Skocz do zawartości

Les 2 Alpes (Fr.)


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Victor napisał:

Wszystko zależy od natury. Dwa sezony temu byłem świątecznie -sylwestrowo w Tignes …💥
gdybym dziś przyjechał a od jutra zaczynał pewnie to samo bym stwierdził,aczkolwiek szczerze trzeba było napisać jak jest 😉

Ale to jest zastanawiające. W nie aż tak bardzo odległym regionie Ischgl (w linii prostej niecałe 500 km) śniegu jest od groma i trochę. Tydzień śniegu na przemian z tygodniem słońca i tak już ze 3 razy. Dawno nie było już tyle śniegu w Tyrolu a cały czas dosypuje. Austriacy potrafią też lepiej nim gospodarować i cały czas produkują nocami sztuczny. Dlatego nie ma tam problemów takich jak we Francji. Nie przepadałem nigdy specjalnie za Austrią, ale obiektywnie przyznaję że jest to zdecydowanie kraj numer 1 jak chodzi o europejskie narciarstwo. Pełen profesjonalizm na każdym kroku. Francja pozostała daleko z tyłu zarówno jak chodzi o infrastrukturę ale przede wszystkim podejście do narciarstwa jako kluczowego elementu gospodarki, generującego wysokie PKB. Austriacy zwyczajnie lepiej rozumieją na czym ten biznes polega. 

Edytowane przez tomkly
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Harnaś napisał:

Ja lubię francuskie ośrodki narciarskie, ale już nigdy w grudniu nie pojadę. Ewentualnie jakieś last minute, gdy wiadomo, że jest dużo śniegu. Początek stycznia też jest niepewny śniegowo.

Byłeś może ostatnio na PZJU w Chatel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Victor napisał:

Zmów paciorek bo jeżeli tego opadu nie będzie to nie widzę sensu tu jechać ! Kamieni kupa ! 
Dziś wiało okropnie u góry na szczęście odstawiłem syna do domu po 12 pełny dumy,że się odważył wjechać i zjechać na dół. Następnie wjechałem sam i kilka zjazdów bo sensu nie widziałem raz w tym wietrze gdzie moim zdaniem góra powinna być zamknięta i dwa na niebieskich to jakiś cyrk a tyłu źle jeżdżących narciarzy to jeszcze w Alpach nie widziałem ,ale fakt krótka moja przygoda narciarska . 

90% walczy o życie 
IMG_0560.thumb.jpeg.46c37c8955167ca82c48f41c2da3c4a1.jpeg

tak u góry po 13 wiatr okropny widoczność jak widać 
IMG_0562.thumb.jpeg.6e9ecbabe0e9d482ea37c86a5a442802.jpeg

gdzieś zjeżdżając kilka fot cyknąłem 
IMG_0563.thumb.jpeg.1940d2c13bf10e636cbaee24164ba86b.jpeg
Tu widać ile kamieni trzeba uważać bo szkoda naszego sprzętu 

IMG_0564.thumb.jpeg.a75e0de7f2839edad0979c0db98269ec.jpeg

IMG_0566.thumb.jpeg.9022eaa56fdfea387877818fe2375ec4.jpeg

IMG_0567.thumb.jpeg.a9d45db5c9fd9f1f25dccf6e396dc4e8.jpeg
tak wyglądają zielone trawersy

IMG_0570.thumb.jpeg.08ebf2f2f954379d96190f1f30a77616.jpeg
tu jakaś czerń na której brakuje dobre pół metra śniegu IMG_0568.thumb.jpeg.697f3a0bd13300926b3d179bd97da16f.jpeg

a co do piwka to już teraz klasycznie IMG_0588.thumb.jpeg.a6ed37e754528c3c362ba59e92679d17.jpeg

z kija do wyboru IMG_0572.thumb.jpeg.6ca106033d3d0954047c0cffc3f46104.jpeg

Jakieś ceny na orientację IMG_0586.thumb.jpeg.787806196149a23179c590d5c57b8050.jpeg

Narciarsko koniec roku 2023 🥳⛷️ był fantastyczny 

Styczeń 3 doliny FR

Luty Winterberg DE

Marzec Jungfrau Swiss

Listopad Kaunertal & Pitztal AT

Grudzień dolina Zillertal AT i dziś L2A Fr

Oczywiście przez cały rok jak jest czas to hala Landgraaf 

Życzę Wszystkiem rewelacyjnego narciarsko 2024! 

Browar Chouffe miażdży👌

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna, bardzo ważna informacja dla wszystkich wyjeżdżających do Francji mi się nasuwa, a mianowicie wieczne problemy ze zwrotem kaucji za apartamenty. Cwaniaki próbują przyciąć na wszystkim i pod byle pretekstem zostawić sobie całą albo część kasy. Apartament może być wysprzątany lepiej niż odebraliście ale
i tak będą Wam wmawiać, że zostawiliście syf. Apogeum tego cwaniactwa miało miejsce w latach 2015-16, wcześniej aż tak bezczelni nie byli. Nie wiem jak jest teraz, bo po wiośnie 2016 roku moja noga we Francji nie stanęła. Raz nawet zdarzyło mi się wezwać do apartamentowca policję. Choć francuska, to jednak wrażenie na panience z agencji zrobiła i udało się polubownie odzyskać zwrot kaucji. To też rzadkość, bo przeważnie nie chcą na takie wezwania reagować. Więc jeśli chcą od Was wysokiej kaucji na starcie rezygnujcie z takich rezerwacji, nawet jeśli będą oferować na starcie atrakcyjną cenę. 

Edytowane przez tomkly
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jan napisał:

Nigdy nie miałam problemów z kaucją. A dzisiaj zajebisty powerday

Nawet na Twoim forum był o tym wątek. Temat poruszył znany wszystkim (albo większości) kolega Moris.

Edytowane przez tomkly
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jan napisał:

A dzisiaj zajebisty powerday

To mało powiedziane 🥳🥳🥳🥳🥳

a jak jeszcze ktoś powie, że Francuzi olewają przygotowanie tras to wybuchnę śmiechem 🤣 Francja elegancja 💥

IMG_0640.jpeg

IMG_0641.jpeg

IMG_0648.jpeg

IMG_0649.jpeg

IMG_0656.jpeg

IMG_0659.jpeg

IMG_0661.jpeg

IMG_0664.jpeg

IMG_0669.jpeg

IMG_0675.jpeg

IMG_0677.jpeg

IMG_0678.jpeg

IMG_0680.jpeg

IMG_0681.jpeg

IMG_0682.jpeg

IMG_0686.jpeg

IMG_0687.jpeg

IMG_0637.jpeg

IMG_0638.jpeg
 

…jeszcze z 800 przewyższenia zostało do zjechania ⛷️

image.jpg

Edytowane przez Victor
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Victor napisał:

To mało powiedziane 🥳🥳🥳🥳🥳

a jak jeszcze ktoś powie, że Francuzi olewają przygotowanie tras to wybuchnę śmiechem 🤣 Francja elegancja 💥

To bardzo dobrze. Świadczy to o tym, że czytają nasze forum i słuchają naszych krytycznych uwag. 🙃

Edytowane przez tomkly
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomkly napisał:

To bardzo dobrze. Świadczy to o tym, że czytają nasze forum i słuchają naszych krytycznych uwag.

Szczerze to trzeba przyznać że wykonali kawał dobrej roboty w noc sylwestrową,choć natura dużo im wczoraj pomogła bez dwóch zdań .

Dziś trasy bez ściemy, naprawdę przygotowane wzorowo. Ani jednego kamyczka nigdzie nie widziałem. Dość miękko ogólnie,ale i odcinki wręcz lodowate na niektórych  niebieskich . Odsypy po takiej ilości narciarzy same z siebie powstawały . Myślę,że wszystkie czerwienie i czernie były wystrzałowe,bo i narciarzy tam dość mało . Dziś fantastycznie rozpoczęty pierwszy dzień roku ⛷️z synem . Wyjeździliśmy się strasznie po tych wszystkich łagodnych trasach choć faktycznie są odcinki ścianek które dla słabo jeżdżących robią różnicę ..My daliśmy radę ,aczkolwiek służby miały dziś jak i wczoraj co robić . Śmigło też ciągle krążyło .

IMG_0673.thumb.jpeg.98aed99c223bdd2500920aa5320235bf.jpeg

Na szczęście my cali i zdrowi a syn pęka ze swojego zachwytu,że kolejny raz dał radę z góry na dół zjechać . Tata też pęka z dumy choć ogrom pracy przed nami . Oby tylko zdrowie było ….

Teraz łykam ostatnie promienie słoneczka tego dnia,ale i nie tylko to łykam 😉IMG_0700.thumb.jpeg.d635e5a24990a373b23250056a28b72f.jpeg

Widok na L2A .Gdzie znajdę w AT taką miejscówkę 🤔IMG_0695.thumb.jpeg.bc54bd634c408b52dc0ea0be586010e3.jpeg

pozdrawiam serdecznie 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jan napisał:

Wszędzie jest fajnie jak jest dobre towarzystwo, to teraz na trasach trochę trzeba uważać bo pełno patałachów najechało ze sprzętem marki Wedze

Patałachy bo nie potrafią jeździć, czy dlatego że jeżdżą na nartach Wedze? Może gdyby jeździli na nartach Bogner nie byliby patałachami 😂.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, kordiankw napisał:

Patałachy bo nie potrafią jeździć, czy dlatego że jeżdżą na nartach Wedze? Może gdyby jeździli na nartach Bogner nie byliby patałachami 😂.

Nie mam pojęcia bo nigdy nart Bogner nie testowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kordiankw napisał:

A narty Wedze? Skąd przekonanie, że to narta patałachow? Jakieś osobiste doświadczenia 😂 ?

Miałem przyjemność, ale nie pamietam modelu. Tak samo dobre (niedobre jak ktoś się uprze) jak podobne modele Atomic czy voelkl. Pewnie te same małe rączki składały, tylko z innego stosika folię na grzbiet wybierały. Każdy kiedyś zaczynał. Ja jestem z rocznika, który pamięta, że samochoty toyoty nazywano japońskim szajsem...

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kordiankw napisał:

A narty Wedze? Skąd przekonanie, że to narta patałachow? Jakieś osobiste doświadczenia 😂 ?

Oczywiście, wystarczy popatrzeć na zatłoczone zbocze, nawet dzisiaj jakiś wedzeciak przejechał mi po nartach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mig napisał:

Miałem przyjemność, ale nie pamietam modelu. Tak samo dobre (niedobre jak ktoś się uprze) jak podobne modele Atomic czy voelkl. Pewnie te same małe rączki składały, tylko z innego stosika folię na grzbiet wybierały. Każdy kiedyś zaczynał. Ja jestem z rocznika, który pamięta, że samochoty toyoty nazywano japońskim szajsem...

Te na zdjęciu do złudzenia przypominają nartę znanej austriackiej marki na literę A. Swoją drogą trzeba mieć tupet, żeby zaproponować takie wzornictwo. 😃

Media 0

Edytowane przez tomkly
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomkly napisał:

Te na zdjęciu do złudzenia przypominają nartę znanej austriackiej marki na literę A. Swoją drogą trzeba mieć tupet, żeby zaproponować takie wzornictwo. 😃

 

To ta czerwień która w niedalekiej zastąpię żółć volkla 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

No wiesz Tomek skoro robi je Atomic to co mają przypominać? To tak jak z marką np. Pilos w Lidlu.

Pozdro

Nazywa się to paskudztwo Wedze Boost 500: 

https://www.decathlon.pl/p/narty-zjazdowe-meskie-wedze-boost-500-z-wiazaniami/_/R-p-325286?mc=8808058

Faktycznie, jedyne uzasadnienie dla którego to coś może być legalnie sprzedawane to zgoda Atomika, czyli oni to muszą składać dla Decathlonu i czerpać z tego jakieś pożytki. ☺️

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...