Skocz do zawartości

Ski Arena Szrenica


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie sporo KPN miesza i to we wszystkim - spotkałem kiedyś "radnego" Kowar w Małej Upie na nartach - opowiadał o planach połączenia wyciągami właśnie Kowar z Małą Upą i zrobienia stoku po stronie polskiej

 

był inwestor, plany itp, itd i padła idea z uwagi na "opinię i warunki" KPN-u...

 

a mógł powstać naprawdę konkretny ośrodek

 

Nie ma co nawet myśleć o tym aby KPN się zgodził na zrobienie nowego ośrodka na swoim terenie.

Celem KPNu jest ochrona i wsparcie przyrody, a nowy ośrodek narciarski no niszczy dziką przyrodę, nie ma co ukrywać

(nowe budynki, wyrównanie stoku, wycięcie krzaków czy drzew).

Jeśli ktoś chciałby coś zrobić na terenie parku, to jedyna droga jaka mi się narzuca, to zmiana granic parku, 

zrobienie wyłomu w parku i zabranie terenu parkowi na ośrodek narciarski. Nie słyszałem o takim przypadku, aby ktoś jakiemuś parkowi zabrał jakiś teren, który kiedyś już ten park dostał w swoje władanie.

Coś słychać o Nosalu, który częściowo leży na terenie TPN. Park deklaruje pójście tam na kompromis, może nawet oddanie kawałka terenu. Ale mamy tu przypadek działającego kiedyś stoku, drzew już nie ma.

 

Myślę że realniej byłoby walczyć o lepsze traktowanie skiturowców oraz biegówek na terenie KPN.

Można by wyznaczyć dozwolone ścieżki zjazdu na fajnych zboczach (np. Łabski Szczyt, żleb nad Samotnią), powiedzieć wyraźnie że wzdłuż szlaku można zjeżdżać szeroko w promieniu 100-200m, a nie 10m. Można by na szersze dróżki wpuścić ratrak, który by robił trasy na biegówki. Po stronie czeskiej na terenie parku jeżdżą taxówki na gąsięnnciach wożące turystów do schronisk, więc ratrak mógłby u nas też od czasu do czasu też wjechać i zrobić ślad, ubić śnieg na drodze (np. droga do Samotni, droga do Łabskiego, szlaki na grzbiecie itp).

 

Jeśli chodzi o Szrenice, to z pewnością operator nie wykorzystuje wszystkiego co może zrobić, zachowuje się dziwnie.

Lola podobno ma już teren wyrównany, więc jej sztuczne naśnieżenie nie powinno być kosztowne, wystarczy 30cm aby dało się jechać. Mimo to Lola nie działa, widać że operator albo ma jakiś nieznany nam problem albo mu nie zależy. Przygotowuje Śnieżynkę i Puchatek, i ma wystarczyć aby kasować 93zł / dzień.

FIS natomiast to zupełnie inna bajka, teren tam jest mocno nierówny, są duże muldy. Widzicie sami że śniegu naturalnego jest za mało, a koszt nasypania sztucznego byłby tam bardzo duży.

Operator podaje że wszystkie trasy może sztucznie naśnieżać. Jednocześnie Lola i Hala stoją prawie cały sezon nieczynne, jest to smutne i niezrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że są tłumy, bo na kamerkach tego zupełnie nie widać. Poza tym z pewnością przy działających wszystkich trasach liczba narciarzy, byłaby zdecydowanie większa (sam bym dołączył do tego grona). Z pewnością KPN trochę działa prziciwko rozwojowi, ale z drugiej strony podobno miały być pewne kwestie dogadane. Zlikwidowano w końcu Łabski, wybudowano Karkonosz wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku w zgodzie w KPN. Poza tym tak jak jeden z przedmówców napisał, np brak możliwości płatności kartą, tego chyba KPN już im nie zabrania:) brak parkingu, tutaj też raczej nie potrzeba zgody KPN,a współpracy z miastem, któremu teoretycznie powinno zależeć. Aż się dziwię, że mieszkańcy się nie buntują, bo tracą na tym wszystkim realne pieniądze, w końcu pewnie większość z nich w mniejszym lub większym stopniu żyje z turystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem dziś od 12-tej:

- dopadało śniegu i jest go na trasach sporo

- góra OK, na Puchatku bardziej miękko, końcówka wolna; zero lodu

- Hala najbardziej spektakularnie zimowa, warunki bardzo dobre (troszkę dopadywało w trakcie jazdy)

- ludzi może ze stówa + kilka osób obsługi w budkach, słowem na trasach totalne puchy

 

Polecam na WIelqanoc!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

i jest nowy cennik:

1 dzień jedyne 96PLN :(

nie ma już podziału na dopołudniowe i popołudniowe (w końcu), ale karnet 4-godzinny to 77PLN!

do tego jazda wieczorna na Puchatku 70 PLN!

fajnie wygląda karnet 3 z 5 dni, ale to już 92PLN/dzień

 

może przynajmniej otworzą cały kompleks w tym sezonie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyli Puchatka i kasują 72 PLN za dzień. To jest  :ph34r: rozbój w biały dzień.

To czy to aż taki rozbój to pewnie stwierdzimy po tym ile ludzi — mimo wszystko — zdecyduje się skorzystać i zapłacić :/

 

Jak to mówi "mądrość": "Towar nie jest wart tyle ile jest wart, ale tyle ile ludzie są gotowi za niego zapłacić" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale na youtube można znaleźć klipy z przejazdów Lollobrygidą i to prawie z każdego sezonu. Tak samo na Czarnej Górze niektórzy zaprzeczali, że ratrak wjedzie na trasę czarną, a też zamieszczano tu klipy z przejazdu po śladach ratraka. Może trzeba trafić na odpowiednie warunki - Kasprowy czy Chopok też ruszają późno (choć ostatnio z Chopokiem lepiej), często nie działały z powodu wiatru. Sudeckie góry to nie Beskidy, gdzie wystarczy 15cm śniegu, a silnych wiatrów prawie nigdy nie ma.

Pozwolę sobie zacytować Kolegę i odpowiedzieć tutaj w bardziej odpowiednim temacie. Jasne, że da się znaleźć bo przyznam się bez bicia, że sam nie raz zjeżdżałem lolą jak była zamknięta, ale to zawsze jest ryzyko zniszczenia nart a chyba nie o to chodzi. FISem nie odważyłem się zjechać gdy był zamknięty.  A te odpowiednie warunki to chyba były ostatni raz bodajże 5 lat temu, albo i jeszcze wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, FISem nie odważyłem się zjechać gdy był zamknięty.  A te odpowiednie warunki to chyba były ostatni raz bodajże 5 lat temu, albo i jeszcze wcześniej. 

 

Bardzo dobry warun na ścianie był w kwietniu (tak) 2015 roku - z łezką sobie to przypomniałem:

 

http://www.skiforum....oskie-tury-vii/

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wie ktos kiedy ruszy LOLA i kiedy faktycznie w nocy na sniezynce bedzie mozna w nocy pojezdzic? Bylem w Weekend w szklarskiej, ale w Sobote na nocnych jazdach tylko puchatek byl otwarty, chciaz na stronie pisalo ze puchatek i sniezynka beda otwarte. Widzialem tez ze po loli jezdzilo troche osob moze ktos napisze w jakim stanie znajduje sie ta trasa.

 

Pozdrawiam

 

freaknet

Na Śnieżynce w nocy to raczej nigdy, bo tam po prostu nie ma oświetlenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak na Szrenicy ? W sumie nie musicie odpowiadać wystarczy przejrzeć ten wątek :/ Kurde serce się kraja jak się widzi taką indolencję w zarządzaniu tego ośrodka... Śniegu nasypało tyle że wszędzie go pełno w Czechach wszystki ośrodki i trasy chodzą pełną parą a na Szrenicy d... Co roku wybieram się do kumpla do Jeleniej Góry i robie sobie stamtąd bazę wypadową na stoki i generalnie wcale nie mam przyjemności jeździć do Czechów i ima zostawiać kasę bo do Szklarskiej jest bliżej i u siebie ale jak się widzi taki za przeproszeniem kur...i dołek to się odechciewa... Nie wiem kto tam tym zarządza ale może niech to lepiej sprzedadzą komuś rozsądnemu ażebyśmy wszyscy na tym skorzystali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarządzanie i Polska... te słowa trudno pogodzić. Szrenica i Kopa - prawie nigdy nie da się zjechać z samej góry. Kasprowy - główna kolej o przepustowości mniejszej od talerzyka (360 os/h). Pilsko - zamiast 5 nowych kolei linowych (obiecanych przez inwestora) mamy jedną stojącą "dla ozdoby", w miejscu zlikwidowanych orczyków. Słotwiny w Krynicy - dwóch właścicieli wyciągów na jednej polanie nie potrafi się dogadać co do wspólnego karnetu.

 

Chyba jedyne porządne miejsca, które w Polsce będą poprawnie działać, to "słowacki" Szczyrk i "słowackie" wesołe miasteczko:) No dobra, jest jeszcze Białka, Czarna Góra i Jaworzyna (żeby nie było tak pesymistycznie).

 

EDIT: Lollobrygida czynna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki sentyment bo to tam pierwsze kroki na nartach ale niestety pod względem organizacji przegrywa z Czeskimi stokami , mam bardzo mało możliwości wyjazdów ale jak już się trafi trochę wolnego czasu to do Szklarskiej - jeden dzień niesamowitych negatywnych wrażeń (taka naiwna sentymentalna wiara że może to już jest lepiej) i reszta do sąsiadów .Tym razem już bezpośrednio do Peca  od czwartku , niestety tylko na dwa może trzy dni , dzisiaj był rozruch w Koszałkowie -Wieżyca , z rana super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasprowy - główna kolej o przepustowości mniejszej od talerzyka (360 os/h).[..]

Wczoraj w Harrachovie, na wyciągu rozmawia obok mnie ojciec z synem. Syn taki z podstawówki. Ojciec prezentuje wysoki poziom wysławiania się. Kulturalnie, elokwentnie. Syn w końcu zadaje pytanie:

— Tato, a dlaczego nie jeździmy w Polsce ?

— Bo w Polsce jest ... syf !

— I nie ma fajnych miejsc ?

— Są fajne, np. w Tatrach, Bukowina Tatrzańska ale jak jest fajnie, to tam się zjeżdża pełno ludzi, a wtedy jest....CHUJOWO!

— Chujowo ?

— Tak, CHUJOWO, bo już sobie nie pojeździsz tylko albo stoisz w kolejkach albo się zsuwasz po stoku plącząc się między ludźmi jak w markecie podczas promocji !

 

:D

Najbardziej mnie rozbawił ten kontrast spokojnego człowieka, a potem wystarczyło poruszyć drastyczny temat i nie wytrzymał i poszły przekleństwa :D

 

Ale chodzi o to, że może dobrze, że na tym Kasprowym jest mała przepustowość bo jakby tam jeszcze więcej ludzi na godzinę można było załadować to by się zrobił...idąc za "ojcem chłopaka"...GNÓJ !

 

W tym Harrachovie w sobotę, też o 13:00 już zaczął być...GNÓJ. Trzeba było stamtąd spieprzać bo można było nabawić się nerwicy najpierw od stania w kolejce do wyciągu, a potem do 'prześlizgiwania się' między ludźmi na stoku.

 

Dla mnie zwiększanie przepustowości wyciągów nie jest ŻADNYM rozwiązaniem, a wręcz przeciwnie.

 

I pozostaje pytanie globalne, to że są tłoki na stokach (ale to można przenieść tak samo na samochody, parkingi, korki) to dlatego, że jest WIĘCEJ LUDZI i prawdę mówią "ochraniacze" środowiska, że Ziemia jest przeludniona czy po prostu więcej ludzi zdecydowało się na zakup sprzętu (czy to śniegowego czy samochodu) ?

 

Bo jest po prostu ZA CIASNO na tę liczbę ludzi. Za ciasno w prawie każdym aspekcie życia. I co mnie obchodzi czy poprzez zwiększenie przepustowości wyciągów ten tłok przeniosą z kolejek pod wyciągiem na tłok na stoku, gdzie tu PLUSY dla mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy ludzie w Pl zrozumieja, ze w Pl nie ma prawdziwych I DUZYCH OBSZAROWO gor?????

 

I of razu powiem - prosze sie powstrzymac z xenofobicznymi wypowiedziami, oraz o rozwodzeniu sie nad pieknem polskich gor - bo piekne sa- problem w tym, ze sa .............male

Kuba nie mam pojęcia jak udało ci się z tych trzech zimowych fotek ze Szrenicy wyciągnąć wnioski o naszej megalomanii. Tomek zamieścił zdjęcia ukazujące piękno przyrody i tyle. Gdzie w tym ksenofobiczne wypowiedzi? Znamy swoje miejsce w szyku i nie ma potrzeby nam przypominać, że Alp u nas nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba nie mam pojęcia jak udało ci się z tych trzech zimowych fotek ze Szrenicy wyciągnąć wnioski o naszej megalomanii. Tomek zamieścił zdjęcia ukazujące piękno przyrody i tyle. Gdzie w tym ksenofobiczne wypowiedzi? Znamy swoje miejsce w szyku i nie ma potrzeby nam przypominać, że Alp u nas nie ma.

Tomka zdjecia sie znalazly, bo byly ostatnim postem - moja wypowiedz odnosila sie ogolnie a nie do Tomka - zaznaczylem, ze w Pl gory sa  piekne, bo...sa

 

zaznaczylem o xenpfobii, bo wiele razy takie odpowiedzi dostawalem

 

 

Po prostu. lopatologicznie : stosunnek  ilosci mieszkancow/narciarzy w Pl do  "pojemnosci" gor jest katastrofalny I NIE JEST TO NICZYJA WINA

 

natomiast walenie jakis tam kanap, zeby "zwiekszyc przepustowosc" jest paranoidalne, gdy rozmiar gor pozostaje ten sam.....

gdybym musial mieszkac w Pl to w 99% bylbym na skitour'ach.......

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po prostu. lopatologicznie : stosunnek  ilosci mieszkancow/narciarzy w Pl do  "pojemnosci" gor jest katastrofalny I NIE JEST TO NICZYJA WINA

 

natomiast walenie jakis tam kanap, zeby "zwiekszyc przepustowosc" jest paranoidalne, gdy rozmiar gor pozostaje ten sam.....

 

Kuba ale my to wiemy i cieszymy się z tego co mamy, natomiast czasami jak czytam twoje posty, to przypomina mi się scena z filmu "Kochaj albo rzuć", kiedy to Polonus opowiada jak to w Ameryce wszystko jest najlepsze, największe buildingi, najszybsze tempo - od 41 minuty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ale my to wiemy i cieszymy się z tego co mamy, natomiast czasami jak czytam twoje posty, to przypomina mi się scena z filmu "Kochaj albo rzuć", kiedy to Polonus opowiada jak to w Ameryce wszystko jest najlepsze, największe buildingi, najszybsze tempo - od 41 minuty:

troche o tym pisze, ze wzgledu na przyrode - nie mozna ladowac nieskonczonej ilosci stonki w ograniczony teren - to MUSI pociagnac okreslone konsekwencje

o tym ludzie zapominaja ......

oczywiste jest, ze wszystko naj jest w Am Pln :)  :)  :)  - wlacznie ze sniegiem

I bardzo to lubie.

 

natomiast szkoda mi  przyrody dzikiej (ktorej tak duzo jest tutaj, oczym sie czesto zapomina).....

 

w sumie  najlepszym wyjscie dla Gor polskich byla by sytuacja, gdy wszyscy narciarze zaczeli jezdzic wylacznie w czechach I alpach.....

 

nie zrozum mnie zle - nei jestem  zacietrzewionym zielonym, ale........lubie nature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Szrenicy ... jak większość jadę tam z sentymentu i zawsze z duszą na ramieniu co tam będzie pod nartą tym razem ;) ale jak nie w taką zimę to nie wiem kiedy może być lepiej .. wychodzi że raz na 5 lat

 

Pogoda na 6 , bez wiatru i słoneczko.

 

Warunki:

-Na  Hali idealnie twardo z góry trochę luźnego śniegu .... ps. chyba żużlowcy lubią taka nawierzchnię najbardziej

-Trasa wzdłuż orczyka "Świąteczny kamień" bardzo dobrze podobnie jak na Hali

-Śnieżynka i Lola jak na Szklarską to  dobrze + , trochę pól lodowych było ale przy dobrze porobionych krawędziach bez większych problemów , po południu trochę muld już było ale też bez problemowo. Widziałem dwa miejsca że coś tam wylazło z pod śniegu włochatego raz i kamienistego dwa ....

-Ściana   oficjalnie zamknięta (orczyk też nieczynny) ale spokojnie można jeździć warunki dobre. 

_Puchatek wiadomo zawsze dobrze

 

Kolejka do 6osobowej kanapy w najgorszym momencie max 5min

Krzesło 2osobowe dla Puchatka jak zawsze od zawsze dla masochistów bo inaczej nie można nazwać ludzi którzy to wytrzymują w sensie kolejki do kanapy i jej prędkości wjazdu ;)

 

Szkoda że przy takim mrozie który teraz jest w Szklarskiej nie dorabiają śniegu , jeżeli nic nie popada to za parę dni warunki będą kiepskie i tyle będzie jeżdżenia :/ 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w niedzielę, 2 dni temu:

 

- ludzie - do starego krzesła ok. 10 - 20 minut (jak zawsze), do Expresa 0- 5 minut, w porywach koło 13tej 10 minut; na trasach nie przekładało sięto na jakiś szczególny tłok

- trasy: Śnieżynka i Puchatek generalnie OK, Lola nieszczególnie (sporo połaci z przebijającą trawą, gdzieś tam kamyczek itepe), po południu mocno porozjeżdżana na prawie całej długości

- Hala Szrenicka - warunki doskonałe, chodzą 2 orczyki, trochę szkółek

- FIS zamknięty, widziałem pana w kurtce straży KPN w okolicy ...

- pogoda - fantastyczna, pełne suonko i zero wiatru, około 0 stopni po dwunastej, więc ciepło

- parkingo - trzeba być do 9tej przy kasach, aby wbić się w parkingi w okolicy, inaczej nalęzy parkować się kilkaset metrów niżej

- cena karnetu jednodniowego - 96 peelenów, parking 09 - 16 : 16 zł; gulaszowa w chlebie 15, kiełba z frytami 18 (duża porcja), kawa 7, herbata 5 

 

Generalnie porównując z czeskimi sąsiadami - dużo mniej śniegu, mniejsza staranność przygotowania tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...