Jump to content

marconi

Members
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

marconi's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

0

Reputation

 1. Fajna promocja na początek sezonu, jeśli ktoś będzie w okolicy: 3 kolejne dni jazdy na nartach za 500czk czyli 85 zł! oferta obejmuje dni 14-24.12, do kupienia do 30.11: https://www.skijeste...a-cenu-jednoho/
 2. Dlatego najważniejsze to korzystać z ofert specjalnych typu sezonowka, karnety za akcje lub zniżki na gopass
 3. Korzystam od kilku sezonów z karnetów za akcje TMR i chciałbym zwrócić uwagę na ważną kwestię. Wydaje mi się, że ten program miał być niszowy (wynikający być może z prywatyzacji na Słowacji), zachęcający do odwiedzenia ośrodków po modernizacji. Obecnie, im większa liczba osób korzystających z tego programu, tym większe ryzyko, że program zostanie zakończony. Oferta sezonowki jest obecnie atrakcyjna, jeśli ktoś będzie czekał do jesieni, to może się okazać, że karnetów za akcje już nie będzie, a sezonowka będzie dużo droższa.
 4. W Laskowej dobre warunki do uprawiania narciarstwa. W nocy z 30 na 31.12 spadło ok. 10 cm śniegu na górze, warunki w Sylwestra i dziś oceniam na 4+. Otwarta główna trasa 2 km i orczyk na górze, gdzie głównie uczyły się dzieci i początkujący. Śniegu wystarczająco, brak przetarc, kilka nierówności na głównej trasie, po południu na dole (od zakrętu) robiły się odsypy i muldy. Wyciąg wolny, ale nie było kolejek i spokojnie można było pojeździć. Na parkingu trochę błota, bo temperatura 0+.
 5. Harrachov, Spicak, Paseky, Rokytnice, wejdź na holidayinfo.cz i poszukaj co Wam pasuje w Izerskich i Karkonoszach. Po polskiej stronie do polecenia biegówki w Jakuszycach i nocna jazda w Świeradowie. Może na Szrenicy poprawia się warunki, bo trasy ciekawe i długie. Sprawdź czy w Czechach nie zaczynają się wtedy ferie w Pradze i weź ubezpieczenie i łańcuchy. Miłego szusowania
 6. W styczniu br spędziłęm tydzień w Szpindlerowym Młynie, jeżdziłem w obu ośrodkach: Horni/Misecky/Medvedin i Svaty Petr/Hromovka, poniżej kilka przydatnych informacji: - Medvedin oferuje więcej opcji dla poczatkujących/słabiej jeżdżacych, naukę mozna zaczynać np. na stoczku nr 9 w młynie (wolny talerzyk, dobry też dla dzieci) lub po stronie hornych miseczek (talerzyk M1, kotwica M), z Medvedina mozna zjechać łagodną, niebieską trasą 13b do hornych miseczek i dalej do mlyna, uwaga trasa 13b z medvedina w polowie drogi skręca w las na wąską drogę, która może być niewygodna dla dzieci i poczatkujących, można tego uniknąć jadąc dalej łagodnie prosto, trasa 13b dalej w stronę młyna zaczyna się przy górnej stacji kotwicy M, zaczynając od tego punktu unikamy podchodzenia na nartach na poczatku, trasa jest łagodna, czasem trzeba odepchnąc się kijkami (zwłaszcza pod koniec), czerwona 13b nie jest specjalnie trudna, stromsza w 1 miejscu, ale szeroka, trasy 12b i 11 są zgodne z oznaczeniami, czyli dość strome, - Svaty Petr: ośrodek dla lepiej jeżdżących, niebieska trasa 2 jest długa i wcale nie taka łatwa (ma stromsze miejsca i jest dużo trudniejsza niż np. Puchatek w Szklarskiej), wg mnie nie nadaje się do nauki i bardzo poczatkujących, czerwone 1, 1a i 3 są odpowiednio strome, a czarna 4 mocno nachylona; trasy 2, 3 i 4 obsługuje nowoczesna, podgrzewana kanapa Leitner i tu są kolejki (10-20 min jak byłem), - na mapie istnieje połączenie trasy obu osrodków: z Medvedina 13b w stronę Hromovki, nie jest to nartostrada, a raczej trasa pomiędzy domkami, przez uliczki i mały stok ze snowtubingiem, może nie być przejezdna, ale jak byłem, to udawało mi się  z tego korzystać po opadach śniegu (potem trzeba było odpinac narty na ulicach), - jakość przygotowania stoków była bez zarzutu: bez przetarć, kamieni, nawet po południu bez muld, - pomiędzy ośrodkami i po mieście kursują skibusy, ale kursy są dość rzadko (raz na godzinę), a do popołudniowych kursów trudno wsiąść np. przy Sv. Petr, - przy glownych wyciągach są szkółki narciarskie SkolMax, można poszukać też w necie lub na miejscu tanszych szkółek/instruktorów, - parkingi znajdują się przy Hromovce i Medvedinie, w miescie poza pensjonatami i hotelami obowiązuje zakaz parkowania (poza wyznaczonymi miejscami), po opadach sniegu warto wziąć łancuchy.
 7. Na stronie Kopy pojawiło się już info o planowanym otwarciu nowego wyciągu na Kopę w marcu, tak więc w tym sezonie narciarskim jeszcze z niego nie skorzystamy. Widzę że działa tylko Liczykrupa i Euro, Złotówka nie była chyba uruchamiana w tym sezonie. Jeśli ktoś nie był, to można wpaść na 1 dzień, zwłaszcza po 5 marca jak obniża ceny.
 8. Szklarska, Ski Arena Szrenica jezdzilem kilka dni na poczatku marca, ostatnio 4 marca: - co do mozliwości wymieniania się karnetami, to wszedzie zainstalowali bramki SkiData, które mają taką funkcję, nie widziałem koników (może też dlatego, że było po feriach), nie testowałem wymieniania się karnetami jak i nie widziałem, żeby kogokolwiek z tego powodu zatrzymali, - warunki: generalnie góra dobrze, dół coraz słabiej: Hala Szrenicka: dobrze i będzie jeszcze długo dobrze, jazda pomiędzy choinkami po naturalnym śniegu  , Śniezynka poniżej górnej stacji Karkonosz Express: dobre minus, trasa jest nierówna, czasem jakaś przecierka  z boku, ale fajnie mozna pojeżdzić, Puchatek: dobrze minus/dostatecznie: śniegu wystarczająco, ale w sobotę (4 marca) były już narty wodne, bardzo miękko, Lola: góra dobrze, ale w środkowej części przecierki, a ostatni kilometr to da się przejechać max. połową szerokości trasy, z powodu warunków pewnie wkróctce zostanie zamknieta, - wysokie ceny, brak karnetów w niskim sezonie.
 9. dzięki za wpisy 'mądralińskich', ale mam nadzieję, że odpowie ktoś, kto jeździł  w tym sezonie w szklarskiej. rozwiązaniem byłby tzw. karnet rodzicielski, nie ma go jednak w ofercie
 10.   dzięki za informację, ale regulamin sam sprawdziłem, natomiast na forum w tym watku jest informacja, że przed rokiem można było odsrzedać/odkupić karnet. czy więc zapis w regulaminie to 'straszak' czy rzeczywiście wprowadzili rozpoznawanie twarzy? pytanie kieruję do osób, które były w tym roku w Szklarskiej. 
 11. jadę za 2 tygodnie na rodziny wyjazd do szklarskiej, czy w Ski Arena Szrenica można się swobodnie wymieniać karnetami w ciagu dnia? chcemy zamieniać się w ciagu dnia z uwagi na opiekę nad małym dzieckiem. w części stacji zamontowali kamery i personalizują ski pass przy pierwszym przejściu i takie wymiany sa już niemozliwe  ewentualnie czy widzieliście ludzi, którzy odkupują/odsprzedają bilety w ciagu dnia (świadczy to że taki system nie został wprowadzony). może ktoś polecić jakieś przedszkole narciarskie w Szklarskiej?
 12. i jest nowy cennik: 1 dzień jedyne 96PLN nie ma już podziału na dopołudniowe i popołudniowe (w końcu), ale karnet 4-godzinny to 77PLN! do tego jazda wieczorna na Puchatku 70 PLN! fajnie wygląda karnet 3 z 5 dni, ale to już 92PLN/dzień   może przynajmniej otworzą cały kompleks w tym sezonie....
 13. sprawę rozwiązuję swiadectwo depozytowe na akcje TMR wydane przez dom maklerski z terminem ważności wymaganym przez TMR
 14.   opony całoroczne posiadają oznaczenie M+S, co spełnia obowiązek poruszania się na oponach zimowych, więc jak najbardziej można jeździć zagranicę.
 15. mogą choćby zablokować imienne konto gopass, także na kolejne lata ... zawsze możesz zapytać o szczegóły w TMR
×
×
 • Create New...