Jump to content

Inicjacja skrętu ze stopy wewnętrznej

a_senior
 Share

Recommended Posts

Cześć
Adaś, wybacz ale mógłbyś parę słów komentarza... bo to jest zdecydowanie niezgodne z praktyką jazdy...A ja zawsze wyznaję zasadę, żeby uczenie było jak najbardziej "praktyczne".
Pozdrowienia

Jestes jak zawsze delikatny, badz czasami takim jak w innych tematach.

Do Adama "Glupi niedzwiedziu gdybys w mateczniku siedzial, nigdy by sie o tobie Wojski nie dowiedzial" tez Adam Mickiewicz

Ps.
Na naszym Groniu jak narazie warunki dopisują ,

Smoku, pytanie w związku z tematem na innym wątku - na nagraniu masz momenty obciążania tyłów.

Czy był to moment odchylenia do tyłu czy wysunięcia stóp do przodu? :)

Smoku, pytanie w związku z tematem na innym wątku - na nagraniu masz momenty obciążania tyłów.
Czy był to moment odchylenia do tyłu czy wysunięcia stóp do przodu? :)

Jak można zauważyć to na ostatnim skręcie, śnieg był przewiany i bardzo zmienny. W takich warunkach nie ma miejsca na pomyłkę. Zawsze w końcowej fazie skrętu stopy podjeżdżaja pod COM, powoduje to, ze zakrawedziowanie jest pełne a nie przerywane poprzez odepchnięcie stóp od COM. Skręt zaczyna się poprzez skręt rotacyjny stóp( narta zewnętrzna i wewnętrzna ) i jednocześnie naciśnięcie dużego palca w dół aby zacząć rotacyjny ruch nóg i dociążyc czuby nart. W końcowej fazie, balans jest bardziej w pobliżu pięt.
Ten ruch na stromym stoku może wyglądać jak odchylenie.
Myśle , ze manipulacja zewnętrznym kolanem aby zacząć skręt możesz się skończyć , przysłowiowa gleba.

Pozdrowienia

Jak można zauważyć to na ostatnim skręcie, śnieg był przewiany i bardzo zmienny. W takich warunkach nie ma miejsca na pomyłkę. Zawsze w końcowej fazie skrętu stopy podjeżdżaja pod COM, powoduje to, ze zakrawedziowanie jest pełne a nie przerywane poprzez odepchnięcie stóp od COM. Skręt zaczyna się poprzez skręt rotacyjny stóp( narta zewnętrzna i wewnętrzna ) i jednocześnie naciśnięcie dużego palca w dół aby zacząć rotacyjny ruch nóg i dociążyc czuby nart. W końcowej fazie, balans jest bardziej w pobliżu pięt.
Ten ruch na stromym stoku może wyglądać jak odchylenie.
Myśle , ze manipulacja zewnętrznym kolanem aby zacząć skręt możesz się skończyć , przysłowiowa gleba.

Pozdrowienia

To nie narty podjezdzaja pod COM, one hamuja/zwalniaja. To COM swoja bezwladnoscia najezdza nad narty. W pierwszych skretach snieg masz ciezki i jazde w nim utrudniona, w takich przypadkach jazda jest sytuacyjna. Jedziesz tak jak umiesz. Analizowacc mozna tylko to co zrobiles. Np. Na przewianym sniegu znajduje sie cienka twarta warstwa. dlatego trzeba wysoko pompowac aby wyjsc ponad i spadajac przerwac ja koniecznie 2 nartami. Mysle, ze nie miales zamiaru dorabiac to tego konkretnego przejazdu techniki. Ciekawi jak bys pojechal i czy byloby mozliwe trzymac dzioby pod tym sniegiem w krotszym skrecie. Pisze o gornej czesci zjazdu.

To nie narty podjezdzaja pod COM, one hamuja/zwalniaja. To COM swoja bezwladnoscia najezdza nad narty. 

W tym przypadku zdecydowanie tak. Jest to wykonanie przejścia poprzez spowolnienie stóp, wywołane zwiększeniem krawędziowania. 

W jednym z komentarzy pod filmikiem P. Laurentza znalazłem link do filmiku z przejazdem L.Vonn z dopiskami o "phantom movement" i  "tipping". Niezłe.

https://youtu.be/bL5327GJOTE

nic nie wkurza mnie bardziej niz nieprecyzyjne uzywanie jezyka 

Andrzej: skoro tak sie tym zachwycasz, to wytlumacz prosze, co znaczy " lift/lighten and tilt the free foot".....

nic nie wkurza mnie bardziej niz nieprecyzyjne uzywanie jezyka 

Andrzej: skoro tak sie tym zachwycasz, to wytlumacz prosze, co znaczy " lift/lighten and tilt the free foot".....

To Ty powinieneś wiedzieć. Ale pomogę :) "lift/lighten" - podniesienie/odciążenie,  "tilt the free foot" - przechylenie wolnej stopy. Ja się wcale nie zachwycam. Przez przypadek znalazłem filmik, a że pasowało to wstawiłem.