 1000m jest zamkniętych wiele wyciągów. W historii naszego Ośrodka udało nam się osiągnąć mały sukces ponieważ pierwszy raz stok był czynny w grudniu. Tym razem otworzyliśmy się 16 grudnia. Zamykamy 19 lutego. Piszę to z poczuciem że to stanowczo za wcześnie, jednak wyglądając za okno widać wiosnę. Nawet w ostatnim czasie ilość narciarzy o tym świadczy, jednocześnie kilka lub w porywach kilkanaście osób. Jeszcze raz dziękujemy za korzystanie z naszego stoku. Chcemy też zauważyć że panujący stereotyp że Dzikowiec jest stromy i ekstremalnie trudny dotyczy tylko górnej części stoku, kiedy czynna jest kanapa. Stok przy wyciągu i taśmie jest idealnym miejscem do nauki jazdy. W tym sezonie bardzo dużo dzieci i dorosłych nauczyło się u nas jeździć co nas cieszy.
Przypominamy że kolej krzesełkowa kręci turystycznie w soboty i niedziele od godz. 10.00 do 15.30 działa w trybie turystycznym do końca marca. Wjazd co 30min.
Kaucję za karty magnetyczne za sezon zimowy 2023/2024 oddajemy do końca marca w kasie kolei w weekendy, w godzinach otwarcia.

Nie komentuję polityki ośrodka, natomiast rozbawił mnie wytłuszczony fragment. Mają ludziska fantazję. 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Wczoraj w wyniku głosowania padło na Turracher Höhe. Miał być delikatny minus w nocy, a w dzień nieduży plus. Nie byłem tam nigdy wcześniej, ale to fajowa miejscówka. Ludzi sporo, ale się udało w centrum zaparkować. Plecaki się przydają, nie trzeba dymać że sprzętem po asfalcie w butach narciarskich. Praktycznie cały ośrodek objechany. Trasy raczej krótkie, jak na standardy alpejskie, mnie pasuje. Po godzinie już wiedziałem co i jak. Pogoda dzisiaj dała czadu. Było wszystko, mgła, płaskie światło, słońce, padający śnieg w słońcu, padający śnieg bez słońca, wiatr hamujący, wiatr z drobinami grudek lodowych. Kurna wszystko. Moim zdaniem infrastruktura spoko, szybkie kanapy, trochę orczyków i gondola. W obu częściach fajne trasy. Tylko brak temperatur ujemnych sprawia że o 10.00 jest już zabawnie. Wszystkie ścianki obmuldzone, oprócz czarnych, nie wiem ile ich tam jest, jedna przykuła moją uwagę, bo jak siedziałem na piwku to nikt nią nie zjechał. Myślałem, że zamknięta, eee nie, idealny stan, ale krótka. Łydy bolą. GS-y nie ruszone, PX-y lepsiejsze, bo miękcejsze😉. Może na lodowcu dostaną szansę. Podobało się jak zwykle. Zobaczymy co jutro.

Kilka fotek.

IMG_3387.thumb.jpeg.ae201f5c6877e05047f8f2fc512a6079.jpeg

IMG_3389.thumb.jpeg.67e12839fe53df9096431d8a13440127.jpeg

IMG_3393.thumb.jpeg.d3d67549762cbc822adc525ad41c5ec3.jpeg

IMG_3397.thumb.jpeg.7649b0a776aed08d9811d6202d7a3296.jpeg

IMG_3395.thumb.jpeg.5880e8fc1512dc0396039da2eeba5149.jpeg

IMG_3400.thumb.jpeg.4baa7497cfded30b3194a364959811aa.jpeg

Czasami nie jeździmy😉

IMG_9801.thumb.jpeg.1575840f8e7e55a64c5d8883915e1938.jpeg

pozdro

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...