Skocz do zawartości

Potrzebne merino góra dol


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

 

12 hours ago, KrzysiekK said:

Piore w tym Nikvax do odzieży technicznej.

To się podczępię z offtopem i nawiążę do wpisu z poprzedniej strony. To bielizny termicznej faktycznie potrzeba jakieś dedykowane specyfiki?

Do membran rozumiem ale tu? Standardowo jadę proszek i płukanie w wodzie z dodatkiem octu zamiast płynu do płukania.

Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bacek napisał:

 

To się podczępię z offtopem i nawiążę do wpisu z poprzedniej strony. To bielizny termicznej faktycznie potrzeba jakieś dedykowane specyfiki?

Do membran rozumiem ale tu? Standardowo jadę proszek i płukanie w wodzie z dodatkiem octu zamiast płynu do płukania.

Chodzi o to, by zachować gładkość włókien. Jak się postrzępią na skutek prania w niewłaściwych środkach, to potem tam się rozwijają bakterie. Kto wie, może tak zepsułem swoją bieliznę. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kaem napisał:

tak jak z ostrożnością podchodzę do zakupów w Deca, to akurat ten model mogę ze spokojem sumienia polecić:

,,Zastanawiam się nad tym: https://www.decathlon.pl/p/koszulka-termoaktywna-narciarska-meska-wedze-bl-980-wool/_/R-p-306067?mc=8550563&c=Szary''

Albowiem, ze dwa lata temu kupiłem identyczną koszulkę tyle że czarną i używa się ją doskonale. 

Aha, ja generalnie od października do marca na co dzień chadzam w takich koszulkach, żeby nie było że nie wiem o czym piszę.

Cześć

Bo Decu też mają porządne rzeczy, ale są wyraźnie droższe od pozostałych. Seria 980 na narty to naprawdę porządne rzeczy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brachol napisał:

Ja wszystkie termiczne rzeczy piorę w proszku w pralce na 30 stopni bez dodatku płynów zmiękczających. Nawet nie wiedziałem, że jest specjalny środek do bielizny, do membrany to mam i używam. 

Mam też jedną starą koszulkę (pewnie ma z 25 lat) i też dość szybko capi. 

Gdzieś słyszałem, żeby używać tego Nikwaxa do bielizny też. Ale chyba kilka razy olałem temat i może zepsułem włókna, stąd też robi się podłoże rozwoju mikrobów....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek się nie zgadza, moja odzież termoaktywna kończy się lekko poniżej kolan. Części w butach zawsze mnie irytują i specjalnie nic nie wnoszą poza problemami z rolowaniem i zaginaniem.

Jak miał bym już z czymś zestawiać to z kalisonami, też PRL ale z kroju bardziej podobne, choć nie zawsze opinające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2022 o 14:47, Bacek napisał:

Obrazek się nie zgadza, moja odzież termoaktywna kończy się lekko poniżej kolan. Części w butach zawsze mnie irytują i specjalnie nic nie wnoszą poza problemami z rolowaniem i zaginaniem.

Jak miał bym już z czymś zestawiać to z kalisonami, też PRL ale z kroju bardziej podobne, choć nie zawsze opinające.

Cześć

A czy wszyscy używacie zawsze dolnej bielizny termicznej? Pytam bo mnie się to zdarza niezwykle rzadko, chyba nawet jakichś porządnych gatek nie mam...

Swego czasu Ewka w jakimś używańcu kupiła mi właśnie takie elastyczne gacie za kolana i są znakomite na rower w chłodniejsze dni. Na nartach jednak od razu byłbym spocony strasznie. Wolę nawet lekki chłód niż nawet minimalne przegrzanie, bo chłód łatwo nadrobić większą intensywnością ruchu.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mitek said:

Swego czasu Ewka w jakimś używańcu kupiła mi właśnie takie elastyczne gacie za kolana i są znakomite na rower w chłodniejsze dni. Na nartach jednak od razu byłbym spocony strasznie

Te które używam raczej są cieńsze od  rowerowych, tak bardziej dla poślizgu niż ciepłoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bacek napisał:

Te które używam raczej są cieńsze od  rowerowych, tak bardziej dla poślizgu niż ciepłoty.

Cześć

No wiesz rowerowe są przeróżne. Sam - z racji tego, że jeżdżę cały rok - mam chyba cztery podobnie funkcjonalne stroje na nogi o różnej grubości, tak aby można było konfigurować od + 15 do -15.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

A czy wszyscy używacie zawsze dolnej bielizny termicznej? Pytam bo mnie się to zdarza niezwykle rzadko, chyba nawet jakichś porządnych gatek nie mam...

Swego czasu Ewka w jakimś używańcu kupiła mi właśnie takie elastyczne gacie za kolana i są znakomite na rower w chłodniejsze dni. Na nartach jednak od razu byłbym spocony strasznie. Wolę nawet lekki chłód niż nawet minimalne przegrzanie, bo chłód łatwo nadrobić większą intensywnością ruchu.

Pozdro

Zawsze używam kalesonów (za kolana) i wysokich skarpetek. Spodnie do tego - goła membrana.

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

No właśnie muszę wypróbować ten model bo jest dość uniwersalny i ogranicza ilość ciuchów - można się narciarskich pozbyć.

Pozdro

Te 3/4 gacie używam też w zimie na rowerze, razem z spodenkami za kolana (czyli też 3/4). Na górę koszulka (też z nart) i kurtka SS. Czyli na nartach i rowerze mam bardzo podobne zestawy. Jedyne co, że na rower biorę starą, mocno wysłużoną kurtkę bo po jednej jeździe wszystko musi wylądować w pralce.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...